Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hogyan szoktam le a dohányzásról fórum

Hogyan szoktam le a dohányzásról (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Hogyan szoktam le a dohányzásról

1 2 3
2008. febr. 4. 08:12

Sziasztok!


Úgy döntöttem, leteszem a cigit.

Ma reggel már nem gyújtottam rá, de szenvedek, hiszen szeretek dohányozni!

Mindenképp végig fogom csinálni!

Előszöris segítségképpen kerestem a Hoxán valakit, aki szintén le akar szokni, és mától "együtt" kezdtük el, kitartó üzenetekkel, ötletekkel bombázzuk egymást!

A másik fontos, hogy előre beszereztem nem hízlaló rágcsákat: zöldségek, gyümik, azalt gyümik, ropi stb. Elhízástól nem félek, épp a 90 napos diéta felénél járok!

A harmadik, hogy amikor nagyon megkívánok egy szál cigit, teleiszom magam puffadásig vízzel, + napi 1-2* elmegyek futni, hogy érezzem, milyen rossz, hogy olyan hamar kifulladok, engem ez ösztönöz!

Ezen kívül mától bedobom a napi 1 doboz cigi árát egy perselybe, eddig is épp elég nyaralást szívtam el!


Drukkoljatok! Most tényleg nagyon akarom!

32. ririke
2008. jan. 10. 15:58

Sziasztok!


Valaki el tudná nekem küldeni e-mailben Allan Carr leszoktatós könyvét?

krita69@freemail.hu


Nagyon megköszönném

2007. nov. 15. 23:19
Belső elhatározás kérdése. Egyik napról a másikra le lehet. Nem mondom, hogy könnyű, de ha valaki eltökélte magában, menni fog.
2007. nov. 15. 22:11
Sziasztok!Én ugy szoktamle 20évnyi dohányzásról hogy teherbe estem a második lányommal. 2005 dec 30.-án megtudtam hogy terhes vagyok és 2006jan 1 óta nem gyújtottam rá.Aférjem is dohányzott ,ő pedig akkor áprilisban tette le a cigarettét.Nem kellett neki semmi segitség csakis akarat erő.Azóta új autót is tudtunk venni nem füstöljük el az árát.
29. anan
2007. nov. 15. 20:37

Egy fergetegesen átbulizott éjszaka után (2 éve szilveszterkor) úgy döntöttünk (kedvesemmel), hogy elééég volt.

És különben is, aki családot tervez, az inkább tegye félre az árát. :)

Szóval kitartás mindenkinek!!

Hajrá!!

2007. szept. 18. 21:21
Sziasztok!Március elsején gyújtottam rá utoljára.Megfogadtam valakinek hogy leszokom,akit tudtam hogy elveszítek.Így könnyű volt.Napi 1,5-2 dobozzal szívtam.
27. dodo19
2007. aug. 8. 11:23

Hello Dohányosok és Exdoáhányosok!!!

Tőletek szeretnék segítséget kérni. Nem olyan régóta, de annált inkább szerelmes vagyok... de nagyon. Teljesen tökéletes a harmónia. Imádom, és ez fordítva is így van. Egy gond viszont van: Én nem dohányzom, ő viszont igen. Ez még nem is olyan nagy probléma, annál nagyobb viszont, hogy én egyenesen utálom a cigit. Ő is tudja, hogy ez rossz neki, de még nem érzi úgy hogy le kellene szoknia. Úgy gondolja, hogy még van egy két éve, és majd utána törekszik ilyesmire. Egyébként kb 7 éve bagózik, abból mondjuk az elmúlt 5 év amikor aktívan tette ezt és napi egy vagy fél doboz elfogyott.

Nem szeretném erőltetni, és nem szeretném, ha folyton ezen vitáznánk, de valahogy örülnék neki, ha rá tudnám venni valamivel, hogy hagyja abba.

Mi a véleményetek erről? Vagy ne eröltessem, majd úgy teszi, ha úgy érzi? Fogalmam sincs, hogy lehet egy ilyen helyzetet kezelni. Írjatok, ha van valami ötletetek.

Előre is köszi

2007. júl. 3. 19:10
Egyik napról a másikra letettem a párommal együtt.Csak így lehet,fokozatosan szerintem nehezebb!
2007. júl. 3. 19:08
Én szintén 13 évig szívtam, ápr.17-én gyújtottam rá utoljára. A nagy problémám az, hogy az anyagcserém teljesen lelassult. Ha sikerül is kétnaponta, akkor is olyan székrekedésem van,-hiába szedek szűztea kapszulát, pedig aki használta már az tudja milyen erős- és sajnos előbújt az aranyerem. Nagyon kellemetlen. Minden nap fogyasztok zabpelyhet-vagy korpát, illetve zöldséget/gyümit.
2007. máj. 31. 19:24

február 19. óta nem dohányzom :-)))

a mai nap alkalmából gratula minden leszokottnak és kitartást minden leszokni-akarónak :-)

épp a minap gondolkodtam, hogy "már rá sem tudnék gyújtani" vagy nem is tudom, hogy fogalmazzam meg... nem kell és kész és ez olyan jó!!

ja, és debórához hasonlóan én is éppen 13 évig dohányoztam

2007. máj. 31. 19:16

Most lesz pénteken két hete, hogy nem gyujtottam rá. Az ok, hogy leszoktam, állandóan visszatérő hörghurut. Két hete annyira fájt a nyelőcsövem, hogy azt hittem meghalok. Azt mondtam, hogy itt az idő és leteszem. Egy hétig szedtem a köptetőt, fájdogált, ezért megilyedtem és nem gyujtottam rá. Már eltelt két hét, abszolult nem hiányzik, és érdekes, hogy eszembe sem jut, hogy rá kéne gyujtani. Örülök, hogy sikerült, mert sokkal jobban érzem magam. Elhatároztam, hogy egészségesen fogok élni, azt a pénzt másra költöm. Uszodába járok hetente kétszer és minden este otthon tornázok. A közérzetem is jobb lett, pedig 13 évig cigiztem.

Kitartást mindenkinek.

2007. máj. 31. 16:46

2003 február 14.e óta nem füstölök

Dög nehéz volt leszokni,nem a füst és a nikotin hiányzott, hanem az h nem tudtam magammal mit kezdeni pl.: kávézás, kutyasétáltatás közben.... a megszokás!!

aki leszokóban van annak kitartás mert megéri!!!

2007. máj. 31. 15:51
Sziasztok!Eldöntöttem hogy leszokok a cigiről! Szorítsatok nekem ,hogy sikerüljön! Két napja nem cigizek, és most nagyon hiányzik, főleg a kávézásnál! De megígérem hogy nem gyújtok rá! Tudom , hogy nehéz lesz , de kibírom!
20. Lina79
2007. ápr. 1. 15:15

Sziasztok! Én a kislányom egészségéért szoktam le, amikor teherbe estem.Ennek már majdnem hat éve. Amikor biztosra tudtam, hogy terhes vagyok, elszívtam az utolsó szál cigimet. Azóta egyszer próbáltam a szülés után, de nagyon rosszul esett.Ja, és előtte majdnem tíz évig szívtam.

Kitartás mindenkinek, meg lehet csinálni!

2007. ápr. 1. 09:21
Én is probáltam leszokni de nem sikerült
2007. márc. 8. 12:22

szia Morphidea! engem igazából nem is a szag zavar, hogy behozza az ágyba, mert én is cigiztem, csak már állandóan köhög, meg sipol mindene, csak annyit kértem, legalább csökkentse!

de nagyon önfejű, én is tudoom magamról. Amíg én nem mondtam azt, hogy jó, elég,addig nem is ment!Remélem én is kibírom, hogy egy szálat sem szívjak el! Puszi:) legyen szép napotok!

2007. márc. 7. 16:43
Lányok, én azt gondolnám, hogy ne miattatok szokjanak le, hanem maguk miatt. Ezt viszont nekik kell eldönteniük, azzal nem értek el semmit, ha szakítással fenyegetőztök, mert előbb lépnek le, mintsem a cigit letegyék...Én is így jártam ezért mondhatom...Nem éri meg....a cigisek sajnos kitaszítva érzik magukat...mint egy kisebbség....a piszkálódás dachoz vezet. Nem mellesleg megvannak a trükkjei, hogy ne legyen terhes, a másik számára. Gyakori fogmosás, rágó...stb. Remélem azért sikerrel jártok:)
16. rika (válaszként erre: 15. - Ritus1984)
2007. márc. 7. 16:38
szia! az a helyzet, hogy engem nagyon zavar, hogy dohányzik. Kértem arra, hogy legalább lefekvés előtt ne gyújtson rá, mert behozza az ágyba a szagot. DE erre sem képes. Attól félek, hogy tönkre fogja tenni ezzel a kapcsolatunkat.
2007. márc. 7. 12:20

Szia Rika! Én is a páromat szeretném leszoktatni, de ő is ezt vallja, hogy nem is akarja letenni. Csak ő már rengeteget cigizik. EGyébként én is cigizek, cigiztem, nem tudom, hogy mondjam. Mert én szeptemberben leszoktam, aztán vizsgaidőszakban rá-rá gyújtogattam, és most már 5 napja megint nem cigizek.

Én azt mondom, amíg ő fejben nem dönti el, hogy leszokik, addig nem is fog sajnos! Én is csak gyűröm a párom, hogy hagyja abba, de remélem, hogy egyszer azért leteszi! MOndtam neki, hogy nem akarok megözvegyülni, a hülye cigije miatt!

Tudom ez morbid, de mindig ez foglalkoztat! Fel a fejjel neked is!

14. rika
2007. márc. 7. 11:52
Sziasztok! Én a páromat szeretném leszoktatni, de ő nagyon nem akar...:( mindig megígéri aztán megszegi. Közli, hogy ő nem is akar leszokni és azt hiszi ezzel el van intézve. Az hogy engem ezzel mennyire megbánt fel sem tűnik neki. Mit mondjak neki? Hogy érjem le hogy leszokjon?
2007. márc. 7. 10:17

Sziasztok!


Én kb 20 hónapja szoktam le.Gyereket akartam. Előtte nem akartam leszokni egyálltalán. De amikor eldöntöttük hogy belevágunk a baba projektbe abba a pillanatban leraktam a cigit.Akor se és most se hiányzik picit se.Sokkal jobban érzem magam és nem vagyok büdös.

2007. márc. 5. 18:23
A páromnak segített a dohányzásról leszoktató kezelés, de az önmagában nem elég, akaraterő is kell.
2007. márc. 5. 18:20

Sziasztok!

Én 2005. jan. óta nem cigizek, azért szoktam le, mert tettem egy fogadalmat, hogy ha sikerül vmi, akkor elgondolkodok a dolgon. Sikerült, és pár hónap után úgy döntöttem, elszívom utcsó cigimet, és tényleg az volt az utolsó! Persze, hozzáteszem, a hiúságnak baromi nagy szerepe van benne, nem akartam ráncos koravén lenni(nem ám a tüdőrák:)

Egyik napról a másikra tettem le, tényleg kitartás kérdése az egész, nem hókuszpókuszoktól kell várni a csodát(tapasz, rágó, bla-bla)

10. 93a74b44ea (válaszként erre: 9. - E71af41436)
2007. márc. 2. 23:10
akkor meg fogok bolondulni télleg, asszem... :)
9. e71af41436 (válaszként erre: 8. - 93a74b44ea)
2007. márc. 2. 23:06
meg ne próbáld!!!! mert nem is tudok mit tesdzek veled!!! :DDDD
2007. márc. 2. 23:04
úgy "szoktam le", hogy 12 napja nem gyújtottam rá, de most épp majd megőrülök egy slukkért...
7. briella (válaszként erre: 4. - 61bc7973be)
2007. márc. 2. 23:01
Szioka!Probáld meg ha nagyon akarod összejün,én 13 évig cigiztem,és egyik napról a másikra elegem lett a szagából,a reggeli krákogásból,ha egy kicsit sietni kellett valahová a tüdőm köptem stb.Légy erőss és meglessz,ha AKAROD!!!!!!!üdv.
2007. márc. 2. 22:58
Szia Tékozló!4 hónapja nem gyújtottam rá,és mostmár "büszke vagyok rá,hogy én is semmilyen seggitség nélkül mondtam le ,szerintem mint nekem is egy igen kemény elhatározás kell.Baromi nehéz az biztos,de az előnyét kell nézni:nem vagyunk büdös bagó szaguak,és nem adunk több szeget a koporsónknak,ugyhogy gratula neked,hogy sikerült.üdv.
2007. márc. 2. 22:52
Sziasztok! Én most vagyok leszokóban. Január 25-én gyújtottam rá utoljára. Az én módszerem: vizet ittam minden alkalommal, amikor rá akartam gyújtani.Sok ismerősömmel ellentétben nekem egyáltalán nem jobb a közérzetem. Semmi különbséget nem érzek, csak annyi, hogy nem vagyok büdös, de már ezért megérte.
2007. febr. 28. 15:59
Sziasztok!Gratulálok nektek.Nagyon nehéz leszokni és csak az tudja ezt aki dohányzik. Én is szeretnék leszokni,de valahogy gyenge vagyok. hozzá.Bár édesanyámnak megigértem.Kitartást mindenkinek!
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook