Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Szűk körben lagzi nélküli polgári esküvő, majd évvel később egyházi szertartás. Kit kell meghívni? fórum

Szűk körben lagzi nélküli polgári esküvő, majd évvel később egyházi szertartás. Kit kell meghívni? (tudásbázis kérdés)


2014. dec. 1. 04:09
mindigcsak azokat a szemelyeket akiket te akarsz,hisz a te eskuvod!
2010. márc. 7. 11:27

Amúgy, nekünk is most lesz polgári, és majd bő 1 év múlva egyházi.

A polgárira csak a szűk családot hívjuk meg.

Aztán az egyházira távoli rokonok és barátok.

Amúgy azt hívd meg, akivel meg szeretnéd osztani ezt a pillanatot, mert fontos számodra, hogy ott legyen. Az egyházira meg meghívhatod nyugodt szívvel azokat, akiket a polgárira nem. Úgyis arra szoktak nagy hangsúlyt fektetni, nem pedig a hivatalos részére. :)

26. 7af3347250 (válaszként erre: 18. - 416b7aa963)
2010. márc. 7. 11:21

Szia!

Biztos, hogy nem lehet. Meg kell legyél keresztelkedve. Sőt, a legtöbb helyen kérnek konfirmációi emléklapot is.

A katolikusokról nem is beszélve, ott még szigorúbban veszik.

25. Ekka
2009. júl. 1. 18:34
Szerintem ez ne arról szóljon, hogy "kell"!!! Azt hívsz/hívtok meg akit szeretnél/szeretnétek!!!!
24. Anka71 (válaszként erre: 23. - 416b7aa963)
2009. júl. 1. 17:39
Szerintem is, egy stílusos dolog.
23. 416b7aa963 (válaszként erre: 22. - Anka71)
2009. júl. 1. 17:11
Ez tökre tetszik! Nagyon teszik a polgári utáni értesités, lehet mi is megcsináljuk igy.
22. Anka71 (válaszként erre: 12. - 416b7aa963)
2009. júl. 1. 12:36

Megírom, hugomék hogy csinálták, nekem tetszett:

Árilisban szülők + 2 tanú, polgármesteri hivatal. Hugom fehér egyenes vonalú térdközépig érő ruhában és kalapban, volt műtermi fotózás is előtte, és szertartás után egy szolid vacsora.

Fotók elkészülte után: Értesítő kártyát kapott a rokonság, minden család és barát, akit meg szándékoznak hívni a "nagy lagziba". A kártya méretre, mint egy esküvői meghívó, és ilyesmi szöveg volt benne:" Értesítünk, hogy 2001 év április 20-án szerény polgári szertartás keretében házasságot kötöttünk. Egyben meghívunk a 2001. szeptemberében tartandó templomi esküvőnkre és az azt követő lakodalomba, melynek pontos időpontjáról a későbbiekben értesítünk."

Ebbe a borítékba került egy fénykép is a polg.esküvőről.

Aztán olyan július magasságában kimentek a meghívók a "nagy lagzira". Ott volt hosszú fehér ruha, étterem, menyasszonytánc, és a többi.


Szerintem ez nagyon elegáns megoldás volt, mármint a polgári utáni értesítés, fénykép, és egyben a jelzés, hogy lesz nagy lagzi is, várunk majd:)))

21. be52089f0e (válaszként erre: 19. - 416b7aa963)
2009. júl. 1. 11:52

Miért nem keresztelkedsz meg?

Az én férjemet a kisfiával együtt keresztelte meg a papnő.

2009. júl. 1. 11:51

Szerintem azt hívsz meg, akit akarsz. Nem hiszem, hogy ez illem kérdése. Azt kell meghívni, akit szeretnél azon a napon ott látni.

Sem én, sem a férjem nem hívtuk meg az esküvőnkre a keresztszüleinket. (Bár mi csak 17-en voltunk.)

Viszont meghívtuk a férjem nagybátyját és feleségét, mert velük olyan a kapcsolatunk.

2009. júl. 1. 11:27

jajj most nézem mit irtam .

tehát a párom református én pogány :)

18. 416b7aa963 (válaszként erre: 13. - D879a0c5b4)
2009. júl. 1. 11:22

mi is lakáshitel miatt csináljuk igy :-)


Esetleg tudtok valamit az egyházi részéréől?

A párom ref. és pogány, refi esküvőt szeretnénk, mert ugye az már adott. Én nem vagyok megkeresztelkedve de református gimibe jártam.


Szerintetek lehet igy esküdni a ref. templomban?

2009. júl. 1. 11:18

Mi is pont így tervezzük a párommal,a polgárit mindenképp idén,és jövőre a templomit.Anyukám még le is hurrogott,hogy nem szokás a polgári után 1 évvel a templomit,de látom más is csinálja így :)

Mi szülőket,tesómékat illetve a 2 tanut (akik a keresztszülők is)a párjával hívjuk meg a polgárira.

2009. júl. 1. 11:13
Egy volt osztálytársam igencsak 38 körül volt mikor férjhez ment. Ki volt tűzve a nagy nap. És a menyasszony apukája előtte nem sokkal sajnos meghalt. Így nekik is Polgári volt, gondolom havaj-dizsi nélkül. 1 évre rá a templomi, persze addigra a baba is már megvolt. Akkor volt az igazi lakodalom. Milyen ruhája volt nem tudom, nem voltam hivatalos. Gondolom akkor már inkább kosztüm, mégiscsak már anyuka...
2009. júl. 1. 11:12
Egyetértek meacska 2 hsz.-val,de sztem a keresztszülőket is illik meghivni.
14. pzsvi
2009. júl. 1. 11:12
már bocs, de az csak rátok tartozik szerintem...az egyházi áldáskérés a megkötött házasságra...a rokonoknak nem mindegy mikor...én ilyennel nem foglakoznék
2009. júl. 1. 11:11

Ma már megszokott dolog előbb tartani a polgári esküvőt (pl. lakáshitel miatt), nem hiszem, hogy baj lenne belőle...


A legtöbb ember szemében úgyis akkor lesztek igazán házasok, ha isten előtt mondjátok ki az igent és lagzi is lesz. Addig meg még tudnak gyűjteni Nektek pénzt :)

2009. júl. 1. 11:07
És szerintetek a többieknek akik ugya ezen nem lesznek ott, azoknak hogyan adjuk be a dolgot? Mert már ki van tűzve a jövő julius de azt senki nem tudja még , hogy akkor egyházi lesz és mi addig már megházasodunk?
2009. júl. 1. 11:07

Miért ne? 20 fő alatti? Az még ha szüken is, de a társasházi nagyszobába is elférnek.

" Sok jó ember kis helyen is elfér "

( Húsleves. Rizs Sűlt hús a saját levével. És azért egy menyasszonyi tortát megejtenék, más süti nélkül. Ez akkor is az igazi esküvő ).

10. pzsvi
2009. júl. 1. 11:06
Nekünk is fél év különbség volt a kettő között, nekem csak az egyházin volt "szép" ruhám, a polgárin össz. 13-an voltunk és otthon volt egy kis házibuli
9. d879a0c5b4 (válaszként erre: 8. - 416b7aa963)
2009. júl. 1. 11:05

Szerintem vehetsz fel, de felesleges annyiért kölcsönözni... Én a ruhát a lagzi napjára szerezném be, akkor csináltatnám a fotózást is, sminket, fodrászt, stb.


De még nem volt esküvőm, csak így érzem.

2009. júl. 1. 11:02
Ja és még valami: ugyan ugy vehetek fel menyasszonyi ruhát meg kell menni fotóshoz is vagy azt majd a nagy lagzinál?
7. d879a0c5b4 (válaszként erre: 6. - 416b7aa963)
2009. júl. 1. 11:02
Én inkább valami hidegtálas, aprósütis dologra gondolok, szerintem más felesleges :)
2009. júl. 1. 11:01
És azért ezutána szolid kis házasságkötés után is illik elmenni ezzel a szűk körrel egy ebédre?
2009. júl. 1. 11:01
Meacska, Ekidli szerintem is.
2009. júl. 1. 10:59
Szülők, testvérek + a tanuk.
2009. júl. 1. 10:58
Szülő, nagyszülő, testvér plusz a tanúk (párjukkal). Én ennyit hívnék meg a polgárira, ha később úgyis lesz nagy lagzi :)
2009. júl. 1. 10:57

Az egyházi szertartás után lenne maga a lakodalom, rokonokkal barátokkal kb 120 fővel jövő nyáron, idén ősszel viszont családi okok miatt meg szeretnénk tartani a polgári esküvőt, de tényleg csak szűk körben.

Kit kell meghivni?

2009. júl. 1. 10:56
Szűk körben lagzi nélküli polgári esküvő, majd évvel később egyházi szertartás.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook