Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogyan szüljünk 3 óra alatt? :) fórum

Hogyan szüljünk 3 óra alatt? :) (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Hogyan szüljünk 3 óra alatt? :)

1 2
10. Cs.eva88 (válaszként erre: 8. - Bonti74)
2013. aug. 8. 11:58

Szerintem én azért szültem ilyen rövid idő alatt, mert eleve egy ujjnyi előnnyel indultam. :) abban azonban én is biztos vagyok, hogy ha nem kaptam volna oxitocint, akkor kicsúsztunk volna 4-4, 5 órára.

Szerettem volna beavatkozások nélkül szülni, de nem a jó kórházban voltunk sajnos.

Másodszor már nem követjük el ugyanezt a hibát.

Sajnálom, ami veled történt.

2013. aug. 8. 11:47
Szia! Gratulálok a fiadhoz. Nekem kettő fiam van. Az első 3950g és 58 cm-rel burokrepesztéstől számítva (ekkor fájás még nem volt) 3:45 alatt született meg. A második 3430g és 52 cm-rel 3:30 alatt született meg. Azóta egy nem várt harmadik babát 7 hetesen elvesztettem.
2013. aug. 8. 11:36
Szerintem nem az időtartam a lényeg. Lehet a 3 óra nagyon erős fájásokkal teli és lehet egy napig is vajúdni elviselhető fájásokkal. Szerintem pont az a baj, hogy sokszor, szinte rutinszerűen adják a fájáserősítőket és ezzel lerövidítik ugyan a vajúdást, de nagyon erős fájások jöhetnek hirtelen, amire nincs a test felkészülve. Három szülésem volt, mind a három teljesen más. Ha valaki kíváncsi a tapasztalataimra nagyon szívesen megosztom és válaszolok minden kérdésre!:)
7. Cs.eva88 (válaszként erre: 5. - Annácskaa)
2013. aug. 8. 11:06

Azt a mindenit! :)

Akkor elbújhatok melletted! :)

Már én is elgondolkodtam azon, hogy milyen lesz a második szülésem. A kórházban viccesen rám szóltak a szülésznők, hogy legközelebb ne 3 perces fájásokkal érjünk be.

A második babát Szegeden szeretném szülni, ami dupla olyan messze van! Remélem beérünk időben! :)

Gratula a gyerekekhez! :)

6. Cs.eva88 (válaszként erre: 3. - Aludanyi)
2013. aug. 8. 11:02

Nagyon sajnálom, hogy ez történt veletek. Kívánom, hogy mihamarabb sikerüljön újra teherbe esni. Hátha az segít ezt a traumát feldolgozni és újult erővel a jövőbe tekinteni.

Most tudom csak felfogni, hogy milyen érzés is lehet ez. Most, amikor nekem is van egy babaám, akiért a világon mindent megtennék.

Most is itt szuszog a hasamon.

Minden jót kívánok nektek, nem szabd csüggedni, fel a fejjel! :)

2013. aug. 8. 10:59

Nekem 0 fájás mellett repesztettek burkor 8 órás vizitnèl. 2 centire voltam kitágulva. 3/4 9-kor nyomnom kellett. 9 után született meg. Akkor az másfèl óra ha jól számolok.

Elsõ fiam 2 ès fèl óra volt.

Ennyi!

4. Cs.eva88 (válaszként erre: 2. - CsillagTM)
2013. aug. 8. 10:58

Igen, nagyon szerencsés vagyok, tudom. Habár, ha belegondolok, a vajúdás időtartama is felér egy rekorddal, kb másfél hónap, otthon a 4 fal között! :)

Már a második terhességre készülök. Ezúttal azonban sokkal tudatosabban. Nem hagyom, hogy mindenféle infuzióval pumpáljanak, hogy hasba nyomjon a doki.

Már felkészülten akarom megszülni második csodámat.

Megbeszéltük apával, hogy nem akarjuk majd tudni a nemét! :)

2013. aug. 8. 10:06

Szívből gratulálok a babához és a gyors szüléshez!

Az én Nővéreméknek is 2012.05.19-én volt az esküvő, ekkor ismertem még én is a Páromat (aki a Nővérem Férjének az Öccse). :))

Sajnos a mi történetünk nem lett Happy End, mert bár a tesóm is az esküvő után egyből teherbe esett, de májusban, 3 hónaposan el kellett búcsúznunk a Kis Unokaöcsikénktől, aki mindenki tudta nélkül nagyon súlyos betegen született, amit még senki sem élt túl...

Most mindannyian reménykedve nézünk a jövő felé, és köszönöm, hogy a Te örömödből erőt meríthettem! :)

Nagyon nagyon sok boldogságot kívánok Nektek!

<3

2013. aug. 8. 09:54
nagyon aranyos baba és érdekes a történet. szerencséd volt, gyorsan ment! :)
2013. aug. 8. 09:33
Terhességem utolsó heteit sajnos ágyban kellett töltenem, így volt időm elolvasni az összes itt szereplő születéstörténetet. Biztos voltam benne, hogy én is le fogom írni, velünk hogyan is történt meg ez a csoda és milyen az otthoni csendes vajúdás...

Ugrás a teljes írásra: Hogyan szüljünk 3 óra alatt? :)
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook