Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Hogyan zajlik a polgári esküvő? Vers, zene mikor van? fórum

Hogyan zajlik a polgári esküvő? Vers, zene mikor van? (tudásbázis kérdés)


2009. júl. 1. 15:50
Köszönöm szépen a sok infót:)
2009. júl. 1. 11:19

Mi is magunk állíthattuk össze a polgárira a zenéket, egy másik topikból idemásoltam a mi "listánkat":


Vendégek gyülekezése alatt:

Henry Mancini - "Moon River" by Frank Sinatra

[link]

A youtube-on a Sinatra-s változat nincs fenn, a WMG letiltatta. Örökzöld klasszikus, aki szereti Audrey Hepburn-t, az felismeri, hogy ez a 'Breakfast at Tiffany's' zenéje :-)


Elvis Presley - "Memories"

[link]

tökéletes zene+szöveg az élet nagy pillanataihoz


Bevonuláskor:

Mascagni - Cavalleria Rusticana (Intermezzo)

[link]

Ahogy az a Keresztapa III-ban is hallható...


Gyűrűhúzás:

Charles Aznavour - "She" (nagyon ajánlom!!!)

Jó az Elvis Costello-s változat is, de Aznavour hangja annyira romantikus, libabőrös leszek tőle.


Szülők köszöntése:

Dvorzsák Szláv táncok(No. 2 in E minor op. 72)

Az Itzhak Perlman & Yo-Yo Ma változatot ajánlom, Perlman lélegzetelállító, Yo-Yo Ma pedig a legérzelemgazdagabb japán zenész.


Pezsgőzés:

Original Rag by Scott Joplin

[link]


A templomi esküvőn Pitti Katalin énekelte a Schubert-féle Ave Maria-t.


A bevonuláshoz szerettem volna az orgonistával egyeztetni, végül ez nem valósult meg, nem ismertem fel amit játszott, arra emlékszem csak, hogy monumentális hangon szólt.

2009. júl. 1. 11:15

Ne feledkezzetek meg a tanúk kiválasztásáról!

Nyilatkoznotok kell majd a választott házas nevetekről + a születendő gyerekek vezetéknevéről.

A polgári esküvő menete:

Bevonulás, anyakönyvvezető beszéde, igen kimondása, gyűrűhúzás, szülőköszöntő, aláírás, gratuláció, pezsgőzés (bár ez fakultatív akár csak a versmondás, élőzene vagy a gyertyagyújtás). Mi a pezsgőn kívül nem kértünk extrát, mivel az egyházi esküvőt terveztük grandiózusabbnak. A szülőköszöntéskor mi 1-1 csokrot és 1-1 italt adtunk a szüleinknek.

Az anyakönyvvezetőnek az esküvő előtt oda kell adni a házasulók + tanúk személyi igazolványát, illetve a gyűrűket (nekünk nem volt gyűrűpárnánk, egy dekoratív ezüsttálcára tették őket).

2009. júl. 1. 10:57

Menyasszony-völegény búcsuztató, vagyis elköszönnek a szülőktől, megköszönik a felnevelést stb azt természetesen a lakodalmas háznál szokás. ( tömblakásból indulnak akkor szerintem a lakásba )

Utána elindulnak. Szerintem ezek után " kívánság szerint : gyűrű, pezsgő stb. Kivonuló zene én a lányomnak Jimmytől Nem bánted megzene. Illetve volt még egy ani szerintem nagyon jó lehet erre az alkalomra is. ( De nem tudom melyik volt az :-((( )

2009. júl. 1. 10:38
Az anyakönyvvezető segíteni fog ebben. Nekünk elmondták, mikorra lehet választani, és kiválaszthattuk a dalokat, verseket. Bevonulási- és kivonulási zene, plusz aláírás közbeni, meg szülőköszöntés közbeni - azt hiszem, ennyi volt. Illetve annyival "bonyolítva", hogy élő gitárzenét is lehetett kérni. :)
7. mgagi (válaszként erre: 3. - Zselice)
2009. júl. 1. 10:23
Nálunk az unokahugom szavalt. Ez volt az első. Mármint a bevonulás után. Majd a szokásos .Elhangzanak az igenek. Utána aláírás, majd beszéd.Ezt követi a szülők köszöntése. Mi a a nagymamáknak is adtunk 1-1 szál virágot. Persze nem kötelező. Utána van a koccintás.Mi pezsgővel koccintottunk.
2009. júl. 1. 10:18

Még a nászinduló sem kötelező zene:)))

Van aki Tankcsapdára vonult be

2009. júl. 1. 10:09
az anyakönyvezetővel kell megbeszlni, nálunk megkérdezte mit szeretnénk, és minden úgy volt ahogy mi akartuk.
2009. júl. 1. 09:59
Ahogy te szeretnéd....nálunk pl nem volt semmi extra, csak ami kötelező
2009. júl. 1. 09:57
Nem tudom, mi pontosan a menete, hogyan készüljünk szülőköszöntő csokorral, mikor szokás verset olvasni, meddig szólnak a zenék...
2009. júl. 1. 09:56

Ez változó, nem egészen egyformák a szokások az anyakönyvezetőn múlik...Gondolom a bevonulás nászindulóra, okmányok bejegyzése (tanúk igazolványai), esketés... mindenüt hasonló, de utána lehet különböző.

Nálunk most éppen olyan volt, hogy gyűrű csere, gyertyagújtás (két gyertyával egy harmadikat)...

Majd szülők köszöntése, és végül az új asszony és új embernek kenyér és bor átadása...Gratuláció és koccintás...

2009. júl. 1. 09:41
Hogyan zajlik a polgári esküvő? Vers, zene mikor van?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook