Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hogyan szoktam le a dohányzásról fórum

Hogyan szoktam le a dohányzásról (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Hogyan szoktam le a dohányzásról

1 2 3
2012. ápr. 24. 17:47

Sziasztok,


42 éves vagyok, harmadik éve dohányoztam. Meglepő, de hát (mint minden) ez is a nők miatt van...

1 éve kerülget az elhatározás hogy valahogy csak abba kéne hagyni a cigit... több okom is van rá, a legfőbb hogy gyakorló asztmás vagyok.

Többször próbáltam abbahagyni, 2-3 napos szünetek voltak, és volt pár hónap hogy napiu 7-9 szálra redukáltam.

Múlt hét csütörtökön elfogyott a cigim (mindig csak egy dobozzal vettem, így kevesebb fogyott).

És azt vettem észre, hogy valahogy nem igényeltem ,nem hiányzott... Nem vettem cigit. Nem hiányzott. Vettem nikotinos rágót. Azóta néha eszembe jut hogy jól esne egy cigi, de nincsenek drámai elvonási tünetek. Ha hiányzik, iszom egy capuccinot, elrágok egy rágót, elszopogatok egy mentholos cukrot. Így mindig "csak" azt a szálat hagyom ki amit éppen megkívánok. Nem tudom mi történt velem, a nikotin szerinterm nem hiányzik, pszichésen hiányzik, a rituális része, a füst gomolygása...

Igyekszem kitartani. Arra gondolok hogy büdös, havi 10 ezer rámegy, és a tümőmnek rosszat teszek ezzel.


Kitartást és erőt a sorstrásaknak.

62. black&white (válaszként erre: 61. - 46148e9072)
2011. nov. 9. 09:24
Köszönöm, ennek azért kicsit örülök, hogy ez természetes... Remélem hamar elmúlik. Köszi a biztatást
61. 46148e9072 (válaszként erre: 60. - Black&white)
2011. nov. 8. 18:00

Szia.Megértelek.Hasonló cipőben járunk.Nagyon idegesítő amikor nem alszod át az éjszakáidat,másnap viszont teljesítened kell a munkahelyen.

Amúgy kb.2-3 hétig tart.Ez is egy elvonási tünet,el fog múlni,én is már nagyon várom hogy elmúljon,mert unom,hogy éjjel kettőkor még nézelődök,6-kor meg kelnem kell.Addig is:KITARTÁS!!!!!

2011. nov. 7. 10:40

Sziasztok!

Két és fél hete szoktam le a dohányzásról, egyik napról a másikra. Viszont egy hete alvás zavaraim vannak, olvastam, hogy ez mellékhatás, de azt nem gondoltam, hogy ilyen sokáig fog tartani, el tudok este aludni, de hajnalban felébredek. Volt valakinek hasonló? Mit tegyek? Gyógyszert ez miatt nem szeretnék szedni. Vajon meddig tart ez az állapot?

2011. júl. 24. 22:27

Sziasztok!

Sokat írtatok a leszokásról, és azt vettem észre, hogy az akaraterő a legfontosabb, a betegségtől való félelem, valamint a hölgyeknél az állapotosság a legfőbb motivációs tényező.

Én nem dohányzom, de a kedvesem igen, tehát én a támogató lennék, hogy segítsek neki. Kb. 15 éve dohányzik, naponta kb. egy doboz cigit szív el.

Mit tehetek érte, hogy könnyebb legyen neki?

2011. febr. 13. 12:13

Sziasztok !

10 évig cigiztem, eleintem nem sokat, max.1 dobozt, de az utóbbi 4-5 évben min. 2 doboz ment el egy nap.

Kifejezetten szerettem cigizni.

Igazából az ok a leszokásra az volt, hogy nagyon csúnyán köhögtem már, megfázáskor pedig azt hittem nem élem túl a fájdalmakat. így eldöntöttem, hogy leszokok.

Nem vettem cigit. A munkahelyemen nem volt probléma megvonni magamtól mert amúgy is tilos volt cigizni ( így legalább elmúlt a félelem, hogy elkapnak... ), otthon pedig , ha úgy éreztem rágyújtanék elkezdtem takarítani :) lassan 7 hónapja nem cigizek, és nem hiányzik. Mellesleg nagyon jó érzés, hogy már nem köhögök, tisztának érzem a légutaimat, egyszerűen könnyebb lett a mellkasom, és minden illatot érzek , ami olykor jó, olykor nem :D a dohányfüst kifejezetten zavar már !

Szerintem minden elhatározás kérdése, legalább is az esetemben !

Sok sikert mindenkinek aki le akar szokni.Egészséges érzés !

57. zed01
2010. ápr. 1. 03:07
Most határoztam el, hogy abbahagyom a dohányzást. Kemény menet lesz, napi két doboz piros marlborót kell abbahagynom. 30 éve cigizem, tíz éves korom óta. De abba kell hagynom, mert iszonyatos köhögés rohamok jönnek rám időközönként. Majd veszek nikotinos rágót. Ha abból indulok ki, hogy vagy 15 éve egyik napról a másikra abba tudtam hagyni fél évre minden különösebb megerőltetés nélkül, akkor remélem most is sikerülni fog. Istenem! Add hogy sikerüljön!
56. Gretaa
2010. febr. 26. 13:38
Én úgy nagyon könnyen szoktam le a cigiröl!Egyszerűen csak nem cigiztem már,nem kívántam és nem is kell rágondolni(jó néha még kívánom) de max 1-2 szál)Pedig cigiztem én is vagy 2 évig.
55. warj (válaszként erre: 34. - Ae12cc5be5)
2009. okt. 30. 09:55

Szia!


Én még csak most gondolkodom a leszokás gondolatával, már többször próbálkoztam, volt egy hónap a nyáron is amíg nem gyújtottam rá. Ma vettem egy doboz cigit, és eldöntöttem, hogy ez volt az utolsó. Remélem sikerül megállnom. Közel 22 éve dohányzom, kisebb nagyom megszakításokkal, él terhesség és szoptatás idején nem szívtam, volt hogy ettől függetlenül is kb 9 hónapig ne gyújtottam rá. És elég volt egy szál cigi, hogy visszaszokjak. Most újra meg akarom próbálni, remélem itt találok olyan embereket, akik biztatnak ebben. Gratulálni tudok mindenkinek, bár én is hozzátok tartozhatnék, mint nem dohányzó. De ez még egy nehéz küzdelem lesz.

2009. jún. 18. 11:37
Sziasztok!Én négy napja nem dohányzom!Nagyon nehéz mert vendéglátásban dolgozom és sokan dohányoznak elöttem!Már erre a nyégy napra is büszke vagyok hogy meg birom állni pedig rettenetesen nehéz és ráadásul a hangulatom is ingadozik!
2009. máj. 8. 16:41

biorezonanciás kezelés segített. Tavaly augusztus óta füstmentes életet élek. Csak ajánlani tudom ha valakinek segítségre van szüksége. Első két nap volt gázosabb. Néha még olyan rágyújthatnékom van, de nálam az a baj hogy nem azok közé tartozok akiknek elég ha pl. buliban elszívanak párat és élik tovább füstmentes életüket:(

Mivel a leszokással együtt jár némi feszültség idegesség sőt agresszív magatartás is, figyelmetekbe ajánlom a Magne B6-ot. Nekem segített. Mindenkinek sok sikert és kitartást kívánok.

2009. febr. 2. 14:34

Mi párommal egy televíziós show nézése közben döntöttünk úgy,hogy leszokunk a dohányzásról.Nagy fiam is sokat segített ebben,ős is tartotta bennünk a lelket,hogy nem szabad.....

Immáron 2008 április óta nem gyújtottunk rá,és a környezetünket is arra buzdítjuk,hogy szokjanak le.

Gondoljon arra mindenki,hogy csak egyszer élünk,ha leszokunk a cigiről,már megtettünk egy lépést az felé,hogy tovább élhessünk.

2008. dec. 22. 14:24
Február végén benne voltam nyakig az influenzában,köhögtem,mint egy ló,na és akkor határoztam el,hogy leszokom,mert levegőt is alig kaptam:P Szerencsére azóta is jól bírom cigi nélkül:))Az első 2 hónap nem volt éppen könnyű,de meg lehet csinálni;)
2008. okt. 13. 20:12
Sehogy. Sajna.
2008. okt. 13. 05:13
egyik napról a másikra
2008. szept. 2. 20:43
egyik napról a másikra kb tíz éve ezelőtt, akkor lettem terhes a lányommal.nagyon nehéz volt.és néha még álmomban én is szívom mostanában is. Egy -két évre már hamarabb is abba hagytam,de ez mostmár végleges.
2008. aug. 11. 20:33
Szerintem a megfelelő motivacióban rejlik a leszokás lényege.Már 10 éve nem dohányzom,én is egyik napról a másikra tettem le.Néha álmomban is szívtam, vagy a kávé nem akart lecsúszni bagó nélkül, de szép lassan elmaradoztak ezek a beidegződések.Kislányom súlyos asztmakríziseken esett át, állandóan érte rettegtem , mikor maradnak el végre ezek a rettenetes éjszakák, sípolós légzések.Közben idegességemben, tehetetlenségemgen még többetszívtam.Egyik nap aztán olyan bűntudat kapott el amikor szegény leánykám ziláló mellkasát simogattam, hogy eldöntöttem,vége, fontosabb a gyermekem egészsege, mint az én mániám.Szerencsére 7 éves kora körül elmaradoztak a krízisek, azóta csak sajnálni tudom önmagam a sok feleslegesen elszívott cigikért.Állítom a legfontosabb a leszokáshoz vezető úthoz a megfelelő , erős motiváció. Ha a lefogyáshoz is találnék egy ilyen kapaszkodót talán egészségesebb életet élnék.
2008. jún. 11. 12:12
drága lett. Azóta rágozom
2008. jún. 7. 11:11
Sziasztok!Tavaly oktoberben en is vegleg letettem a cigarettat.Szerintem abszolut akarat es kitartas kell hozza.En nem hiszek a tapaszokban a ragokban es a cukorkakban.Hisz szerintem akkor ugyan ugy bekerul a nikotin a szervezetbe.Ami nekem segitett a sima mezei ragogumi.Az elsö ket hetben rengeteget ragoztam.Mar fajt neha az allkapcsom.A hizastol sem kell felni max 3 kilo.De ha mar valaki akar egy hetre is letette a cigit tilos többet hozzanyulni maskulömben visszater a fuggöseg.
44. Kamala
2008. márc. 23. 01:04

Sziasztok!

Most már én is le merem írni! Leszoktam! ill. leszoktunk családilag. Új év,új élet, gondoltuk. Anyukám talált rá egy hirdetésre: "Ne szívja tovább! Dohányzásról leszoktatás garanciával a Városmajor utcában" Elmentünk négyen, ott szívtam el utolsó szál cigimet. Azóta egy szálat sem. és semmi idegesség, semmi elvonás. Néha nagyritkán bevillan, de semmi komoly. Apám kihasználta a garancia adta lehetőséget, elment utókezelésre, ami ingyenes volt. Ezt legmerészebb álmaimban sem gondoltam volna, hogy az apám(62), aki 16 éves kora óta füstöl,le tudja tenni. És persze anyu is szívta rendesen. A férjem szintén nagy bagós volt. Hát így indult az idei évünk.

2008. márc. 17. 12:22

Hallottátok?

Indul az egyik ker.csatornán a kiválasztott c. műsor, Uri Gellerrel. Állítólag a német verzióban 20ezer embert szoktatott le a cigiről.

42. ae12cc5be5 (válaszként erre: 39. - Age11)
2008. márc. 17. 07:09

Nekem tegnap azt mondta egy idősebb hölgy, hogy ő már nem is próbálkozik leszokással, a környezetében van vagy 5-6 ember, aki leszokott, de teljesen megváltoztak, ő azt a szót használta, hogy mind megbolondult.

Tényleg, ennyire rabul ejti az embert ez a vacak?

41. Ancsi8
2008. márc. 5. 14:43
Sziasztok én is majd 10 évig szívtam azt a büdös bagót párommal együtt de 2006 szeptemberében volt egy balesetünk és egy ideig totál ágyhoz voltam kötve és én így tudtam róla leszokni előtte rengetegszer próbáltuk mi is de nem ment...úgyhogy a rosszban volt valami jó is :)
2008. márc. 5. 11:44
Kb.10 évig dohányoztam.Amikor Le akartam szokni nem ment rögtön.1 évig az volt hogy abbahagytam 1-2 hétre vagy 1 hónapra utána vissza elkezdtem.Kb 1 év után egyszercsak egy reggel nem gyujtottam rá és azóta sem szívom.A párom 1 év múlva követte a példámat.Az első 3 hónap egy kicsit nehéz volt és utána sem zavart évekig ha valaki dohányzott a közelemben, de mostmár jó pár éve a szagát sem bírom.
39. age11
2008. márc. 5. 05:23
Más is idegesebb mióta nem dohányzik? Én kb 1 hónapja nem, de azóta idegesebb vagyok. Tök hirtelen felhúzom magam.
38. ae12cc5be5 (válaszként erre: 37. - Bakesz)
2008. márc. 2. 17:13

Szia Bakesz!


Köszönöm, de nem érdemlem meg! Nekem az első 2 nap volt annyira nehéz, hogy a 3.-on már rá is gyújtottam!

Ügyi vagy gratulálok!

37. bakesz (válaszként erre: 33. - Ae12cc5be5)
2008. febr. 23. 21:02
Taranee! Drukkolok neked. 42 napja nem dohányzom, az első két hét volt csak nehéz, de azon már túl vagy!
2008. febr. 4. 08:56
Elhtároztam hogy babát szeretnék! hogy kitisztuljak valamennyire abbahagytam a cigit,és egy év múlva teherbeestem! :)
2008. febr. 4. 08:31

Egyik este vasalás közben hó végén arra jutotta, költhetném ezt a pénzt másra is. Másnap reggel már nem gyújtottunk rá párommal együtt. Ez volt több, mint hét hónapja.

Nem mondom, hogy nem szenvedtem, de már első hónapban volt hova tenni azt a pénzt.

2008. febr. 4. 08:14

Bocs: aszalt gyümik


És....még dohányzók! Csatlakozzatok bátran hozzánk, ha szükségetek van bíztatós, vagy hátbaveregetős üzenetekre, együttérzésre!

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook