Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogyan NE legyünk tökéletes anyák fórum

Hogyan NE legyünk tökéletes anyák (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Hogyan NE legyünk tökéletes anyák

1 2 3 4 5 6 7 8 9
204. latina
2010. szept. 14. 13:43

a sudocrem tényleg jó.

De én még akkor ismertem meg amikor a férjem papájának sztómája volt és azzal kenték a hasát a tartózacskónál hogy ne fertőződjön el.

Ha jól tudom, eredetileg felfekvésekre fejlesztették ki idős betegeknél, aztán jöttek rá, hogy pelenkakiütésre is jó.

203. latina (válaszként erre: 201. - Egypt)
2010. szept. 14. 13:40

ójaj

akkor már értem a nevelési törekvést.

De márpedig én ezt gondolom, hogy rossz, és ha ezer anyuka mondja h neki jó volt, akkor sem fogom máshogy gondolni,mert az én gyerekem hányt sugárban tőle, és azt a látványt nem kívánom senkinek.

Mindenről van pro és kontra, és ez az anyaság téma pont ez, látod, amitől engem a hideg kiráz arra Te úgy esküszöl, hogy csak na.

Mindent a gyerek dönt el.

202. egypt
2010. szept. 14. 13:39
Egyébként a Sudocrem a legjobb, ami kapható, ez tény. Nekem a kórházban is ezt javasolta a nővér meg az orvos (nem a szülészeten), meg a Neogranormont. Az áruk más kérdés... És ha a baba popsijának semmi baja, akkor mindegy, mivel kened, de az enyémnek durván ment a hasa és állandóan piros meg sebes volt.
201. egypt (válaszként erre: 199. - Latina)
2010. szept. 14. 13:34
Kösz a feltételezést, semmi közöm az ilyen bizniszekhez, középiskolai tanár vagyok egyébként.
200. egypt (válaszként erre: 198. - Latina)
2010. szept. 14. 13:33
De csak TE nem tudtad használni! Másnak bevált. Előre meg nem lehet tudni, használ -e vagy sem.
199. latina (válaszként erre: 197. - Egypt)
2010. szept. 14. 13:29

Csak nem egy olyan illetővel van dolgom, aki szülésfelkészítőkre jár beetetni a mamikat az orrszívóval a sudocrem-mel meg az infacollal?

:)))

Akkor bocs a negatív reklámért:)

198. latina (válaszként erre: 197. - Egypt)
2010. szept. 14. 13:27

Azért, mert az árukat igen magasra pozícionálják!!!


És 2 ezer Ft valamiért amit aztán semmire nem tudsz használni, azért nem kevés.

Eladni nem tudod, mert bontott gyógyhatású készítmény, ha meg nincs éppen egy hasfájós csecsemő-cimbora a közelben, elajándékozni is kinek?

197. egypt (válaszként erre: 194. - Latina)
2010. szept. 14. 13:22

Olvastam.

"Lapáttal verném agyon azokat akik ezeket a piacra dobják."

Miért is? Ha egyszer sokaknak segít és használ?

196. Hatan (válaszként erre: 193. - Jozsi.38)
2010. szept. 14. 12:43
"csak" majdnem 13 évet vártam.. :D Kitartás.
195. latina
2010. szept. 14. 12:36

egyptnek írtam

egyébként

194. latina
2010. szept. 14. 12:35

olvasd el rendesen a hozzászólásomat:

sz. . . rt sem értek az én gyerekemnél (lehet másénál bevált)

193. jozsi.38 (válaszként erre: 189. - Hatan)
2010. szept. 14. 11:49
hajrá! én is alig várom, hogy eljussak ilyesmire a kicsitől :)
192. egypt (válaszként erre: 188. - Latina)
2010. szept. 14. 11:39
Azért, mert valami nem jött be nektek, nem jelenti azt, hogy rossz. Nekünk pl. bejött hasfájásra az Infacol.
191. egypt (válaszként erre: 182. - Tfazek)
2010. szept. 14. 11:37
Az egyik ismerősöm is mindig ezzel jön. Hogy az ő gyereke "a Suttogó szerint" van nevelve. Aztán semmivel sincs vele kevesebb probléma, mint az enyémmel. Nekem eszembe sem jutott könyvből nevelni, én úgy nevelem, hogy nagyon szeretem, és mindig azt teszem, ami neki szerintem a legjobb. Mert a saját gyerekemet én ismerem a legjobban. És persze biztos, hogy sok hibát elkövetek, de ki nem? A legnagyobb visszaigazolás úgyis az, hogy ő is nagyon szeret engem és ragaszkodik hozzám, akkor meg olyan nagyot nem tévedtem.
190. egypt (válaszként erre: 180. - Tfazek)
2010. szept. 14. 11:34
Ugyanígy vagyok én is!! Nekem főzni sincs időm. Mert vagy főzök, míg alszik a gyerek, vagy takarítok... Hozzáteszem, neki mindig van ebéd, le szoktam fagyasztani kis adagokat, így nem kell naponta főzni, de magunknak nem mindig. Délelőtt-délután játszótér, mert levegőn kell lennie minél többet, ez fontosabb nekem a házimunkánál. Ha lenne egy bejárónőm, megoldódna minden gondom!:)
189. Hatan
2010. szept. 14. 11:20
Vessetek meg, hányjátok rám a hánynivalót, de 1-1,5 napra szabadságoltuk magunkat!!!! "Buliztunk" a párom kollegáival (bográcsozás, beszélgetés) és nincs lelkiismeret furdalásom, hogy leadtam a gyerkőceimet a nagyszülőkhöz. (Ja!Még mindig szeretnek.Nem anyátlanodtak el. Megkérdezték miért nincs ilyen többször, hogy szabira mehetnek. ŐK.) Ettől még nem lettem rossz anya, csak "terepen teszteltem " a gyerkőcöket.:D
188. latina
2010. szept. 14. 09:52

Naggggyon tetszik a cikk!!!!

Nekem 15 hónapos a lányom, az első 3 hónap elég durva volt. Hasfájós volt és nem is akart szopizni.Persze megvettem az agyonreklámozott espumisan baby-t, miután a még jobban agyonreklámozott infacol szirupot rendre kihányta a fáradsággal kifejt kevéske anyatejjel együtt, mondanom se kell, ezt is kihányta...(papírján olvastam, tökugyanaz a hatóanyag csak az ízesítés más...elvégre egy anyatejet kapó gyerek biztos rajong az brutálédes narancsízért)

Lapáttal verném agyon azokat akik ezeket a piacra dobják. Aztán jöttek a homeopátiás bogyók, sz...rt sem értek az én gyerekemnél (lehet másénál bevált) miután elvertem ezekre e felesleges dolgokra több mint 6 ezret, rájöttem, hogy semmi sem jobb a masszázsnál és a szélcsőnél, ez egyik ingyen van a másik meg kb 800 ft. A fodrászom közölte, az ő fia még mindig hasfájós pedig egyéves, és se éjjel se nappal...na brávó, szép jövő gondoltam.

Meg akartam halni.

Aztán kinőtte, és béke boldogság van azóta.

A másodiknál már nem fogom túlaggódni a dolgot.

Nem véletlen mondják, az első gyerek a próbagyerek:)

Én azt gondolom, egy a fontos, nem szabad ezt az egész anyaságot túlságosan komolyan venni. Csak érzésből, lazán, mint ősanyáink tették, akkor még minden egyszerűbb volt. A nők maguknak és a gyereknek próbáltak megfelelni...nem pedig a trendeknek. Mert ez a világ legtermészetesebb folyamata, és mindenki a saját stílusában "anyásodik" el.

Van aki belepistul, az az ő dolga...de van élet a gyerek után!!!!

187. Bonti74 (válaszként erre: 186. - Tfazek)
2010. szept. 14. 07:32

És ennyi elég is, mármint hogy imádod a gyereked.

Én már írtam egyszer itt,hogy a tökéletességgel nem az életre nevelnénk a gyereket.

De ki tud tökéletes lenni... egy gép...bár az is elromolhat és akkor mégis csak ember kell hogy helyettesítse.

186. tfazek
2010. szept. 13. 19:42
Teljesen jól jött le hidd el, és így van csak reagáltam az élvezetes, életszagú hozzászólásokra és cikkre. Nagyon közel áll a szívemhez ez a derűs irónia, ez a túlélés kulcsa szerintem. Csak arra próbáltam kilyukadni, hogy én is nagyon messze állok a szuperanyaságtól és mélyen együttérzek mindenkivel akit mindig furdal a lelkiismerete saját tökéletlensége miatt. És persze én is imádom a gyereket, ahogy ti is :-)
185. lolita7 (válaszként erre: 184. - Jozsi.38)
2010. szept. 13. 18:34
Szerintem jól jött le neki, csak a hozzászólásokra és a cikkre egyben reagált:)
2010. szept. 13. 16:40
tfazék neked sem jött át a cikk, úgy látom. a cikk írójának nem a gyerekéből van elege, hanem abból a körítésből amit a celebanyák csinálnak. úgy könnyű ragyogni a háznak és kipihentnek lenni, ha mindig van aki vigyázzon a gyerekre és bejárónőt tart valaki
183. tfazek
2010. szept. 13. 15:00
Bocs a szófo..sért de lelkembe vág a téma és a cikk nagyon szupi. A gyerek az első és legfontosabb de.. Az első gyerek otthon a szüleitől tanulja meg, hogy vannak a világon más lényeknek is igényei. Én sosem tudtam azonosulni a hiper önfeláldozó anyákkal, akik nem aludtak 2 évig de nem próbáltak ki semmilyen módszert mert majd kinövi a gyerek. Én kipróbáltam sok mindent (persze nem nagyon hatott hihi) talán egyedül a homeopátia (azért is lelkiismeretfurdalásom volt). Igenis apa és anya is ember, és elsősorban a babához igazodunk, de nem ő határozza meg az egész napi programot, és kényekedve szerint rángatja a családot, mert sok ilyet látok. És így tanulja meg kb 3 éves korára hogy figyelembe vegyen más embereket is (addig tuti nem sajna :-). A második eleve alkalmazkodik, ezért neki könnyebb, de az elsőszülöttek bagyon önfejűek tudnak lenni, ami szerintem azért van, mert a szülő 1000%osan aláveti magát, mert ráér, legyen amit a gyerek akar. Aztán ez meg jól visszaüt.
182. tfazek
2010. szept. 13. 14:52
Amúgy nem írtatok a kedvencemről: feltétlen szoktassuk napirendre a gyereket már 6 hetes(!!!) korától, mert csak úgy lehet később rendre tanítani (by Suttogó és társai). Na én nem bírtam, és igen, jó szar anyának éreztem magam. Féltem hogyha felveszem elrontom, ha sírni hagyom is elrontom, ha sokat szoptatim is meg ha nem szopik 4-5 óráig akkor is, szörnyű volt. Csak most 1,5 éves kölökkel röhögök az egészen, és aki kérdezi,annak azt javaskom hogy tüzelje el lehetőleg még olvasás előtt
181. tfazek
2010. szept. 13. 14:49
Viszont nem bírom az éjszakázást... 14 hónapig csináltuk a férjemmel felváltva nagyon keményen. Most ugyahogy jó, és ha kel, akkor szégyenszemre apa megy mert én aztse tudom mivan.... Hozzá kell tenni épp terhes vagyok a másodikkal, elmúlhatna már az álomkór
180. tfazek
2010. szept. 13. 14:47
Nekem nem a gyerekemből van elegem, hanem a házimunkából. Ha annyi időt szánok a gyerekre amennyit szeretnék (és szeretnék mert nem unom és imádom) akkor nincs mit enni és kupi van meg kosz meg ninc svasalt ruha. Tuti nagyon béna vagyok. Szóval jön az amit utálok: várjál kicsim mindjárt játszunk csak most anyu főz, most anyu pakol mittudomén. Én bén avagyok és akarok egy bajárónőtm vállalom :-)1000x inkább azt mint bébiszittert, Szval nekem a tökéletlenség főleg abból ered ahogy a lakás kinéz. Meg én.. de a gyereket imádom
2010. szept. 13. 12:53
A cikkedben állt a valóság...gratulálok!nagyon jó írás!!!
178. horvathrekusi (válaszként erre: 174. - Kingi7)
2010. szept. 12. 15:10
Bocsánat, de cukrosokról itt nem volt szó!
177. horvathrekusi (válaszként erre: 174. - Kingi7)
2010. szept. 12. 14:59

No persze akkor mindenképpen adjunk a gyereknek csokit és cukros teát, valamint bolti csomó "E" betűseket tartalmazó termékeket, hogy szokja. Azokat biztosan nem éri a savas eső, sem a kerozin, sem a benzin.

Mindenki másképpen látja jónak.....

2010. szept. 12. 14:57

nagyon tetszik a cikk:)

én két gyereket nevelek,mivel ikreim vannak.nagyon kemény mondhatom.a szomszédoméknak is ikreik vannak.a férje szerint az anyukákat is korán nyugdijaztatni kellene mint pl:a kommandósokat.szerinte az anyaság a legkeményebb melo.

sajnos igen minden anya probálja a legjobbat adni a gyerekének mindenféle téren,csak amikor bekapcsoljuk a tv-t,vagy kézbe veszünk egy újságot,abból az folyik hogy mi hogy helyes,és mi a trendi...

szerintem ne ezeknek az elvárásoknak akarjunk megfelelni,hanem saját magunknak elsősorban,a családunknak,szerelmünknek,gyerekeinknek.és ha jól érezzük magunkat a bőrünkben,boldogok vagyunk,akkor más már nem is kell.főleg nem a celebek véleménye meg az hogy ki hogy csinálja.

na próbálna meg egy ikres celeb segitség nélkül nap mint nap kitakaritani,boltba menni,főzni,sütni,mosni,és tökéletes gyereket nevelni.és ezek mellett persze elintézni a családi ügyeket mert persze a férj egész nap melózik,nem ér rá.meg hát tökéletes nő maradni....:)

ez kemény.de akinek a háta mögött nagy csapat áll és elintézik helyette a piszkos munkát,annak könnyű tiszta lelkiismerettel tökéletes gyereket nevelni.

175. lolita7 (válaszként erre: 174. - Kingi7)
2010. szept. 12. 09:49

Én is az arany középút híve vagyok, bár természetesen mindenki úgy csinálja ahogyan akarja, vagy tudja.

Ahogy közösségbe kerül, onnantól a gyerek úgy is javarészt a "menzán" fog felnőni, nem főzhatünk örök életükre a kertecskénkből. (Én is kapok anyósomtól a kertecskéből ezt-azt)

Bár addig is, amíg itthon vannak (vagyunk) érdemes a legjobbat kihozni...

1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook