Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hol kezdődik a szegénység? fórum

Hol kezdődik a szegénység? (beszélgetős fórum)


2013. nov. 4. 14:15
Ha nem telik az alapvető dolgokra,mint étel, rezsi,fűtés,az már szegénység.
16. Eva.1975 (válaszként erre: 5. - 2104cc91e8)
2013. nov. 4. 14:15

az a másik réteg, akinek van pénze és mégis rinyál.


de ott ahol alig 60 eft-ból élnek családok, nehezen elképzelhető, hogy autója van és teszkóba jár shoppingolni.

15. Cilumiluci (válaszként erre: 11. - Guruljka)
2013. nov. 4. 14:14
Úgy értettem a talánt,hogy lehet mások máshogyan látják.Ez azért elég összetett kérdés és nehéz rá válaszolni.Amit írtál az is az sajnos,szegénység.
2013. nov. 4. 14:14

Sztem az nevezhető már szegénység kategóriának" ha a mindennapi betevőt nem tudod megteremteni.Az hogy mire telik,vagy nem telik az már egy más tészta.Teszem azt,nem telik új cipőre de még jó a régi is" az még nem nevezhető szegénynek.

Itt sztem a család fenntartásán dől el hogy tényleg ki tudod -e fizetni a csekkeket és azon felül az alap élelmiszereket meg tudod -e venni.

2013. nov. 4. 14:12
A szegénység és gazdagság többnyire nem pénz, hanem jellem kérdése...
2013. nov. 4. 14:12

Ez eddig nem a szegénység fokmérője...a buszjegy sokkal drágább (volán: 250 Ft 5 km), és enni pedig kell, amire a sok szemetet áruló Tes.. pont a legolcsóbb. HIába tudsz enni adni a gyereknek, ha az nem minőségi...jól lehet lakni állandóan kelt tésztával is, de a szervezetnek szüksége van a fehérjére, a vitamonokra, rostra, és még sok mindenre.

Szerintem a nagy többség kártyázik a csekkekkel, a nyerőt befizeti, a többi vár a következő havi besorolásra.

A lelki szegénységről pedig ne is beszéljünk.

11. Guruljka (válaszként erre: 9. - Cilumiluci)
2013. nov. 4. 14:11

Talán?


Megfejelném azzal, ha nincs pénz beutazni a szakrendelésre. Mert félre volt téve, de kellett kenyérre.

10. Mézes-Krémes (válaszként erre: 8. - Annadi)
2013. nov. 4. 14:09

Szerintem mindenki szegénynek gondolja azt, aki nála rosszabb helyzetben van. Aztán van, aki saját magát érzi annak, pedig valójában nincs is így.

Az afrikai éhező gyerekek szempontjából szerintem nagyon sokan nagyon jól élünk...

2013. nov. 4. 14:07
Szegénységnek gondolom azt amikor nincs mindennap elég étel az asztalon,télen nem tudnak fűteni és nem telik a gyerekeknek új ruhára. Talán ez a szegénység.
2013. nov. 4. 14:07

Azt a riportot én is láttam...szomorú. De ez tényleg nehéz kérdés.

Milyen szempontból? A mások szeméből nézve vagy a sajátból?

Sokan szegénynek gondolják magukat, akik ez személyes tapasztalat, hogy szerintem nem azok. És van olyan, hogy én úgy gondolom, hogy szegény, de ő nem érzi magát annak. Érted mire gondolok?

2013. nov. 4. 14:07
Szerintem amikor az ember nem tud mit enni vagy gyógyszert venni. mert nincs rá pénze
6. Mézes-Krémes (válaszként erre: 5. - 2104cc91e8)
2013. nov. 4. 14:06
Amúgy bizonyos esetekben olcsóbb autóval menni, mint a jegyet megvenni....
2013. nov. 4. 14:05

Sajnos hajlamosak panaszkodni az emberek, de ebben

a picike országban szinte nem lehet mozdulni az autóktól, ami ugye nem levegővel üzemel, és még nem hallottam, hogy valamelyik TES..-t, vagy AUCH...-t

bezárták volna, mert egyetlen vevőjük sem volt :))

4. Mézes-Krémes (válaszként erre: 1. - Noarashi)
2013. nov. 4. 14:05
Ez nagyon relatív... Szerintem a nomrális az lenne, ha mindenki keresne annyit havonta, hogy saját magát eltudja tartani a fizetéséből egyedül úgy, hogy nem nyomorog. De ha ezt veszem alapul, akkor naaagyon sok szegény ember él ebben az országban....
2013. nov. 4. 14:00
Érdekes és nehéz kérdés,át kell gondolni.
2013. nov. 4. 14:00
Hűha, érdekes kérdés! :))
2013. nov. 4. 13:57
Szerintetek kit nevezhetünk ma szegénynek? Tegnap tévét nézve akadtam rá egy ezzel a témával foglalkozó riportra.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook