Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogyan NE legyünk tökéletes anyák fórum

Hogyan NE legyünk tökéletes anyák (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Hogyan NE legyünk tökéletes anyák

1 2 3 4 5 6 7 8 9
2010. szept. 9. 13:51
a bébiételek valóban cukrozottak, még a legbiobbnak kikiáltottak is.de miért baj az, ha valaki leírja a kevésbé vonzó oldalát is a dolgoknak? én a kicsi születése után megfogadtam, hogy nem szülök többet. ez a baba kitett másik kettőt az utóbbi 7-8 hónapban a folyamatos sírásával, csak akkor nem sírt ha kézben volt. egyszerűen nem lehetett letenni
113. szecsilla (válaszként erre: 111. - J357)
2010. szept. 9. 13:43
egyszerre
112. szecsilla (válaszként erre: 110. - J357)
2010. szept. 9. 13:43
teljesen egyetértek
111. j357 (válaszként erre: 109. - Szecsilla)
2010. szept. 9. 13:41
Nagyon egyetértek:))))))
110. j357
2010. szept. 9. 13:40
egyébként a cikkbeli konkrétumokat nézve:a bioételt én hülyeségnek tartom, de bébiételt nem adnék a gyereknek, mert ráér nagyobb korában megismerkedni az élelmiszeripar agyoncukrozott, agyonaromázott termékeivel; a járókát én hosszú távon ketrecnek tartom a gyerek számára, mi inkább házi készítésű ráccsal lezártuk a szoba azon részét ahova nem akartuk, hogy másszon a gyerek;a felfele pakolás helyett meg vannak zárható szekrények, fiókok, a gyerekzárakról nem is beszélve, én nem raktam fel semmit, mivel az csak arra ösztönzi szerintem a gyerkőcöt, hogy felmásszon érte; a sétáltatásról meg annyit, hogy vannak mindig apró változások, amik pontosan a napi séták során tűnnek fel, ezeket is lehet értékelni...
2010. szept. 9. 13:40

Kedves hozzászólók: én nem szeretnék senkivel sem veszekedni, de ti se forgassátok ki a szavaimat, mert egy fél betűvel sem állítottam, hogy bárki is ne szeretné a gyerekét.


De nem értem, hogy lehet a médiát példának venni és azon görcsölni, hogy olyanok legyünk, mint amit ott látunk? Mért nem lehet csak simán élvezni azokat a "NEM KEVÉS" boldog pillanatokat, amiket a gyerekünk ad nekünk?

A gyerekek teljesen ki vannak nekünk szolgáltatva, tőlünk függenek, csak ránk számíthatnak, mit érezhetnek, ha azt hallják, hogy anyukának elege van, nem belőlem, csak abból amit csinálok és ami velem együtt jár?


Annyi gondunk van az életben, de butaság ezt a gyerekkel éreztetni. Minél feszültebb anyuka, annál feszültebb a gyerek.


És végezetül szerintem egy gyerek igenis képes olyan rózsaszín fátyolt képezni, amin keresztül már semmi sem tűnik olyan nehéznek, mert érte csinálsz mindent.

2010. szept. 9. 13:34
Szívemből szólt a cikk írója.
107. j357
2010. szept. 9. 13:14
nem a média sugallta képnek,vagy a külső tanácsoknak kell megfelelni hanem a gyermeke(i)dnek, persze csak nagyobb korá(uk)ban fog elválni, hogy jó anyának tart(anak) e.És vannak nehéz pillanatok (mint az élet minden területén, legyen az munkahely, párkapcsolat,stb.),de én inkább a szép pillanatokat emleném ki, a bosszúság hamar elmúlik, szerintem.Ráadásul nekem nem a fizikai tennivalók jelentik a "nehézséget", inkább a nevelés maga.Meddig mehet el a gyerek?Egyébként 2 kislányom van, az egyik épp dackorszakban,de pont tegnap mondtam neki, hogy együtt ezt is "átvészeljük" valahogy:)))
106. ada75 (válaszként erre: 1. - Grancha)
2010. szept. 9. 13:12
Szívemből szóltál... ÁMEN!:))
2010. szept. 9. 13:06

Nem néha fárasztó, hanem nekem minden nap az:) 8 hós a picim:)


Volt úgy hogy nagyritkán 8-ig aludt és így én is.És kinyitottam a szemem, még nem voltam teljesen magamnál amikor "valaki" felsírt:))))


Esküszöm 1-2 másodprecre meglepődtem ki ez?:D

104. stulika (válaszként erre: 51. - Bettike2007)
2010. szept. 9. 12:51

Én csak magamról beszélhetek, ha lesz unokám, és már nem csak az anyukája tudja etetni, igényt fogok rá tartani, de nem csak havonta egyszer :))))


Azért Te se add fel, ha a nagyszülők nem ajánlják fel maguktól, kérd meg őket néha-néha. Biztos elvállalják :D

2010. szept. 9. 12:18
Abszolút igazad van, nagyon tetszett a cikk! Aki ezt máshogy látja az valami rózsaszín ködben él...
2010. szept. 9. 11:23

Ezért a cikkért fogsz hideget-meleget kapni az biztos!:)))

Nagyon jó ,hogy valaki végre összefoglalva leirta mindezt és igy talán ,akik eddig a nagyon okos tanácsokat osztogatták a fórumokon , megértik miért is olyan kétségbeesettek néha az anyukák...

Fiam alvásproblémával küzd, persze én vagyok a nemnormális, a türelmetlen stb. Mondja mindezt az,akinek a gyereke kezdettől fogva végig alussza az éjszakát és fingja nincs ezekről a problémákról! (szerencséjére)

Köszönöm a cikket,öröm volt olvasni!:)

101. kingi7
2010. szept. 9. 11:17

Nagyon jó a cikk! Sok az igazság...annyira trendi a világ, hogy sokszor semmiben sem vagy biztos, hogy mi a jó, hogy csináljam! A sok szemfényvesztés a sztároknál...igen nekik könnyű a bébisintér és a bejárónő mellett...úgy lehet habos :)

Két szóval jellemezném az anyaságot-szerintem- ÉDES TEHER :)

100. 388b941089 (válaszként erre: 99. - Jozsi.38)
2010. szept. 9. 10:41
:))))))))))
99. jozsi.38 (válaszként erre: 92. - 388b941089)
2010. szept. 9. 10:29
végre valaki érti amit írtam :) nem csak elolvassa
98. 6141e32a6b (válaszként erre: 66. - Szecsilla)
2010. szept. 9. 10:24

Ö a cikkbn egyetlen szoval sem irta, hogy nem szereti a gyermeket vagy, hogy kolonc lenne neki.


Szerintem jo ez a cikk es te ertelmezted felre.

2010. szept. 9. 10:23
Tetszik!
2010. szept. 9. 10:03
csüngőhasú kismalac :) ez tetszik! én időnként tehénnek éreztem magam :)
2010. szept. 9. 09:55
Tők jó a cikk! A médiától tényleg kész vagyok. Példa: Erős Antóniával kb. egy időben szültem, és amikor lehettek 3 hónaposak az ikrei volt egy interjú vele egy csodálatos kertben, karcsú volt már akkor és közölte hogy az ő gyerekei csak alszanak és esznek mennyire szuper minden stb. Én pedig... ne is beszéljünk róla. Csüngő hasú malackának éreztem magam, persze zsíros hajjal. Két kicsivel nem egyszerű mutatvány hajat mosni, legalábbis eleinte. Na szóval csak annyit, hogy sok a meló velük, de mindentől többet jelentenek, és ezt szerintem mindenki így gondolja. (remélem)
2010. szept. 9. 09:53
Nagyon jól látod a lényeget!Tetszik az írásod,nagyon.
93. 4f8ae69d1b (válaszként erre: 91. - 388b941089)
2010. szept. 9. 09:45

Én is féltem,hogy majd lesz,aki lehúrrogja szegényt,de úgy látom,majdnem mindenki egy véleményen van..

Teljesen egyetértek a cikk írójával..

Egyébként,a sok megvásárolt és kórházban kapott/ilyen-olyan/kismamás újságokat,szülés utáni hideg napokban eltüzeltem..nekem kb.annyit értek azok a lapok..

a sztár anyucikról meg annyit/tisztelet a kivételnek/,hogy valszeg,ők is csak a nagyszülőknek szülnek..gondolom,állandóan lepasszolgatják őket,hogy tudjanak itt-ott szerepelni..kiváncsi lennék,szegény nagyik véleményére,hogy ők vajon a nyugdíjas éveiket hogyan töltik..?szerintem,ők is pihennének,de nem mondhatnak NEMET,ha vigyázni kell az unokákra..Na de ez már más téma..

A lényeg,szerintem,jó ez a cikk,és bár néha nehéz és fárasztó az anyaság,azért,mégiscsak csodálatos dolog..:)

Én örülök,hogy Anyuci lettem..

Az összes hozzászóló Anyukának és a cikk írójának is sok boldogságot kívánok!

92. 388b941089 (válaszként erre: 69. - Szecsilla)
2010. szept. 9. 09:35

áááá


nem azt mondta, h a gyerekéből van elege....!!!!!!!!!! hanem azt, h a gyerekével kapcsolatos nehézségekből van elege!!!!!! direkt értelmezed félre a dolgokat????????

91. 388b941089 (válaszként erre: 66. - Szecsilla)
2010. szept. 9. 09:32

ő nem azt akarta mondani a cikkével, h nem szereti a gyerekét!!! ne forgasd ki a szavait!!! hanem azt, h néha igenis borzalmasan nehéz a gyereknevelés, ezt neked is be kell látnod, ne legyél képmutató!!


itt mi mindannyian nagyon szeretjük a gyerekeinket, de az anyaság mellett emberek is vagyunk, nekünk is vannak pozitív és negatív gondolataink is. És igen, a gyermek a legcsodálatosabb dolog a világon, én is csak miatta kelek fel minden egyes nap, ő az életem értelme és ez nem közhely, ez tény. (van egy cikkem ami erről szól)


szóval ne oktasd ki szegényt, azért mert ő is ember, és le merte írni a negatív érzéseit is!!!!

2010. szept. 9. 09:25

Nagyon jó cikk!!!! Mosolyogtam sokat... 3 fiam van:) (a legnagyobb négy fél, utána kettő fél a pici pedig 3 hós múlt)

Igen néha besokal az ember, ilyenkor kimegyek az udvarra, veszek őár mély levegőt, aztán vissza, rám mosolyog valamelyik, és el is múlt...

a tökéletes babák pedig nem léteznek, csak tökéletesnek beállított babák...

89. jozsi.38 (válaszként erre: 87. - Mmacus)
2010. szept. 9. 08:51
próbál komoly képet vágni amikor a frissen mosott melltartóval a nyakában szaladgál az udvaron: én nem tudtam :)
2010. szept. 9. 08:48
Nagyon jó cikk! Tetszik!:)
87. mmacus (válaszként erre: 85. - Jozsi.38)
2010. szept. 9. 08:46
Biztos, hogy nem könnyű, hazudik, aki azt mondja, hogy igen. Megértem, hogy eleged van néha. De nem a gyerek akarta, hogy világra jöjjön. Nekem is van három gyerekem, voltak/vannak gondok is, de azért annyira nem volt tragikus, hogy "teljesen " elegem legyen belőlük. Vagy csak már elfelejtettem:) De azt megsúgom, nagyokkal sem sokkal könnyebb, mint kicsikkel, gyakorlatilag semmivel, csak a problémák másak. Lazábban kell hozzáállni, próbálok akkor is mosolyogni egyet, mikor legszívesebben vicsorognék. Attól nem lenne könnyebb, csak magamnak tennék nehezebbé mindent.
86. Lodra
2010. szept. 9. 08:42
nagyon jó a cikk! és a kislányod gyönyörű :)
2010. szept. 9. 08:40
mmacus, ha mondogatsz folyamatosan valamit hónapokon keresztül és tesznek rá, nem lenne eleged? persze nem szép csendesen mondod és még sincs semmi hatása, nem unnád? tudom, hogy ezzel hívja fel magára a figyelmet és tudom hogy féltékenységből csinálja, de ahogy mozgásba lendült a pici ez azóta tart! nem hiszem hogy ebből senkinek nem lene időnként elég! egyébként azért akartam másik babát is a nagy mellé, mert addig semmi gond nem volt a naggyal és szuperjól megvoltunk egymással. úgy voltam vele, hogy jót fog tenni a kistesó és eleinte amíg csak evett-aludt a pici semmi gond nem volt
1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook