Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Elhallgatott plusz költség követelése.. hová fordulhatok? fórum

Elhallgatott plusz költség követelése.. hová fordulhatok? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
2016. máj. 12. 22:30

Ma végre felvették a telefont! Kérdeztem olvasták e az imélem mert nem kaptam rá választ amiben lemondom a munkájukat.... a hölgy azt mondja nem olvasták mert majd csak holnap (pénteken) nézi meg a főnök. Jó mondom én még időbe szóltam és ne jöjjenek ki szombaton, jó hát majd elolvassa a főnök. Erre du 5-kor hívot édesanyám hogy felhívták őt hogy épp a közelbe vannak és lemérnék.. felmérnék a "terepet" mire anyám mondja hogy ne jöjjenek mert le van mondva.. óó igen és mikor, és miért, és elmondott mindent anyám... Nem tudtak róla vagy csak úgy csináltak.

Remélem holnap már lezárhatjuk velük ezt az egész dolgot!! :-(

67. algea (válaszként erre: 66. - Gyöngyszemü)
2016. máj. 12. 10:31
Pontosan olyanok, amilyeneknek az első perctől leírtuk neked őket: gazemberek. jó döntés volt megszabadulni tőlük. az ilyenm egbízhatatlan emberekre egy kulcsmásolást nem bíznék, nemhogy komolyabb munkát. miskolc nagyváros, nem véletlen nyilván, hogy 100 km-ekkel távolabb kell mégis házalással (!) megrendeléseket kicsikarniuk!!!
66. gyöngyszemü (válaszként erre: 65. - 9b10f3d7ff)
2016. máj. 11. 16:50

Az lesz nem nyitunk ajtót. Ráadásul az időjárás azt mutatja hogy szombaton rossz idő lesz, és ez bele van írva hogy megfelelő időjárási napokon végezhető. Remélem szakad majd az eső!


Ma is hívtam nem vette fel fél perc múlva meg már foglalt volt, vissza se hívott, és a második SMSemre sem reagáltak. Írtam újra imélt...


Milyen vállalkozók ezek?????

65. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 64. - Gyöngyszemü)
2016. máj. 11. 08:46

Ha eldontottem, hogy nem kell a szolgáltatásuk,ennél többet nem kell tenned.ha nem nézik meg a levelezésūket,az ő problémájuk. Nem kell ajtót nyitni,betörni nem fogja.

Nálunk egyébként, a szabályszerint nem lehet hétvégén dolgozni.

2016. máj. 10. 23:23

Viszont az ímélre nem reagáltak nem vették azóta sem tudomásul hogy lemondtam... a nap folyamán küldtem egy smst hogy írtam ímélt... arra sem reagáltak! Kíváncsi leszek ha holnap felhívom fel veszik e egyáltalán!

Majd még a végén odaállítanak nekem szombaton de akkor rendőrt hívok!!

Vagy mit tehetek még??? :-(

63. gyöngyszemü (válaszként erre: 61. - Channa*)
2016. máj. 10. 23:18

A szerződés csak a vasszerkezet felújításra vonatkozik ha jobban elolvassa az ember. Majd egy hónap múlva felhívták hogy akkor egy hét múlva jönnek, és a telefonos "kisasszony" megkérdezte: az tudja e hogy az üveg még 60.. Amit akkor egy hónappal ezelőtt nem közölt a szerződést aláírató kamus pali!!

Nincs feltüntetve összegben a 60 ezer se leírva csak egy szöveg hogy: + üvegszámla, ami felett el siklik egy idős asszony is, mint ahogy én is :-(

62. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 61. - Channa*)
2016. máj. 10. 16:18

3. gyöngyszemü 2016-05-07 22:52

Erkély ablak csere.. mindent lefixáltak előleget kértek majd egy hónap hajkurászás után végre elértük őket, hogy akkor mikor jönnek már megcsinálni... megadta az időpontot és közölte még 60 ezer mert ami a szerződésben van az csak a festésre szól az üveg nincs benne, pedig rákérdezett anyám hogy akkor ebben minden benne van?? Igen mondta semmi több!

Ilyenkor mi van?


7. gyöngyszemü 2016-05-07 23:27

Persze a 45 ezerből 20-at kért előlegbe, a 45 re azt mondta ennyi be fog kerülni, semmi más költség nincs!!!

Egyedül egy idős asszonyt simán át vágott, és nem tájékoztatta hogy de ez nem tartalmazza az üveget is!!

Nem tudjuk ki kérte már tőlük munkát. Miskolci cég, feljöttek Pestre és házalva kerestek munkát... Utána néztem létezik. Ma meg már azt írják fekete listás cég. mit lehet tenni. Ha el állunk a munka megcsinálásától akkor bukjuk az előleget..

10. gyöngyszemü 2016-05-07 23:38

Igen létezik. Mivel hetekig nem lehetett őket el érni és ők sem hívtak vissza már a rendőrségre akartunk menni, de mivel aztán sikerült kicsikarni egy időpontot a vége ez lett. Tök természetesen közölte a plusz költséget...



16. gyöngyszemü 2016-05-08 00:03

Sajna jobban elolvasva ez csak a festésről szól és ezt a biztosítónk nem is állhatja... de szó nincs róla összegben hogy mennyi lesz az üveg, és szóban sem hangzott el, hogy még ennyivel több lesz....


Sehogy sem tiszták a vállalkozók.

61. Channa* (válaszként erre: 60. - 9b10f3d7ff)
2016. máj. 10. 16:05

"Igen ez egy felújítás! Van egy átvételi elismerés 20000ft rá van kapcsozva egy vállalkozási szerződésre amin még az áll hogy vasszerkezet felújítása 45000 és kicsiben ugyan de ott van + üvegszámla

felmérési díj 20000 hátralék 25000 "

Ezt írta, ami alapján bár szóban nem hangzott el, de a szerződésben benne van, bár kicsiben, de ott van a 60 ezer is.


Persze, ha bizalmatlanok, akkor szabaduljanak, de végül is a szerződés tartalmazott mindent és nem csak szóban hangzott el, hogy ja, még lesz 60 ezer az üvegre.


Lehet félre értek mindent, de én ezt szedtem össze az információkból.....

60. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 59. - Channa*)
2016. máj. 10. 11:24

Sok, vagy nem, nem kaptak korrekt árajánlatot.


Mint írta a fórumindító, nem jelentkeztek, ő kutatta fel őket, ráadásul nem a megbízható cégek között szerepelnek.

Tehát jobb az ilyenektől szabadulni, addig, amíg "csak" 20 ezer forintos a veszteség.

59. Channa* (válaszként erre: 56. - Gyöngyszemü)
2016. máj. 10. 05:18

Most már értem!

De ez a pénz szerintem nem sok érte!

2016. máj. 9. 22:21

Viszont lehet hogy jó hír de sikerült rábeszélni anyámat hogy álljunk el a szerződéstől és bukja a pénzt... sírdogált kicsit de belement.

Így ma írtam nekik egy mélt hogy el állunk a szerződéstől.... Nem tudom hogy fognak rá reagálni! :-(

57. gyöngyszemü (válaszként erre: 53. - Algea)
2016. máj. 9. 22:17

Pontosan!!!

A papíron viszont nem szerepel a 60 ezer Ft csak annyi hogy üveg ár, és szóban sem hangzott el ősszeg!!! Azt mondta anyám kimentek az erkélyre nézegetett mutatott pár kocka lapnyi Plexit nem is üveget és kiválasztott egy zöld színűt.. és többször is hangsúlyozta ez a 45 mindent tartalmaz sőt lehet hogy még kevesebb is lesz! Majd írta ezt a fecnit (ami végülis szépen megvan fogalmazva) és aláíratta vele...

56. gyöngyszemü (válaszként erre: 54. - Channa*)
2016. máj. 9. 22:07

Nem nem ez az erkélynek az üvege a korlát amit lefestenének.


így a kettő összeadva igen 105 ezer de tényleg ezek után kitudja milyen rejtett dolgokat számolnak még fel: munkadíj, kiszállás, benzin, STB....

2016. máj. 9. 16:09
Erkély ajtó+ablak?
54. Channa* (válaszként erre: 53. - Algea)
2016. máj. 9. 16:06

Akkor összesen 105 ezer.

Nem tudom mekkora az ajtó és azt sem mennyi és milyen üveg kell bele, de lehet, hogy nem is drága.

A sima vékony üveg 5 eFt/nm kb., ha ez vastagabb, esetleg thermo és színes vagy mintás vagy stb., akkor lehet ennyi szerintem simán. És azt sem tudjuk, hogy 1 ajtó e vagy esetleg dupla?

53. algea
2016. máj. 9. 09:23
Tehát akkor: vasszerkezet felújítása összesen 45.000, amiből 20.000 FT a felmérési díj, ezt adtátok oda már, ebből van még tehát 25.000 FT hátralékotok, és még 60.000 lesz az üveg ára. De nem szól a fáma arról, hogy az üveg beszerelése mennyibe fog kerülni (a vasszerkezet felújítása ugyanis ezt nem takarja!, az gondolom lemaratás, és újrafestés, semmi több.) Magyarul: az a 60.000 Ft még nem tartalmazza a munkadíjat, mert üveg árat írtál, hogy az szerepel a papíron.
52. algea (válaszként erre: 50. - Gyöngyszemü)
2016. máj. 9. 09:20
Akkor az az is, tehát nem előleg, és nem jár vissza valóban.
2016. máj. 9. 06:56

Én már semmit nem értek!

Nem lehetne leírni, hogy mennyi a vége?

Mennyibe fog kerülni az egész?

Az üvegkárt 100%-ban szokták téríteni a biztosítók.

Nektek miért 50%

Nem is kell kihívni őket, egyszerűen el kell küldeni a számlát és utalják a pénzt.

50. gyöngyszemü (válaszként erre: 49. - 9b10f3d7ff)
2016. máj. 8. 21:48
Felmérési díjnak írják a 20 ezret.
49. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 47. - Gyöngyszemü)
2016. máj. 8. 21:31
Az előleget, gyakran keverik a foglalóval, a kettő közti alapvető különbség, hogy az előleg visszajár, a foglaló azonban nem.
48. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 45. - Gyöngyszemü)
2016. máj. 8. 21:27
Egy vállalkozónak 5 perc összeállítani.
47. gyöngyszemü (válaszként erre: 42. - 9b10f3d7ff)
2016. máj. 8. 20:39
Írhatom úgy az árajánlat kérést hogy ha nem adnak rendes árajánlatot pár napon belül, akkor el állok a megrendeléstől.... Ugyanis azt írják amennyiben el állunk a megrendeléstől azt postai úton vagy imélben kell közölnünk, de akkor az előleg nem jár vissza.
46. gyöngyszemü (válaszként erre: 44. - 9b10f3d7ff)
2016. máj. 8. 20:16

Igen ki lett hívva a biztosító pár napon belül fel is mérte mivel az üvegek tényleg cserére szorulnak.. 50% át állnák az üvegnek!


Hát ez nem jó hír! Jaaj de nehéz ha biztosra tudnám hogy... :-(

45. gyöngyszemü (válaszként erre: 42. - 9b10f3d7ff)
2016. máj. 8. 20:04
Tényleg ez jó ötlet! Vajon ha holnap elküldöm az imélt szombatig ad választ?? Nem kevés az idő?
44. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 40. - Gyöngyszemü)
2016. máj. 8. 18:54

A biztosítóval már beszéltetek?


Az csak akkor fizet, ha valamilyen okból kitörik az ablaküveg. Mázolás stb nincs benne.

A másik, megnézik a céget is kitől kaptátok a számlát, ha feketelistás, nem fogtok egy megveszekedett fillért sem kapni, hiszen akkor mindenki, helyesebben sokan, számlagyárosoktól nyújtanának be számlákat.

43. algea (válaszként erre: 40. - Gyöngyszemü)
2016. máj. 8. 16:11
Újra és újra ismételni tudom magam: messziről bűzlik a gazemberségtől az egész cég, ezt az árkülönbséget bár nem értem, de nem is lehet mással magyarázni. Aki mindezt látva, átgondolva mégis foggal-körömmel ragaszkodik hozzájuk, az jóra ne számítson. Minden sértő szándék nélkül: bármit határozott el most anyukád, hogy mostantól odafigyel, körmükre néz, ugye nem gondoljátok, hogy lesztek olyan dörzsöltek, mint ők?
42. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 41. - Gyöngyszemü)
2016. máj. 8. 15:55

Komolyan nem értelek, ha félsz, akkor miért dobod oda magatokat prédának?


Egy jó tanács, aztán vagy élsz vele, vagy nem.


Kérj tőlük egy pontos árajánlatot. Akár amail-ben is lehet, de legyen nyoma, mit ígértek/vagy ígérnek.


Az árajánlaton szerepeljen:

- hogy ki a vállalkozó, kinek a részére (Édesanyád neve és címe) mit végeznek és mennyiért.


-Legyen rajta hány fm az ablak keret, hány m2 az ablak, az üveg hány mm-es.

-A festés mit takar? A régit leégetik, lekaparják, előkezelik a festendő területet, javítást is végeznek, pl glettelés, fatapasz stb, vagy csupán lekenik valami car ócska festékkel a régit, 'oszt jó napot? Amennyiben vas rozsdamarózzák-e, rozsdásodás elleni festékkel mázoljál-e le.

-Milyen anyaggal festik , ablakokat nem ártana UV védőssel, ne égesse le a nap az első nyáron.

-Az árajánlaton rajta kell lenni, a felmérésnek, felvonulásnak (ebben, ha van a parkolási, annak a díja is)

-Tartalmazni kell (illik) mennyi idő alatt végeznek a munkával.

-Az áraánlatnak tartalmazni kell, hogy nettó, vagy bruttó árat számol-e fel.


-Erre a munkájára mennyi garanciát vállal, valamint az árajánlat meddig érvényes, hiszen az árak változnak.


- Az anyag felsorolásnál meg kell nevezni minden festéknek a márkáját, csak így tudsz reklamálni, minőség ellenőrzést kérni, ha gond van.


Lebeszélni nem lehet úgy látom, legalább akkor ezt tedd meg magatokért.


Hiszen óriási csapdáktól menekülhetsz meg. Mondjuk, hogy ne számolja fel Miskolc-Budapest közötti benzin költséget.


Arra is ügyelj az árajánlaton legyen külön a munkadíj és az anyagdíj. Nehogy azt tudja mondani: - Ja, kérem 'kiskezit csókolom, ez csak a munkadíj, vagy anyagköltség volt.

41. gyöngyszemü (válaszként erre: 39. - 9b10f3d7ff)
2016. máj. 8. 15:10
Hát igen félő hogy ez lesz! :-(
40. gyöngyszemü (válaszként erre: 38. - Algea)
2016. máj. 8. 15:09
Tudom nem mindegy mennyibe kerül! De nem akarja elküldeni őket. Elhatározta hogy akkor addig nem fizet amíg nem ad rendes számlát az egészről, hogy a biztosítónknak eltudjuk küldeni, mivel az 50% állják. Miután az ügyintéző hölgy akivel végre beszélt az időpontról és közölte hogy amúgy még 60 az üveg megkérdezte anyám hogy és mi lenne ha nem lenne biztosítónk? ja akkor csak 30 lenne az üveg. mi ez? ők lenyúlják úgymond a biztosítái pénzt??
39. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 36. - Channa*)
2016. máj. 8. 14:40

Igen, szoktak adni úgynevezett árajánlatot, hogy mi és mennyibe kerül, esetleg feltüntetik, hogy a rejtett hibák, további költségeket hozhatnak.


Szerintem nem összesen 45 ezer Ft, hanem 20 ezer előleg és 25 ezer "felmérési díj" ezt kiszállásnak szokták nevezni. Lesz az majd 100 ezer, vagy alár több is.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook