Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hol kezdődik a szegénység? fórum

Hol kezdődik a szegénység? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... ❯❯
377. 3f3949edc4 (válaszként erre: 376. - Mezei Virág)
2014. júl. 3. 10:43

Az élethez kell a szerencse. Ha nem kellene, akkor mindig a legjobb csapat nyerne, minden erőfeszítés megtérülne, nem lenne bűnözés, szegénység és kilátástalanság. :)

Az ország tele van józan életű, kitartó és a lehetőségeit kereső emberekkel, akik nyomorognak... mi tesz különbséget? :D


Hogy másnak valami bejött, az nem segít rajtam és nem vígasztal (ahogyan más nyomora sem).

376. Mezei Virág (válaszként erre: 375. - 3f3949edc4)
2014. júl. 2. 18:40

Gyerekem osztálytársa még középiskolában - azért dolgozott, hogy a beteg anyukáját és magát eltartsa.

Mellette jó tanuló volt. A jég hátán is megélt, mert muszáj volt, mert be akarta fejezni a sulit. Minden lehetőséget megkeresett és meg is talált.

Vannak ilyen emberek.

Neki aztán nem voltak jó körülményei. Senki sehol.

Már régen hallottam róla, de biztos vagyok benne, hogy jó sora van!

375. 3f3949edc4 (válaszként erre: 374. - Mezei Virág)
2014. júl. 2. 17:50

Hát persze. Szerintem önigazolás az egész. Csak ne feszegesd az Ő körülményeit (megteremtem már a körülményeimet... hol is van a papa száma?), mert akkor jön az "ööö, ööö, rosszindulatú vagy! Cúnya vagy! Irigy vagy! Pfúj... :)" - régi lemez ez.


Tele van a világ olyan önerőből befutott egyedekkel, akikről utólag mindig kiderül a nagy hoppáré. Ebben én nem hiszek.


Úgyhogy: biztos. Ezért lesz pl. teheséges és sikeres zeneszerző a középosztálybeli new-yorki fiatalból és vérhasas hulla a bangladesi szegény gyerekből. Körülmények.

374. Mezei Virág (válaszként erre: 373. - 3f3949edc4)
2014. júl. 2. 16:13

Biztos?


"Az emberek mindig a körülményeket okolják azért, amit az életben elérnek. Én nem hiszek a körülményekben. Azok az emberek, akik boldogulnak ebben a világban, olyanok, hogy reggel felkenek és megkeresik azokat a körülményeket, amelyekre szükségük van. Ha nem találnak ilyet, megteremtik õket!"

Bernard Shaw

373. 3f3949edc4 (válaszként erre: 353. - Mezei Virág)
2014. júl. 2. 11:50

Szerintem a fél pohár víz a lényeg.

A sivatag közepén pozitívkodhat az ember nyakra-főre: nem lesz több fél pohár vizénél. A pláza közepén meg nem mindegy? Kiborítod és engedsz magadnak egy egész pohárral bármelyik csapból.

A lényeg: a körülmény.


A metróvezetőnek meg úgyis mindegy, hogy optimista, pesszimista vagy realista. Csak 3 idiótát lát az alagútban.

2014. jún. 28. 18:33

:-)


Talán rosszul írtam. Arra gondoltam, hogy a rokkant tud ember is maradni a legnagyobb sz...ban.

371. grizus (válaszként erre: 356. - Kalasanszi)
2014. jún. 26. 12:22
Igen, így van. Nekem speciel nincs szakképesítésem, csak érettségim, úgyhogy mehetnék takarítani legfeljebb, annál jobb helyekre már gyakran csak a megváltozott munkaképességüeket veszik fel, és az se egy álommeló. Legjobban akkor járok, ha célt találok az életben és tanulok, ha van jövőképem, ki tudok bírni egy kevésbé jó munkát is. Szerencsés vagyok, mert én ezt most még megtehetem. De akkor is katasztrófa, ami itt megy. Emberek keccsölnek, értelmetlen munkákat végeznek, és akkor még ők vannak jó helyzetben, mert lehetnének közmunkások is! Mindezt csak azért, hogy enni tudjanak meg fizetni az államnak. Miért is? Hogy ők tejben-vajban dúskáljanak, lopjanak kegyetlenül és még hülyét is csináljanak belölünk? Meddig megy ez még így? Ha nem engedjük meg nekik, nem fogják megtenni! Bármilyen nehéz, de fel kell ébredni ebből a rémálomból és értelmesebb célokat találni. Még ott van az internet, rengeteget lehet olvasni, tanulni, tájékozódni. Az ember nem gép, több célja van annál, minthogy robotnak vagy hangyának nézzék! És el is fog jönni az ideje a változásnak, nem erőszakkal de erővel.
2014. jún. 26. 11:34

"Megváltozott munkaképességűek: kevés esély a munkárafelmérés

Az információhiány nehezíti leginkább a fogyatékosok foglalkoztatását


A cégek többsége ma Magyarországon csak azért akar megváltozott munkaképességű munkavállalót foglalkoztatni, hogy ne kelljen rehabilitációs hozzájárulást fizetnie – derül ki a fogyatékos emberek munkaerőpiaci integrálásával foglalkozó Rehabjob vizsgálatából.


Dobár Attila, a cég ügyvezető igazgatója szerint ezért az a legfontosabb, hogy a vállalatok ne kötelezettséget, hanem lehetőséget lássanak a foglalkoztatásban. „Legutóbb azzal keresett meg minket egy nagy cég, hogy közvetítsünk ki számukra megváltozott képességű munkavállalókat. Mi felajánlottuk, hogy felmérjük, milyen típusú munkára, milyen jellegű munkaerőre lehet szükségük, mennyire akadálymentesített és egyáltalán, mennyire befogadó a környezet, de ők ezt nem igényelték.

Pedig korántsem mindegy, hogy el tudnak-e fogadni egy Down-szindrómás kollégát, mint ahogy az sem, van-e mozgássérült mosdó az épületben, vagy hogy megoldott-e például a vakok számára szükséges infokommunikációs akadálymentesítés” – magyarázta Dobár Attila.

A RehabJob tapasztalatai szerint nem csak az probléma, hogy a cégek leegyszerűsítően kezelik a megváltozott munkaképességűek foglalkoztatását. Az is, hogy elsősorban nem munkavállalóként, hanem fogyatékkal élőként kezelik az így foglalkoztatottakat, nem várnak el tőlük valódi teljesítményt, de nem is adnak megfelelő fizetést. „Jelenleg talán az a leggyakoribb és egyben legrosszabb gyakorlat, amikor minimálbérért foglalkoztatnak speciális helyzetű munkavállalókat, rugalmatlanul előírt feladatkörökben – mondta Dobár Attila.

A megváltozott munkaképességűeknek Budapestet és néhány nagyvárost leszámítva kevés esélyük van az elhelyezkedésre. „Nagyon sok olyan emberrel beszéltünk, akinek reménytelen a helyzete, de nem a fogyatékossága miatt, hanem mert a fogyatékosságával azon a környéken nem lehet munkát kapni. Mindeközben a nagyvárosokban óriási túljelentkezés van a meghirdetett állásokra” – számolt be Markos Ádám, a RehabJob szakmai vezetője. A cégek gyakran nem tudnak, vagy nem mernek informatív álláshirdetéseket írni, de így a pályázók sem tudják felmérni, milyen feladatokat kellene ellátniuk.

Így mindenki mindenre pályázik, hátha behívják. De a megváltozott munkaképességűek sem tudják, hol és hogyan tüntessék fel az önéletrajzukban a fogyatékosságukat. Markos Ádám szerint nem alakult ki a természetes gyakorlat, hogy ezt az információt se alul-, se felül ne értékeljék.'

2014. jún. 26. 06:20
Ezért kell MINDENKINEK elmenni választani ősszel!!! Ne maradjon senki otthon! Azt beikszelni, amit az agy diktál és saját kék tollal bejelölni!
368. Mezei Virág (válaszként erre: 367. - A57bb3a158)
2014. jún. 25. 13:59
Akkor mééééééééééééég tovább!
367. a57bb3a158 (válaszként erre: 365. - Kalasanszi)
2014. jún. 25. 13:57
Amig hagyjuk
366. Mezei Virág (válaszként erre: 365. - Kalasanszi)
2014. jún. 25. 13:55
2018. :((
365. kalasanszi (válaszként erre: 364. - Mezei Virág)
2014. jún. 25. 10:45

Hatalmas munkanélküliséget közmunka bevezetésével kozmetikázzák a statisztikát. Fiatal diplomás kimegy dolgozni, idősebb érettségizett vagy diplomás közmunkás lesz. A képzetlen sérülteket speciális gettókban dolgoztatják.

Most már nem az árak a magasak, mert stagnálnak. A jövedelmeket szorították le, megszorító csomagokra most is lehet készülni :-/

Meddig megy ez még???

364. Mezei Virág (válaszként erre: 363. - Kalasanszi)
2014. jún. 25. 10:11

:(

Most hallottam a hírekben, hogy 100 ezerrel több lett az ellátatlanok száma.


Ez elszegényedés, reménytelenül.

Nincs munkalehetőség, még sok helyen közmunka sem.

(Ez csak átmeneti segítség kéne, hogy legyen. Hiányzik a LEHETŐSÉG)

363. kalasanszi (válaszként erre: 362. - Mezei Virág)
2014. jún. 25. 10:05

Kik törnek be, kik rabolnak?

Biztos nem a rokkantak vagy a sérült emberek, mert őket büntetik ezerrel! Nincs hova fordulni, mert családon belül is csak mint jövedelempótlékra tekintenek, játsszák a pénzbeszedést a nehéz sorsúaktól.

Munkahely: rehabilitációs járulék megúszása, család: keresetpótlék. Egyetlen hivatal sem segít ez ügyben.

Ilyen egy sérült mindennapjai, őrá nem emberként tekintenek, hanem igáslóra, már bocsánat.

362. Mezei Virág (válaszként erre: 361. - Kalasanszi)
2014. jún. 25. 09:50

A mi környékünkön egyre több a rablás, betörés :(


Ha az emberek nem jutnak tisztességesen jövedelemhez, megteszik máshogy:((

361. kalasanszi (válaszként erre: 359. - Mezei Virág)
2014. jún. 25. 09:45

Inkább növekszik a szegénység, ha belenézünk saját pénztárcánkba.... Mire megy el? Spórolás? Ugyan...

Minél nagyobb a szegénység, annál több betegség keletkezik.

Embertelen körülmények között kevés emberség van.

360. kalasanszi (válaszként erre: 357. - Mezei Virág)
2014. jún. 25. 09:38

Igen és tovább finomítanak a nemlétező adóbehajtáson a a kezdő kisvállalkozóktól pl......

Lézerkarddal elvágják a megélhetési lehetőségeket és rossz munkahelyekre kényszerítenek, hogy csak oda menjenek dolgozni. Nem feketéznek, nem dolgoznak külföldön, mert ehhez stabil anyagi háttér kell. Az ugye pedig nincsen.....

359. Mezei Virág (válaszként erre: 358. - Kalasanszi)
2014. jún. 25. 09:31

Nincsenek kétségeim ezügyben!


Szóval a szegénység is folytatódik, vagyis növekszik.


Emberség...

2014. jún. 25. 09:25
Sajnos ez az egész úgy van kialakítva, hogy annak legyen jó és annak a kezére játszon, aki hatalmi pozícióban van. Akár a munkában, akár a családban. Az meg csakis az emberségén múlik, hogy visszaél-e ezzel a hatalommal, vagy sem.
357. Mezei Virág (válaszként erre: 356. - Kalasanszi)
2014. jún. 25. 09:15

Marha jó...

Aki már kap valamilyen ellátást, az dolgozhat mellette, mert a munkaadót támogatják.

Aki nem kap sehol sem munkát,semmiféle ellátást - azt megadóztatják.(TB)


Valahogy nincs ez rendjén.

Az is elszegényítés, ha a nemlétező jövedelmet megadóztatják. Sajnos nem mindenki tud még feketén sem dolgozni. :(

356. kalasanszi (válaszként erre: 354. - Grizus)
2014. jún. 25. 09:01

Ennek hajléktalan fílingje van :-(


Mások elmondásaiból:

Ma, aki rokkantan is dolgozik, rosszabbul jár, mint azok az egészségesek akik embereket dolgoztatnak. Igen, a munkáltató az, aki jól jár, nem az, aki dolgozik. A munkáltatók a megváltozott munkaképességűre úgy tekintenek, mint a rehabilitációs hozzájárulás megúszása! Adómentesen dolgoztatják, miközben a mm dolgozók fizetik az adót és cipelik a sokféle terhet. Ugyanolyan teherhordozók, keményen dolgoznak, miközben emberek maradnak bajban.

355. Mezei Virág (válaszként erre: 354. - Grizus)
2014. jún. 20. 09:39

Akkor itt nagyon sok szegény ember él.

Egyre több. :(

354. grizus
2014. jún. 20. 09:37
Ha nem tudsz megvenni egy zöldséget vagy egy csokit a gyereknek. Ki kell kapcsolni a szolgáltatásokat. Lepusztul a lakásod. Lyukas cipőben és ruhákban jársz, évekig. Ez már szegénység.
2014. jún. 20. 09:20

Szerintem hozzáállás kérdése a félig lévő pohár.

Félig üres: pesszimista.

Félig tele: optimista.

:)

352. 3f3949edc4 (válaszként erre: 350. - Dodi44)
2014. jún. 20. 09:15

...és hol ácsorognak azzal a fél pohár vízzel? Egy sivatag vagy egy aquapark közepén?

Mert nem mindegy... :P

351. Mezei Virág (válaszként erre: 349. - Érdekes73)
2014. jún. 20. 08:54

:))

Muszáj neked tippet adni?! ;)

350. Dodi44
2014. jún. 20. 06:21
Szerintem ott kezdodik, amikor a pohar felig uresen van, nem felig tele.
349. Érdekes73 (válaszként erre: 346. - Mezei Virág)
2014. jún. 19. 23:50
Egyenlőre még ingyen :)
348. Mezei Virág (válaszként erre: 347. - Kalasanszi)
2014. jún. 18. 13:15

Miről, miről... :))

Naná, hogy egy szebb világról!

❮❮ ... 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook