Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hogyan zajlik egy nőgyógyászati vizsgálat? fórum

Hogyan zajlik egy nőgyógyászati vizsgálat? (tudásbázis kérdés)


1 2
33. kisj (válaszként erre: 17. - Csenge_)
2016. jan. 27. 14:11

Egy magán doki mindenképpen csinál UH-t, főleg azért mert ez is pénz.

Egyébként meg nem ártana, ha 10 éve nem voltál dokinál.

32. zebracsikó (válaszként erre: 1. - Csenge_)
2016. jan. 24. 22:37

Kizárólag magánrendelésre járok, jó nőgyógyászt találtam, hosszan castingoltam...


Semmi félnivalód nincs. Cipőt ne vedd vissza, de zokniban felülhetsz a vizsgálóágyra, én is úgy szoktam.

Hosszított plóban menj, hogy a vetkőzőfüggöny mögül a vizsgálóasztalig se legyen kényelmetlen.

Arra gondolj, az orvosnak a tested "munkadarab", érzelemmentesen dolgozik, és semmit sem gondol közben, csak vizsgál.


Először (még ruhában:) kikérdez: miért jöttél, stb.

AZtán vetkőzés, vizsgálat:_ kézzel (fújd ki a levegőt) majd ultrahanggal, ha szükséges (nekem mindig csinál, szerintem aza korrekt, ha bekukkant)


Semmi gond nem lesz!

31. 2ab16d5612 (válaszként erre: 30. - 67d75b6c5b)
2016. jan. 24. 22:31

Én nem fizetek orvosnak. Elvből. Marad a futó szalag. A House típust is kifogtam egyszer. Rájöttem hogy csak a tvben szórakoztató :D


Egyszer voltam magán rákszűrésen. Egyszer meg csúnya dolgot kaptam el XD


Pedig 5000 volt nála a vizsgálat 6-8 évvel ezelőtt. Most már 10. Csoda higy1 nem járnak az emberek magán dokihoz (a naaaagy többségről beszélek)

30. 67d75b6c5b (válaszként erre: 28. - 2ab16d5612)
2016. jan. 24. 22:25

Tőlem is 10-en ezreket kértek...


Voltam egyszer ingyenesen is SZTK-ban is.

Katasztrófa volt, nemtörődömség...

29. khajni87 (válaszként erre: 22. - Csenge_)
2016. jan. 24. 22:20
20.hozzászólás pont ilyen női orvosról szól.....máshoz soha többet csak ha esetleg nem jön vissza időben dolgozni mire a tesót akarjuk
28. 2ab16d5612 (válaszként erre: 26. - Jajjj)
2016. jan. 24. 21:48

Annyi pénzért ez a minumum.. 17 ezret én életemben összesen nem hagytam dokinál..


Meg amíg van szakrendelés ingyé..

2016. jan. 24. 21:47

Nekem első alkalommal csináltak hüvelyi ultrahangot. Azzal semmi bajom nem volt, sőt még érdekesnek is tartottam. :)

A doktornő megmutatta hogy mi micsoda stb.

26. jajjj
2016. jan. 24. 21:45
Nekem asszem volt UH.
25. 2ab16d5612 (válaszként erre: 24. - Csenge_)
2016. jan. 24. 21:40
Azt nem hiszem hogy csinálnak. De az sem fáj. Ám ha csak rák szűrésre mész akkor kenetet vesz megnézi nincs-e rendellenesség azt mehetsz is. Pár perc az egész.
24. Csenge_ (válaszként erre: 23. - 2ab16d5612)
2016. jan. 24. 21:37
Ohm, en huvelyi UH-ra gondoltam :)
23. 2ab16d5612 (válaszként erre: 21. - Csenge_)
2016. jan. 24. 21:32
Az uh -tök jó pedig :D vicces hangja van. Egyszer vagyis kétszer voltam életemben. Egyszer egy mell ciszta miatt egyszer meg egy ismeretlen eredetű hasi fájdalom miatt kellett. Az a zselés cucc hideg de összességében sokkal kellemesebb mint a szűrés és a kacsás vizsgálat.
2016. jan. 24. 21:17
Ja es aki ugy gondolja leirhatna ha tud egy kedves turelmes noi nogyogyaszt :)
21. Csenge_ (válaszként erre: 19. - 2ab16d5612)
2016. jan. 24. 21:15
Ennek nagyon orulok :'D
2016. jan. 24. 21:14
Nekem 2 éve női dokim van, vizsgál, kacsát használ és ebből semmit se érzek , még csak nem is kellemetlen, egy zseni az a doki......ráadásul még sose hibázott pedig macerás eset vagyok.....egy igazi angyal,kedves és nagyon profi....soha nem csak egy darab papírnak éreztem magam nála....
19. 2ab16d5612 (válaszként erre: 17. - Csenge_)
2016. jan. 24. 21:10

Nekem azt pl sosem csináltak. Nem tudom kötelező-e

Szerintem nem.

18. 2ab16d5612 (válaszként erre: 16. - Vikucka)
2016. jan. 24. 21:09
Igaz. Nekem nem volt rossz. Viszont 5 éve nem voltam.lehet kéne..
2016. jan. 24. 21:06

Koszonom a valaszokat.

Egyebkent ultrahangot mindenkeppen csinalnak? Vagy csak akkor ha indokolt?

16. vikucka (válaszként erre: 8. - Csenge_)
2016. jan. 24. 20:28

Normális, hogy félsz. De a rák meg szar. Szívás, ha van.

Épp ezért elmész, megvizsgálnak, megvárod az eredményt és utána évente el fogsz járni rákszűrésre.

2016. jan. 24. 20:14

10.000 körül szoktam fizetni, vidéki nagyvárosban.

Nem fáj, de ha nagyon be vagy feszülve akkor kellemetlen.

Tudom könnyű ezt mondani annak aki fél, de próbálj meg lazítani. Úgyis sokan leírtuk már hogy nem vészes, higgy nekünk. ;)

Alapból félős vagyok minden vizsgálattól, de a nőgyógyásznál nem félek, mondjuk jó fej dokim van. :)

Minden rendben lesz!

14. jajjj
2016. jan. 24. 20:12

Az én orvosomnál rákszűrés 17e Ft volt tavaly év elején. Nem fáj. Ott is volt öltöző, ahova én mentem, és visszahúzhattam a cipőmet. Sajnos nem hordok szoknyát, de igyekszem hosszú inget, vagy tunikát venni.

És még egy... én is nagyon sokáig nem mentem el nőgyógyászatra... kb. 10 évig, aztán lett egy tartós kapcsolatom, és akkor a fogamzásgátló miatt évente muszáj volt elmennem.

Először SZTK-ba mentem, ahol kb. úgy éreztem porig alázva jöttem ki, sírtam. De nem azért, mert fájt volna valami, egyszerűen csak nyomorultul éreztem.

Következő évbe már magánba mentem, és megint ugyanaz volt, kedvesebbek voltak, de mégis valahogy rossz érzéssel jöttem ki. Aztán elgondolkodtam, hogy hogy van az, hogy amikor 18 évesen először voltam orvosnál, nem volt rossz emlék, most meg minden évben ilyen vacak.

És végül odajutottam, hogy a legnagyobb különbség az volt, hogy első alkalommal nőnél voltam, a többiek férfiak voltak.

Ez biztos, hogy alkat függő, mert van aki azt mondja, hogy el nem tudná képzelni, hogy egy másik nő vizsgálja az alsóbbik felét... de tavaly év elején nőhöz mentem már magánba, és egész más volt a hangulat. Rettentő zavarban voltam, és a doktornő megérezte, és kitalálta mikor épp mi bánt, és segített befejezni a mondani valómat. Ha szégyenlős voltam, és próbáltam elviccelni, akkor nevettek velem... és amikor amiatt szabadkoztam, hogy mókás lehetek csupasz fenékkel zokniban és téli cipőben, akkor csak annyit mondtak, hogy ugyan kérem, ez itt a nőgyógyászati rendelő, ez egy ilyen hely. És azóta is mindig ez a mondat van a fülemben, és úgy érzem, hogy igen, ez tényleg az a hely, ahol nincs mit szégyellnem.

Most terhes vagyok, és havonta mászkálok, és az egész régi szorongás kiment belőlem.

Ezzel hangsúlyozom nem azt akarom mondani, hogy a nő nőgyógyász jobb mint a férfi, csak azt h. érdemes elgondolkodni ezen is, hogy számodra mi a komfortosabb, ki vizsgál.

2016. jan. 24. 20:05
Szétrakod a lábad, megturkál az orvos. Nem jó. A szűzeket nem turkálják.
12. Dyus33 (válaszként erre: 11. - Csenge_)
2016. jan. 24. 20:04

Szia! Én ugyan pestre járok magándokihoz, de az árakat tudom. A rákszűrés konzultációval, esetleg gyógyszerfelírással 10-12ezer. Az UH 8-10ezer.

Számlát adnak, Egészségpénztárral el tudod számoltatni.

Kérdésedre válaszolva pedig, én a helyedben elmondanám a dokinak, hogy ennyire szorongok, és lesz rá módszere, hogy ne riadj vissza a vizsgálattól. A Többiek már leírták, le kell vetkőznöd derékig, térdig érő zokni maradhat :), felülsz a székbe, jól lecsúszol a popóddal, felteszed a sarkad a kengyelbe, jobb helyeken ezt egy függönnyel eltakart helyiségben teszed, szólsz a dokinak, hogy készen állsz, és bejön az orvos. Van, ahol az aszisztencia néz rád, akik hölgyek. /Ápropó, női nőgyógyászhoz is mehetnél./ Szóval, maga a vizsgálat ugye egyszerű. A doki szétválasztja a kisajkakat, és behelyezi a kacsát a hüvelyedbe. Kellemetlen, mert fém, és hideg. Aztán kitágítja a kellő nagyságra. Kellemetlen, mert hát nem vagyunk kitágulva... Hátrahajló méhnyak esetében tesz a doki egy érdekes kőröző mozdulatot a kacsával, na, az azért nem happy érzés, sziszegni szoktam, ez vagyok én... Nyugodtan becsukhatod a szemed, elfordíthatod a fejed, koncentrálj a szabályos légzésre, mert nem szabad szorítani az izmokat, akkor tényleg fájhat. Az orvos benyúl egy kis pálcával, odabent meggörgeti a méhszájon, szinte semmi érzés, mintha rád szállna egy légy. Nekem utána be szokta kenni egy elég szúrós szagú (ecetre hasonlító) fertőtlenítővel. "Kész is vagyunk a rákszűréssel". Kihúzza a kacsát, az is kellemetlen, hirtelen megszűnik a hideg és a feszítés. A vizsgálatnak még nincs vége, meg fog vizsgálni a doki vaginálisan. Ujja bent, és végignyomkodja a hasad kívülről. Szólnod kell, ha rendellenesen fáj valahol. Az én orvosom végig dumálja a vizsgálatot, kérdéseket tesz fel, stb. Jobban utálok fogászatra menni, mint hozzá :) Előfordulhat, hogy az orvos a melleket és a hónalji mirigyeket is megvizsgálja tapintással. Remélem segíthettem :)

2016. jan. 24. 19:40

Orulok hogy ezt irtatok :)

Akkor biztos kibirom en is.

Arakat tudtok mondani?

Mennyibe kerul egy vizsgalat UH-gal rakszuressel? Mondjuk videken.

10. Porkkala (válaszként erre: 8. - Csenge_)
2016. jan. 24. 19:07

Ha magándokihoz mész akkor türelmesek lesznek veled és végig mondja a doki, hogy mit csinál.

Egyébként olyan gyorsan megvan az egész, maga a rákszűrés szerintem 10 másodperc!

9. Porkkala (válaszként erre: 1. - Csenge_)
2016. jan. 24. 19:05

Egyáltalán nem fáj a rákszűrés, ahogy az előttem szólok is írták.

0 fokú fájdalom, persze nem kellemes de ez inkább egy kellemetlen, furcsa érzés ami abszolút kibírható!

2016. jan. 24. 19:05

Tudom hogy el kellene mennem, de nagyon felek :(

A vizsgalattol is meg attol is hogy valami bajom van.

Szegyenlos is vagyok, bar az a legkevesebb.

Felek kihajitanak mert kepes vagyok ott helyben elbogni magam.

7. vikucka (válaszként erre: 1. - Csenge_)
2016. jan. 24. 19:02
Nem fáj. Az én orvosomnál volt papucs. Viszont a rákszűrés nagyon fontos!
6. 2ab16d5612 (válaszként erre: 5. - Csenge_)
2016. jan. 24. 18:55
10-es skálán 0 a fájdalom. Csak kicsit kényelmetlen érzés. Hacsak nem vagy szűz.
5. Csenge_ (válaszként erre: 2. - Marjann)
2016. jan. 24. 18:43
De milyen erzes kb? Szur, csip... vagy mihez lehet hasonlitani? 10-es skalan mennyire faj?
4. 67d75b6c5b (válaszként erre: 3. - 67d75b6c5b)
2016. jan. 24. 18:42

* Lemaradt az eleje.


Tehát akinél én voltam, ott be kellett menni egy kis öltözőbe....


Ja és igen: szoknya vagy hosszított pulcsi a célszerű.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook