Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hol kezdődik a szegénység? fórum

Hol kezdődik a szegénység? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... ❯❯
2014. júl. 22. 15:54
Mit csináljon az a baranyai fogyatékos új munkaadó, aki megrendelést szeretne kapni?
436. kalasanszi (válaszként erre: 433. - Mezei Virág)
2014. júl. 22. 15:47
Nem. Munka és egészség a legfontosabb.
435. kalasanszi (válaszként erre: 429. - Cilumiluci)
2014. júl. 22. 15:44

Éljen! :)))) Kaphatok-e sült krumpli-sült húsból? :-))))

Én se szeretem a multikat, mégis ez van :-(

434. Mezei Virág (válaszként erre: 430. - Cilumiluci)
2014. júl. 22. 15:43
Ne utáld őket, mert nélkülük még több szegény lenne, mivel akkor még ezek a munkahelyek sem lennének!
433. Mezei Virág (válaszként erre: 431. - Dittiritti)
2014. júl. 22. 15:42

Vagyis a szegénység ott kezdődik, amikor az ember többre vágyik, mint amije van.

Sokan vannak, akiknek semmijük sincs.

432. kalasanszi (válaszként erre: 427. - Mezei Virág)
2014. júl. 22. 15:41
Pontosan.
2014. júl. 22. 15:38
Ez attól is függ, kinek mik az igényei. Akit anyukámék korában egy kis faluban jómódúnak mondtak, az ma szegénynek számít. Sokkal magasabbak az elvárások az életszínvonalban, mint régen. Ez a kor folyománya. Mindenkinél van szegényebb és gazdagabb is. nekem van olyan barátnőm, aki jómódú, de ragaszkodik a turihoz. Tudok olyat, aki azt a pénzt, amit gyönyörű családiházra költhetne, elutazza, bejárja a világot inkább és egy panelban lakik. Tudok olyat, aki nagyobb lábon él, mint tehetné, de hitelekből teszi ezt. Tudok olyat, akinek gond a mindennapi étel előteremtése, de dohányzik a férjével együtt...Tudok olyat, akik nagyon jól keresnek, de a devizajelzáloghitel elviszi a bevételük nagy részét...Nagyon nehéz erre válaszolni...Más nálunk a szegénység fogalma, más Svájcban és más Afrikában.
430. Cilumiluci (válaszként erre: 428. - Kalasanszi)
2014. júl. 22. 15:37
Utálom a multikat!
2014. júl. 22. 15:37

Jó hát nekem is necces néha az optmizmus,de általában az vagyok :)

Most fogok vállalkozni egy jó kis sült krumpli elkészítésére a sült husihoz :)

428. kalasanszi (válaszként erre: 417. - Unom)
2014. júl. 22. 15:37
Pont erről írtam lentebb, a maiak sem ébredtek fel hamis álmukból, tovább tutujgatják a multikat. Elmenők helyébe újabbakat engednek be az országba, fan-tasz-ti-kuss!
427. Mezei Virág (válaszként erre: 425. - Cilumiluci)
2014. júl. 22. 15:35

Mert éppen az esély hiányzik. :(

Pedig az emberek vevők lennének rá szerintem.

A szegénységből ki kéne már lábalni,mert lehetne, még ha nem is mindenkinek.

Nem vagyok most optimista.

2014. júl. 22. 15:33

Igen, ezért is nem jönnek ebbe a topikba a jó ötletek.

[link]


Mert hogy nem érdemes (általában) vállalkozni.


Az a gond, hogy a szegénység folytatódik, pedig nem kéne.

Rengeteg lehetőség van itt, csak magasak és szélesek a betonfalak.

2014. júl. 22. 15:32
Az a baj,hogy esélyét sem látom a javulásnak még legnagyobb optimizmusommal sem :)
424. kalasanszi (válaszként erre: 420. - Unom)
2014. júl. 22. 15:30
Lézerkard és társasága.
423. Cilumiluci (válaszként erre: 418. - Kalasanszi)
2014. júl. 22. 15:30
Lekopogom,mi nem vagyunk beteges család,eddig kórházban is csak akkor voltam mikor szültem,pedig már betöltöttem a 45-öt :)
422. kalasanszi (válaszként erre: 414. - Mezei Virág)
2014. júl. 22. 15:27

Agyonadóztatás miatt szűnnek meg a multicégek, magyar kisvállalkozások. A régi trafikosok állásait is büntetlenül megszüntették, volt köztük mozgássérült is!!!!

Baranyában van egy munkahely, amelyet nemrégiben fogyatékossággal élő teremtett sorstársainak, és nem

jut ötről hatra, mert nincs megrendelés, adó viszont sok szakadt a nyakába!

Nagyon sajnálatos ami itt folyik! Nem kellett, nem is kell nekünk stadionok, nem fogunk drága pénzért azokra kijárni!

Ha én mint munkavállaló munkát keresnék, inkább külföldön gürizek, keccsölök és ott nem vonnak le annyi adót!

Lézerkardék robotoljanak havi 47 ezer forintért, 4 órában, helyettünk :-) Akkor nem lesz kit tönkretenni :-)

421. Mezei Virág (válaszként erre: 420. - Unom)
2014. júl. 22. 15:25

Nálunk még bőven lehetne munkahelyeket létrehozni, hiszen gyakorlatilag alig van gyártás nálunk. És itt az élelmiszeripar is.

Az emberek más részét meg a sárba döngölt szolgáltatóipar is foglalkoztatná.

Na és nem 12 órában kéne kevés embert dolgoztatni, hanem többet rövidebb ideig. Na és akkor elkezdek ébredezni...

420. unom (válaszként erre: 419. - Mezei Virág)
2014. júl. 22. 15:19
A technológia fejlődésével a munkahelyek száma tovább fog csökkeni. Nem a fejlődéssel van baj, hanem azzal, hogy nem a társadalom a haszonélvezője, hanem egy szűk réteg.
419. Mezei Virág (válaszként erre: 417. - Unom)
2014. júl. 22. 15:15

Igen.

Pedig, van olyan, amit megvennénk akkor is, ha többe kerül.

Nem mindent, de pl. a jó minőségű magyar textileket valószínűleg.

Nem azért, mert rá van írva, hogy magyar, hanem azért, mert jó!

Sok munkahelyet lehetne itt teremteni és nem kéne arról cseverészni, hol kezdődik a szegénység. Az igazán szegények általában ritkán használják az internetet.

418. kalasanszi (válaszként erre: 413. - Cilumiluci)
2014. júl. 22. 15:14

A KMK idején rend és biztonság, de szólásszabadság az nem volt. A szabadszájúságért is kirúgás, állásvesztés járt.

A Balaton képe most is szép, erre nosztizok :-)

juhééé, kádárista lettem, pedig nem vagyok öreg :D (Azon egyike, aki sosem hitt az 1989 utáni utódpártoknak)

Te örök optimista, aztán vigyázz az egészségre, mert azt nem tudod visszahozni, ha elrontod :)

Jól jegyezd meg: csak addig szép az élet, amíg van ép egészség, és ha egészség rendben, addig pénz is van. Elrontott egészségnek többnyire megrokkanás az ára.

417. unom
2014. júl. 22. 15:09
A multik oda mennek ahol jobban megéri nekik. Mikor hozzánk jöttek nyugatabbra szűntek meg munkahelyek, most vonulnak keletebbre, mert olcsóbb. Ezt egyik kormány se vette figyelebe, mindegyik a multikat támogatta. Gondolom, nekik megérte, az országnak kevésbé.
416. Mezei Virág (válaszként erre: 415. - Cilumiluci)
2014. júl. 22. 14:49

Igen, pár éve folyamatosan mennek.

Hazai cégek pedig nem nagyon alakulnak. Szerintem ez egyáltalán nem véletlen.

Pedig jó lenne. Nem veszek kínai ruhát, de jó kis ruhaanyag sehol. Pedig volt jó kis textil iparunk... is.

Ebbe kéne beruházni, nem a stadionokba.

415. Cilumiluci (válaszként erre: 414. - Mezei Virág)
2014. júl. 22. 14:41
Erről van szó.Most megy ki s Nokia,A Danone,stb.Mennek keletre.
414. Mezei Virág (válaszként erre: 412. - Kalasanszi)
2014. júl. 22. 14:39

Ahogy gondolod, de előbb még ezt is olvasd el!

[link]

2 ember > 1 ember

Mindemellett tény, hogy nálunk a személyi jövedelemadó jelentős mértékben csökkent a korábbi években. Csakhogy ez még mindig alig orvosolta a magyar adórendszer egyik legnagyobb problémáját, a rettenetesen magas bérterheket.

Magyarországon továbbra is rendkívül sokba kerül például egy munkást legálisan fizetni, egy havi bér a kifizetett nettó bér 196 százalékába kerül a cégeknek.

Gondoljunk bele: feketén két embert felvehetek egy tisztán foglalkoztatott ember helyett. Túl nagy a kísértés a csalásra, ezért egyszerűen megéri kockáztatni.

És nagy a kísértés arra is, hogy inkább ne Magyarországra hozzam a cégemet, mert a környéken mindenhol alacsonyabbak az élőmunka terhei.


Szerinted miért szűnnek meg sorra a cégek az országban? :((

413. Cilumiluci (válaszként erre: 411. - Kalasanszi)
2014. júl. 22. 14:11

A KMK idejében legalább volt mindenkinek munkahelye,mert muszáj volt. :(

És nyugodt szívvel tudtak a szüleim előre tervezni,építkezni ,nyaralni minden évben gyerekkoromban,most meg... :(

Nem volt jó a rendszerváltás előtt,bár én gyerekként nem éreztem rossznak,de most rohadt bizonytalan minden.Még nekem is,örök optimistának :)

412. kalasanszi (válaszként erre: 408. - Mezei Virág)
2014. júl. 22. 13:37

"És nem is éri meg munkáltatónak lenni."


Ezt már nem tudom, ha lenne ingatlanra való pénz, talán belevágnék, amíg lehet?

411. kalasanszi (válaszként erre: 409. - Cilumiluci)
2014. júl. 22. 13:24

Wazze, hát ezek a rekorderek kisebbségiek lehetnek inkább, nem ők gürizték végig a 40-50 éves munkaviszonyt egyetlen munkahelyen. Mert akkoriban nem volt szabad munkahelyeket váltogatni 1989-ig. Sőt, aki nem dolgozott, az "KMK" lett beírva a könyves személyibe :-) Nagy szégyen volt akkoriban ilyen közmunkakerülő bélyeggel járkálni. Aki segédmunkás volt, annak SM jelzés, stb.

Akkoriban aki nem dolgozott, az nem is evett, hanem lopott.

Komolyabban: az öregségi nyugdíjasok kivételezett helyzetben vannak, sokaktól hallom: sokat utaznak külföldre ide-oda, jól élnek, kisírnak maguknak elöljáróitól egy kis dugipénzt.

És akik 57 év korhatár alatti rokkantnyugdíjasok hogyan élnek? Tehát a szegénység nemcsak munkanélküliséggel, hanem a MEGROKKANÁSSAL kezdődik bármely életkorban, mert rosszak a munkakörülmények és a nők otthoni háztartásvezetés során is előfordulnak megerőltető ingyenmunkák mint főzés-mosás, takarítás.

Ezeket a cselédmunkákat ki becsüli meg? Otthoni robottól is bele lehet rokkanni.

A rokkantnyugdíj mint jövedelem már nem létezik, eltörölték visszamenőlegesen a szolgálati időket, a befizetett , ledolgozott járulékaink elrepültek. Ezek után ki akar megrokkanni? Talán a kormánynak tagjai?

Csak addig szép az élet, ha egészség is van?



Más:

Svájcban ugyanekkora, átszámítva 900 ezer forintos összegre terveztek emelni bruttó minimálbért...

Ezért az összegért itthon fiatal multi gazdasági, műszaki igazgatók keresnek ennyit.

Tudok arról is, hogy (akkoriban) már 35 évesen egy multicég felsővezetőjeként már havi 1 milliót keresett, azóta többet is kap ugyanott.... Hát így könnyű....

410. kalasanszi (válaszként erre: 408. - Mezei Virág)
2014. júl. 22. 12:56

"A szegénység meg ott kezdődik, hogy nincs munka.

És nem is éri meg munkáltatónak lenni."


Az elsővel egyetértek, a munkanélküliséggel kezdődik a szegénység! Ez már a gengszterváltás óra tudjuk. Lásd anno ózdi kohászat tönkremenetele, valamint bevált, híres magyar nagy cégek "hullottak porba". Azt ígérték, hogy új munkahelyeket teremtenek, eddig csak multiknak engedték meg! A hazaiak közül nem láttam újakat. Az állam inkább a meglévő nagy családi-baráti, csaló, zsebbetevős kft.-ket támogatnak inkább, akik a lehető legkevesebbért dolgoztatnának embereket.

Se munkához való jog, se lakhatási jog nincsen.

Minek van bérminimum (ilyen is van), ha csak minimálbéreket fizetnek??? Hm...?

2014. júl. 22. 11:31

[link]

:(

408. Mezei Virág (válaszként erre: 407. - Kalasanszi)
2014. júl. 22. 09:17

:(

Ez van.

A szegénység meg ott kezdődik, hogy nincs munka.

És nem is éri meg munkáltatónak lenni.

❮❮ ... 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook