Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogyan NE legyünk tökéletes anyák fórum

Hogyan NE legyünk tökéletes anyák (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Hogyan NE legyünk tökéletes anyák

1 2 3 4 5 6 7 8 9
174. kingi7 (válaszként erre: 173. - Horvathrekusi)
2010. szept. 11. 21:46

Mégha nem is permetezel...oké és a savas essővel, illetve a talajból amit felszív a sok lecsapódott benzinnel és egyéb más légtérbe felkerülő anyagokkal ami ott csapódik le...(kerozin, máshol amit permeteznek és az időjárással odakerül...

Nos, ha meg túl vigyázol a kicsire,nem szokja meg az E betüket.

A cukrosoknak, pl a gyümölcsökkel is kell vigyázni...

Szerintem legjobb az arany középút! :)

173. horvathrekusi (válaszként erre: 137. - Kingi7)
2010. szept. 11. 11:50

Igen a gyümölcslében ott a természetes gyömülcscukor, ami nem ugyanaz, mint a teában lévő kristálycukor.

A gyümölcsleveket az itthon termelt gyümölcsökből, zöldségekből készítem, ugyanúgy ahogy az ételeit is.

Mivel itthon nem permetezünk, nem vegyszerezünk azok nem igen tartalmaznak káros anyagokat.

172. horvathrekusi (válaszként erre: 136. - Lolita7)
2010. szept. 11. 11:47

Igen, én is így gondolom, hogy szoktatás kérdése. A lányom pl. a mamájánál nem is fogadja el a teát és nem eszi meg a csokit.

Azért csinálom, mert úgy gondolom hogy felelős vagyok érte egy életre. És azt a mintát viszi tovább, amit itthon lát. Az étkezésben is.

Persze az én lányom is imádja a fagyit a túrórudit a tejszeletet... ebből is kap- persze mértékkel. Ezekben azért a cukron kívül vannak számára értékes tápanyagok is.

171. egypt (válaszként erre: 170. - Scorpiolady)
2010. szept. 10. 23:04

Szerintem ha a szülő az agresszióra agresszióval válaszol, az semmiképpen sem jó. Ezzel csak megerősíti. Sokkal több értelme van annak, amit te csinálsz, hogy elmagyarázod neki, hogy nem szabad. Minden gyereknek más az agresszivitás szintje, vannak, akiknek alapból magasabb, pl. a húgom is verekedős volt, pedig nem így nevelték és nem bántották otthon, mégis... De aztán lassan leszokott róla, sok türelem kellett hozzá. (De nem verés...)

Én sem szeretem persze, ha a gyerekemet bántja egy másik, de ha az anyuka valahogy reagál erre és rászól a gyerekére, akkor oké. Én csak azt nem bírom, mikor látja, de nem érdekli. (Szerencsére ritkán fordul elő.) Na ilyenkor rászólok én a gyerekre (de nem a szülőre!), és akkor vannak, akik észbe kapnak. (Mások még akkor sem.)

170. scorpiolady (válaszként erre: 157. - J357)
2010. szept. 10. 22:41
én nem vagyok kikelve, csak ő nem tudja hogy milyen a gyerekem, egy tettéből meg ne itélje meg, se engem ne minősítsen vagy akkor talán jó anya lettem volna ha jól megverem ott előtte a fiamat???? Tudom milyen amikor a gyerekemet bántják, mert egy éve még a másik oldalon áltunk, álmomban nem gondoltam volna hogy a fiam ilyen lesz. De soha nem ordítottam le senki fejét, és nem is sértegettem, még akkor sem ha nagy ívben tojt arra hogy mit tesz a gyereke.
169. scorpiolady (válaszként erre: 164. - 279430c980)
2010. szept. 10. 22:38
szívemből szóltál, nekem is van egyébként egy kisebb fiam is aki öt hós múlt, a nagyobb meg novemberben lesz három éves. Akkor viselkedett így amikor megszületett az öcskös, akkor nem lehetett levinni a játszira mert minden gyereknek nekiment, verekedni akart meg lökdösődni. De szépen elmúlt ez a dolog most meg pár napja megint előjött(lehet azért mert a tesó beteg volt?)
168. esallay
2010. szept. 10. 22:32
Jóóóó! Tetszett nagyon!:)
167. Lyrian (válaszként erre: 165. - Egypt)
2010. szept. 10. 20:51
Csak terjesszétek, terjesszétek. :)
166. 9a57973fa3 (válaszként erre: 1. - Grancha)
2010. szept. 10. 20:37

Szia!

Tetszik nagyon amiket leírtál!

Én még eléggé előtte vagyok ezeknek a dolgoknak,de igyekszek mindent megtenni majd a kislányomért amit csak lehet,és a legjobb nevelést adni neki!

Majd kiderül,ha felnő,hogy sikerrel jártam-e!

Emőke

165. egypt (válaszként erre: 119. - Lyrian)
2010. szept. 10. 18:28
Ha nem gond, elloptam és bemásoltam a naplómba...:)
2010. szept. 10. 16:31
vagy pl te mit szólnál, ha a kislányod fellökne mást, és te rászólnál, sarokba állítanád stb de a kislányod folytatná minden nap. már szégyelnél a játszó közelébe is menni, mert félsz a lányod megint csinál valamit. aztán mégis lemennél, hogy ne otthon egyen meg titeket az unalom és a kislányod ismét csibészkedne, erre neked támadna egy ismeretlen, és állatnak hívná a gyereked és téged hordana le földig, hogy mekkora egy szar anya vagy, és nem neveled a lányod.... értessz engem?
2010. szept. 10. 16:28

ezt csak arra írtam amit te írtál:


Érdekes, hogy főleg a "lökdöső" gyerekek szülei vannak kikelve, ti mit szólnátok hozzá, ha a ti gyereketeket lökné fel a másik?

162. 279430c980 (válaszként erre: 159. - J357)
2010. szept. 10. 16:26
hidd el ameddig az én kisfiam kisebb volt, ezerszer fellökték, haját húzták stb... mégse kiabáltam más anyával és nem hordtam el a gyerekét egy állatnak. de bocs ha téged ez bánt....
161. j357 (válaszként erre: 160. - Bonti74)
2010. szept. 10. 14:27
Ezzel én is így vagyok:)De azért naponta megyek a gyerkőcökkel sétálni (már ha az idő engedi) és a közeli játszótéren játszik a gyerek 10-15 percet.Szerencsére eddig sem az én gyerekeim nem löktek fel senkit, sem őket nem lökték fel, de sajna olyan már volt, hogy egy nagyobb fiú ráordított minden ok nélkül a kislányomra és a kedves szülője semmit se mondott neki.A párom csak ránézett a gyerekre,mi meg egyszerűen nem törődtünk vele (a kislányom sem, nem ijedt meg tőle, nem értette mi a szitu), a gyerek meg abbahagyta.Vagy olyan is volt, hogy nagyobb (közelben lakó) kislány macskát kínzott és a kedves nagyija csak annyit mondott neki, hogy ne csináld.A gyerek persze tovább csinálta, én rászóltam a gyerekre, eszembe nem jutott a felnőttel vitatkozni...
160. Bonti74 (válaszként erre: 159. - J357)
2010. szept. 10. 13:47

Az más, a családomhoz könnyebben tudok.

De ezt most nem kell ennyire lesarkítani.

Nem falakat építek, hiszen pedagógus vagyok, gyerekekkel dolgozom, szeretem is őket. Szerintem nem szerénytelenség, de ők is engem.

Egyszerűen, ha már kikapcsolódom, akkor nem szeretek alkalmazkodni, ha egyszer nem muszály és a kertem meg csak egy lépésre van.

159. j357 (válaszként erre: 158. - Bonti74)
2010. szept. 10. 13:06
háát ez az alkalmazkodás nehéz dolog.Csak belegondoltam, mindenki építi a saját kis "birtokát" minél magasabb falakkal, szép új világ nem?Egyébként meg a családon belül is kell alkalmazkodni...
158. Bonti74 (válaszként erre: 157. - J357)
2010. szept. 10. 12:54

Biztosan nem lennék boldog, de nem hiszem hogy elkezdenék ordibálni az anyukájával.

Ha az anyukája bocsánatot kér és helyreutasítja a csemetéjét,nem hiszen hogy gondot csinálnék belőle. De attól még nem fogok szeretni játszótérre járni, mert nem szeretek alkalmazkodni... jobb a kertem, ahol azt csinálunk a gyerekekkel amit akarunk, szabadabb és kész.

Egyébként az én gyerekeim sosem löktek fel mást, még csak véletlenül sem... igaz a 4 hónaposról még nem nyilatkozhatom előre...

157. j357
2010. szept. 10. 12:40
Érdekes, hogy főleg a "lökdöső" gyerekek szülei vannak kikelve, ti mit szólnátok hozzá, ha a ti gyereketeket lökné fel a másik?
156. j357 (válaszként erre: 154. - Bonti74)
2010. szept. 10. 12:39
A családi háznak szerintem más előnyei vannak (esetleges gyermektelen szomszédok nem panaszkodnak a ricsaj miatt, a gyerek egész nap kint mozoghat).A gyerek pedig előbb-utóbb közösségbe kerül, hacsak nem magántanuló.És gondolom az oviban,iskolában is lesz mindig odamondogató szülő a szülői értekezleteken...
2010. szept. 10. 12:20
Az én kisfiamra is odavágott egy 1 éves forma kisfiú amikor még picike baba volt és a kocsiban aludt. Föl is riadt szegényem, de eszem ágában sem volt ez miatt a babát vagy az anyukáját bántani. Szegénynek így is kellemetlen volt nagyon, iszonyú sűrűn kérte a bocsánatomat. Én meg tudom, hogy ennél a fiúcskánál egy reakció volt csupán, és tuti az én fiam is ilyen lesz majd annak idején. Ezeket nem lehet kivédeni, ehhez csupán intelligencia és tolerancia szükséges a szülő felől.
154. Bonti74 (válaszként erre: 153. - 279430c980)
2010. szept. 10. 11:17

Na többek között ezért is örülök, hogy vettünk egy családi házat és nem kell játszótérre szaladgálnom a gyerekekkel és alkalmazkodnom másokhoz, meg eltűrnöm a viselkedésüket (mármint ezt a felnőttekre értem nem a gyerkekre!).

Na azért szoktunk néha menni, de akkor a férjem is jön.

Igaz nyögjük a devizahitelt mint sok más sorstársunk, de még mindig úgy vagyok vele, hogy ez a ház és ez a hatalmas kert mindent megér...

153. 279430c980 (válaszként erre: 140. - Scorpiolady)
2010. szept. 10. 10:58

Mintha csak az én történetemet olvastam volna. Nekem van egy 2 éves kisfiam és egy 8 hónapos kisfiam. A nagyobbik elég eleven, még nem beszél és mindent indulattal és lökdöséssel fejez ki. A szitu a következő volt.

Szép barna hátrányosan helyzetü család ( anyuka nagymama 5 pulya) a játszótéren játszanak. A kisfiam odamegy az ő kisfiúkhoz( kb 1 idősek) És belöki a homokozóba. Én közben ülök a padon kezemben az akkor 6 hónapos fiammal és etetem. Megláttam mi történt és rögtön elkezdtem a fiamat rendre tanítani. Erre a drága nem idén barnult anyuka b@zbeg és társai kíséretében elkezd nekem és a nagyfiamnak jönni. Elhotdott mindennek engem, kérdezte milyen anya vagyok én, mért nem nevelem a fiam, normális e egyáltalán a gyerekem, mért engedek egy állatot a gyerekek közé stb. Én csendben és mosolyogva tűrtem egy darabig mígnem betelt a pohár és visszabeszéltem. Erre ő még jobban kikelt magából és azt kérdezte mi van a kölykömmel? Utálja a gyerekeket? Én csendben csak annyit válaszoltam. Nem. Csak a cigányokat... Most erre mit kellett volna mondanom? Ha valaki van olyan degenerált, hogy nem fogja fel, hogy egy akkor 22 hónapos gyerek még ilyen, főleg a dackorszak közepén és hiába szólok rá, ő akkor is csinálja mert a határokat próbálgatja akkor nem tudom, ki neveli az ő kölkeit?!

152. invisible (válaszként erre: 150. - Bonti74)
2010. szept. 10. 10:25
Sajnos igaz
2010. szept. 10. 10:25
ááá azt az időszakot szerintem sokan elfelejtik az idősek közül. egyébként én az öltöztetéssel úgy voltam amilyen időt én érzek úgy öltöztetem a babát. meg ezelőtt 30-40 évvel jobban ott állt az ember háta mögött a család
150. Bonti74 (válaszként erre: 148. - Pankakukac)
2010. szept. 10. 10:07

És még mennyi ilyen lesz... és még komolyabb kérdésekben is mint pl. a nevelés és stb.

Vértezd fel magad, de az idő majd úgyis megteszi.

Én biztosan visszavágtam volna, hogy biztosan klímakszos a néni, azért izzad ennyire. Bár nem tudom mennyi idős volt...

Meg nem is értenek már hozzá... mindig mondják nekem is hogy én is felneveltem két gyereket. Igen de mikor volt már az, az ember olyan dolgokból kiesik, hogy nem is gondolná.

149. Sapienta (válaszként erre: 124. - Grancha)
2010. szept. 10. 10:07

nekem sikerült pár kacagós percet szerezned :) sőt, kimondottan jól esett, hogy ilyen anyukák is vannak. nálam még csak útban van a baba, és kissé el voltam keseredve másokat hallgatva/olvasva, hogy te jó ég, tök egyedül leszek, mert ezzel a sok szuperhős-önfeláldozó anyukával én nem akarok beszélgetni, barátkozni.

valahogy mintha az sikkadna el a könyvekben, internetes oldalakon, meg a jótanácsosztogatóknál, hogy az, aki anya lesz, azért nő és ember is marad...

2010. szept. 10. 09:26

Sziasztok!

Örülök, hogy elolvastam a cikket és a kommenteket a napokban. Ha nem tettem volna, akkor a tegnapi esetet másképpen reagálom le.

9 hónapos a fiam és mindenki tudja, hogy mostanában milyen esős, hideg időnk van. Na én ennek megfelelően beöltöztettem tegnap a Fiamat overallba. Kapucnija van a cuccnak, de azt nem adtam föl rá, hanem egy sapkát, a kapucnit csak ráhajtottam, hogy ne nyomja a babakocsiban a hátát(megjegyzem szerintem az sem lett volna túlzás, ha még azt is fölteszem. Orvosnál voltunk és jöttünk hazafelé, a liftbe meg beszállt mellénk egy nénike. Felkiáltott: Atyaisten! Miért kell ennyire beöltöztetni ezt a szegény gyereket!?

Én: Azért, mert hideg van és nagyon fúj a szél.

Néne: De hát nincs annyira hideg, hogy két sapka is kelljen! Látja én is meg vagyok izzadva. Mi lesz vele télen?

Én: Ha nem látná Ő egy picike baba és biztosan nincs melege, mert nem mozog úgy, mint Ön tehát nem izzad meg. A másik meg az, hogy a kapucni nincs a fején, csak ezért vettem ki, hogy ne nyomja a hátát, mert az nem kényelmes a babáknak.

Persze dohogott a nénike továbbra is, hogy mi lesz vele télen, ha már most így beöltöztetem?


Szóval régebben komolyan elgondolkodtam volna azon, hogy miért is öltöztettem be a gyerekemet ennyire, főleg ha mások is megszólnak. Most meg abszolút nem érdekelt a véleménye, csak szépen higgadtan válaszolgattam.

Csak ilyenkor kinyílik az a bizonyos bicska. Mi köze hozzá???? Bárkinek is nemhogy egy idegen embernek, aki akkor látott bennünket először.

Ha rossz anya vagyok ez miatt, vállalom. Bár szerintem rosszabb lennék akkor, ha megfázítottam volna a 9 hónapos, babakocsiban egy helyben fekvő babámat azért, mert más FELNŐTT embereknek melegük van.

147. dundy
2010. szept. 10. 09:04
most olcóvastam a cikket. Én rossz anya vagyok, de még rosszabb a férjem. ???.
146. Bonti74 (válaszként erre: 145. - Lolita7)
2010. szept. 10. 08:59
Köszönöm szépen! Aranyos vagy!:)
145. lolita7 (válaszként erre: 144. - Bonti74)
2010. szept. 10. 08:21

Ez tényleg így van, egyetértek.

Talán ezért is bizonytalanodunk el olykor, mert nem tudjuk, jót vagy rosszat teszünk-e...:(


Nagyon szépek a gyermekeid!

1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook