Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hová fordulhatok, ha tudomásom van róla, hogy a gyerekem lóg az iskolából és egy barátjaék lakásán töltik a délelőttöket? fórum

Hová fordulhatok, ha tudomásom van róla, hogy a gyerekem lóg az iskolából és egy barátjaék lakásán töltik a délelőttöket? (tudásbázis kérdés)


1 2
2011. ápr. 7. 14:54
bocsánat hogy ilyen sokszor írok. tudod az a baj, hogy minnél jobban tiltod annál jobban fog azokkal a srácokkal lógni akikkel nemkéne. De az iskola meg olyan dolog, ha most ilyen hanyag, később az életben fogja majd megtapasztalni hogy micsoda buta volt, amondó vagyok harcolsz érte hogy jobblegyen ez oké de ha ő maga nem akarja ezt csinálni akkor majd meglátja hogy miféle dolog ez. anyám mikor a bátyám betöltötte a 18at, és nemvolt hajlandó iskolába járni elküldte dolgozni, mondván hogy ha nem dolgozik és nem ad haza kirakja és meg is tette ezt később. keményen hangzik de a bátyám megtanulta hogy nem adnak mindent csak úgy ingyen, és hogy tanulni kellett volna.
2011. ápr. 7. 14:51
erre is van megoldás vagy beszélsz az orvossal, hogy csak akkor kapjon ha tényleg beteg, vagy az ofő nemfogadja el szimplán nálunk ezt is megcsinálta ofő.
2011. ápr. 7. 14:49

Elmegy a gyerekorvoshoz és kér igazolást.

Sajnos,kap is,de ennek ellenére is osztályzóvizsgát kell tenni,ha még pár órát hiányzik.

2011. ápr. 7. 14:49
egy takony 15 évesnek igenis tudni kell parancsolni sajnállak mert nem a te hibád, de ha most nem neveled meg akkor később még rosszabb dolgokat fog csinálni. Valamit találjatok ki ofővel közösen.
2011. ápr. 7. 14:47
te most összefoglaltad amit én azelőbb összefoglaltam:D nem zavar, csak mosolyogtam egyet:D
2011. ápr. 7. 14:47

15 éves.Én naponta elbeszélgetek vele,a másik gyerek anyja a 3.pasiját emészti,nem igazán foglalkozik vele.

Iskolába nem kísérhetem el,mert egyedül nevelem őket és nekem is dolgozni kell,hogy meg tudjunk élni.

Osztályfőnökével folyamatosan kapcsolatban vagyok,ő is beszélgetett vele.Másodszor járja a 7.osztályt,ha veszekszek vele,leteszi a telefont,ha megakarom pofozni,megfogja a kezemet.

Nem akarom,hogy elkallódjon és tehetetlen vagyok vele szemben.

Míg ezek a barátai nem voltak,semmi gond nem volt vele.Eltiltottam őket,de ennek ellenére mégis együtt lógnak.

2011. ápr. 7. 14:46

Első a gyerek, aztán a barát szülei, és az iskola.

Az osztályfőnök felelőssége is, hogy tudja, hogy hol van a gyerek iskolaidőben, végül is akkor rá bízza a szülő.


No meg lóg.

Van akkor igazolása, amit a suliban lead, hogy ne kérdezősködjenek?

Azt is meg kellett szereznie valahogy....

2011. ápr. 7. 14:41
ja és ha valaki esetleg beteg volt ofő felhívta hogy mi újság vele... meg a szüleivel beszélt..:D
2011. ápr. 7. 14:40
Szóval összefoglalva ez a három lenne fontos az első hogy te beszélj vele a második hogy a barátja szüleivel is tudatni a dolgokat, a harmadik meg hogy az iskolában is kellene beszélni. De nemértem nálunk a suliban értesítőt is küldtek, ha sokat hiányzott valaki valamiért.
2011. ápr. 7. 14:38
ja az meg a másik hogy a barátja szüleivel is kellene beszélni.
7. Venu
2011. ápr. 7. 14:38

Ezt nem értem...szerintem neked kell a gyerekkel beszélned, hoyg mégis hogyan gondolja ezt!

Esetleg beszélni a másik szülővel...

6. Gine (válaszként erre: 1. - O.melinda)
2011. ápr. 7. 14:37

Szia!


Miért nem kéred számon a gyerkőcöt?Vagy ezt már megtetted,és még mindig csinálja?

5. Arianne113 (válaszként erre: 1. - O.melinda)
2011. ápr. 7. 14:37

Be kell menni a suliba, és tisztázni a dolgokat...

Mondani hogy a gyerek nincs otthon. És hát elkéne beszélgetni e gyerekeddel is, de azt hangsúlyozom már most előre, hogy nem a te hibád hogy ő lóg, saját rossz döntése.

2011. ápr. 7. 14:37
Vidd el személyesen az iskolába.
3. a8972e6228 (válaszként erre: 1. - O.melinda)
2011. ápr. 7. 14:37
elsősorban a gyerekeddel beszéld meg.
2. 22342e0151 (válaszként erre: 1. - O.melinda)
2011. ápr. 7. 14:37
hány éves a gyereked?
2011. ápr. 7. 14:36
Hová fordulhatok, ha tudomásom van róla, hogy a gyerekem lóg az iskolából és egy barátjaék lakásán töltik a délelőttöket?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook