Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Hogyan érveljek? Segítsetek! fórum

Hogyan érveljek? Segítsetek! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8
74. szila5
2011. szept. 25. 02:44
Sziasztok! Még nem érzem jogosnak, hogy tanácsot adjak, mert még nem vagyok édesanya, de közeli céljaink közt szerepel. De egyik jóbarátunk 30 éves, igaz legény még, nincs gyereke, és kb. egy éve jár egy 18 éves kislánnyal. A srác fiatalos és sportoló, a lány külsőre 23-24-nek néz ki, érett a gondolkodása is, persze azért még gyerek! Azt mondják jól megvannak, dúl a love. A férfi hozzá fiatalodik, a lány hozzá öregszik. Ők is megküzdöttek a környezetük véleményével, illetve a kislány szülei befogadták az udvarlót, nem laknak együtt, de sok a közös program. Szerintem, így tartják őket szem előtt. A csajszitól tudom, hogy mindent meg tud az anyjával beszélni, bátran fordul a szüleihez. Én is így fogom csinálni, ha lesz kislányom, de a fiammal is. A naplót ne mondd el a lányodnak, de beszélgess vele, építsétek fel a bizalmat. Én elmondanám a lehetőségeket, hogy mire számíthat egy ilyen kapcsolattal, gondoljunk bele a feleség helyzetébe, a lányod lemarad a fiatal pasikról, az egyetemi szerelmekről, a szakítás fájdalma, de egy életre szóló dolog is lehet belőle (ilyet is tudok), bár a pasi szemszögéből nézve szexről, férfiúi hiúságról van szó... A védekezésről meg ma már kb. 12-14 éves korban el kell kezdeni beszélni, szerintem. Amikor már aktív szexuális életet akar élni a gyerek, vigye el az anyja a nődokihoz vagy vegyen neki óvszert (fiúknak is). Tiltani nem tiltanám, de mindig ott lennék, ha kellenék a gyerekemnek. Nekem sem tetszik a nagy korkülönbség, se a ffi, se a nő javára, de kezdem elhinni, hogy a szerelem nem kortól függ. A házasságtörést nagyon elítélem. Szerintem is a lányoddal beszélj, a pasival csak akkor, ha nagyon nagy baj lenne a későbbiekben. A feleség meg a férje dolga. Ja, igen. A lányodnak arról is kéne tudni, milyen gonosz is tud lenni egy megcsalt asszony a 3-dikkal, ami veszélyes is lehet. Minden jót kívánok Neked, vigyázz a kicsikédre! Rendbe fog jönni, okos kislány.
73. f54c6b8a8d (válaszként erre: 70. - 03e8385f6c)
2011. szept. 25. 02:33

Ezt a verziót is megértem,én is ezt csinálnám adott helyzetben,még nőként is akár,ha nem lehetne előre sejteni milyen következményei lennének.

Ha a lányom full szerelmes a csávóba,akkor ellenségként kezelne a későbbiekben.Esetleg elköltözne otthonról,azt sem tudnám hová..

Vagy még rosszabb társaságba keveredne,mint evvel a gyerekes fa...al.

Esetleg öngyilkos is lenne..Vagy elkezdene cuccozni..

Folytassam még?

Néha egyetlen hibás lépésnek óriási ,visszafordíthatatlan következményei vannak...

Nehéz,az biztos a szitu..

72. anyucika3 (válaszként erre: 39. - Karcsú én)
2011. szept. 24. 22:44
Csakhogy itt egy felnőtt nős férfiről,és egy gyerekről van szó.Én beszélnék a lányommal először,nem magyarázkodnék sokat honnét tudom,tudom és kész,aztán meg a pasival ha nem szakítanak.Nem kell az iskolában kiplakátolni,egyszerűen bemész,odamész hozzá,és megmondod neki,hogy szeretnél vele beszélni.Időpont egyeztetés,és ennyi.nem kell a suliba,máshol is lehet.Patáliát csak akkor csapnék,ha nem lehet vele diszkréten beszélni.
71. Pan Dóra (válaszként erre: 70. - 03e8385f6c)
2011. szept. 24. 22:30
Ha lenne... :D Na, uff most Te, én ufftam már eleget :)
70. 03e8385f6c (válaszként erre: 69. - Pan Dóra)
2011. szept. 24. 22:20

Ha nekem lányom lenne és egy velem egyidős pasas fűzné, hidd el betoncipőt próbálna az újpesti Dunaparton rövid időn belül.


Ti nők méregkeverők vagytok, mi férfiak meg ilyen vadállatok.

De a véleményem fenntartom!Uff

69. Pan Dóra (válaszként erre: 68. - 03e8385f6c)
2011. szept. 24. 22:17
Erőfitogtató férfimentalitás :o)
2011. szept. 24. 22:14
Az én fojtogatós, rugdosós mediációm ezek szerint nem jó...
67. Pan Dóra (válaszként erre: 66. - 07c4794583)
2011. szept. 24. 22:14
Szeretem a válaszaid - a szívemből szólsz :)))
66. 07c4794583 (válaszként erre: 65. - Pan Dóra)
2011. szept. 24. 21:47

az azért nem árt, ha tudja a véleményed, szövegelj csak :)))


aztán hátha megy egyetemre, na ott aztán bebetonozodott kapcsolatokból is ki lehet robbanni, velem is megtörtént :)

65. Pan Dóra (válaszként erre: 64. - 07c4794583)
2011. szept. 24. 21:35

Már nem tűnik olyan veszélyesnek, de a 14 - 24 azért rázós volt :)))

Egyébként ez csak a jéghegy csúcsa, mert emellett vannak még adalékok, amik a kapcsolat ellen szólnak, végig is hallgat a lányom minden alkalommal, aztán megy a saját feje után :(

64. 07c4794583 (válaszként erre: 60. - Pan Dóra)
2011. szept. 24. 21:28
a 19 vs 29 már nem annyira vészes. lehet, hogy összeházasodnak, és ásó-kapa-nagyharang meg bódottá lesz, nem? :)
63. Pan Dóra (válaszként erre: 61. - Urbanszkyviki)
2011. szept. 24. 21:22

Azt beszélik a népek, hogy...

ennyi elég magyarázatnak :)

2011. szept. 24. 21:20

Én, mondom, biztosan valahogy tudtára adnám a lányomnak, hogy tudok róla, és megpróbálnék rájönni a gondolataira, érzéseire......

Mint Anya, szerintem muszáj valamit lépned.

2011. szept. 24. 21:19
De hogy ha beszélsz is a lányoddal, mit mondasz neki, honnan tudod???? Jó kis szöveget kell kitalálni...:S
60. Pan Dóra (válaszként erre: 37. - Karcsú én)
2011. szept. 24. 21:18

A lányommal, és nem csengett le, már 5 éve tart :( 14 éves volt, amikor egy 24 éves fiúval egymásba szerettek - azóta is tart, minden igyekezetünk ellenére :( Csak annyival vagyunk "könnyebb" helyzetben, hogy mint mondtam, a srác nem nős.

Ha velem történt volna, a szüleim biztos agyoncsaptak volna...

59. urbanszkyviki (válaszként erre: 52. - 5847448901)
2011. szept. 24. 21:16
Hát mondjuk egy lejáratástól is meg lehetne kímélni magát, nem csak egy gyerektől..
58. urbanszkyviki (válaszként erre: 50. - Karcsú én)
2011. szept. 24. 21:15
Erre tippelnék én is....:(
57. 25d4b44717 (válaszként erre: 12. - Karcsú én)
2011. szept. 24. 20:31
még szép,hogy mond el.később ne mondja,nem szóltál-bár ugyse hallgat rád,de tanul belőle és a szexről..
56. 07c4794583 (válaszként erre: 55. - Karcsú én)
2011. szept. 24. 19:39

lehet, hogy ez is egy formája a szülő elleni lázadásnak - és a szülő értékei elleni lázadásnak -, amit most csinál


azt egyébként semmiképp ne mondd neki, hogy beleolvastál a naplóba. nekem anyám egy levelet olvasott el, két évig kábé nem álltam vele szóba, de még most is a fejéhez vágom, ha elkap az ideg. :o)


nemsoká 18 éves, felnőtt ember. szerintem itt már nem nagyon lehet mit csinálni, nem igazán tudod a saját döntéseitől megóvni.

55. karcsú én (válaszként erre: 54. - 07c4794583)
2011. szept. 24. 19:10
Nekem ő a kisebb gyermekem, a nagyobb (fiú) 4 évvel idősebb. Ugyanaz az apjuk :), de mire a lányom megszületett, apa már lelépett egy másik nővel, és elváltunk. Utána sokáig egyedül voltam, most 5 éve van egy komoly, jó, stabil párkapcsolatom (amit a lányom még mindig nem tudott megemészteni).
54. 07c4794583 (válaszként erre: 50. - Karcsú én)
2011. szept. 24. 19:02

Most már késő, azt hiszem, mert ezeknek a gátlásoknak a nevelés során kellett volna kialakulniuk (ráadásul gyerekből is van olyan természet, hogy nem lehet vele mit csinálni, szóval nem egyformák), és most ez biztos kicsit izén hangzik, de reménykedj, hogy lesz valamiféle komoly pofáraesés ebből a történetből - hiszen a férfinak előbb-utóbb kényelmetlen lesz ez az egész -, ami megtanítja neki, hogy ez nem járható út.


Meg nem tudom, te milyen példát mutattál a párkapcsolataiddal? Voltak egyáltalán?

53. 03e8385f6c (válaszként erre: 1. - Karcsú én)
2011. szept. 24. 18:56

Volt egy kollégám, aki azt mondta ha a lányai felnőnek vadászpuskával az ablakban fogja várni este, hogy ki kíséri haza. (Sajnos nem érhette meg egy gyorshajtó miatt...)


Én b@zmeg elkapnám a pasast és kissé lágyan megszorongatnám a torkát, de csak amíg teljesen el nem lilul a feje, utána óvatosan megrugdosnám ügyelve, hogy a fején ne okozzak sérülést.

A farkát egyelőre nem vágnám le, jól jöhet még később. Ütőkártyának...

52. 5847448901 (válaszként erre: 51. - B73e24f31f)
2011. szept. 24. 18:56
Csak nehogy későn tapasztaljon,gondolok itt a gyerekre mert akkor már bazirgálhatja a tapaszt:)
51. b73e24f31f (válaszként erre: 1. - Karcsú én)
2011. szept. 24. 18:53
Szerintem sehogy! Majd tapasztal! Legfeljebb adhatsz neki jó tanácsot, így majd ha csalódik tudja, hogy a te szavadra adhat így legközelebb mielőtt hülyeséget csinálna talán kikéri a véleményed.
50. karcsú én (válaszként erre: 49. - 07c4794583)
2011. szept. 24. 18:51

Igen, én (azt hiszem), tudom a választ.

Apát keres, mert az övé nem vett részt az életében.

49. 07c4794583 (válaszként erre: 47. - Karcsú én)
2011. szept. 24. 18:47

Egy nős férfival való viszonyt akkor is házasságtörésnek, félrelépésnek hívnak, ha a szerető 17 éves.

Szóval azért nem hinném, hogy ezt az egészet bármilyen szemszögből "szépnek" lehetne nevezni. főleg reméljük, az a szerencsétlen kisgyerek nem tudja meg soha.


Én erre biztos, hogy harmadikos gimnazistaként képtelen lettem volna, túl erősek voltak a gátlásaim. Hogy a lányodnak miért nem, arra csak te tudod a választ.

48. e705905164 (válaszként erre: 1. - Karcsú én)
2011. szept. 24. 18:44

semmit,majd magától rá fog jönni....

a férfiak nagyon értenek ahhoz,hogyan vezessenek meg egy nőt:D aztán előbb utóbb rájönnek azért,de csak a saját kárukon,szóval hagyni kell....ha a saját bőrén érzi csak akkor fog észhez térni,addig nem..csalódnia kell:)


úgy sem hallgatna rád addig..."rózsaszín köd":D

2011. szept. 24. 18:29
Köszönöm mindenkinek a segítséget, a lelki támogatást. Annak azért örülök, hogy senkinek nem volt az a véleménye, hogy milyen szép is lehet ez a kapcsolat, ne aggódjak. Persze ennek csak azért tudok örülni, mert beigazolódik a véleményem, hogy ez nem egészséges dolog így...
2011. szept. 24. 17:28

Először mindenképp a lányoddal beszéld meg a dolgot. De ha a rózsaszín fátyol nagyon vastag, akkor kénytelen leszel a pasival is. (A lányod még gyerek, szerintem ne hasonlítsd össze a volt férjed és a barátnője esetével. Ők már érett gondolkodású felnőtteknek mondhatták magukat.) NE támadj és ne kérj számon. Mond azt neki, hogy felnőtt fejjel gondolja végig, hogy ennek a kapcsolatnak milyen jövője lehet. Hogy mit vár a lányodtól és mit akar cserébe adni neki. Ha látod, hogy komolytalat, akkor kérd meg, hogy ha egy kicsit is szereti a lányod, akkor ne akarja, hogy boldogtalan legyen, amikor elküldi. Küldje el akkor, amikor a lányod még könnyebben elengedi.

Ha meg a pasi oldaláról is komolynak tűnik, akkor csak annyit kérj, hogy nagyon vigyázzon a kislányodra és minél hamarabb rendezze a másik oldalt. Nem fog - hisz nincs miért - árulkodni a lányodnak. Te csak mint féltő anya beszélgettél vele és rosszat egyikőjüknek sem akartál.

Persze, ha a patkány típus - ahogy te írtad - akkor minden előfordulhat. De mindent meg kell próbálni. A lányod élete és boldogsága a legfontosabb. Sok szerencsét és jó döntést a lányodnak. Annak idején én nagyon nehezen és soká, de jól döntöttem. Ma már szerető férjem és két szép gyermekem van. És én is szeretem a férjem. Pedig a rózsaszín fátyol nálam nagyon vastag volt.

45. karcsú én (válaszként erre: 43. - Urbanszkyviki)
2011. szept. 24. 17:11

Szerintem nem az a kihívó fajta. Csinos az adottságai alapján, ezt nem is rejti el, de nincs hasig kivágva a blúza, nincs műkörme, nem sminkel, stb. Plusz kiemelkedően tanul. (OKTV 3. hely). És mégis milyen naiv!!!

De azért kicsit megnyugodtam ettől, hogy számba vettem az ismeretségi körben volt viszonyokat. Azok is véget értek egyszer... Igaz, egyik pasi se volt nős, "csak" még egyszer annyi idős, mint a lányka.

1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook