Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hová tűntek a pólyás babák? fórum

Hová tűntek a pólyás babák? (beszélgetős fórum)


1 2 3
2009. okt. 3. 22:50
Nekem elöírta az akkori anyósom,hogy a gyereket pólyába kell tenni ! Nagyon nem tetszett,de nem volt más választásom.Amint a harmadik hónapot betöltötte,megszüntettem a pólyázást.Már amikor én születtem nem volt pólya-szokás és az 78-ban volt;o)
67. erikpipi (válaszként erre: 66. - ALLICS)
2009. máj. 13. 15:56
Tényleg?
66. ALLICS (válaszként erre: 64. - Ec63a7fc29)
2008. jan. 30. 17:19
Épp hogy egyre több kisebb súllyú baba születik.
2008. jan. 30. 16:56
Hát ez-az.Régen aranyosan mutattak benne,meg könnyebb volt őket igy fogni.
2008. jan. 19. 13:43
A mai gyerekek kinőtték a pólyát. Már születésükkor.
63. ansza (válaszként erre: 61. - Csinicsani)
2007. dec. 10. 20:04
Bocsi,azt nem emlitettem,gondolván,hogy egyértelmű,de pelenkázásnál.fürdetésnél,és alváshoz kivettem belöle,cak etetésnél fogtam pólyába,mivel igy éreztem biztonságosnak,és láthatóan neki is igy volt jobb,mert később mikor már biztosabb voltam magamban,és simán kézbevéve akartam etetni,sirt,és akkor lett nyugodtabb,mikor visszaraktam a pólyába.valószinű kezdő anyukaként nem a legjobban fogtam,de most 2 hónappal később már mindent profin csinálok,és nem is emlékszünk a pólyára.és a férjem is csak a pólyában merte eleinte kézbe venni,mivel sajna az egyik kezét könyöktől amputálták.
62. ALLICS (válaszként erre: 61. - Csinicsani)
2007. dec. 10. 13:31
De nem mindenki olyan ösztönös ha ő úgy tudta biztonságosan megfogni??Mindenki maga dönti el,de valószínűleg pelenkázásnál kivette belőle.
2007. dec. 10. 13:03
én is teljesen kezdő anya voltam és vagyok de miután megszületett ösztönösen tudtam hogy kell tartani,nem gondolom ehhez pólya szükséges
60. csinicsani (válaszként erre: 57. - Ansza)
2007. dec. 10. 13:02
Megkérdezhetem akkor hogy tetted tisztába és hogy fürösztötted?
2007. dec. 10. 13:00
Mi nem használtunk polyát,szerintem is fölösleges korlátozni a babát a mozgásban ...ami a meleget illeti amig pici ujszülöttek ugyis nagyjából úgymaradnak ahogy teszed őket,és igy amikor alusznak be lehet takarni egy kis baba pléddel,aztán kicsit később jöhet a baba hálózsák.Kisfiam 1 éves és most is hálózsákban alszik
2007. dec. 7. 19:18
Mindkét gyerekem nyáron született a legnagyobb melegben,ezért nem használtunk pólyát csak az evéshez
57. ansza
2007. dec. 7. 19:15
a kórházban pólyába vannak a babák,az enyém kb másfél hónapig volt benne,annyira picike volt,hogy annélkül nem mertük volna megfogni
56. b59d693a46 (válaszként erre: 55. - ALLICS)
2007. nov. 26. 14:22
Igen, aztán mi is arra tértünk át. Két éves múlt, de még mindig abban szeret aludni. Egyszer-kétszer a takaróval is próbálkoztunk, de ahogy rátettem, már rúgta is le, sosem volt betakarózva. Érdekes, a hálózsákot viszont a mai napig nagyon szereti. Még jó, hogy ilyen nagy méretben is van. :-)
55. ALLICS
2007. nov. 26. 14:19
Mi a pólyát utánna hálózsákra cseréltük nálunk ez vált be.Így nem hiányzott neki a pólya "zártsága"
54. b59d693a46 (válaszként erre: 53. - ALLICS)
2007. nov. 26. 14:16
Nem, akkor már csak aludt rajta és ráhajtottam. Az első hónpban volt benne leginkább, a második-harmadikban csak alváshoz használtuk ilyen módon.
53. ALLICS (válaszként erre: 51. - B59d693a46)
2007. nov. 26. 14:11
Te bele tudtad tenni a 3 hónapos babádat a pólyába? nekem már 1 hónaposan is alig fért bele szerintem max 2 hónapos koráig bőven elég
52. LoLiNa
2007. nov. 26. 14:03
nem használtam pólyát. nyár volt, meleg volt. és én se tűrném el, ha lekötöznének.. nagyon rossz alvókája volt már akkor is, állandóan a fejét emelgette, és gyűlölt háton lenni.. pólyában elég nehézkes lett volna mindez..
2007. nov. 26. 13:46
Az én kislányom is kb 3 hónapos koráig elég sokat volt pólyában. Nekem biztonságérzetet adott, könnyebb volt megfogni eleinte, mások is így vették fel. Szerintem a gyereknek is kényelmesebb, amikor sokat kézben van, nem nyomódik úgy a kis teste. Az én kislányom nagyon szerette, akkor aludt a legjobban, ha pólyában volt, később meg alátettem és ráhajtottam. Elég sokat sírt a kórházban, mire rájöttem, hogy fázik. Ott csak egy vékony takarót tettek rájuk, amikor betakartam mással is, megnyugodott. Kimondottan szerette a meleget, ezért is nagyon jó volt a pólya. Szoptatáshoz kivettem, mert nem fértem annyira hozzá, de egyébként elég sokat volt benne. Ma már miden régen használt dologgal kapcsolatban könnyen kijelentik, hogy elavult, nem jó, pedig nem véletlenül használták olyan sokáig. Biztos van olyan baba, aki nem szereti, nem viseli el, nekünk nagyon bevált pár hónapig.
2007. nov. 26. 13:34

Sziasztok!

Én 2 hónapos koráig pólyáztam,de ezt ne úgy értsétek,hogy éjjel-nappal.Főleg akkor praktikus,mikor valaki fel akarja venni.Sokat olvastam erről a témáról,és engem a kislányom győzött meg,hogy hiányzik neki az,hogy körbevegye valami.Kórházban nem volt pólya,aztán itthon beleraktam,és hatalmasat szundított.Egy ismerős babájának sérve lett,és a dokink azt a magánvéleményt mondta,hogy közrejátszott(hatott)a nem pólyázás.Nem is tudom.Szerintem cuki az angolpólya is(nekünk hagyományos volt).Egyébként a baba majd eldönti,mi a kényelmes neki.

49. ALLICS
2007. nov. 9. 23:31
Nekem 1 hónapos koráig volt pólyába a kisfiam
2007. nov. 8. 10:31

Sziasztok!


Nálunk a kórházban használják a pólyát, sőt, csak abban adják haza.

Itthon én kb 2 hónapig használtam, de csak a kiságyba, ráfektettem a babát, és ráhajtottam, majd úgy a paplan. Mindig plédbe volt ha felvettük, nem pólyáztam, de persze volt a családba aki ezen kiakadt.

2007. nov. 8. 10:24
Szerintem már nem divat,a korházban sem használják.
2007. nov. 8. 09:55
A fiam már a születése utáni 3. napon küzdött a betekerés ellen, a kórházban nem volt pólya, de a kis takarójukba bebugyolálták őket a nővérkék. Volt amelyik baba imádta, Ben eléggé elkeseredett fejeket vágott hozzá, és jobb szeretett "elterülve", kis kezeit felhúzva, lábait oldalra szétdobva aludni. Nem is merült fel bennem a pólya használata, bár az érzékenyebb babák biztos szívesen veszik ha ebben lehetnek. Nem kell, hogy "összeomoljon" az újszülött a kezedben, úgy kell fogni, tartani, hogy biztonságban érezze magát, helyesen felemelni, megfelelően alátámasztva a csepp kis fejét. Idegeneknek én sem adtam oda jó 3 hós koráig, addig csak apa, nagyik néha és a dédi egyszer fogta meg rajtam kívül. Nekem furcsa a pólya...bár régi babás könyveket átnézve kötelező program volt úgy láttam.
45. dus
2007. nov. 8. 09:43

Én 6 évvel ezelőtt a nagyobbik fiamat 6 hetes koráig tartottam pólyában, utáni is csak azért vettem ki, mert kinőtte! Akkoriban mindenki (anyu, anyós, keresztanyu, szomszéd, védőnő, stb.) azt mondta, hogy csak Pólyában szabad a babát hozni-vinni, mert nem bírj a a gerince a tartást és megfázik! (hozzá teszem, a fiam Júliusban született). Első gyereknél az ember nem nagyon tudja, mit-hogy kell csinálni, melyik tanács a jobb! A kórházban is pólyában volt, gondoltam ez a jó neki!

NA, a második fiamnál, aki fél éves, nem engedtem bele szólni a dolgokba! A pólyát 2-3 hetes koráig használtam, de akkor is csak ha kimentünk levegőzni. (áprilisban nem volt túl meleg). Azóta a pólya a tesómnál van, aki 1 hete szült. Ott van anyu, tehát tutira bele fog szólni a pólya témába! Pedig ahol ő szült, ott sem voltak a babák bepólyázva! Lehet, hogy ő nem is használja!

MAnapság már tényleg ki ment a divatból!

2007. aug. 6. 21:50
Mi sem pólyáztunk.
2007. aug. 6. 21:28

Nem is gondoltam volna, hogy pólyakérdésben micsoda szóviták zajlanak. Én decemberre várom a picit, és úgy gondoltam, hogy őt is pólyázni fogom, mint annak idején a nagyobbikat. Meg sem fordult a fejemben ennek az ellenkezője, csak most inogtam meg egy kicsit, hogy olvasom e sorokat.

Mikor született a fiam, a kórházban minden csecsemőt pólyáztak, és nekem is természetes volt, hogy abban van, pedig júniusban történt. Azóta nem tudom, mi a helyzet a kórházban, eltelt 8 év... Sokkal könnyebb volt őt így megfogni. De nem sokáig pólyáztam, a meleg miatt.

2007. aug. 6. 20:39

Én megpróbáltam a pólyát, mert a kórházba is abban voltak a babák. Olyan ormótlanul nagy volt a mi habos-babos pólyánk, hogy nem tudtam a gyerekemet rendesen kényelmesen megszoptatni. Így a pólyát száműztük.

A barátnőm kisfia, viszont ordított, ha nem abba aludhatott. Annyira megszokta, hogy mg akkor is alá kellett teríteni a pólyabetétet, amikor már kinőtte. Csak így tudott jót aludni.

Gyereke válogatja.

2007. aug. 6. 20:39

Én megpróbáltam a pólyát, mert a kórházba is abban voltak a babák. Olyan ormótlanul nagy volt a mi habos-babos pólyánk, hogy nem tudtam a gyerekemet rendesen kényelmesen megszoptatni. Így a pólyát száműztük.

A barátnőm kisfia, viszont ordított, ha nem abba aludhatott. Annyira megszokta, hogy mg akkor is alá kellett teríteni a pólyabetétet, amikor már kinőtte. Csak így tudott jót aludni.

Gyereke válogatja.

2007. júl. 19. 13:47
Ma láttam a hivatalban egy roma fiatalsszonyt, pólyában volt a pici napos babája. Megsajnáltam a picit!!
39. contu (válaszként erre: 38. - 104bdd8c43)
2007. júl. 15. 22:42
Azt elhiszem. Nekem Anyu a napokban bizonygatta, hogy, ahol van egy pár évvel nagyobb gyerek, annak könnyebb pólyában megfogni a gyereket. Én ezért nem fogom kínozni a babát. A fiamat sem pólyáztam, őt sem fogom.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook