Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Kérlek segítsetek, van egy kolléganőnk aki nagyon kövér és nagyon büdös a szaga annyira kellemetlen nekünk. Hogyan tudnám közölni vele? fórum

Kérlek segítsetek, van egy kolléganőnk aki nagyon kövér és nagyon büdös a szaga annyira kellemetlen nekünk. Hogyan tudnám közölni vele? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
156. rewt
2012. aug. 11. 23:18

Mind elolvastam..


Sokat megtudtam.... - rólatok. :-)

155. Idhikai (válaszként erre: 143. - Jstefan)
2012. márc. 9. 18:55

... ez durva lenne, nem ajánlanám. Sokkal kímélőbb négyszemközt egy beszélgetés.


Nekem is volt egy ilyen kolléganőm... végtelenül kedves, és mosolygós idősebb hölgy, sajnabajna műszálas ruhákban... a gazdasági igazgatóságról kiutálták a "szaga miatt", ahelyett, hogy szóltak volna neki... mi megbeszéltük egyszer négyszemközt, soha többé nem volt téma... kedveltem, és ő is engem.

154. Jázmin1975 (válaszként erre: 153. - Tézia)
2012. márc. 9. 18:50
Nem mindenkin jön ki ha füszeres kaját eszik szerintem mert én sem érzem magamon mikor füszeres kaját eszek.De ha leizadok akkor a hónom alját érzem mikor megszagolom,hogy büdős.Akik nem ápolják magukat azok azért nem érzik mert megszokták a szagukat.
153. Tézia
2012. márc. 9. 12:38

Nekem is volt több ilyen kollaganőm. Az egyik fiatal volt és viszonylag sovány, többször beszéltünk elötte arról, hogy ki milyen dezodort használ és melyik milyen illatú de nem vette a lapot. Ő nem fujkált magára semmit, de ha mosakodott is és másnap visszavette ugyanazt a ruhát amibe előző nap beleizzadt akkor ugyanott volt vele. Egy másik aki viszont kövér volt sokszor még egészen közel állt hozzám úgy dumált folyamatosan, hogy a végén felálltam és kettőnk közé raktam a székem és úgy álltam még hátrább, hogy ne érezzem annyira a szagát, de nem vette magát észre még akkor sem amikor több ízben is zsebkendőt tartottam az orromhoz mintha náthás lennék, mert nem mertem szólni neki, de ő nem értette a finom jelzéseket.

Egyébként nem igaz, hogy nem érzi az ember saját magán, mert én érezni szoktam, ha például fűszeresebb ételt eszek, hiában használok dezodot és parfőmöt is. Én azonban ilyenkor ki szoktam menni a mosdóba és szappannal megmostam és újra dezodoráltam magam. Mindig volt saját törölközőm és szappanom az irodában erre a célra.

152. e438349773 (válaszként erre: 150. - Kazsuzsika)
2012. márc. 2. 21:47
undorito.. :S
151. Jázmin1975 (válaszként erre: 148. - Mamcili)
2012. márc. 2. 20:59
Még nem oldottuk meg mert csak időnként van büdös ápolatlan szaga.De akkor nagyon büdös elég elviselni.Van mikor több napon keresztül is.Ha megoldottuk akkor le írom.
150. kazsuzsika (válaszként erre: 138. - E438349773)
2012. márc. 2. 19:05

Nem bujkált, előttünk fújkálta magát. De volt, hogy bement a wc-be és a wc illatosítót fújta magára. Iszonyatosan büdös volt, nem csak megizzadt. Szembe álltam vele és rögtön fordultam el, mert megcsapta az orromat a bűz. Tudta Ő, hogy büdi, különben nem próbálta volna elfedni a sok sprével.

Az ételszag, a hagymaszag, az izzadságszag, a cigiszag az más, az sem jó, de nem zavar annyira, mintha mosdatlanság, ápolatlanság miatt van.

Igazából féltem utána elmenni a wc-re is, mindig az járt az eszembe, hogy fertőzést kapok. Volt lakása, volt vizük a férjével és a 2 gyerekével élt. Fürödhetet volna ha akar.

És visszagondolva sem szegény, hanem felháborító, hogy nem tisztel meg egy közösséget, amiben létezik, él azzal, hogy ápoltan, lefürödve jelenik meg. Én sosem bántottam, viszont Én éreztem magam kellemetlenül helyette. És, hogy ha leült egy székre, a szaga ott maradt. Ülj le utána, nyugodt szívvel!

149. pista55 (válaszként erre: 148. - Mamcili)
2012. márc. 1. 22:25
Gondolom az eredmény még várat magára.:)
148. mamcili
2012. márc. 1. 22:24

Már csak az eredményre lennék kiváncsi, a sok tanács és vélemény után mire jutottál...

Hogy oldottad meg ezt a zavaró helyezetet?

2012. márc. 1. 21:06

Normálember érzi sajátmagán, ha valamitől büdös. ( pld. benzinszag v. kajaszag - na jó, ez nem büdös, de nekem kajaszagom van főzés után ( amikor a fiam még kicsi volt : de jó konyhaszagod van anyukám - rögtön megérezte, de az ügyfelek nem biztos hogy értékelnék )

Családtagjaim mindaenféle tusfürdőkkel fürdenek, mosdanak, én gyerekkorom óta a szappant szoktam meg, biztos egészségesebb, mint a mindenféle spray vagy habfürdő,


Az illatos csajnak kellene valami dezodort vagy tusfürdőt venni, hátha leesik neki, hogy miért kapta.

146. Ncilány (válaszként erre: 145. - Pista55)
2012. márc. 1. 20:59

Olajos műhelybe, nehéz fizikai meló az tud szagokat csinálni.

De ha lefürdik, mindjárt " szappan " szag van.

Mellesleg fo.. ok a mellráktól. Ami köztudott van némi köze a különböző hónaljstiftekhez.

Ezért nem használom, marad a szappan és víz.

Ha pedig kint hideg van, a buszba fűtenek, ne mondja senki se azt : neki nincs melege, nem izzadt meg egy picit se a hónalja. ( ami ki akar jönni nem szabad gátolni, működik a test )

Az illatos stift meg az épp csak melegem van rendesen testszag. Inkább a " csak testszag ". És akinek olyan jó az orra : érzi hogy az illető épp csak megizzadt, vagy több napja nem mosakodott.

Tudja valaki hogy miből vannak a kozmetikumok? Parfűmök?

145. pista55 (válaszként erre: 144. - Ncilány)
2012. márc. 1. 20:08
Én érzem magamon ha büdös vagyok.
2012. márc. 1. 20:08
Van abba valami a szaglóidegek megszokják.
143. jstefan (válaszként erre: 1. - Jázmin1975)
2012. márc. 1. 19:32
Ne mondd meg neki!!! Mert akkor rád fog haragudni még 10 év múlva is. Udvariasan , segítőkészen írd le kinyomtatva a közösség nevében ,és rakd az asztalára, vagy mikor nem látja a táskájába, egy egész közösségre nem fog haragudni, sőt esetleg megköszöni hogy figyelmeztettétek, mert aki büdös az nem érzi önmagán a szaglóidegek alkalmazkodása miatt.
142. Ncilány (válaszként erre: 139. - Jázmin1975)
2012. febr. 29. 21:58

Biztos nem ért hozzá? Vagy csak " kábít titeket "?

Az alamuszi macska nagyot ugrik..

Érdekes.. Nem egy egyszerű segédmunkás, és még sincs gép, nem is ért hozzá?

Publikus hogy hogyan oldottátok meg?

141. pista55 (válaszként erre: 139. - Jázmin1975)
2012. febr. 29. 20:53
Lehet, hogy még az őskorban él és ott nem hiszem, hogy minden nap tisztálkodtak, csak, hogy került a bölcsibe?:))
2012. febr. 29. 20:15
Köszönőm széppen a segítségeteket sokat segitettetek nekem.
139. Jázmin1975 (válaszként erre: 135. - Pista55)
2012. febr. 29. 20:14
Meg tenném ha lenne neki nete de nem is ért hozzá.
138. e438349773 (válaszként erre: 137. - Kazsuzsika)
2012. febr. 29. 19:27
szegeny :( bujkalt? nah latjatok nem kell megalazni.. szomoru h valaki sajat maga nem tudja h tisztalkodnia kell :(:(
137. kazsuzsika (válaszként erre: 1. - Jázmin1975)
2012. febr. 29. 18:41
Nekem is volt egy ilyen kolléganőm. Mindent kipróbáltunk. Célozgattunk rá, volt olyan munkatársam (fiú) aki konkrétan megmondta neki, hogy büdös vagy, nem 1x. A főnök kiírta, hogy mindenki ügyeljen a személyes higiéniájára. Semmi nem használt! Azt értük el vele, hogy a büdösségére állandóan fújkálta magát testpermettel, dezodorral ha láttuk, ha nem láttuk bement a wcbe és az illatosítót fújta magára :) Ezektől még büdösebb lett.
2012. febr. 29. 18:06
ha tisztalkodni sem kepes nem hinnem h ilyen intellektualis cuccokkal celt ernenek nala.. :)
135. pista55
2012. febr. 29. 18:03
Olvastasd el vele ezt a fórumot!:)))
2012. febr. 29. 08:25

Igen a pamut ruha nemű.

Csakhogy rá van írva az anyag összetétele, és a használat után derül ki nem is az. A butikba vásárolt ruhával is megesik, nem az ami rá van írva. Akkor derül ki mikor rajtad van és hamar beizzadtál..

Ez a mostanság divatos termo, is műszál, szerintem.

Továbbá egyszerű tusfürdő minden bőrön más illata van.

Ez a parfüm és deo stbre is érvényes.

Mellesleg mindenkinek van egy alap testszaga, még ha egészséges is.

133. e33ecb08b8 (válaszként erre: 96. - 61d061e0fc)
2012. febr. 29. 08:19
.-))
2012. febr. 29. 07:53

van egy ismerősöm, aki ugyan ezzel a problémával küzd... illetve ő nem, de a körülötte levők igen.. az ő apukája dettó ugyan így szagokkal küzdött... a papának szóltak, kapott ajándékba erre a célra szolgáló deót/tusfürdőt.

- a papa ugye lemesélte otthon, hogy ez történt, az ismerősöm pedig kiakadva mondta mondta a magáét, hogy mit képzelnek magukról? Az ő apja nem büdös, és minden nap 2* fürdik.

- valóban állandóan mosakodott, csak egy dolgot nem vett figyelembe! Hogy ami nem 100% pamut, abba pillanatok alatt oroszlán szaga van! Amint erre rájött, onnantól kezdve már nem volt nagy baj :) persze izzadt , de már nem volt olyan erős testszaga..

- az ismerősöm a mai napig emlegeti az esetet, most gondoljatok bele, ha neki is szólna valaki akkor milyen örök harag lenne? Amúgy ő is fürdik reggel este, és dezodort is használ, egész egyszerűen csak rettenetesen izzadós, ahogy az apja is.. nem kövér vagy ilyesmi, nagyon jó családi körülmények között él...

szóval nagyon szar helyzet.

131. licaki
2012. febr. 29. 07:27

Nekem is van egy ilyen baratnom. Szerintem jo ha egy heten egyszer furdik (a hajat biztos, mert egy het utan mar iszonyatosan zsiros). Egyszer divatbemutatot tartott nekem (kapott par hasznalt ruhat), a velemenyemet kerte. Mondom neki h jo , csak masik melltartoval. Azt mondta, h neki csak az az egy van........

Sajnos cigis helyen dolgozik, foleg telen iszonyatosan budos kocsma szaga van.


Ravezetni meg nem tudtuk, hiaba kapott tolunk csomagot szulinapjara (parfum, dezodor stb).

A hajaert en szoktam szolni, a budos testszagert szegyellek.

Csak nyaron szeretem, ha hozzank jon, mert nyaron megoldhato a 2 oras szelloztetes tavozasa utan.

Sajnos ez van.

2012. febr. 29. 07:23

szerintem ez egyfajta depreszsió,ha vkit nem érdekli,milyen szaga van,és főleg hogy koszos!

Szerintem nemigen lehet rá hatni normális módszerekkel.

mivel bölcsiben dolgozol,én szólnék a főnökségnek,hogy túl koszos a köpenye,fertőzésforrás,stb..hátha akkor megnézik közelebbről,és szólnak a személyes tisztátlanság miatt is.

Ha a vezetőséget nem érdekli,telefonálnék az ÁNTSZ-nek,vagy az Önkormányzatnak,aki fenntartja a bölcsödét,hogy bölcsődéből vagy,és szerinted itt fertőzésveszély lehet,kosz miatt..szerintem ki fognak menni.

lehet,hogy egy ilyen,senkire nem hallgató embert már ijeszteni kell,tekintéllyel,eü.problémák felvetésével,vagy munkahelyi szankciókkal.

129. tixtina
2012. febr. 28. 23:57

Nekem a keresztanyám ilyen-Nem a rokonom,anyám évfolyamtársnője volt ,ráadásul orvos-borzasztó ápolatlan.

Nincs fürdőszobájuk,a lakásuk egy limlom-ezer zacskó felhalmozva.Világ életében büdös volt-áporodott testszag,az egész lakásukban hányingerkeltő bűz van.

Ha átjön hozzánk,egy órát kell szellőztessünk utána.

Már idős,nem fog változni-vannak ilyen emberek sajna

2012. febr. 28. 23:11

Hogyan lehet közölni? Nehéz feleadat, nincs ötletem. Sok mindent leírtak pl megalázó is lehet, főleg a névtelen levélkék..

Persze az fel se merült senkinek : Lehet anyagi csődbe van és elzárták a meleg vizét. Vagy bármi más. Nincs villany / gáz és ezért a bojler se működik.

Letusolok. Nem márkással tesos tusfürdővel. Nem túl meleg vízbe. Megtörölközök, felöltözöm. Kabát. Buszmegállóba megfagyok, mert nem vagyok vastagon öltözve. A buszon némelyik fűt mint a pokol. Melegem van. Épp annyira hogy a honom alja befülled. Nem folyik a víz rólam. A pulcsi tiszta mikor felveszem. Kibújok a kabátomból mikor célba érek, és érzem a szagomat. Ja és mikor oda belépek a két hőmérséklet különbség miatt megen elkap a meleg hullám.

Volt egy idő amikor valamilyen hónalj stiftet használtam. Nem zuhanyzás helyett! Utána.

Büdösebb voltam mint amikor reggel kibújtam az ágyból.

Nem eszem fűszereset, cukros se és a változó korba se vagyok tudtommal.

De volt valaki akinek ha nem is napi szinten, kaka szaga volt. Nem tudtam rájönni nem is akartam. Hogy csak a kezét nem mosta meg rendesen.. Vagy nem tud megtörölközni. Persze ilyen fenékmosó nincs az öltözőbe, az luxus. Még meleg víz se volt, sajna !

De reggel meló kezdésénél semmi szag, ez később volt.

Ja és a hónalj stift tele van mindenféle olyan anyaggal amitől mellrákot is lehet kapni..

Igaz vagy nem, nem nyomozom ezt se ki.

Mert ahogy írtam zuhany és a stift után budibb lettem, így elhagytam.

Nem beszélve arról hogy a test párolog, és azt tetszik vagy nem ki kell engedni.

Volt egy nagyon dohányos kolléganőnk. Valószínű a szobájába bagózott, és a kabátját is ott tárolta. Bagó szag volt az öltözőbe a kabáttól.

Egy másik nőibe szintén ez volt a baj, ott az egyik csajnak a pasija nagy bagós.

Tény mi is tettük a megjegyzést egymás között. Nem emlékszem szólt - e valaki is, neki. Aztán el ment nyugdíjba.

Egyébként ahol 3 - 4 személynél többen vannak egy helyiségbe, ott mindenféle szag van.

Ezt csak akkor érzed ha belépsz kintről. 1 perc után az orrod megszokja.

127. pgiz (válaszként erre: 42. - 814f8b8f23)
2012. febr. 28. 22:05
:DD
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook