Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Kismedencei MRI vizsgálat hogyan zajlik? fórum

Kismedencei MRI vizsgálat hogyan zajlik? (tudásbázis kérdés)


18. Nyamitörp (válaszként erre: 17. - Nyamitörp)
2019. jún. 2. 16:50
-se vagyok :S
17. Nyamitörp (válaszként erre: 15. - Levarosbukta)
2019. jún. 2. 16:49

Én sem vagyok se vagyok egyik se. Kifejezetten a hangok idegesítettek. Próbáltam mozdulatlan maradni, de néha azért voltak akaratlan idegrángásaim vagy nem tudom pontosan mi.

A koponyánál meg a hasinál nem, ez csak a kismedence mri-nél volt így, ott viszont a vége felé már akkorákat rándult a lábam, hogy amit a hasam táján rámraktak páncélt, szerintem el is csúszott egy kicsit.

2019. jún. 2. 16:42
Én gerinc MRI-n voltam. Szépen lazítottam odabent a csőben, majdnem el is aludtam a zörgés közepette is.
15. levarosbukta (válaszként erre: 14. - Nyamitörp)
2019. jún. 2. 16:32
Én is voltam már koponya mr-en többször is, meg ct-én is. Szerencsére egyik sem tartott sokáig. Minden egyes alkalommal tudtam hogy mi vár rám mégis elkapott a harci ideg a gépben fekve. Pedig sem klausztrofóbiás, sem pedig pánik beteg nem vagyok. Mindig az szoktam mondogatni magamban - miközben a szívem ezerrel ver a torkomban - hogy többmillióan túlélték a vizsgálatot miért pont én ne tenném? :) :) Egyébként minden vizsgálattal így vagyok.
14. Nyamitörp (válaszként erre: 11. - Panna.33)
2019. jún. 2. 10:37

Én meg majd megőrültem. Voltam előtte pár évvel koponya mri-n. Az tényleg kb. 15-20 perc volt és ott úgy volt, hogy voltak az idegesítő hangok között szünetek, amikor csak a gép suhogó hangját hallottam. Na az tök elviselhető volt nekem is, de valami okból kifolyólag a kismedencei vizsgálatnál folyamatosan megállás nélkül nyomták ezeket a sípoló, kalapáló hangokat. Csak a ritmusuk változott. Nehezen viseltem. Aztán nem sokkal utána hasi mri-re mentem (eredetileg erre lett volna szükség, csak elírták a beutalót), azt megint jobban viseltem. Az is kb. 40 perc volt, de ott irányított légzés van. A fülesben folyamatosan adták az instrukciót, hogy mikor vegyek levegőt, tartsam bent, fújjam ki. Az tök jól elterelte a figyelmem, de ott is voltak szünetek az idegesítő hangok között. Ott egy kényelmetlenség volt, hogy a fejem fölé kellett tenni a karjaim és a végére nagyon elzsibbadtak.

Szóval nem vészes az mri vizsgálat, de nekem pont a kismedencei volt a legrosszabb. Ettől függetlenül ha szükséges lenne, minden ellenkezés nélkül megcsináltatnám.

13. Bless the child (válaszként erre: 11. - Panna.33)
2019. jún. 2. 07:53
Nekem altatásban csinálták😂
12. lapbarna (válaszként erre: 8. - 0adc8842b1)
2019. jún. 2. 07:43
Az a CT.
11. Panna.33 (válaszként erre: 10. - Nyamitörp)
2019. jún. 2. 07:26
Én majdnem elaludtam, de lehet,hogy nem csak majdnem.😁
10. Nyamitörp (válaszként erre: 8. - 0adc8842b1)
2019. jún. 1. 22:00

Nem lesz kint a feje sem. Fülvédőt adnak, nekem nem adtak pánik gombot, de szoktak adni egyébként. Valóban minden fémeset le kell venni, ha a nadrággombja fém, akkor a nadrágot is levetetik. Megmozdulni valóban nem szabad és raknak még rá valami mágneses "páncélt".

A vizsgálat utolsó pár perce előtt adják be a kontrasztanyagot, akkor leállítják a gépet, kicsit kitolják, aztán vissza, de akkor már tényleg nincs sok hátra.

Nekem 40 perc volt, én a bezártságot nem viselem rosszul, de a hangoktól a végére már olyan ideges lettem, hogy a feszültségtől az összes izmom bemerevedett. :) De engem már kb. 3-4. perctől kezdve zavart.

Sokan szokták írni, hogy könnyebb, ha becsukják a szemüket, nálam ez pont fordítva volt. Becsukott szemmel kezdtem és rendesen rosszul voltam. Aztán kinyitottam a szemem, csak a fehér csövet láttam magam fölött meg világos volt a vizsgálóban. Aztán felfedeztem egy karcolást a csövön és azt bámultam meredten végig. Nekem ettől eviselhetőbb volt.

Egyébként nem kellemes vizsgálat, de ki lehet, ki kell bírni.

2019. jún. 1. 21:22

[link]


A 3. percnél kezdődik az MR-ről.


Én még nem láttam nyitott MRI készüléket, de létezik. Ha claustrophobias vagy akkor ezt jelezd az orvosodnak.

Itt nyitott készülékkel dolgoznak, de a neten találsz az ország más pontján is.

[link]

2019. jún. 1. 20:55
Nem vészes egyáltalán, van egy zajos-zakatoló hang. Kb. 15 perc. Úgy tolnak be a hengerbe, hogy a has-kismedence rész legyen a gyűrűbe. a fej-váll talán derékig meg kívül leszel a másik végén. Kb. a tested közepén lesz a henger. Az forog. Tilos megmozdulni, mert kívül a nővér ábrán beméri a testedet. Csak semmi fém tárgy nem lehet. se derékszíj, se kulcs, nadrág zippzár, pénz a zsebedben, vagy fémes melltartó. Szerintem bugyiban lehetsz.
2019. jún. 1. 18:55

Semmi különös, csak erős zakatolás, de adnak füldugót, fülvédőt, úgy csak távoli zajnak hallatszik.

Csukd be a szemed, ne nézd a gép "plafonját" és gondolj valami szépre közben.

6. birebora (válaszként erre: 4. - 762b39da47)
2019. jún. 1. 18:49
Én is voltam már. A kezedbe adnak egy "pánik gombot" ha rosszul vagy, vagy bármit érzel megnyomod és kihúznak. Én majdnem megnyomtam, de mire megnyomtam volna vége volt a vizsgálatnak és már húztak is ki a gépből.
2019. jún. 1. 18:46
Én tavaly év vége felé voltam. Betolnak teljesen. A lábad lóg ki meg kb. a fejed búbja, de te úgy érzed, hogy teljesen betoltak.
4. 762b39da47 (válaszként erre: 3. - Birebora)
2019. jún. 1. 18:38
hát az nagyon remélem hogy nem
3. birebora (válaszként erre: 2. - Bless the child)
2019. jún. 1. 18:25
Szerintem is. A fejedet lehet, hogy nem.
2019. jún. 1. 17:54
Úgy tudom, hogy betolnak teljesen
2019. jún. 1. 17:39
Kismedencei mri vizsgálat hogyan zajlik? A gépbe nem az egész testet tolják be ugye csak a hasi kismedencei részt?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook