Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogy szoktassam le az éjszakai szopizásról? fórum

Hogy szoktassam le az éjszakai szopizásról? (beszélgetős fórum)


18. Re87
2009. nov. 13. 19:20

Szia!

Nekem azt mondta annak idején a gyerekorvos,hogy magától nem szoknak le a gyerek az "éjszakázásról",ha tudja,hogy kapja a kaját,persze,hogy felkel.Nekem azt javasolta,hogy szoptatás helyett adjak neki teát,azért majd nem fog felkelni egy idő után.Így is lett.Persze ez nem azt jelentette,hogy egész éjjel nem evett,de este11-től,hajnal 5ig szépen aludt,ami egy anyukának-aki nem aludt már 3,4 hónapja-nagyon nagy segítség.

17. v.kler
2009. nov. 12. 15:41

Szia!


Osztom a többiek véleményét! Nem kell még leszokatni egy 3 hónapos babát! Szerintem is örülj, hogy tudod szoptatni, szerencsés vagy ebből a szempontból!

Az én kisfiam 8 hónapos, és 1-szer, de legtöbbször 2-szer még ébred éjszaka enni! Én örülök neki, így reggelre nem keményedik be a cicim, és így folyamatos a tejtermelődés is.

16. wandi (válaszként erre: 1. - Zizi29)
2009. nov. 12. 13:46

Szia!!


Én örülnék, ha még tudnám szoptatni a kislányomat, ugyanis 5 hónapot betöltötte, és éjszaka 2* ébred enni, és sokkal könnyebb volt, mikor nem kellett kimennem a tápszert készíteni, hanem csak mellre tettem, és evett amennyi kellett neki. Ha Te is úggy látod, hogy szívja a melled és nem csak játszik vele, akkor biztos, hogy éhes, és nemcsak az érzés kedvéért ébred éjszaka. Ha nem lesz már éjszaka éhes, akkor úgyis észreveszed, és elég lesz majd csak akkor tenned valamit,(pl. inni adni neki) de addig csak nyugodtan etesd, az anyatejnél nincs jobb számukra!!


Kitartás, nővérem kisfia 14 hónapos, és éjszaka szinte 2 óránként ébred szopizni, és nővérem sem tiltja el tőlle, úgy gondolja, ha kell még a gyereknek, akkor ő adja neki.

2009. nov. 12. 13:27
Az én kisfiam úgy szokott le,szép lassan az éjszakai szopizásról(ami a tápszert jelentette,mert ki kellett egészíteni az anyatejemet),hogy én babaitalt adtam neki. Mert éjszaka - nyáron!! - nem éhes vol,hanem szomjas. Igaz a védőnő ettől kiborult :),de én úgy láttam akkor helyesnek,hogy nem éhes a gyerek éjszaka, hanem csak szomjas.
14. 625b4da9ec (válaszként erre: 1. - Zizi29)
2009. nov. 12. 13:23

Bocsánat, nem akarlak bántani, de ötletnek is baromság egy 3 hós babát leszoktatni a szopizásról!

Mit jelent az, hogy nem indokolt?


Ja, és a védőnőt is rúgnám ki rövidúton, aki ilyet tanácsol! A diplomáját piacon vette?

2009. nov. 12. 13:17
nekem mind két lányom 2 éves koráig szopott.Éjjel 2*, reggel ébredéskor,nappal már nem nagyon és este.Gondoltam majd abbahagyják. Mind két esetben 2 éves korukban egyszerűen a reggeli elhagyással kezdtem.Majd menekültem nappal előlük,ld. elterelő hadművelet,aztán már este sikerült elterelni a cicizésről őket. Végül éjjel csak az apjuk ment be hozzájuk. Már 3 nap múlva fel sem ébredtek, pedig az a 2 esztendő eléggé megszokás szagú lehetett. Talán szerencsém volt, de mind két gyereknél bevált ua. módszer.Valahogy megértették a dolgot.Egy hónap alatt teljesen leálltak.
12. gabb
2009. nov. 12. 13:16

SEHOGY! Még csak 3 hónapos. Minden cseppre szüksége van!!!!!!!!!

Én 14 hónapig szoptattam éjjel és nappal.

Nagyon-nagyon fáradt voltam, de Anya vagyok és ezt vállaltam!!!


Még most is kelünk. Hol jönnek a fogak, hol taknyos.


Légy kitartóbb!!!

2009. nov. 12. 13:14

Nem akarlak elkeseríteni,de ez még rosszabb is lehet,de legyen szerencséd,de a fogzás ideje alatt ennél többször is ébredhet.Az én kisfiam 13 hónapos.2-3 alkalommal kel éjszaka.Egy 3hónapos baba éhes lesz éjszaka azért ébred fel.Ha azt szeretnéd,hogy nyugodt kiegyensúlyozott,egészséges baba legyen,akkor ne bánkódj ezen.Örülj,hogy tudod szoptatni,ez mindennél többet ér.Sok anyának nem adatik meg ez,és mindent megtennének,hogy szoptathassák a kicsit.

Próbálj meg napközben aludni egy kicsit,amikor ő is alszik.De szerintem ne szoktasd le róla,de ez az én véleményem,a döntés a tied.

2009. nov. 12. 13:14

Az én kislányom 14 hónapos, és még mindig 3x-4x kel éjjel szopizni. 3 hónaposan óránként keltem hozzá, nagy étvágya volt, sokat szopizott.


Szerintem kicsi még, hogy leszoktasd róla. Tarts ki, tudom, nehéz, de megéri!


Teát ne adj neki, mert arra még jobban rászokik, még sűrűbben kell felkelned hozzá, arról nem is beszélve, hogy bármi mást adsz neki, attól még éhes marad!

2009. nov. 12. 13:07
Szia szerintem az előttem szólók nagyon jó tanácsokat adtak Neked.Ne szokasd le sőt örülj hogy szopik és sokkal kényelmesebb dolog szoptatni mint a konyhában a tápszerrel varázsolni mert bizony Ő éhes vagy szomjas az anyatej mindkét igényét kielégíti.Kitartás:)))))
2009. nov. 12. 13:04

Az én fiam lassan 4 hós lesz! és eddig nagyon szépen átaludta az északát 2 hetes kora óta este 7-től reggel 5 fél 6 ig aludt!

De pár hete felkel északánként enni többször is!

Szerintem egy 3 hónapos babánál ez teljesen normális!

Tesóm kislánya 14 hónapos és még csak 2 hete alussza át az északákat!

7. mliv
2009. nov. 12. 13:02
Szerintem még tarts ki egy kicsit. Nekem 15 hós a lányom, és még mindig szopik éjjel, bár nála ez már megszokás. Lehet, hogy elhagyja magától, de ha nem bírod, adj neki vizet, vagy teát, és akkor pár nap múlva már nem ébred fel. Elvileg.
6. mimmo33 (válaszként erre: 1. - Zizi29)
2009. nov. 12. 13:00

3 hónapos gyereket nem kell leszoktatni az éjszakai szoptatásról!

Majd ha nem igényli már akkor nem fog felkelni

2009. nov. 12. 12:59

én 25 hós koráig szoptattam a fiam,1 éves korától csak éjszaka szopizott 3 óránként.


itasd vízzel,ha nem akarod szoptatni,de 3 hónaposan még éhes ...

4. a6d5a14c21 (válaszként erre: 1. - Zizi29)
2009. nov. 12. 12:59
Várható volt,hogy egy csecsemő kelni fog éjszakánként,nem?Nagyon ritka az a baba,aki átalszik egy egész éjszakát,kelés nélkül...tudod ez az éjszakai kelés,egyfajta foglalkozási velejáró.Ezzel jár az anyaság!
2009. nov. 12. 12:58
hat szerintem sem. Egyreszt mert elhagyja ha mar nincs ra igenye, es 3 hosan azert meg igen sok csecsemö igenyli ezt
2009. nov. 12. 12:56
Sehogy, el fogja hagyni magától.
2009. nov. 12. 12:55

3 hós, szinte megduplázta a súlyát, nem indokolt a szopi és nagyon fáradt vok a 2xi kelésektől.Ráadásul már 6kor fennt van.

Hogyan tudnám leszoktatni?Csak anyatejes.Védőnő azt mondja ne vegyem ki az ágyból, de kikönyörgi magát és eszik bár kevesebbet mint nappal.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook