Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hol kezdődik a szegénység? fórum

Hol kezdődik a szegénység? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... ❯❯
497. Cilumiluci (válaszként erre: 495. - Guruljka)
2015. szept. 22. 12:23
Mi az a 4 műszak ? Már olyan is van? Ez rettenet :(
2015. szept. 22. 11:37
De amit mondani akarok: egy főre 40 ezerből már szűken meg lehet élni, persze dohányzás és ital nélkül.
495. Guruljka (válaszként erre: 494. - Mezei Virág)
2015. szept. 22. 11:36

A fiam az előző munkahelyén 4 műszakban (folyamatos munkarend) kapott kézhez 56-58 ezret. Teljes ledolgozott hónapra.


Az ápolási díj, felnőtt korú beteg ápolása esetén is 50 ezer alatt van körülbelül, nem tudom pontosan. Pedig az 24 órás ügyelet, ha úgy vesszük, csináltam én is 10 éven át. Nem örömében vállalja az ember, de tudomásom szerint több kezdeményezés után sem szavazták meg rá a minimálbért a Parlamentben...

494. Mezei Virág (válaszként erre: 493. - Guruljka)
2015. szept. 22. 11:04

A létminimum 2014-ben 87 351 Ft volt.

Ez olyan sok, hogy már meg is értettem, miért az állami vezetők bére emelkedik ...Szegények, olyan szegények!

493. Guruljka (válaszként erre: 491. - Mezei Virág)
2015. szept. 22. 10:35
Ne viccelj már, a nettó minimálbér 70 ezer körül van, az már úri jövedelem.
492. Mezei Virág (válaszként erre: 486. - Idhikai)
2015. szept. 22. 10:24
Amikor már az agyevő bogár is éhen hal?
2015. szept. 17. 16:00

A mi országunkban sok a szegény. A létminimum értéke magasabb, mint a minimálbér.

A közmunka bére meg annál is kevesebb!

490. Mezei Virág (válaszként erre: 489. - Guruljka)
2015. szept. 17. 14:01

Háááááááááááát igen...

Aki itt nem talál lehetőséget egy jobb életre, az költözzön el, míg lehet. Mert ki tudja mi lesz itt.

A fiatalok sokan el is mentek.

A valódi munkalehetőségek nagyon hiányoznak. A közmunka nem az.

489. Guruljka (válaszként erre: 479. - Mezei Virág)
2015. szept. 17. 12:44
Elkeseredni mégsincs értelme. Csupán a rossz hangulat nemcsak hogy nem változtat semmin, de még kicsit fékezi is az embert.
2015. szept. 17. 12:29
Mindenkinek máshol kezdődik a szegénység.
487. 5fc54ca4aa (válaszként erre: 481. - Michelle.r)
2015. szept. 17. 07:41

Az ápolás nagyon jól megy, sajnos sok éve családtagon edzettem magam.


Szigetelni nem tudok, mind a hőt, mind az áramot jól vezetem de a 2-3 fős koedukált szoba érdekelne és amúgy Marseilles környékén vállalnék hólapátolást én is :o)

486. Idhikai
2015. szept. 17. 07:33
... fejben...
485. o.andi
2015. szept. 16. 22:47
amikor nincs mit enni,és nincs hol lefeküdni
484. Mezei Virág (válaszként erre: 481. - Michelle.r)
2015. aug. 25. 07:37

Igen, ez az ország megérdemli! :(


Az ismerőseimnek pedig elmondom ezt a lehetőséget, köszi!

2015. aug. 25. 05:13
Amikor már azon kell törni a fejed, hogyan tudod beosztani a pénzed, tudjál normálisan étkezni, lakni..stb.
2015. aug. 24. 21:15
Amikor sír a gyermek, hogy éhes és nem tudnak neki enni adni -a szívem szakad meg, ha ilyen gyerekekre gondolok :(
481. michelle.r (válaszként erre: 474. - Mezei Virág)
2015. aug. 24. 21:11

Ha ez az ország ilyen töketlen, megérdemli. Ha ismersz profi szigetelőket, ápolókat, szívesen bemutatom őket a barátnőmnek. Németországba közetítenek, bejelentéssel, 2-3 fős szobákban elhelyezéssel. Akit érdekel, írjon nekem privit.

Ezen kívül képesítés nélkül parkgondozásra, télen az utcák hólapátolására.

480. 3d787b167a (válaszként erre: 478. - Érdekes73)
2015. aug. 24. 20:35
Nagyon lyaly. :/
479. Mezei Virág (válaszként erre: 476. - Guruljka)
2015. aug. 24. 20:14

Szerintem van ok elkeseredésre...

Sokan szegényednek. Nem jó ez így sehogy sem! Nincs ok az optimizmusra.

A dolgozói szegénység is csak nagyobb lesz. :(

478. Érdekes73 (válaszként erre: 475. - 3d787b167a)
2015. aug. 24. 17:55
ha már fel se tűnik a lemondás...
2015. aug. 24. 15:43
Az az igazàn szegény, aki tudna ellene tenni, de meg sem mozdul!
476. Guruljka (válaszként erre: 474. - Mezei Virág)
2015. aug. 24. 15:39

Virág, ne keseredj el!

Az én fiam is talált munkát, és sok hirdetést látok 8 általánossal. Nem mind az a borzasztó folyamatos műszak, mert talán kezdik belátni, hogy az nem megy. Két műszakos munkahelyeket s hirdetnek mifelénk, buszjárattal.

Én is elkeseredtem, amikor pár hónapon át vissza sem jeleztek a jelentkezésre, de végül mégis sikerült. A Munkaügyi Központban jártam, és onnan hoztam el egy álláslistát, telefonáltam és már a következő héten mehetett is felvételizni. Nem is volt különösebb interjús em, és közvetlenül a cég alkalmazásában van, nem közvetítő válallkozónál.

2015. aug. 24. 15:29
A lemondásnál.
474. Mezei Virág (válaszként erre: 473. - Kalasanszi)
2014. júl. 29. 13:55

Minden marad a régiben és mellé jön a sok éhbéres közmunka.

Hajrá XXI. század!

Így kell elszegényíteni egy országot, elvégre még csak a fele szegény!

Egyáltalán nincsenek munkahelyek, bizonyos szint alatt. Ez van! :((

Mindegy, hogy egészsége valaki vagy sem.

Amúgy mifelénk a megváltozott munkaképességű embereknek VAN 4 órás munkája, akinek egyáltalán nincs semmiféle jövedelme, annak sehol sincs esélye semmire. Csak így tovább! Milyen jól teljesít ez az ország...

2014. júl. 28. 02:24

1. Mi lesz a 24-56 év közötti korosztállyal?


2. Az 57 év korosztály alatti megváltozott munkaképességűek egy részét visszaminősítették, egészségessé nyilvánított emberkékkel mi lesz, mert fizikailag NEM tudnak így sem dolgozni, sem elhelyezkedni???


3. Mi lesz a fedél nélküliekkel?


A régi, 1989 előtti időket nem lehet visszahozni, megismételni! Miért tudjuk, hogy úgysem az lesz, amit mondanak? Mert:

unortodox terv --------> LIBERÁLIS végrehajtás van most is!

Így persze nem is fog sikerülni...inkább meghamisítják a statisztikákat és puffogtatnak...

472. unom (válaszként erre: 471. - Kalasanszi)
2014. júl. 27. 21:37
Próbálják konzerválni a múltat. Az a baj, hogy nincs olyan politikai párt amelyik nem ezt teszi, lózungokat puffogtat.
471. kalasanszi (válaszként erre: 465. - Unom)
2014. júl. 27. 19:46

Ezt nem értem: munkaalapú társadalom.

Vajon kire gondoltak?

Talán 57 év feletti vallásos, öreg, 3 gyermek feletti, határontúli magyar fog jól járni?

2014. júl. 27. 19:42

"..kormányzati kiadásokat érintő 110 milliárd forintos zárolás" lesz majd....

Meddig marad a költségstop???

2014. júl. 27. 19:03

Nem ér majd semmit a betétbe tett pénzünk

MICSKEI LAJOS - 2014.07.25 16:02

Másfél évig nem akar hozzányúlni az alapkamathoz a Monetáris Tanács. Ha valami drasztikus nem történik, akkor 2,1 százalékos marad az irányadó ráta. Ez hatással lehet a hitelek kamatára, a betétek hozamára és minden befektetési döntésünkre is. Miért jó vagy rossz nekünk a rekordalacsonyan tartott alapkamat?

A tartósan alacsony kamatkörnyezetben nem számíthatunk a rendkívüli mélységekben mozgó betéti kamatok emelkedésére, eközben a csak a felszínen alacsony (sőt, negatív) infláció szinte biztosan megélénkül, részben például a várható forintgyengülés miatt is. A betétekben elhelyezett megtakarításaink reálértéke, vásárlóereje így jó eséllyel csökkenhet az előttünk álló időben, de ugyanez igaz a szintén rekordalacsony hozam mellett forgó állampapírokra is, legalábbis a rövidebb lejáratokon – mondta lapunknak Somi András, az Investor  elemzője.


Nem lesznek magasabb betéti kamatok


Az elemző úgy véli, ha betesszük a pénzünket egy betétbe, akkor lejáratkor nem biztos, hogy a kamatokkal együtt ér majd annyit, amiért érdemes befektetni. A grafikonunkon jól látszik, hogy 2013-ban sem voltak már rekordkamatok, de mégis szép reálhozamot hoztak az éves betétek, hiszen a lejáratra számított fogyasztói árindex negatív tartományba érkezett – bár ez leginkább a rezsicsökkentés miatt volt így. Vagyis bankbetétben kockázat nélkül is szépnek mondható, közel 4 százalékos (két vonal különbsége) reálhozam volt elérhető.


Most pedig egy olyan korszak jöhet, amikor az árak változása egyre nagyobb, míg a betétek nem fizetnek többet. Ez azt jelenti, hogy egyre inkább megéri ma elkölteni a pénzünket, mint bankbetétbe tenni.


Kockáztatni kell


Mindez azt is jelenti, hogy muszáj magasabb hozammal kecsegtető, de emiatt valamelyest magasabb kockázattal járó alternatív befektetési lehetőségeket keresni a korábban jól bevált, alacsony kockázatú eszközök helyett – véli az elemző. Emellett a forint lehetséges gyengüléséből devizás befektetésekkel is kivehetjük a részünket, amire egy egyszerű bankbetét szintén nem alkalmas.


A kézenfekvő megoldást a befektetési alapok kínálják, hiszen ebben a termékkategóriában mindenki megtalálhatja a maga kockázatvállalási hajlandóságának és megtakarítási céljainak megfelelő terméket. Kétségtelen, hogy a befektetési alapok valamivel több ismeretet, felkészültséget kívánnak, mint egy bankbetét, de ez a tudás könnyedén megszerezhető, és távolról sem kíván olyan időt és energiát, mint azt sokan sejtik.



Nem biztos, hogy a betét lejáratakor a kamatokkal együtt ér majd annyit a pénzünk, amiért érdemes befektetni

FORRÁS: MTI/KOSZTICSÁK SZILÁRD

A hitel sem lesz olcsóbb


Az alapkamat a hitelek díjaira is fontos hatással van. Az átlátható árazást biztosító törvény óta az új hitelek vagy valamilyen referenciahozamhoz vannak kötve, vagy hosszú periódusidejűek. Az előbbiek többségénél a BUBOR a meghatározó, ami a bankközi kamatláb, így a legfontosabb meghatározója épp a jegybanki alapkamat. Akinek ilyen hitele van, az a kamatperiódustól függően még érezhet egy kisebb törlesztőrészlet-csökkenést a következő időszakban, de az után semmit. Valószínűleg sokáig nem változik majd semmi, és ahogy az Investor elemzője elmondta, mindenképp érdemes felkészülni a jövőben a kamatemelésekre.


Maradnak a marzsok?


Új hitelek esetén is hasonló a helyzet, a továbbiakban már nem nagyon találhatunk lényegesen kedvezőbb ajánlatokat a maiaknál, kivéve, ha a bankok valamilyen oknál fogva nem csökkentik jelentősen a marzsaikat, vagyis az alapkamaton felül felszámolt díjaikat. Erre azonban jelenleg kevés az esély.


Origo.hu

468. Mezei Virág (válaszként erre: 465. - Unom)
2014. júl. 26. 19:54

Én tudom, de akinek jobban kéne, az ragaszkodik hozzá! Nem érti...

Időeltolódás van. :((

❮❮ ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook