Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hogy változtassak az érzéseimen? fórum

Hogy változtassak az érzéseimen? (beszélgetős fórum)

1 2 3 4
100. 5e0c262058 (válaszként erre: 98. - E4288a2275)
2013. jún. 27. 00:30
:))))))
99. ittmost (válaszként erre: 97. - Minocska)
2013. jún. 26. 19:08

Lehet,hogy ez egy olyan történet,ami csak akkor fog arrébb mozdulni,ha valami súlyos dolog történik. Mondjuk a kissrác betöri valakinek a fejét,és a szülő feljelenti:akkor majd rájuk néznek a Családsegítőtől is.

De talán azt még megteheted,h te mész be a családsegítőbe,és mesélsz róluk,hátha valami gyermekvédelmis,vagy védőnő tud tanácsot adni.vagy rádumálják az anyukát,hogy a gyereknek pszichológus kellene..vagy családterápia.Ezzel jót teszel nekik hosszú távon.

98. e4288a2275 (válaszként erre: 61. - Minocska)
2013. jún. 25. 18:23

[link]


Komolyra fordítva a szót. A fiú nevelése nem a Te feladatod, hanem az anyjáé, apjáé.

Ezt a problémát a leírtak alapján a szüleivel történő konfliktus nélkül nem tudod megúszni.

Fel kell nekik vázolni a dolgot, hogy vagy megfegyelmezik a gyereküket, vagy Te fogsz lépni a fegyelmezés érdekében a családvédelmi szolgálatnál.

És tedd is meg.

Mindemellett az iskolában is jelezd ezt a tanároknak, hogy mivel Ők nem képesek a gyerek fegyelmezésére, így segítséget kérsz a családsegítőtől.

2013. jún. 25. 17:42

Anyuka nagyon vadóc volt. Tényleg nagyon.

Az apa lelépett mielőtt a fiú megszületett volna, semmit sem tudnak róla. A nagyszülőknél laktak, akik mindenbe beleszóltak. Ha hangosabban rászólt az unokatesóm, már vele kiabáltok, hogy miért üvölt a gyerekkel. Mostanában panaszkodik az unokatesóm, hogy nem hallgat rá a gyerek, és visszabeszél. de amikor lebünteti, mondjuk egy hétre a számítógéptől, 2-3 nap után feloldja, mert jaj, szegény gyerek, mostanában olyan jó volt.

Látja, hogy probléma van, de mindig mentegeti a srácot is, és saját magát is. Nem látja magukat, vagy nem akarja. Olyan, mint amikor valakinek súlyosan sérült gyereke van, de hitegeti magát, hogy nem is olyan rossz a helyzet, az orvosok a hülyék. Közben pontosan látja mi a helyzet, de inkább hátat fordít neki, csak nehogy elérje a valóság. Elég rossz példa, de nem tudom másképp kifejezni.

Nem lehet azt mondani, hogy nem törődik vele, de nem úgy törődik, ahogy egy felelőségteljes szülőnek kellene. A számítógépezés nagyon kiakaszt, de nem azért, hogy egész nap mást sem csinál. A fiúnak komoly öröklött szembetegsége van. Egy este sírva hívott fel az unokatesóm, hogy a gyserek nem látja a térképen a hálót, nem tudja leolvasni a koordinátákat. Az orvos azt mondta, hogy akár meg is vakulhat a srác. Kicsi kora óta hordják Pestre, de csak lassítani tudják a romlást. Nyugtatgattam, mondtam neki, hogy egyáltalán nem biztos, hogy romlott az utolsó vizsgálat óta a szeme, de eddig nem foglakoztak a suliban a térképpel. Lehet, hogy soha nem is látta, csak eddig nem derült ki. Azóta többször elmondtam neki, hogy ne engedje annyit a gép elé, mert bebizonyított tény, hogy a számítógép igenis rontja a szemet, és erre nincs szüksége a fiúnak. Mindig igazat ad nekem, de azt mondja, annyira szeret játszani, hogy nincs szíve eltiltani a géptől. Nekem meg ahhoz nem volt szívem, hogy megkérdezzem, vakon hogy fog játszani. Már a srácnak is mondtam, hogy kevesebbet játszon, mert romlik tőle a szem, de kinevetett, és gyakorlatilag lehülyézett.

96. andi6020 (válaszként erre: 61. - Minocska)
2013. jún. 25. 17:24
Sajnos eltoltad. Hagytad, hogy ilyen szinten rátelepedjen az életetekre az a kölyök. :(
2013. jún. 25. 17:15
:-)
94. ittmost (válaszként erre: 93. - Ittmost)
2013. jún. 25. 17:09

És a kizárólag gép előtt ülés biztos nincs rá jó hatással,ezt már mások is leírták.

És a hiányzó férfiminta.

Másrészt az,hogy az anya is vadóc volt,és rendes ember lett(mért,az lett? hiszen nem tudja kordában tartania saját gyerekét..sztem idő kérdése,h mikor fog az anyja ellen menni...),ez így nem érv.

A vadóc nem jelenti azt,hogy agresszív,gyűlölködő,és módszeresen "rontópálkodik" valaki,hanem hogy szereti a vadabb játékokat,zenéket,esetleg csúnya ruhákat-de nem bánt senkit!

Tényleg--mennyire volt"vadóc" az anyuka?

2013. jún. 25. 17:02

Lehet,h már írták előttem,akkor sorry -nincs most időm mindent végigolvasni.

Egyértelműen az anya a hibás,mert támogatja ezt a viselkedést:"anyja fia".

Megijeszteném az anyát,hogy ha nem állítja le a gyereket,nemsokára majd beverik a kedves fia fejét alaposabban,néhány erősebb gyerek..Mert a cérna mindig elszakad,és neki más sok van a rovásán.

Abszolút pszichológusra érett a gyerek,szinte egész biztos,hogy van valami meredekebb dolog a háttérben,amitől így elszaladt alatta a ló.

2013. jún. 25. 15:22
Nekem ebből az egészből mostanra az jött le, hogy nem igaz, hogy nem szereted ezt a gyereket, sőt. Szerintem többet foglalkozol vele, mint a saját anyja. És minden hozzászólásból azt keresem, hogy mi van a gyerek apjával??? Azt gondolom, ennek is nagy köze lehet a fiú viselkedéséhez. Továbbra is azt gondolom, hogy pszichológushoz kéne vinni.
91. f758a7200f (válaszként erre: 87. - 25800e2d09)
2013. jún. 25. 14:59

Ki tudja mi lesz az enyembol akkor?


Hogy jojjon vacsizni, sms-t kell kuldenem, es e-mailben megkerdezni, hogy fogad-e, ha be akarok menni a szobajaba es vasarnap ota jatszik a call of duty black ops II-n...:))))


Es meg csak 10 eves. Nem kedvez, hogy szeptembertol tableten tanulnak a suliban (hurra, nem lesz gerincferdulese a bazi nagy taskatol), igy megussza a "szetverem a fejedet a konyvvel, ha rossz jegyet hozol haza" cimu fejezetet....


Mondjuk mi keveset beszelunk, atlag 10-15 szo naponta...;))))


De nem szurkal korzovel senkit (ha van neki egyaltalan...passz, nem enged be a szobajaba)

90. 5e0c262058 (válaszként erre: 83. - Krisz42)
2013. jún. 25. 14:39
Amikor kb 10 éves voltam, a számítógépezés kimerült az óra-programban és a kvarc videojátékokban. :) Viszont a padtársam (fiú) ugyanúgy belémvágta a rotringot, igazából csak úgy alapon. Én sivítottam, a tanár a gyerkkel ordított, és meg volt oldva a kérdés, több támadás nem történt :) Ezért érdekes számomra, miért nem lehet ezt a dolgot rövidre zárni. Ha több kettőnél, bízzuk a kislány apjára...
89. Miss Sárika (válaszként erre: 1. - Minocska)
2013. jún. 25. 12:17
Na, ez valóban érdekes..hogy lehet valakit utálni? ..ez az érzés valahogy kimaradt az életemből.
88. dominós (válaszként erre: 71. - Minocska)
2013. jún. 25. 11:59
Lehet, éppen arra lenne nagy szüksége.
87. 25800e2d09 (válaszként erre: 85. - Minocska)
2013. jún. 25. 11:59
Na ez igaz, erre is mint kb mindenre igaz a mérték... ja és a cukorra.. az a töménytelen mennyiségű cukor szintén hiperaktívvá és agresszívvá teszi őket...
2013. jún. 25. 11:57
Ne változtass! Ez a gyerek csak rombol.
85. Minocska (válaszként erre: 84. - 25800e2d09)
2013. jún. 25. 11:54

Szerintem sem lehet a számítógépekre fogni mindent. De én úgy látom, hogy az a gyerek, aki egésznap mellette ül, nem tudja levezetni a "fölös energiáját". Az én lányaim rengeteget vannak a szabadban, sokat kerékpározunk együtt. Nincsenek eltiltva a géptől, gyilkolósat is játszhatnak, ha kedvük van. De nem ebből áll az életük. A barátaikkal személyesen beszélgetnek, nem kamerán keresztül.

A számítógép hasznos, jó dolog, de a gyerekpszichológusok egyet értenek abban, hogy azok a gyerekek, akik szinte a gép előtt élnek, mentálisan lassabban fejlődnek.

84. 25800e2d09 (válaszként erre: 83. - Krisz42)
2013. jún. 25. 11:45
viszont életet is mentett már, ez mondjuk ritkább. de nem kell/lehet mindent a videójátékokra fogni.
2013. jún. 25. 11:43
A számítògépezés is rátehet rendesen,ha túl sokat játszik.12évesen biztos megismerkedett már egy-két gyilkolossal.Az ismertebbek mind agresszivak és már bizonyított tény,h a férfiaknál,fiúknâl nagy mértékben növeli az agressziòt,főleg arra hajlamosnál.
82. 25800e2d09 (válaszként erre: 78. - F758a7200f)
2013. jún. 25. 11:32
jah :)
81. f758a7200f (válaszként erre: 61. - Minocska)
2013. jún. 25. 11:09

De miért te vagy a gyerekével, te eteted, te tanulsz vele? Van annak anyja, nem? Nekem úgy néz ki, teszel egy csomó mindent és ez a hála érte, és még neked kell kussolnod mert figyelmes vagy...Ne már!


Ezt családi köteléknek nevezzük?:(

80. virgilius (válaszként erre: 79. - 55416fb8e2)
2013. jún. 25. 11:06
Hát igen, plusz a férfiminta hiánya. Ha valaki hatékonyabban segíthetne a családból, az egy felnőtt férfi, nem a nagynéni vagy az unokahúg.
79. 55416fb8e2 (válaszként erre: 77. - Virgilius)
2013. jún. 25. 11:04
nem hiaba bolonditja meg sokszor a szuloket is a kamaszkor, nem mindenki esik at rajta zokkenomentesen :) a gyerekek idonkent feszegetik a hatarokat. akik igy viselkednek, mint ez a fiu, szerintem direkt provokaljak a kornyezetuket, egy pszichologus biztosan meg tudna mondani, hogy pontosan miert, es azt is, hogy mi a legjobb kezelesi modja. nem biztos, hogy a szigorusag es a buntetes, mert lehet, hogy valaki eppen figyelemfelkeltesbol csinalja, vagy azert, mert ugy erzi, rossznak tartjak, es szandekosan rajatszik, hogy ha mar ezt gondoljak rola, bizonyitsa. de ez mindenkinel mas, nem lehet altalanos semat rahuzni a gyerekekre :) ha ezzel a fiuval kiskoratol kezdve nem voltak folyamatosan nagy problemak, valoszinuleg tipikus atmeneti kamaszkori megbolondulasban van :)
78. f758a7200f (válaszként erre: 24. - 25800e2d09)
2013. jún. 25. 11:04

:DDD


Akkor vallana!:DDD

77. virgilius (válaszként erre: 76. - 55416fb8e2)
2013. jún. 25. 10:54
Szerintem ez még hagyján, olyat is láttam, aki a sajátjával volt így annak kamaszkorában. Na az azért rosszabb mindenkinek.
76. 55416fb8e2 (válaszként erre: 70. - Minocska)
2013. jún. 25. 10:52
a baratnom fiaval voltam majdnem ugyanigy. kisgyerekkent imadtam, kiskamaszkent idegesitett, taszitott. annyi kulonbseg volt, hogy az anyja is tudta, latta a problemakat, probalt ellene tenni, de sikertelenul. eroszakos volt, mindenkibe belekotott, nem lehetett fegyelmezni, rontott a suliban, piszkalt mindenkit. eltelt 2 ev, es nyoma sincs mar ennek. eleven, joeszu, 'belevalo', de elhagyta az agressziokat, nagyon jol kijovunk. szoval nem biztos, hogy ez az allapot igy marad, sok kiskamasz esik at ilyen idoszakon
75. f758a7200f (válaszként erre: 15. - Minocska)
2013. jún. 25. 10:50

Nekem erről az jut eszembe, hogy az anyja ilyenkor hol van??? Miért te ne engedd a gyereke közelébe a tiedet? Miért nem ő szól a gyerekére?


Ha nem mondod meg neki rendesen, határozottan, a lányod továbbra is szívni fog, ezen te is változtathatsz, ha a sarkadra állsz.

2013. jún. 25. 10:48
A nagylányodat meg bánthatja azért is, mert ciki volt neki, hogy az unokahúga segíti a tanulásban. Nagy ám az önérzetük a 12 éves a fiúknak. Nem akarok az ördög ügyvédje lenni, de ez a szitu tényleg nem volt szerencsés.
73. virgilius (válaszként erre: 71. - Minocska)
2013. jún. 25. 10:41
Ebben azért az is benne van, hogy kamaszodik. Nem kisfiú már. Nem is hagyná, hogy a buksiját simogasd.
72. 5e0c262058 (válaszként erre: 71. - Minocska)
2013. jún. 25. 10:41
Ez nem a Te kudarcod, hanem az anyjáé. Gondolom kicsit a tiédnek érzed, és az bánt, hogy megutáltad. Tedd túl magad ezen, ha tudod, mert ez nem a te dolgod, és ne is hagyd, hogy felelőssé tegyen a család bármiért!
71. Minocska (válaszként erre: 69. - Virgilius)
2013. jún. 25. 10:32
Sajnos inkább is-is. Nem tudok már úgy nézni rá, ahogy egy évvel ezelőtt. Nem érzek már kedvet ahhoz, hogy megsimogassam a tüsihaját.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook