Hogyan érveljek? Segítsetek! (beszélgetés)
Nem, én továbbra is azt hiszem, hogy nekem a lányommal van kapcsolatom, vele kell ezt elintézni, nem a pasival, sem a feleségével nem.
Amikor a volt férjem csalt, akkor is vele igyekeztem tisztázni a dolgokat, nem a barátnőjével. A barátnője nem fogadott nekem örök hűséget, sőt semmit se.
Húúú, kemény dió! :( Sziasztok.
Először is, a lányodnak nem szabad megtudnia, hogy "naplóztál"....:S (mondjuk én is tutira csinálnék ilyeneket....). Másodszor nem lehet csak úgy legyinteni, tenni mindenféleképpen kell valamit, hiszen az anyja vagy és jót akarsz neki
. Ha a lányodat oktatni akarod, tényleg inthetsz a bizalmának, upsz...:S Ha a pasihoz mész, kapásból letagadja, vagy még meg is vádol rágalmazással. Rosszabb, ha a lányodnak is elmondja.:( Fordulhatsz az iskolához, de akkor felé kirúgnák a pasit (mondjuk neked lehet nem fájna, de gondold meg a felesége szemszögéből - a férje egy rohadék...:() És ha mégis az iskolához fordulsz, akkor is "lejáratod" a saját lányod, ha kitudódik.:(Sajnos ezek vannak. :( Szomorú, de a pasinál sztem nem nyithatsz. Ha megfenyegeted hogy bevered az orrát, akkor kezében lesz a lap.:( Itt vagy simán sunyiba "kap" egy ajándék verést, vagy próbálsz a lányodnál nyitni. Én elkezdenék puhatolózni nála, ahogy valamelyik hsz-ben tanácsolták és ugyanúgy "gondolkodni" és szemöldököt húzogatni mint a lányod, és így talán hátha tényleg elkezd töprengeni rajta, hogy hogyan is lehet tovább......
A helyedben én beszélnék vele. Elmondanám, hogy tudok a dologról, nem helyeslem, értékelje magában ezt a kapcsolatot. Gondolkodjon el rajta milyen jövője van ennek a kapcsolatnak. Biztosítanám, hogy én így is mellette állok.
Azért az iskolát is felkeresném és tudatnám velük, mi zajlik szakkörvezető és a lányod között. Meglehet azonnal röptetnék a pasit. Szerintem, attól, hogy a pasi nem pedagógus, vétséget követ el.
Azt hiszem, ha elmondanám a lányom apjának, az orrbeverés azonnal megoldódna.
A védekezésben szinte biztos vagyok, legalább a lányom részéről (mármint hogy a lányomnak van annyi esze), de feltehetőleg egy nős pasinak is.
Az iskolát nem akarom belekeverni az ügybe. Még legalábbis nem. Kb. 1 hónapja kezdődött a kapcsolat, remélem, hogy nagyon hamar vége is lesz, még ha a lányomnak fájni is fog.
Jaj istenem, miért ilyen naivak a tizenéves lányok???
Most olvasom, hogy az iskolai szakkörvezető a pasi. Én felkeresném és beszélnék vele. Elmondanám neki, hogy tudsz a kapcsolatról és nem helyesled. Szeretnéd megkérni, hogy fejezze be ezt a nem helyes viszonyt. Ne legyél erőszakos és ne veszekedj vele, mert akkor elmondja a lányodnak és ő haragudni fog. Beszélj vele, mint felnőtt a felnőttel.
Ha a lányod kérdezi, hogy honnan tudsz a kapcsolatról semmi esetre ne áruld el a naplót. Inkább egy kicsit füllents. Mond azt, hogy egy ismerősötök együtt látta őket és feltűnt, hogy milyen jól megértik egymást. Ő kérdezett rá és elültette a kis bogarat. Vagy bármit, csak a naplót ne. Onnantól a bizalom megszűnik. Ezt is tapasztalatból tudom.
Azt mindenképpen tudnia kell, hogy tudod, és nem helyesled Ennyi, nem kell túlragozni, úgyis hiába :(((
Viszont arra rákérdezhetsz, hogy védekeznek-e, nehogy a nemkívánt férfi mellé egy nem kívánt gyerek is becsússzon!
Mindenképpen biztosítsd arról a lányod, hogy rád bármikor számíthat!!! Ne ítélkezz, bármilyen nehéz is megállni, mert azzal csak elvadítod magadtól. Ha kenyértörésre kerül a sor a pasival, fontos, hogy hozzád meneküljön vissza a lányod, ezt viszont csak akkor teszi meg, ha kölcsönösen bíztok egymásban.
Sajnos, tapasztalatból tudom, igaz, a mi történetünkben a fiú nem nős.
Ez azért szerintem durva.
Én inkább leültem volna beszélni vele.
Vagy figyelek, legrosszabb esetben érdeklődök.
De a naplójába soha, semmilyen körülmények között nem olvasnék bele.
Ne aggódj nős a pasi annyi esze biztos van,h nehogy baj legyen.
A nős pasik ezzel nagyon vigyáznak.
Szerintem mondd meg neki, hogy a tudomásodra jutott, hogy egy milyen pasival van közelebbi viszonyban. Mondd el neki, hogy nem lebeszélni akarod róla, de szeretnéd, hogy elmondja miért választotta őt és milyen érzelmek kötik hozzá őszintén. És tedd hozzá, hogy bármilyen kérdése és kételye van a kapcsolatot illetően szívesen válaszolsz és segítesz. Mondd el, hogy nem helyesled a dolgot, de nem akarod erőszakkal megtiltani neki, mert ő fontosabb neked ennél. És tedd hozzá, hogy nagyon vigyázzon magára, mert ha esetleg terhes lesz sem biztos, hogy az a férfi őt fogja választani. Ne veszekedj vele, mert az csak olaj a tűzre. Érezze, hogy őszintén aggódsz érte és talán jobb lenne, ha megfogadná a tanácsodat, mert azt csak érte, az ő érdekében teszed. Hagyj neki időt elgondolkodni a mondottakon és majd belátja, hogy igazad van. Persze, ha nagy a szerelem (és főleg, ha az első), akkor ez eltart egy darabig. Állj mellette amikor a csalódások érik a kapcsolatban és soha ne mondd neki azt, hogy ugye megmondtam.
Úgy adom neked ezt a tanácsot, hogy én annak idején a kislányod "cipőjében jártam".
Szerintem sem tudsz mit tenni,de legalább vhogy a védekezést meg kellene oldani,h.terhes legalább ne legyen.
Sok fiatal nem mer gyógyszerre pénzt kérni,és ezért esik teherbe.Vagy rosszat szed,m.nem megy előtte nőgyógyászhoz.
Ha a cuccost nem bírjuk leállítani a drogról,legalább steril tűt adjunk neki..-értitek a hasonlatot..
Áhh és ha megkérdezi a lányod,h honnan tudod??
Azt nem mondhatod el,h elolvastad a naplóját.
Szerintem mondd meg neki, hogy tudsz a dologról.
És nem mondj semmit:-), már ezen is meg fog lepődni, mert másra számít... szerintem kérdezni fog.
Ha azt válaszolod, hogy nem tudsz még eleget ahhoz, hogy véleményt mond, el fog mondani mindent. Ha vele együtt gondolkodol, ráncolod a homlokod, stb., akkor mindig fogod tudni, éppen mi történik.
Ez sokkal fontosabb, mintsemhogy a véleményeddel bombázd. És ezzel eltaszítsd... inkább legyél ott, ha szüksége van Rád.
Büszke lesz rád, jót tesz a kapcsolatnak, és talán nem csinál majd hülyeséget.
A pasinak én ismerőseimmel beveretném az orrát.
Vagy rosszabb... :-), én verném be... :-( ...nem cserélnék most Veled, de a lányodra nagyon kell vigyáznod...
További ajánlott fórumok:
- Nem várt meglepetés-baba a pocakban..hogyan tovább? segítsetek!
- Kérlek segítsetek, van egy kolléganőnk aki nagyon kövér és nagyon büdös a szaga annyira kellemetlen nekünk. Hogyan tudnám közölni vele?
- Hülye egy helyzet.. Segítsetek, ti hogyan látjátok?
- Ti ezt hogyan látjátok? Segítsetek!
- Hogyan fogyhatnék gyorsan sokat? Segítsetek! 2hónap 20kiló?
- Félek, a félelem úrrá lett rajtam és nem tudom hogyan szabaduljak meg tőle. Segítsetek.