Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogyan zajlik egy NST vizsgálat? fórum

Hogyan zajlik egy NST vizsgálat? (tudásbázis kérdés)


2012. júl. 1. 19:04
Nálunk CTG van, nyomkodás nélkül. Két uh-s tappanccsal. Az egyik a baba szívverését méri a másik a méh összehúzódásokat. Itt egy állítható székbe ültetnek bele ami nekem nagyon kényelmes volt. Ja és a 32. héttől minden alakalommal csinálják a vizsgálatot, (vagyis a 36. hétig kéthetente, utána a 40. hétig hetente.)
2008. júl. 15. 07:55
Fekszel vagy ülsz, két gumiöv va keresztbe a hasadon két érzékelővel, és a kezedbe kapsz egy nyomkodós kapcsolót, amit nyomkodni kell, amikor úgy érzed, hogy rugdos a baba. Az érzékelőkből az egyik a baba szívhangját nézi, a másik a méhösszehúzódásokat.
2007. dec. 6. 10:21
Nálunk az Nst alatt nem kell feküdni,hanem egy székben ülsz.A ctg-nél fektettek engem.
2007. dec. 6. 09:35
Nálunk is 36-dik héttől csinálják. Kicsit nekem is gázos volt a fél óra fekvés, na meg utána a felkelés. Ez van.
7. 7934d1ac97 (válaszként erre: 6. - Panni80)
2007. dec. 6. 09:06
Ó!! MÉg ilyet nem is hallottam. :( Remélem nem lesz baj, én másfél hét múlva megyek először, nálunk 36. héttől csinálják először. Kicsit félek hogy fogja bírni a derekam a fekvést félóráig. :s
2007. dec. 6. 08:49

Sziasztok!


35 hetes terhes vagyok. Ma voltam NST-n és néha túl magas volt a baba szívverése 180-200. Aztán leleassult. Mondjuk korán volt még illetve nagyon sokat mozgott. Azt mondták, hogy egy kicsit "tachycard" és hogy délután megisételjük. Ez mit jelent?

Köszönöm

2007. ápr. 14. 11:29

Ha jól tudom az NST-n nézik a szívverést és neked nyomkodni kell egy gombot,ha érzed a baba mozgását.


A CTG-nél pedig nem kell nyomkodni,viszont ott két tappancs van,ahogy már írtátok,az egyik a szívhangot nézi,a másik pedig a fájásokat(méhösszehúzodások).Általában a CTG-t használják,amikor befektetik a kismamákat.Azzal nézik a fájást,szívhangot minden 2.napon.Valamint szülés alatt is ezt helyezik a pocóra,így látják,ha jön a fájás+nyomon tudják vele követni a baba szívverését,hogyha gond van,akkor tudjanak intézkedni.


Nálam így volt.

2007. ápr. 10. 13:09

Nálunk két kör alakú tapacsot raktak fel, és szintén gumi szíjjal rögzítették. Az egyik a középen fent a pocimra került (méhcsúcsot emlegettek), a másik meg a baba szívéhez legközelebb. Ez nálam kicsit bal oldalt alul volt.

Plusz van ahol adnak még a kezedbe egy nyomógombot is, hogy nyomogasd, ha magzatmozgást érzel.

A poci közepén lévő méri a méhösszehúzódásokat, ezt egy 100-as skálán mutatja.

Az alsó a baba szívhangját. Ha nem találja a baba szívhangját, akkor a tiédet mutathatja, vagy ha kicsit elmászik a baba, akkor rövid időre semmit nem mér.

Az eredményt meg egy hosszú csíkon köpi ki a gép.

Kb 20 percig tart egy vizsgálat.

Én ébresztegetésnek azt a válfaját láttam, hogy arra kérték a kismamát, hogy kicsit dőljön oldalra. A baba így kimozdult a kényelmes pózából, és nekiállt rúgkapálni.

Azt hiszem 120-140 közötti babaszívhang az ideális, ha baba csak kicsit mocorog (a te szívritmusod duplája). Nálunk nyugis ficánkoláskor 130-140 szokott lenni, ha belendült akkor felugrott 180-ra is, és ezzel teljesen elégedettek voltak.

A százas skálán úgy tudom 50-estől számítanak fájásoknak a méhösszehúzódások.


Én nagyon élvetem az NST-t, olyan megnyugtató a babó szívhangját hallani:):)

3. mylene (válaszként erre: 2. - Brekka)
2007. márc. 29. 17:37
Tökéletesen írtad le. Én most vagyok túl az első ilyen vizsgálaton.
2006. márc. 21. 23:51

Bár nálunk CTG-nek hívták, de úgy tudom, ugyanaz...


Szóval, a szülésznők csinálják a vizsgálatot, többnyire a szülőszobán. A kismamának ki kell takarnia a pocakját, amire egy cirka fél mobiltelefon méretű érzékelőt tesznek, és jól oda is rögzítik egy gumipánttal. Az érzékelő méri a méhtevékenységet (magyarán az összehúzódásokat), a baba szívműködését és a baba mozgását. Az a jó eredmény, amikor a baba mozog, és mozgás közben a szívritmusa gyorsul. Amikor lassul, az bajt jelezhet (pl. azt, hogy a nyakán van a köldökzsinór). Ha a baba nem mozog, ébresztgetni szokták, vagy megkérik a kismamát, hogy egyen-igyon, sétáljon, és utána megismétlik a vizsgálatot.

Általában a 36. héttől van NST/CTG, a betöltött 40. hét után két-három naponta, betöltött 41. hét után pedig naponta.

2006. márc. 18. 11:42
Hogyan zajlik egy NST vizsgálat?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook