Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogyan NE legyünk tökéletes anyák fórum

Hogyan NE legyünk tökéletes anyák (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Hogyan NE legyünk tökéletes anyák

1 2 3 4 5 6 7 8 9
2010. szept. 16. 11:36

Közben eszembe jutott, hogy a már említett babamasszázs könyvben is vannak gyakorlatok a pocakfájás enyhítésére. Az én babám legnagyobb szerencsére nem volt hasfájós, de ha néha előfordult én aszerint masszírozgattam.

Nekünk nagyon bevált!

2010. szept. 15. 23:47
Most nézegetem az írásait. Valóban nagyon érdekes és tanulságos.
232. horvathrekusi (válaszként erre: 231. - Egypt)
2010. szept. 15. 23:39

köszi!

meg is nézem.

231. egypt (válaszként erre: 230. - Horvathrekusi)
2010. szept. 15. 23:19

www.ranschburg.hu


Rá lehet keresni különféle témákra (pl. hiszti, evés, verekedés, stb...), és akkor kiadja az ilyen témájú leveleket és válaszokat.

Szerintem ő a legjobb magyar gyermekpszichiáter, legalábbis nekem nagyon szimpatikus a felfogása. Nagyon gyerekközpontú.

230. horvathrekusi (válaszként erre: 229. - Egypt)
2010. szept. 15. 23:12

Erről még nem is hallottam, majd utánanézek.

Szertetem a hazai szerzők könyvét.

A külföldi mindenféle nevelési irányzatokat és gyermeknevelési könyveket nem igazán támogatom.

Megírod nekem a honlap címét?

229. egypt (válaszként erre: 225. - Horvathrekusi)
2010. szept. 15. 23:00
Én a Ranschburg-féle Szülők könyvét szeretném beszerezni. Az ő véleményét nagyon nagyra tartom, a honlapján már több témában is találtam hasznos tanácsokat, sőt írtam is már neki, és nagyon megnyugató volt, amit válaszolt.
2010. szept. 15. 22:42

Sziasztok!


Latina:Így igaz,nagyon sokat vívódtam magamban az évek során magammal,egyik percben annyira vágytam egy pici után,de amikor belegondoltam mennyi aggódással jár majd,akkor inkább meggondoltam magamat!

De mostmár nincs más hátra mint előre!

Itt van az én kis drágaságom,és egy percét nem bántam meg mióta velem van!Vele teljes az életem!


Supin:Köszönöm a dícséretet!Nem idéztem sehonnan,ezt szívből érzem így!


Megyek is,mert szopizni kíván kicsilányom!

Jóéjszakát mindenkinek!

227. latina (válaszként erre: 220. - Jozsi.38)
2010. szept. 15. 21:39

de kit támadtam vele?

téged? vagy mást itt a fórumon?

?

226. latina (válaszként erre: 217. - 9a57973fa3)
2010. szept. 15. 21:37

Az a legborzasztóbb, hogy a te hasad is görcsbe rándul, ahogy látod, hogy szenved összegörnyedve...

A baba szerencsére nem fog rá emlékezni, de az anyuka igen.Én sokszor vele sírtam,pedig nem vagyok egy pityogós.Meg most is, ha elesik és beüti a kobakját, és még mennyi baleset lesz, amiért aztán az ember magát okolja, hogy miért nem figyelt jobban...de sajnos nem foghatjuk a kezét mindig.

Azt el se tudom képzelni, mi lesz, ha majd diszkóba megy. Most értettem, meg anyám miért aggodalmaskodott.

225. horvathrekusi (válaszként erre: 221. - Bonti74)
2010. szept. 15. 20:32

Sajnos nekem semmi, elég sok dologgal nem értek egyet benne.... legjobb ha először kölcsönkéred.

Eddig két gyerekekkel kapcsolatos könyvet találtam, amit én személy szerint jónak tartok:

Az egyik a Babamasszázs (Mclure)ami a masszázson túl kitér a babák, gyerekek lelki fejlődésére.

A másik a Kicsikről nagyoknak.

224. supin (válaszként erre: 217. - 9a57973fa3)
2010. szept. 15. 17:27

Ez nagyon igaz!!!

"Anyai szeretetnél és ösztönnél jobb nincs! "

Nagyon szépen fogalmaztál!!!

Csak mindig így tovább!!

223. Sapienta (válaszként erre: 160. - Bonti74)
2010. szept. 15. 16:04
muszáJ - már elnézést
222. Kati790
2010. szept. 15. 14:04
De jó ez a cikk.Így igaz minden ahogy le van írva.
221. Bonti74 (válaszként erre: 219. - Horvathrekusi)
2010. szept. 15. 08:55
Én éppen most gondolkozom rajta hogy megvenném. Már sok jót hallottam róla, neked bevállt belőle valami???
2010. szept. 15. 05:47
latina az az alapvető baj, hogy nagyon durván és támadóan írtad le a véleményed, pusztán azért mert neked az infacol nem vált be
219. horvathrekusi (válaszként erre: 191. - Egypt)
2010. szept. 14. 22:22

Én elolvastam a Suttogót, de nagyon sok mindenben nem értek vele egyet.

Úgy gondolom ahogy te is, minden gyerek más és azt kizárólag csak a saját anyukája tudja mi az igazán jó neki!

218. latina (válaszként erre: 215. - Egypt)
2010. szept. 14. 16:25

nem értem, mi a bajod velem...

az hogy leálltam vitatkozni egy pedagógussal?Tudom, felesleges, úgyis az övé az utolsó szó, ja és neki van igaza is:)))

Volt szerencsém hozzá a családban...

Az hogy te nem fogalmaznál úgy ahogy én, az a te dolgod. A tinédzsereket oszthatod kedved szerint az iskolában, szerintem élj is a lehetőséggel.

Rajtad kívül mindenki más megértette, hogy a gyógyszergyárak gusztustalan üzletpolitikájával van tele a hócipőm.Sajnálom, hogy számodra nem volt világos.

Semmit sem kell túl komolyan venni, azt meg főképp nem, amit itt olvasol:)

2010. szept. 14. 16:22

Sziasztok!

Egy 3 hónapos baba Édesanyja vagyok!

Egypt:Nekem is bevált a Sudocream,és a Neogranormon is!

Latina:Nekem is hasfájós még mindig a kislányom,amiket reklámoznak szerintem egyse vált volna be,mi csak I..-olt használtuk,és szegénykémet csak felfújta,csak még nagyobb görcsei lettek,így ha másnak ellent is mondok én is elszidtam veled együtt a forgalomba hozóit!

Nekünk az activator vált be,sajnos ha nagy frontok vannak az sem segít,így igaz a maszírozás hatásos és dajkálgatom,énekelek neki,az a lényeg,hogy vele kell lenni,hogy érezze nincs egyedül a fájdalmával.

Sok embertől hallottam,hogy:

Elkényezteted azt a picit ha egyfolytában ölbe van!

Én meg úgy tudom,hogy a picinek nagyon is fontos az Anyja közelsége,és nem szeretném ha érzelem szegény gyermekem lenne,és azt szeretném,ha majd kamasz lesz akkor is bátran forduljon hozzám a gondjaival,mert akkor már tudni fogja hogy megbízhat bennem,számíthat rám bármikor!

Ez persze nem jelenti azt,hogy a nap 24órájában tartogatom,csak mindig amennyit épp igényel!

Én végezetmn olyan szakokat ahol gyermek -pedagógiát és -pszichológiát is tanultam,legalább 10könyvet elolvastam az ilyen dolgokról, valamelyiknek hasznát veszem valamelyiknek nem,de egy biztos,hogy az Anyai szeretetnél és ösztönnél jobb nincs!

Oda kell figyelni a pici jelzéseire és sokkal könnyebb lesz mint a babának,minta szülőnek!

Tudom,én még csak az elején vagyok,főleg mivel első gyermek,de úgyérzem,és sokaktól hallottam is,hogy az egyik leg embert próbálóbb időszak a hasfájás én addig kérdezgettem és olvasgattam utána,míg meg nem találtam rá azt a gyógymódot ami az én kislányomnak hatásos nem lett!

Sajnos nekem is itt maradt a nyakamon egy egész üveg I..-ol visszavenni nem veszik a gyógyszertárba a környéken meg ilyen kisbabás ismerősöm nincs így csak a helyet foglalja a hűtőben!Ez van!

De a lényeg,hogy mindent megteszek azért,hogy a kislányom könnyebben átvészelje ezt a szörnyű időszakot az életében!

14hetesen még csak és kizárólag anyatejes és ezért hálát is adok az égnek!

216. lolita7
2010. szept. 14. 15:05

Az elsőnél én is próbáltam a gripe watert, de nem vettem észre változást, ezért abbahagytam és maradt a tornáztatás meg a masszírozás.

A másodiknál már nem költöttem ilyenekre:)

215. egypt (válaszként erre: 213. - Latina)
2010. szept. 14. 14:30
Szerencse, hogy te olyan sziporkázóan izgalmas hozzászólásokban reagáltál...
214. latina (válaszként erre: 208. - Tfazek)
2010. szept. 14. 14:27

Ezen én is gondolkodtam, sajnos kevés volt a tejem ,el is apadt, meg eléggé idegroncs is voltam sajna, pont akkor halt meg édesanyám, amikor 5 hetes volt és utána kezdett fájni a hasa. 3 hónapos koráig volt ez a probléma.

Tápszert váltottunk, és attól kicsit jobb lett.

Ez az egyik legdrágább típus volt,ami nem jött be, de nem írom le a márkáját, még a végén ezért is elkezd valaki macerálni.:)

213. latina (válaszként erre: 212. - Egypt)
2010. szept. 14. 14:22
tényleg kezdett már unalmassá válni a szőrszálhasogatásod:)
212. egypt (válaszként erre: 210. - Latina)
2010. szept. 14. 14:19
Hagyjuk, fölösleges ezt tovább ragozni, nem erről szól a fórum.
211. latina (válaszként erre: 208. - Tfazek)
2010. szept. 14. 14:16

A gripe watert a védőnő is ajánlotta, de addigra már annyira elegem lett a pénzkidobásból, hogy azt végül nem próbáltam...

Na a következőnél, egye fene, még belefér a tapasztalási palettába...

210. latina (válaszként erre: 207. - Egypt)
2010. szept. 14. 14:13

Kedves Egypt,

na ezért mondtam, hogy már értem miért fogalmazol olyan nevelő, kissé felháborodott hangnemben.

Mivel én meg közgazdász vagyok, lehet hogy én meg nem fogalmaztam akkor SZÁMODRA érthetően:

én nem azt verném agyon lapáttal aki kitalálta,(elképzelem, ahogy egy kedves szemüveges öregúr bugyogtatja a kis elegyeit a pipettákban)

hanem azt aki PIACRA DOBJA, mint azt írtam

:)))

209. egypt (válaszként erre: 208. - Tfazek)
2010. szept. 14. 14:09
Nálunk a cseresznyemag párna is sokat segített, és az nem is nagy pénz, na meg egyszer kell megvenni. Meg a hasmasszázs is jó.
208. tfazek
2010. szept. 14. 14:00
Azért nem vált be az infacol, mert nem mindegy mitôl fáj a hasa. Sajnos mi is rengeteg pénz költöttünk ilyesmire, de ideig óráig segítettek is (tény hogy annyit nem amennyibe kerültek). Még a Gripe Water is használt valamicskét, szintén aranyárban. Bár a végén már rohadtul untam, hogy több ilyen löttyöt nyel a gyerek mint tejet.... Szóval lehet más volt a gond nálatok, de a lényeg hogy már elmúlt :-) Nálam is a Sudocrem az ász, most volt a fiamnak hasmenéses vírusa, napi 13x vizes kakával mégcsak piros sem volt a pospija. És oylan sokáig elég, szerintem megéri az árát.
207. egypt (válaszként erre: 203. - Latina)
2010. szept. 14. 13:53
Senkit nem akarok nevelni. Azt próbáltam csak elmondani (de mivel tanár vagyok, úgy tűnik, nem tudok pontosan fogalmazni), hogy attól, hogy nektek nem vált be, másnak jó lehet. És akkor nem írok olyat, hogy aki kitalálta, azt lapáttal verném agyon, de hagyjuk a témát, nem érdekes.
206. kri76
2010. szept. 14. 13:51

Hasfájásra nekünk a gripe water nevű cucc jött be. Ez már a sokadik volt, amit kipróbáltunk!!! A többi nem, de szerintem ez gyerek függő is!!!

Kinek a pap, kinek a papné...

2010. szept. 14. 13:47
popsikrémnek nálunk a niveás vált be. az infacolt mindkét gyereknél használtuk egész jó volt. azért mert nálatok nem vált be, még másnak attól jó lehet
1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook