Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hol kezdődik a szegénység? fórum

Hol kezdődik a szegénység? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 ... ❯❯
407. kalasanszi (válaszként erre: 406. - Mezei Virág)
2014. júl. 21. 19:31

Elolvastam. :(( a cikkel úgy vagyok, hogy inkább hiszek a pénztárcámnak (nettó jövedelem), az árcédulának...mint annak a politikusnak, mert szerintem nincs hitele. 

1. Miért akarja a KSH-t "fejbeverni", hogy a kormánynak tetsző hamis statisztikát készíttessenek?

2. Nincsenek illúzióim a nyilatkozattal kapcsolatban, a szingliket még jobban elnyomják. Pedig kevesen vannak közülük, akik tudatosan nem vállalnak gyereket. Többen vannak 35 éven felüliek, akik valamilyen okokból nem tudtak, tudnak gyereket vállalni. Többek   közt pl. egészségi vagy fogyatékossági okokból, esetleg mérgező-erőszakos diszfunkciós családok akadályozzák a fészekből való kirepülést, bevetve minden hatalmi játszmát azért, hogy inkább maradjanak a szülői házban :-(

3. Mi a helyzet a lakhatási joggal? Ezzel hogy állunk?

4. Van-e hiteles statisztika arról, hogy hány:

 

szingli,

Egygyermekes,

Kétgyerekes,

Háromgyerekes,

Többgyermekes családok vannak?


A 3 gyermek feletti nagycsaládosok is valódi kedvezményezettek ... Ők külön figyelmet kapnak és jó bánásmódot, akik dolgoznak.

A 3 gyermek alatti családok vannak rosszabb helyzetben pénzbeli támogatás terén.

406. Mezei Virág (válaszként erre: 403. - Kalasanszi)
2014. júl. 21. 13:13

Ez már régóta így van, csak most még rosszabb lett.


És ugye mindent a még dolgozók fizetnek! Akik egyre kevesebben vannak és egyre kiszolgáltatottabbak.

Pl. a szabadságokat ki sem adják.

Szegényedünk, szegényedünk, vagy mégsem, de akkor minek a szegényügyi államtitkár? hmmmmm... :(

[link]

2014. júl. 21. 10:35
:((
2014. júl. 21. 09:41

A családanyák adókedvezményei olyanok, hogy azokat utólag nem lehet jóváírni, visszautalni. Brilliáns...!

Most jön az új kirakat támogatás, a devizahiteleseké, ami ugyanolyan átverés lesz, mint az mmk munkaerők "támogatása"....

2014. júl. 21. 09:28

Az eddigi hozzászólások alapján elgondolkodtató sorokat olvasni.

A munkahelyek többsége

CSAK államilag támogatott munkaerőket vesznek fel (nem sorolom fel),

CSAK SZEZONÁLIS munkákra alkalmaznak,

üzemi balesetek eseményeit elhallgatják, nem fizetik ki,

a hirdetésekben félrevezetik az álláskeresőket a munkakör megadásakor, ugyanakkor a munkakör leírása ellentmond ebben,

agyonadóztatott jövedelmeket az állam nem visszaforgatja, hanem másfelé viszik a pénzeket pl. határontúli magyarok, vagy egyházak. Ők a valódi kedvezményezettek.


Tehát nyomorogjon a becsületesen dolgozók?!

:-((((

2014. júl. 21. 09:17
Csak szezonális munka volt, a karácsonyi nagy hajrá után elküldtek mindenkit. Mire rendbe jött a kezem már megszünt a lehetőség. Az ilyen munkákat kiadják alvállalkozónak aki toboroz megfelelő létszámot.
401. kalasanszi (válaszként erre: 400. - Marlenka70)
2014. júl. 21. 09:14
Mikorra jött rendbe a kezed? A munkaadód elbocsátott a baleset után?
2014. júl. 21. 09:10
Táppénzt? Nem is tudtam visszamenni mire rendbejött a kezem.
399. kalasanszi (válaszként erre: 397. - Marlenka70)
2014. júl. 21. 09:07

Adtak erre üzemi balesetes táppénzt? Gondolom, nem.

Sok a panasz az üzemi baleseti munkaadói visszaélésekről!

398. kalasanszi (válaszként erre: 396. - Cilumiluci)
2014. júl. 21. 09:02
Én is kiposztoltam odaát, de a hvg cikkét ugyanazzal a szöveggel. Fájó igazság... :-(
2014. júl. 21. 08:58
Vicc az egész. Karácsony előtt sikerült bekerülnöm (protekcióval) egy nagyáruházba éjszakai áru feltöltőnek. 500 ft/óra. Egész éjjel a hűtőkben leltároztam, reggelre 3 újjbegyemen fagyási sérülések lettek. 3-4 hétig fogni sem tudtam az ujjaimmal. Cserébe kerestem 4000ft-ot.
396. Cilumiluci (válaszként erre: 392. - Kalasanszi)
2014. júl. 21. 08:57
Ezt épp az imént raktam ki odaát :(
395. Cilumiluci (válaszként erre: 394. - Kalasanszi)
2014. júl. 21. 08:56
Hát nem.
394. kalasanszi (válaszként erre: 388. - Cilumiluci)
2014. júl. 21. 08:53

Pontosan!

A munkaadók egy sima, egyszerű munkakört hamisan felülértékelik hirdetéseikben ("természetesen" agyonadóztatott éhbérért), ezzel megtévesztik az aktuális álláskeresőket.

Az információ meghamisításáért hol milyen jogkövetkezménye van??? Hova lehet ezért fordulni?

Ez nem egy nevetnivaló félrehirdetés.

393. kalasanszi (válaszként erre: 387. - Mezei Virág)
2014. júl. 21. 08:45

Igen, ezzel is, meg a következő hozzászólásaiddal is egyetértek, mert tükrözik a valóságot.

Rettegésben tartják a munkaadók és az állam még meg is adóztatja az mmk (megváltozott munkaképességű) dolgozókat!!! A munkaadók meg röhögnek büntetlenül! :-(

Otthon, a mérgező családokban sincs megbecsülésük az egészségük feletti robotolóknak, mert pénzbeszedés után semmiféle lelki kapcsolat nincs, nem is lesz.

:-((((

Erőszakos országban élünk, az erőszak kulturája virágzik.

2014. júl. 21. 08:33

Nincs infláció, de mindenféle adódömping akadályozza a megélhetést....Mindenféle adókkal terhelik a bennszülött magyarokat.....



"Egy német minimálbéres kétszer annyit fog keresni, mint amennyit az a magyar dolgozó kap, aki átlagbérért dolgozik. Luxemburgban közel 600 ezer forintnak felel meg a legkisebb kereset. Ha a nettó béreket nézzük, a kép még lehangolóbb. Csaknem annyit visz haza egy magyar minimálbéres, mint egy montenegrói vagy egy szerb - írja a Hvg.hu.


Kétszáznegyven-ezer forintnál jár a magyar átlagbér - bruttóban. A magyar dolgozó átlagban így bruttó 1500 forintot keres óránként. (Ebben benne van az alapbér és a nem rendszeres jövedelmek is, mint például a jutalom, prémium.) A német minimálbéres ennek közel dupláját fogja.


Óránként ugyanis 8,5 eurós – 2600 forintos órabért – vezetnek be Németországban. Európa gazdaságilag legerősebb államában eddig csak úgynevezett ágazati bérminimumok voltak érvényben, amelyekről a munkáltatók és a szakszervezetek állapodtak meg. A minimálbér bevezetése 2015-től lép életbe Németországban, ugyanakkor egyes csoportok kimaradnak az intézkedés alól, illetve átmeneti időszakok is lesznek bizonyos ágazatokban.


A magyar munkavállalók java részének álomként hangzik az óránkénti 2600 forintos (bruttó) minimum bér. A magyar minimálbér órára lebontott - 635 forintos - összege ugyanis csak kicsivel több mint 2 eurónak felel meg. Vagyis, amit egy német dolgozó megkeres egy óra alatt, azt egy magyar fél nap alatt."


Hvg.hu nyomán - alfahir.hu

391. Mezei Virág (válaszként erre: 390. - Cilumiluci)
2014. júl. 15. 20:41

Ha elmennek, százan jelentkeznek a helyükre.

Mindenki félti még a rossz munkahelyét is. Nem biztos, hogy találna másikat. Vissza is élnek vele rendesen, mert megtehetik.

2014. júl. 15. 20:36
Szoktam beszélgetni ott dolgozó pénztárosokkal,hát sajnos rettegésben vannak tartva.Én nem tűrném az igaz,de tudom hogy van amikor muszáj :(
389. Mezei Virág (válaszként erre: 388. - Cilumiluci)
2014. júl. 15. 20:15

:(

A kényszer nagy úr!

Mivel az emberek még ezt is kénytelenek sokszor elvállalni, hogy legyen valami kis jövedelmük.

Szép világ ez ám!

:(

388. Cilumiluci (válaszként erre: 386. - Kalasanszi)
2014. júl. 15. 20:12

Hát igen,épp minap néztem,pl.a tesconak elég áruforgalmi asszisztens vagy milyen állásra a 8.általános.Persze ahogy a munkakört elolvastam ez egy sima árufeltöltői állás volt :)

Persze egy negyvenes már nem feltétlenül hagyja magát havi 60 ezerért ugráltatni és meg is kell fizetni,vagy meg kéne.

387. Mezei Virág (válaszként erre: 384. - Kalasanszi)
2014. júl. 15. 20:03

Na igen.

Mindenütt diszkrimináció.

Meddig mehet ez még így vajon?

Márpedig manapság valódi munkahelyek alig vannak.

A még létező munkaadók pedig igyekeznek a lehető legkevesebb bért fizetni. Válogathatnak bőven a jelentkezők között.

Ha lehet, államilag támogatott embereket keresnek.

2014. júl. 13. 16:11

Vettem észre :-/ mert vagy túlképzettek (drága munkaerő) vagy "képzetlenek" és inkább nem bíbelődnek 40+ korosztállyal. Olyan kisvállalkozásokba kényszerítenének, amelyeket nem az állam fizeti, hanem uniós pályázatból amit akkor is adózni kell utána, ha nincs forgalom.

A munkaadók elvárásai szerint van minden túlszabályozva.

2014. júl. 13. 14:44
Ja,csak a 40+-osok nem kellenek sehova.
2014. júl. 12. 22:42
Szétnézve az állásajánlatokat, megdöbbentő, hogy ugyanazt a munkát pl. csomagoló, egy 23 éven aluli kap 595 Ft-os órabért, míg egy megváltozott munkaképességű csak 584 Ft-os órabért kap. Nagyon felkapott lett a 23 éven aluli diák munkaerő....
383. kalasanszi (válaszként erre: 378. - Mezei Virág)
2014. júl. 12. 22:33

Ezzel egyetértek :D

Az emberből kisugárzik a személyisége, megérezni a társalgás folyamán, hogy ki akar igazán valamit, ki nem.

Vannak helyzetek, amikor lehet önmagamat befolyásolni. A gondolat maga a hatalom, kérdés, melyiket választom? Ha egyszer azt mondom magamnak, csendben, nyugodtan: TUDOM.... Lazán elengedem a görcsösséget. A következő pillanatban béke honol, itt bent. Innentől már tudtam örülni és mosolyogni. Tehát a rosszat el kell engedni, ezzel lecsendesítem a bennem készülő vulkánt.

Működik!

382. Mezei Virág (válaszként erre: 379. - 3f3949edc4)
2014. júl. 3. 16:03

:D

Ne agyalj,kaparj!


Kapard ki azt a gesztenyét!!!

381. 3f3949edc4 (válaszként erre: 379. - 3f3949edc4)
2014. júl. 3. 15:22
*illogikus (mivel az logikus, illogikátlan dolog nem létezik)
2014. júl. 3. 15:20

Ha már mondások... itt van a kedvencem:


“To be or not to be” – said Shakespeare, “To do is to be” – said Nietzsche, “To be is to do” – said Sarte… but Sinatra said the biggest truth: “Do be do be do”.

379. 3f3949edc4 (válaszként erre: 378. - Mezei Virág)
2014. júl. 3. 15:18

Mi tesz különbséget?

Menetelni a sivatagban egy fél pohár vízzel? A teve persze megcsinálta, de hát Ő... :P. A körülmény nem számít, csak kövessük a teve csapását! Mantrázzam, hogy teve vagyok és akkor teve leszek? Hellyeah! Örüljek a fél pohár víznek, hogy 1-2 órával tovább szenvedhetek még a kiszáradás előtt vagy inkább ne? Mivel akkor 1-2 órával tovább kell szenvednem... :D. De a teve megcsinálta...


Ebben a kérdésben nem értünk egyet. Bár... valaki majd gyorsan megszakérti, hogy a megkeseredésem magyarázom itt keresztbe-kasba, hiába illogikátlan tevének képzelni magunkat a túlélés jegyében :D. "De bejöhet, ha mantrázod" - jönne a kontra! "Azaz; történhet csoda?" "Ahham." "Vagyis; szerencse?" "Neeeem, hanem illogikátlan csoda egy mantra hatására..." :))). Szerencse nélkül túlélhető a szitu fél pohár vízzel, magunkat tevének mantrázva? Aligha...


Senki sem vár a nagy csodára. Csak lentről sokkal, de sokkal több szerencse kell a kitöréshez, mint fentebbről :D.

378. Mezei Virág (válaszként erre: 377. - 3f3949edc4)
2014. júl. 3. 14:58

"Hogy másnak valami bejött, az nem segít rajtam és nem vígasztal."


Ez igaz, de lehet utánozni!

Mi tesz különbséget? A hozzáállás!

Akinek nincs semmije, az minden lehetőséget megragad.

Az élethez nem csak szerencse kell. De jó, ha van.

Mit tennél, ha egyedül lennél és mindenáron fel akarnál kapaszkodni?

Bizony a legaljáról kéne újra indulni. Mondani könnyű, de nagyon nehéz megtenni.

Van amikor nem válogathat az ember... :((

❮❮ ... 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook