Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hogy változtassak az érzéseimen? fórum

Hogy változtassak az érzéseimen? (beszélgetős fórum)

1 2 3 4
70. Minocska (válaszként erre: 65. - Virgilius)
2013. jún. 25. 10:29

Mert a lányom nem panaszkodott, és én nem láttam tisztán a helyzetet. Utána pedig becsületből, mert elvállaltam. De azt már tudtam, hogy jövőre nem fogom vállalni, meg is akartam mondani az unokatesómnak, de végül nem volt rá szükség.

Ez az egész nem sokkal ezelőtt derült ki. Persze először szól az ember az anyának, utána a srácnak. Most nyári szünet van, csak úgy vannak együtt, ha mi is ott vagyunk. Az anyja előtt, nem úgy viselkedik, mint a háta mögött. Jövőre nem fogják mellé ültetni egyetlen órán sem, ezt már elintéztem. A férjem pedig el fog vele beszélgetni tanév kezdéskor.

Valóban nem szeretném kenyértörésre vinni a dolgot, de azért nem fogom hagyni, ezt már eldöntöttem. A lányom is megígérte, hogy azonnal szól, ha valami baj van, nem tartja magában szinte egész tanévben.

Viszont nem tudom, én mit tehetnék. Szeretnék neki segíteni, hogy javuljon az esélye az életben, de nem hagyja. Lehet, hogy balek vagyok, de nem szívesen nézem, ahogy egy jóképességű gyerek elszalasztja a jobb jövő reményét. Főleg, ha ezt a gyereket csecsemő korában nem egyszer én pelenkáztam, etettem, ringattam.

Sosem hittem volna, hogy egy szép napon arra ébredek, hogy nagyon nem szeretem.

69. virgilius (válaszként erre: 68. - Minocska)
2013. jún. 25. 10:26
Akkor igazság szerint nem az van, hogy utálod ezt a gyereket, hanem inkább frusztrál, hogy nem tudtál többet segíteni neki, nem?
2013. jún. 25. 10:17

Az igazság szerint már beszéltem az unokatesómmal. Sokáig egyedül nevelte, és egyetlen gyermeke, elkényeztette, amiben a nagyszülők is segítettek. Az anya belátja, hogy ez így nem jó, de nem igazán a viselkedése, hanem a tanulmányi eredménye kapcsán. Mivel ő maga is vadóc gyerek volt, de felnőttként tiszteségesen dolgozik, nem lát benne nagy problémát. Olyan falra hányt borsó érzésem van, akárhányszor csak beszélek vele.

A lelkemnek viszont jót tett, hogy beszélhettem róla, és egy kicsit jobban érzem magam. Nagy kudarcélményem van a fiúval kapcsolatban, hogy nem sikerült neki segítenem. A bizonyítványában az átlagát több, mint egy egésszel rontotta le a tavaly évvégihez képest, és ez rosszabb is lehetett volna, ha az unokatesóm nem segíti a sulit ahol csak lehet.

Az iskola nem lép, mert sokkal durvább gyerekek is vannak, velük foglalkoznak, de igazából azokkal sem tudnak mit kezdeni, még azután sem, hogy aláírásgyűjtést szerveztek a szülők. Azonkívül a fiúnak van esze, és a legtöbb dolgára nem derül fény. A lányom nekünk sokáig nem szólt, mert ezt az évet leszámítva, sosem volt problémája a fiúval. Olyan jókat játszottak, szerette a srácot, és sokáig úgy volt vele, hogy játszik a fiú, csak nagyon durván.

Az unokatesóm a kicsi lányom keresztanyja. Tudom, hogy nagyon szereti, és azt is tudom, hogy a nagyot is, de valahogy vak a fia tetteire. Ő is úgy fogja fel, hogy játszik a fia.

67. Krisz42 (válaszként erre: 61. - Minocska)
2013. jún. 25. 10:16
Már bocs,de azzal,h balek vagy nem lesz jobb semmi.Én ezek után megszakítanám a kapcsolatot velük,inkább a saját családoddal foglalkozz,fèrjednek igaza volt.Nem a te dolgod,h megneveld a gyereket,ne foglalkozz velük,ha nincs kapcsolattartá,talán anyuka is elgondolkozik.Esetleg megmondhatod neki,h nem akarsz talâlkozni velük,nem kötelező bárhol együtt lenni,családi összejöveteleken sem,szüleid is megértik,ha azt mondod,ti mákor mentek.
66. 5e0c262058 (válaszként erre: 63. - Fa96ed4cf8)
2013. jún. 25. 10:10
Megáll az ész. Akkor marad a megfenyegetés. Amikor tesómmal ezt csinálta egy fiú, apu iskola után egy munkatársával elkapta, illetve csak próbálta, megmondta neki, merre hány méter, ordítva. (Nem bántotta) A gyerek meg elszaladt, utána eredtek, és eltűnt. Viszont a közelébe sem ment többször tesómnak.
65. virgilius (válaszként erre: 61. - Minocska)
2013. jún. 25. 10:09
De miért vállaltad mindezt el, ha a saját családod ilyen szinten kárát látta?
64. 25800e2d09 (válaszként erre: 61. - Minocska)
2013. jún. 25. 10:00
Hidd el az a srác nem velejéig gonosz, csak egyszerűen szeretet és figyelemhiányos.. DE nem a te dolgod ez viszont az anyucit elővenném... És mihamarabb... a lányod érdekében...
63. fa96ed4cf8 (válaszként erre: 58. - 5e0c262058)
2013. jún. 25. 10:00
Elsosorban nem a pedagogus a felelos a kialakult helyzetert, hanem a szulo. Az iskola kap kesen egy "anyagot"... a szemelyiseg fejlodeset pedig csak itt-ott minimalis mertekben nyesegetheti, hiszen lassan semmilyen fegyelmezesi eszkoz sincs a kezeben. Meg hangosabban sem szolhat ra. Ha zavarja a tanulo fegyelmezetlen magatartasaval, mondjuk nem kuldheti ki az orarol, nem allithatja fel, nem hivhatja ki a katedra melle, stb. Magyarul: kezelhetetlen. Amennyiben hivatalbol kernek a szakpszichologus velemenyet, akkor meg a szulo balhezik. Az iskola elsodleges feladata a tanitas. Az iskola "hozott" szemelyisegekkel dolgozik.
62. 25800e2d09 (válaszként erre: 57. - Kangaroo Island)
2013. jún. 25. 09:57

Nekem azért voltak/vannak ötleteim, terveim bizonyos emberekkel :D Főleg azóta amióta anno még régen töriórán az inkvizícióról esett szó XD és mindenki szörnyülködött akkor én csak vigyorogtam hogy "zsíír, tetszik..." :D


Ezt a problémát csakis drasztikus módszerrel lehet helyreállítani.. a szomszédunkban van egy nagyon vadóc kislány, az anyja alig bír vele. de mikor nálunk van akkor megy neki a "Kérem, köszönöm, légy szíves" Miért? mert megtanulta hogy itt más szabályok vannak. Vagyis egyáltalán vannak szabályok...

61. Minocska (válaszként erre: 19. - Sarika60)
2013. jún. 25. 09:57

Mi érezhet tőlem? Nézzük, mit is.

Fél évig tanultam vele, teljesen önzetlenül, soha nem kérve, és nem kapva érte semmit. A kisebb lányom epilepsziás, sérült, nagyon lassan tanul, rengeteget kell vele foglalkoznom. Büszkén mondom el, hogy fejlődik a kicsi, olyan bizonyítvánnyal állított haza, hogy bizony az örömkönnyek potyogtam a szememből. Jobban örültem neki, mint a nagyobb lányom kitűnő bizonyítványának. Azzal, hogy a fiúval kezdetem foglalkozni, csökkent az idő, amit a saját gyerekeimmel törődhettem. A kicsi eredményén ez nagyon gyorsan meg is látszott. Ekkor arra kényszerültem, hogy megkérjem a nagylányomat, hogy azokat a dolgokat, amiket csak memorizálni kell, tanulja ő vele. A lányomnak kiváló memóriája, nagyon gyorsan tanul bármilyen szöveget. Azzal, hogy ő tanult a sráccal, a tanulással töltött ideje megháromszorozódott. A lányom rengetek pályázaton indult, és sokat is nyert, de ebben az évben erre nem jutott ideje, mert az unokatesójával tanult. Tavaly 14 országos eredménye volt, idén 3. Az étkezéseink leegyszerűsödtek, mert a fiú meglehetősen kevés dolgot evett meg, a többiben csak turkált. Ezt mondjuk elég hamar eluntam, inkább külön főztem neki, de így meg szinte az egész délelőttöm a főzöcskére ment rá. A délutáni programjaink sem úgy alakultak, ahogy máskor, nem mehettünk el otthonról olyan könnyen, mert a sráccal tanulni kellett. A kisebb lányom igen fogékonyan eltanult tőle viselkedési formákat. Nagyon kemény munka áll mögöttünk, attól, hogy felmentették matekból, nem adtuk fel. Miután látta, milyen ellenállást fejt ki a fiú a tabulással szemben, ő is nekilátott. Sokszor, és hosszan el kellett magyarázni neki, miért is tanulunk. De a probléma igazán csak akkor szünt meg, mikor már nem járt hozzánk. Sokszor kértem a férjemet, legyen türelemmel, mert nagyon felháborította, ahogy velem beszélt az unokaöcsém. Sokszor mondta, hogy beszél az unokahugommal, hogy nem jöhet többet a srác. Nagyon sokat győzködtem. Sosem bántottam a fiút, igyekeztem tőlem telhetően mindent megtenni érte. Amikor az anyukája kért, hogy velünk jöhessenek kerékpározni a határba, mondtam, csak nyugodtan. Akkor már nem járt hozzánk a srác, tudtam, miket művel a lányommal. Az egész biciklizést tönkre tette. Végig vonyította, állandóan haza akart fordulni, a szemetet szedtem utána, hiába kértem, ne dobálja kövel az állatokat, menjen óvatosan, mert a földút, az eső után tele volt keréknyomokkal. Visszafelé úgy ment, mint az eszelős, pedig az utat nem is ismerte, nem győztem utána kiabálni. Tudjátok mi volt a baja? Az, hogy nem számítógépezhetett. Ugyanis egész nap a gép előtt ül, és minden egyes perdcet, amit a játékai nélkül kell eltöltenie, kínzásnak tekinti.

Hidd el, kerülöm, nem megyek a közelébe, ha nem muszáj, és eleresztem a fülem mellett, amiket mond. De a rokonom, és időnként összejárunk.

A srác mindenkivel hasonló tónusban beszél, mint velem. Azok a nevelők, akik nem tudták, hogy a rokonom, nagyon rossz véleményt mondtak nekem róla, ha szóba került. Azok akik tudták, óvatosabban fogalmaztak.

Mindent megtettem ezért a srácért, ami módomban állt. A saját családi életemet is megváltoztattam, a gyerekeim rovására tanultam vele. Megérte volna, ha egy kicsit is akar javítani a jegyein, de nem érdekli az egész. Csak a tanárokat szidja, amiért nem adnak neki jobb jegyeket. Pedig így is felhúzzák a jegyeit az anyja miatt, mert sokat segít a suliban.

60. bowie (válaszként erre: 54. - Bowie)
2013. jún. 25. 09:57
Amúgy nem is a te hozzászólásodra akartam írni, de mindegy.:))
59. 5e0c262058 (válaszként erre: 58. - 5e0c262058)
2013. jún. 25. 09:54
Ki is lehet csapni a gyereket, és akkor szúrkálhatja körzővel otthon anyut, és mosolyoghat hozzá, hogy milyen jó fiút nevelt.
58. 5e0c262058 (válaszként erre: 51. - 5e0c262058)
2013. jún. 25. 09:52
Másrészt milyen iskola, ahol ezt hagyják a gyerkeknek????? Úgy elővenném a tanárnénit, vagy az igazgatót, hogy ketté áll a füle, ezer másik ugrik a helyére, annyi a munkanélküli tanár. Tegyen rendet, mert ha mégegyszer előfordul.... és csak improvizáltam. Nem a lányodnak kellene a tanárnéni körül sündörögni, hanem a tanárnak az agresszív fiú körül, és állandó jelleggel lefoglalni, ha kell, írja tele a táblát a szünetben, hogy NEM VEREK LÁNYOKAT, MERT FÁJDALMAT OKOZOK.
57. Kangaroo Island (válaszként erre: 46. - 25800e2d09)
2013. jún. 25. 09:52
persze, a legtöbb a nevelésen múlik, csak arra akartam példát írni, hogy nem az a világ van, mint régen, egészen más ingerek érik a gyerekeket. Én is Hitchcock-ot néztem 10 évesen, mégsem zártam be senkit a hűtőkamrába és nem is tervezem. :-D
56. c6973617d3 (válaszként erre: 49. - Andi6020)
2013. jún. 25. 09:52
Hát látod...fórumot írt ki inkább, mint lerendezze.
2013. jún. 25. 09:51

Ott kezdődhet a probléma, amit az anyuka elmond és csak nevet rajta.

Ha Ő is ilyen volt annak idején, még iskolás korában, akkor itt az eredendő baj.

Az is lehet, hogy elmesélte, vagy többször elmondja, Ő miket csinált, tetszik a gyereknek, és úgy gondolja, ha az anyjának lehetettt, neki miért ne.


Az is lehetséges, otthon, a szülők között nem jó a viszony, még ha kifelé nem ez látszik is.


A békés, családi otthont is irigyelheti, hogy milyen szépen éltek és mennyire jó ott lenni, nem beszélve, hogy lehet az anyja otthon nem törődik vele, Te viszont igen, általában ezt rosszul veszik a gyerekek.


MIelőtt még több gondot okoz bárkinek a gyerek, én a helyedben leültetném, ahol csak ketten vagytok és szép csendesen beszélnék vele, nem túlüvöltve, ha rossz éppen.

Addig mondanám, nyugodt modorban, míg magától lecsendesedik. Mesélje el, hogy mi a baja veletek.


Mert valami van, az biztos és így adja tudtára mindenkinek, hogy gondjai vannak.

54. bowie (válaszként erre: 46. - 25800e2d09)
2013. jún. 25. 09:51

Sztem meg ebben az esetben teljesen mindegy, hogy kitől ered a probléma. A gyilkosoknak se a szüleiket csukják le.

Ha a te gyerekedet összeszurkálnák rotringgal, szeretnéd azt a gyereket csak mert nem ő tehet róla, hogy agresszív? Azt mondanád a gyerekednek, hogy szeresd nagyon, majd abbahagyja akkor? ÉS ha nem? És ha még rosszabbat követ el akkor?

53. sarika60 (válaszként erre: 15. - Minocska)
2013. jún. 25. 09:51

Ugy gondolom eloszor is ezzel a bejegyzessel kellett volna inditanod,szerintem mindenki atertekelte volna jobban hozzaszolasat en is,de nekem a velemenyem csak annyiban valtozik hogy le kell ulni es beszelni a gyerekekkel szulovel eggyutt es talan lehet kicsit erelyesebben is valami rahatassal hidd el 4 unokam van mind mas mas ertek mar minket ilyen olyan serelmek a gyerekek felol de meglehet mindent oldani utalat nelkul.

Fontosnak tartom a szulok hozzaallasat.

52. Krisz42 (válaszként erre: 35. - Andi6020)
2013. jún. 25. 09:49
Ha ên arra jövök haza,h a lányomat szadizza,azt hiszem nem ússza meg szárazon.Pszihológus ide vagy oda,igenis vannak gonosz gyerekek,néha a nevelés se számít annyit,de én biztos nem hagytam volna.Szerintem a fórumindítò nem meri kenyértörésre vinni a dolgot ,de az nem megoldá,h a lânya van bântalmazva.Lekevernék olyat a gyereknek,az anyjának megmondanâm,h vagy beszél a fiával vagy elfelejthet egy életre.A gyereket el is tanácsolhatják a sulibòl,ha így viselkedik,nem értem miét nem lépnek fel a tanárok is ez ügyben?
51. 5e0c262058 (válaszként erre: 15. - Minocska)
2013. jún. 25. 09:48
Férjednek kellene elbeszélgetnie vele. Őszintén, engem nem érdekelne, kinek a fia, ha bántalmazza a gyerekemet, tennék róla, hogy ne legyen kedve hozzá. Az anyja a hibás, mert hagyja neki, innentől a gyerek bármit megtehet. Tehát, egyet tudsz elérni, szankcionálod, ha a te gyerekeddel teszi. Elnézést, de én tuti megfélemlíteném. A nagy rokoni szeret indokán a lányod örökre sérülni fog lelkileg. Ha ezt hagyja az unokatesód, akkor leszar téged, úgyhogy ha kell, a kapcsolatot is megszakítanám vele, ELSŐ a gyerkem!!!
50. 025a84d4eb (válaszként erre: 15. - Minocska)
2013. jún. 25. 09:47

Ez mindenképp a szülő hibája, én a helyedben nem a gyereket utálnám... Ha jól kijöttök az unokatestvéreddel, akkor miért nem mondod meg neki kerek perec? Megsértődik, akkor megsértődik, majd megenyhül, de legalább elgondolkodik a dolgokon. Minden szülő elfogult a gyerekével szemben, de azért ő sem dughatja homokba a fejét. Ha most nem kezdi fegyelmezni a gyereket, akkor maholnap drogozni fog, lopni...stb.stb.


Ha pedig a kissrác nem volt ilyen, akkor pedig meg kell keresni az okot, hogy miért változott meg. (Ennek sokszor lehet az oka pl. az, ha a szülők sokat veszekednek a füle hallatára.)


Hozzánk ha jön ismerős vagy barát a gyerekével és kupánnyomja a kisfiamat, akkor simán rászólók, ha a szülő nem teszi. De ugyanezt megteszem bárhol, ha a szülő nem képes a saját gyerekét fegyelmezni, szerintem ebben semmi nincs. Normál esetben ez úgy szokott működni, hogy én rászólok a fiamra, ha rosszalkodik, ők pedig rászólnak az övéikre...

49. andi6020 (válaszként erre: 45. - C6973617d3)
2013. jún. 25. 09:47

A kiskölyök szarvát már le kellett volna törni családon belül, akár egy vasárnapi ebéd keretében.

Tudja már, hogy merre az arra, és kb hány méter is az.

Nehogy már egy szülőn, aki történetesen még rokon is, gúnyolódjon egy szaros kiskamasz. Úgy ordítottam volna le a fejét, hogy föld alá süllyedt volna, az fix.

A többiről már ne is beszéljünk.

48. c6973617d3 (válaszként erre: 42. - Kangaroo Island)
2013. jún. 25. 09:46
Persze, mert a kölök az anyja felől is megerősítést kap sajnos, a probléma forrása az anyja,... de biztos vannak még rajta kivűl mások is a családban, akik nem az anyának adnak igazat, és leszidják.
47. sour
2013. jún. 25. 09:45
Én aztán minden gyereket szeretek, de, ha az én gyerekemet bántaná egy másik, nem hiszem, hogy szeretetet éreznék iránta. Te, teljesen korrekt vagy, az érzéseid helyén valók. Ki ne érezné azt, amit Te? Mindenki félti a gyermekét, a kincsét. Nem feltétlenül csak a szülőkben kell keresni a bibit. Én ismerek olyan szülőket, akikre semmi rosszat nem lehet mondani és mégis "rossz" a gyerek. Ez nem azt jelenti, hogy nem kellene a gyerek körmére nézni. Nem verni, csak elbeszélgetni vele, mert bántani nem szabad. 12 évesen azért egy értelmes emberke már, nem igaz, hogy nem fogja fel, ha szépen szólnak neki!
46. 25800e2d09 (válaszként erre: 30. - Kangaroo Island)
2013. jún. 25. 09:45
Én 10 éves korom óta fantasy és horror b.zi vagyok.. szóval én már akkor magamba szívtam az erőszak esszenciáját de csak akkor vertem pofán valakit is ha megérdemelte.. mert így NEVELTEK... a mai gyerekek nem tudnak mit kezdeni a megszerzett információkkal, frusztráltak és agresszívak. többnyire a figyelemhiány miatt... nem őket hibáztatom. ha félőrült ha nem, többnyire nem tőlük ered a probléma forrása.
45. c6973617d3 (válaszként erre: 41. - Bowie)
2013. jún. 25. 09:43
Gondolom a fórumindítót azért is zavarja, mivel ez családi körben történt, úgy lenne az ideális ha össze tartanának, és nem egymás "ellenségei" lennének a gyerekek.
44. andi6020 (válaszként erre: 41. - Bowie)
2013. jún. 25. 09:43
Én viszonylag sok kölyköt....na jó, talán nem utálok, csak nem bírok/nem viselek el/kerülök, hülyét kapok tőlük stb.
43. bowie (válaszként erre: 40. - Andi6020)
2013. jún. 25. 09:43

Hát de nem? Ha több gyereket is bánt..hogy nem jut senkinek eszébe csak úgy beleverni az ő fejét is egy csőbe vagy mibe?:D Úgy véletlenül? Az ilyeneknél úgyis csak az használ, ha letörik a társak a fene nagy egoját.

Meg hol vannak ilyenkor a tanárok? Felrepedt egy gyerek feje és nem járt érte büntetés?

42. Kangaroo Island (válaszként erre: 38. - C6973617d3)
2013. jún. 25. 09:42
Onnan, hogy azt írja, az anyuka csak annyit lök oda, hogy nem kell közel menni...az aztán fegyelmezés a javából, ez azért sok mindent elárul. A vad kutya miatt mondják ezt, hogy nem kell közel menni, mert harap...
41. bowie
2013. jún. 25. 09:40

Amúgy meg, nem nagy ügy, hogy nem bírod, én is csak azt a kettőt szeretem, akik az én méhemből bújtak ki..:DDDDDD NA jó...még néhányat..a többi nem érdekel.


Miért kellene mindenkit szeretni? A kölykök is utálnak sok tanárt, sok embert, sok gyereket..a felnőttek úgyszintén.

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook