Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogy szoktassam le a kislányomat az éjszakai szopizásról? fórum

Hogy szoktassam le a kislányomat az éjszakai szopizásról? (tudásbázis kérdés)


22. Dorka29 (válaszként erre: 21. - Bangeza)
2008. júl. 21. 13:49

Szia! Próbáltam megnyitni azt a weboldalt többször is, de az Internet Explorer nem tudja...


Nálatok mikor maradtak el az éjszakai szopik?

2008. júl. 15. 08:43

Még csak 1 éves lesz? Hiszen akkor még kicsi!

Magától fogja abbahgyni, ha már nem lesz szüksége rá!

Nálunk is ez volt! Hogy mikor, azt babája válogatja - de örökké biztos nem tart!

Szopiról minden: www.lll.hu

20. Dorka29 (válaszként erre: 19. - Mokka78)
2008. jún. 26. 20:15

Köszi!

Bementél megitatni éjjel vízzel, vagy bent hagytál neki cumisüvegben? És ha az utóbbi, akkor nem pacsálta ki a vizet?

(Sajnos a lányom nem iszik cumiból,csak öntögeti belőle mindenfelé...)

19. Mokka78 (válaszként erre: 17. - Dorka29)
2008. jún. 26. 14:03
Nálunk az éjjeli cicit olyan 10hó körül keztem vízre csarélni ,akkor már tényleg csak engem akart nem a tejcit! De nem hagyta abba a szopit még 4hónapig ! Akkor is én válazstottam le ,nem ő megától! De nagyon könnyen ment :)
18. M_Marcsa (válaszként erre: 17. - Dorka29)
2008. jún. 26. 08:05
ha az éjjeliről leszokik...akkor honnan vált le?
2008. jún. 24. 13:06

Én is hasonló cipőben.. Igaz, ha nics egyéb baj (fogak), akkor csak egyszer ébred, de már kezdem unni.


Mindenkinek az volt a tapasztalata, hogy ha az éjjeli szopit elhagyta a gyerkőc, akkor utána kb. 1 hónap alatt teljesen levált?

16. M_Marcsa (válaszként erre: 14. - _kleo_)
2008. jún. 24. 11:23
Jujj, de aranyos fiú.
15. supin
2008. jún. 24. 08:24
Szerintem mig kéri add neki. Biztosan igényli a szervezete.De most olvasom ,hogy már mekkora nagy. Így nincs más megoldás -hagyd sírni. El fog mulni...Tudom nehéz lesz igy.
14. _kleo_
2008. jún. 23. 22:16

M_Marcsa, fiu, de ez a téma szempontjából mindegy is. :)


Mimus, én egyszerűen nem mentem be hozzá. Nyilván, ha fél órája magán kívül üvöltött volna, nem hagyom, de megnyugtató volt, hogy tudtam, hogy próbál önállóan megnyugodni és aludni. Én ha bementem hozzá mindig rosszabb lett a helyzet, mert azt, hogy miért nincs cici nem értette, csak még jobban behergelte magát. Apját éjjel nem fogadta el.


Minden gyerek más vérmérsékletű, tuti recept nincs. Egy jó tanácsot tudok adni, hogy csak akkor kezdj hozzá, ha megvan benned és párodban is az elszántság és az egyetértés.


Nekem egyébként az első fiam magától mondott le az éjszakai cicizésről 1 évesen. Mindenkinél eljön ez az időpont, csak kérdés hogy anya ki tudja-e várni. Én az elsőnél ki tudtam, a másodiknál nem.

2008. jún. 23. 22:06

szio,

en drasztikusan szoktattam le mindket lanyomat, de!!!! : az egyik 20, a masik 25 honapos volt, es mar jol ertettek, mirol van szo! mert szerintem a modszer megvalasztasanal ez is szamit. Mi egyutt aludtunk, s egyszeruen mondtam nekik, hogy majd reggel, amikor felkel a nap, vilagos lesz, apa megy dolgozni,..stb akkor kap legkozelebb cicit, most pedig alvas van. A nagyobbik lanyom nagyon ketsegbe esett, atzokogta a 3 orat a kovetkezo idopontig, de akkor mely alomba zuhant reggelig. Masnap ugyanez 5 percig tartott, harmadik naptol fel sem ebredt, aztan lassan elmaradt az esti cici is es legutoljara a reggeli, de mindez egy honapon belul. A kisebbik lanyomnal nem volt ennyire dramai az elso ejjel sem, nyafogott, sirdogalt egy kicsit es ugyanugy 3 nap alatt elfogadta, hogy nem erdemes ejjel emiatt ebredni :) O is az esti es a reggeli szopizast magatol hagyta el ezek utan kb ugyanugy egy honapon belul. Kulon szobaba csak ezek utan koltoztunk toluk, mert en fontosnak tartottam azt, hogy erezzek, nem magamat akarom elvenni toluk, csak a cicit. A nagyobbikkal anno vegig beszelgettem, enekeltem, csititgattam a sirasa alatt, meg azt is elmeseltem neki, hogy nekem sem jo ez, de muszaj, mert mar nem tudjuk kialudni magunkat a sok ebredes miatt, stb - teljesen oszinten, mintha felnott lenne. De azt gondolom, ez mindenkibol oszotnosen jon amikor kell :)

12. Mimus
2008. jún. 23. 21:37
Szóval,akkor ne menjek be hozzá éjszaka.De ha üvölt,mit csináljak?Mert tud ám hisztizni rendesen.
11. M_Marcsa (válaszként erre: 9. - _kleo_)
2008. jún. 23. 21:36

Hát, a haknali szopi mostanában lett a 6 helyett 7 óra nálunk is.

Meg kicsi a lányod, nagy dolog, ha éjel alszik, 8 és 6 között. Arra megéhezhet.

2008. jún. 23. 21:34
Ja, és ne adj teát, mert arra pont úgy rászokhat, csak vizet adj éjjel neki.
2008. jún. 23. 21:32

Én most szokattam le kb. 2 hónapja, 13 hós korában. Addig egy szobában aludtunk, s mikor először ébredt, magam mellé vettem, és akárhányszor ébredt, cicizett. Kb. 5x ébredt minden éjjel. Persze cicin gyorsan visszaaludt, de már nagyon megelégeltem.


Kiköltöztem a szobából, és kiderült, hogy ha nem megyek be hozzá, akkor irtó gyorsan visszaalszik magától. 3 perc nyafi, és aludt tovább. Az 5 ébredésből 2 nap alatt maradt 2-3. Aztán volt 1-2 nagyobb sírás, 1.5 óráig fent volt, sírt 5 percet, próbált aludni, 5 perc csönd. Megint panaszkodott pár percet, megint csönd. 4-5 nap múlva már egyáltalán nem ébredt, vagy ha igen, akkor kis panaszkodás után aludt újra magától.


Most ott járunk, hogy este 8-tól reggel 6-ig alszik. Akkor megszoptatom, s általában alszik még 1 órát legalább. Persze nekem ez sem elég, most azon agyalok, hogy hogy lehetne arról a hajnali szopiról is leszoktatni, amit csak azért iktattam be, hogy a tesóját ne ébressze. Már látom, hogy hiba volt, jobb lett volna ha egyszer-kétszer fölébreszti, mint hónapokon keresztül hajnalban kelni hozzá. A legrosszabb az, hogy én már nem tudok visszaaludni a reggeli szopi után.

2008. jún. 23. 21:32
Na,majd biztos rohangál az apja.Máskor mikor hazaért éjszaka a munkából,Lili pont felébredt,egyből jött engem ébreszteni,hogy nem nyugszik meg a lány.Meg sem próbálta.
2008. jún. 23. 21:28
Lehet olyat, hogy az apja veszi fel éjjel, amikor kéri. Akkor könnyebb. Tőle nem tudja kérni.
6. M_Marcsa (válaszként erre: 5. - Mimus)
2008. jún. 23. 21:27

Az igaz, hogy ellenne nélküle, de a szokás... Meg a cici olyaaaaaaaaaan jó.

Persze, értelek. Voltam ebben a helyzetben. Nem vagány.

5. Mimus (válaszként erre: 3. - M_Marcsa)
2008. jún. 23. 21:24
Ezért akarom én is leszoktatni,mert rohadt fárasztó mostmár,tiszta hulla vagyok.És már nem kicsi,el lenne nélküle.
4. Mimus (válaszként erre: 2. - M_Marcsa)
2008. jún. 23. 21:23
Szia!2hét múlva egy éves,de anyira hozzászokott,hogy nem tudom mit csináljak.
2008. jún. 23. 21:22

Miért akarod leszoktatni?


Én a 20 hós kicsi lányomat kellett leszoktassam, mert 3 óránként kérte éjjel. Brutélis voltam, nem adtam. Cirkusz. Sírás. Nem adtam. Egy hét után már nem cirkuszolt. Jó ideig vizet kért helyette, aztán azt se.

Muszáj volt, mert készültem vissza dolgozni, meg azért éjjel aludni is lkellett.

2008. jún. 23. 21:20
Mekkora a lányod?
2008. jún. 23. 21:18
Hogy szoktassam le a kislányomat az éjszakai szopizásról?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook