Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogyan NE legyünk tökéletes anyák fórum

Hogyan NE legyünk tökéletes anyák (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Hogyan NE legyünk tökéletes anyák

1 2 3 4 5 6 7 8 9
84. 3cbd320f88 (válaszként erre: 1. - Grancha)
2010. szept. 9. 08:36
Szívemből szóltál...
83. mmacus
2010. szept. 9. 08:29

A cikk jó, sok igazság van benne.

Azt viszont nem értem, ha valakinek annyira elege van a gyerekéből (időnként), akkor mi a csodáért vállal másikat? Miért gondolja, hogy kettővel, hárommal könnyebb lesz, mint eggyel volt???

2010. szept. 9. 08:26
ez egy nagyon jo kis olvasmany volt, köszönet erte :)
2010. szept. 9. 08:21
ez mind nekem sincs. gyakran szalad a ház, minden nap főzök, nagyot oviba viszem-hozom, kicsit időnként hagyom visítani, és amiből elegem van, a nagyra félpercenként rászólni! ne ugrálj az ágyon, ne vedd el az öcsédtől a játékot, ne lökd fel és ne üsd meg az öcsit és sorolhatnám. ezt minden nap újra meg újra elmondani, végigcsinálni, igenis elegem van!
80. supin (válaszként erre: 78. - Kri76)
2010. szept. 9. 08:13
Nekem is tetszik..:))
79. viki021 (válaszként erre: 78. - Kri76)
2010. szept. 9. 08:09
Ez jó:)
78. kri76
2010. szept. 9. 08:08

Ja, nekem sincs bejárónőm, sitterem...stb.

A nagyszülők sem a közelben laknak.

Minden nap főzök, néha szalad a lakás(de mivel jönnek hozzám ügyfelek, próbálok rendet tartani) , könyvelek (a szülés után 3 nappal már dolgoztam), próbálok valamennyire magammal is foglalkozni, de NEM VAGYOK TÖKÉLETES!!!

Nem is akarok az lenni!!!

2010. szept. 9. 08:06

Jól sikerült a cikk mondanivalója.

Azért csak annyit szeretnék mondani hogy az idő mindent megszépít.Azokban az években meg több volt az öröm mint az üröm.

Vannak rosszabb napok is mikor az ember kiszaladna a világból és akkor bántja a lelkiismerete hogy kicsit hangosabban szól a gyerekhez,de ilyen van és lesz is.

És tényleg senki sem tökéletes.Ha a gyerek elesik és beüti magát könnyen mondják hogy az anyuka nem figyel eléggé a gyerekre.Persze hozzáteszem hogy ott áll közvetlen mellette:)

76. kri76
2010. szept. 9. 08:00

Én azt szeretem a hoxán (ezekkel a hozzászólásokkal kapcsolatban is), hogy mindig van egy kritikus, persze arc nélkül és Ő megmondja a tutit.

Senki nem 12 óra mosolyra és alvásra számít, de valljuk be, néha fárasztó egy anya napja.

Persze, van olyan biztos, akinél a gyerkőc soha nem esik el, nem karcolja össze magát...de ahol ezek megtörténnek (és hol nem), ott azért egy pillanatra elgondolkodik az ember: "milyen rossz anya vagyok". Persze, ez nem igaz. Csak nem vagyunk épp tökéletesek.

Bár ezt nehéz beismerni.

75. Arka
2010. szept. 9. 07:59

:)))

nagyon jó kis cikk volt:)

2010. szept. 9. 07:56

A cikk tényleg jó volt, tényleg olykor elegünk van, de én személy szerint örömmel gondolok vissza az otthon töltött 4 évre, mert nem igaz, hogy leszűkül a kapcsolati kör, legfeljebb átalakul.

A játszótéren, itt-ott találkozik az ember hasonló anyukákkal, hasonló korú gyerekekkel.

Soh életemben nem csavarogtam annyit, mint akkor.

Csak a kezdet volt nehéz, mert túlspiráztam, de mire meglett a második, gyakran 10-re már jött a barátnőm az ő két gyerekével és hol itt, hol ott eljátszottak, mi meg jól kiöntöttük egymásnak a lelkünket.

Gyakran főztem is, de ha besokalltunk, befizettük a kaját(ehhez odaadó férj is kell:) )és ebéd után hatalmasat szunyókáltunk a gyerekekkel....

Most már nem adatik meg a szunyókálás napközben.

Valóban rossz volt a bizonytalanság, hogy lesz-e munkahelyem, de ezt leszámítva szabad voltam és nem éreztem magam bezárva.

Hetente 2x tornázni is eljártam.

2010. szept. 9. 07:54
annyira jo volt olvasni.köszii
72. 5befd1ebc8 (válaszként erre: 70. - Szecsilla)
2010. szept. 9. 07:49

szerintem aranyos a cikk,a média tényleg azt sugallja és ha megnézed itt a hoxán is sok mindenki van akinek tökéletes jól evő jól alvó álomgyereke van....aztán meg mégsem:))ettől még minden gyerek tökéletes csak nem mindig vesszük észre:)

egy anyukát tudok hirtelen aki példa előttem a tökéletes anyaságra és nagyon egyetértek vele,főleg mert felül tudja bírálni önmagát és úgy alakítja a dolgokat rugalmasan ahogy ép aktuálisan jó a gyerekeinek ezáltal neki is....biztosan több ilyen is van de elég sok a "hamis szuperanya"

2010. szept. 9. 07:46

Végigolvastam a cikket és a reagálásokat is...most ez a cikk "kivételesen" tetszett,abszolút más mint mondjuk az amiben az anya szerint rémálom a gyereke...most itt nem értek egyet szecsillával,nekem nem az jött le hogy áldozatként veszi a gyerekvállalást-nevelést stb...

az ember folyamatosan felülbírálja önmagát,én is ezt bteszem állandóan,még csak nemrég mondtam hogy nem fogok bébiételt adni csak sk készítettet as harmadik babámnak és lám tessék:))nem tudtam elmenni vasárnap a piacra mert esett az eső,emiatt pedig bolti ki tudja hol termelt répából zöldségből nem volt kedvem....így jött a bolti babakaja....és még sok más dolog....nem is kell mindig tökéletesnek lenni,sokan színjátékot játszanak,médiában,játszótéren,itt a neten....sokszor én is biztosan valamilyen szinten akár akaratlanul is:)mondjuk azt nem mondanám amit jozsi.38 hogy elegem van belőlük...már azt sem érzem mint a nagytesóknál anno időnként hogy nélkülük szeretnék valahová elmenni.....nekem az elég ha mind az öten együtt lehetünk,apa,anya gyerekek...

egyelőre kitöltik az életem jó részét minden nyüggel gonddal bajjal együtt...és ez így kerek...nekem legalábbis.

70. szecsilla (válaszként erre: 67. - Supin)
2010. szept. 9. 07:45
Persze, hogy van, ezért nem értem, hogy mért kell azzal jönni, hogy mindenhonnan az jön le, hogy a gyereknevelés 12 óra mosolyból és 12 óra alvásból áll. És hogy erre számít valaki, mikor gyereket vállal.
69. szecsilla (válaszként erre: 68. - Jozsi.38)
2010. szept. 9. 07:42
Nem vagyok szuperanya, és nem is akarok az lenni. nincs bejárónőm, de még csak nagyi sem a közleben, aki néha vigyázna a gyerekemre. Nálam is ugyanugy szalad a lakás és mindig valamivel el vagyok maradva. De nem a gyerekemmel. soha, de soha nincs elegem belőle. Mert imádom és érte vagyok. Hogy is tud valaki olyant mondani, hogy elege van a gyerekéből? Könyörgöm!!!!
2010. szept. 9. 07:35
na megjött az első szuperanya szecsilla személyében :) szerintem aki nem vállalja be önmaga előtt sem, hogy igenis időnként elege van a gyerekéből és minden nap ugyanaz van az vagy hazudik, vagy külön személyzete van takarítónő, szitter, szakács stb.
67. supin (válaszként erre: 66. - Szecsilla)
2010. szept. 9. 07:35

Nem értelek???

Mért baj az,ha leírta a gondolatait???

Igenis van szép és kevésbé "szép" oldala is a gyereknevelésnek...

2010. szept. 9. 06:43

Le vagyok döbbenve..........szerintem egy gyerek igenis maga a legcsodálatosabb dolog, ami történhet egy emberrel, az enyém 19 hónapos és még minden pillanatban úgy érzem, hogy én vagyok a legboldogabb legszerencsésebb ember a földön, hogy van nekem. Soha sehol nem olvastam, hogy a gyereknevelés könnyű, vagy, hogy nincsenek síros babák, nincs büdi pellus, nincsenek gondok. dehogynem, az aki ezzel a tudattal vár babár, az....uram bocsájt....nem irok semmit.


de áldozatként megélni a gyerekvállalást, hogy nekem erről is meg arról is le kell mondanom....ez gusztustalan. Hányan, meg hányan lemondanának mindenről, csak végre a kezükbe tarthassanak egy babát.


Egy dologban egyet értek, tökéletes anya nincs, de megpróbálhatunk jó anyák lenni, és nem csak azt mondani, valahogy lesz. Abban a percben, amikor megfogant felelőséget vállaltunk értük, egy életre szólót és szerintem minden szülőnek - apának és anyának- egyaránt kutyakötelessége ezt a munkát 150%-os teljesítménnyel végezni.

2010. szept. 9. 01:51
Nagyon jó a cikk, az olvasása közben egy az egyben magamra és a 16hós kisfiamra ismertem!!! Minden egyes leírott szó igaz!!!!
64. Vikuc
2010. szept. 8. 23:12
Nagyon jó a cikk!Lám nem vagyok egyedül!! :)
2010. szept. 8. 22:57

Szétröhögtem az agyam ezen a cikken, de minden szava igaz!!!


Ne adjunk bébiételt? Hm... Az én lányomnak semmi baja nincs, pedig csak azt kapott 1éves koráig az anyatejen kívül.

Szerintem inkább bébiétel, mint ellenőrizetlen helyről venni alapanyagot. A biocuccok meg annyira drágák, és nem lehet belőle olyan keveset venni, hogy csak a pici egye. Ha meg mi is esszük, akkor meg tényleg sokba kerül. Fagyasztott alapanyagból meg csak nem adok még egy kisgyereknek, más az íze.

De ez az én véleményem. :)

62. bettike2007 (válaszként erre: 55. - Lolita7)
2010. szept. 8. 22:57
vannak de aktív dolgozók 44 és 54évesek és 20km-el odébb
61. invisible (válaszként erre: 59. - Scorpiolady)
2010. szept. 8. 22:46
Ez igaz mert én bébiszitter alkalmazott vagyok néha napján :)úgy hogy jobb ha nem mondok semmit azokról a anyákról :).... igaz van kivétel is de meg lehet számolni egy kézen hogy mennyi...
2010. szept. 8. 22:42
Akár hogy is forgatjuk az egészet ez azért szép munka és sok sok emlék marad majd a gyerekneveléstől ha el jön az az idő :)és ha meg élem majd mesélhetem az unokáimnak :)
2010. szept. 8. 22:33
Azt még nem is írtam nekem is nagyon tetszik a cikk, a celebanyukákról meg annyit, hogy ők bébiszittert alkalmaznak.... szerintem van köztük olyan aki még nem is látott telirakott pelust....
2010. szept. 8. 22:33
Nagyon jó a cikk. Végre nem csak "nyálas", "én vagyok a "legtökéletesebb" anyuka cikket lehet olvasni.
57. minimano1979 (válaszként erre: 26. - Maninka)
2010. szept. 8. 22:29
Nem irigyellek,nekem csak egy 1 eves kisfiam van,de neha en is azt hiszem,h megorulok,pedig nem is rossz gyerek.
56. sajert
2010. szept. 8. 22:26
A férjem imádja a gyereket, de ha egy óránál tovább kell rá vigyáznia, már jön a telefon :-))-és én mosolyogva mondom: SZABIN VAGYOK :-)). Tény, hogy nem egyszerű gyerek, de én napi 12 órában "viselem el"-a többiben alszik :-)).
55. lolita7 (válaszként erre: 51. - Bettike2007)
2010. szept. 8. 22:22
Nincsenek nagyszülők?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook