Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hogy reagálod le, ha anyósod rendet tesz a szekrényedbe? fórum

Hogy reagálod le, ha anyósod rendet tesz a szekrényedbe? (tudásbázis kérdés)

1 2 3 4 5
39. c42aaaac41 (válaszként erre: 35. - C1e9612cd3)
2010. jan. 30. 11:10
igen ez jól jött ki.:)))
38. SF
2010. jan. 30. 11:10
Megmutatnám neki az ajtót, hogy ott menjen ki, és aztán örökre felejtse el, hol látta!
37. c42aaaac41 (válaszként erre: 36. - 57aa4ea1e8)
2010. jan. 30. 11:10
háhá.jaja.ha már ott van legalább hasznosat tegyen.:)))))
36. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 34. - C42aaaac41)
2010. jan. 30. 11:07
El is mosogathat, sőt, főzhet is :D
35. c1e9612cd3 (válaszként erre: 34. - C42aaaac41)
2010. jan. 30. 11:06
Úgy tűnik nem csak én gondolkodok így :))
34. c42aaaac41 (válaszként erre: 31. - 8063d44440)
2010. jan. 30. 11:04
carjál rá.ha pörögsz rajta,akkor sem lesz jobb.csak magadat idegesíted.mindenesetre én azt tenném,hogy megköszönném,de azért elmondanám ,hogy a saját rendszeremet jobban szeretem,úgyhogy legközelebb ha segíteni akar,akkor inkább vasaljon ki.:)))vagy rakjon rendet a cipők között.:)
33. c1e9612cd3 (válaszként erre: 31. - 8063d44440)
2010. jan. 30. 11:04

Mond azt neki, hogy köszönöd szépen a rendrakást, de nálad másképp vannak rendszerezve a ruhák, és máskor is szívesen veszed a segítségét, de szeretnéd, ha a te otthonodban ugyan abban a rendszerben lenne minden, ahogy eddig is volt.

Ez sztem elég diplomatikus. Értésére adod vele szt is, hogy itt te vagy otthon, és a te rendszeredhez kell itt idomulnia. Ha legközelebb se azt használja, akkor pedig egyértelműen megmondhatod neki, hogy csak dupla munkát csinál neked az egésszel, ezért nem tartasz igényt a továbbiakban az ilyen jellegű segítségére.

De lehet, hogy már az első figyelmeztetés után se nyúl többé a szekrényeitekbe.

2010. jan. 30. 10:59
Valaki nálam is rendet rakhatna a szekrényemben, én utálom csinálni, és időm sincs rá. De nekem nem csinálja meg senki... bárcsak megtenné.
31. 8063d44440 (válaszként erre: 27. - Mamici51)
2010. jan. 30. 10:58

mit gondolsz, ha kiosztom, akár szépen akár csunyán, ő akkor semmképes megérteni, hogy mit is akarok érzékeltetni,akkor harag lesz és nem azt fogja mondani, hogy a menye haragszik mert rendet rakott a szekrényébe, pedig csak segiteni akart.?

Én azt gondolom mindenkinek van egy magánszférája és azt illene tiszteletbe tartani

2010. jan. 30. 10:56
Inkább ne tegye!
29. c1e9612cd3 (válaszként erre: 20. - F8db0709b8)
2010. jan. 30. 10:55

:) a mosogatást totálisan megértem :)

December végén voltak nálam anyós jelölték. Ebéddel vártam őket (persze elkéstek), nekem meg mennem kellett dolgozni du. 3-ra. Így aztán a mosogatással úgy voltam, hogy majd miután hazaértem megcsinálom, annyit csak bír várni a dolog. Párom anyja, segíteni akart (nem rossz szándékkal), és közölte, hogy amíg készülődök, elmosogat. Majdnem szívrohamot kaptam, amikor megláttam, hogy mivel mosogat! 2 szivacsot tartok a mosogatónál. Az egyikkel mosogatok, a másikat takarításra használom (pld. gáztűzhely tisztítása, csempe takarítás, stb.). De szemmel látható külömbség van a 2 szivacs között. A Takarítós láthatóan elszíneződött a használat során (főleg, amire használom, attól lehet is). Erre anyósjelölt nem a tiszta, mosogatós szivaccsal állt neki, hanem a koszos, takarítóssal. Nem szóltam neki, mert jószándékkal csinálta, de miután hazaértem, újra mostam mindent. Azért elgondolkoztam rajta, hogy valyon mit gondolhat rólam ő, mint tisztaságmániás, hogy ilyen koszos a mosis szivacs??? :)))))



Amúgy, a kérdésre válaszolván, attól függ a reakcióm, hogy milyen szándékkal csinálja az anyós a rendrakást. Én se szeretem, ha belepiszkálnak a cuccaim közé, de ha nem tolakodó, és ritka az ilyesmi, akkor biztos nem venném bántásnak, és nem idegesíteném magam rajta. Ha viszont levakarhatatlan, tolakodó, okoskodó az anyós fellépése, akkor nekem is elszállna az agyam még ennél kissebb dolgoktól is. Viszont akkor a szám is kinyitnám...

28. 8063d44440 (válaszként erre: 23. - 77dcc060d6)
2010. jan. 30. 10:53

nincs mit szégyelljem magam, mert a szekrényeim nem rendetlenek, akármikor meg mutatom bárkinek, csak nem úgy vannak rakva ahogy nála.De most úgy rakta, Örülök!

DE az ő szekérnyébe még apósom sem nyulhat be, könnyű megőrizni olyan helyen a rendet, de nálam a két éves és a hatéves is minden szekrénybe jártas. Nics időm futkosni utánuk és nem is akarok. Érezze otthon magát mindenki.De én nála úgy ülök mint egy tűbe , mert ha elmozditok vmit, rögtön meg kell igazitsa.

Sajnos ezt tudom nem lehet megérteni

2010. jan. 30. 10:50

Ha nem kioktatással együtt teszi, nem biztos hogy rád szeretett volna pirítani.Bár régi ifjúságomból emlékszem, hogy nagyon bosszantott, mert ugye az én dolgom...lenne és égő a jatata, meg különben is én tudom mit hova akarok tenni...majd.....

De nálam az csapta ki annak idején a bíztosítékot, mikor az utca népének mondogatta, hogy jön rendet csinálni, mert nekem nem megy!Pedig a két kis gyerekemmel foglalkoztam, és lehet hogy arra gondolt, hogy nincs rá időm...de ezt ki tudja??

26. 77dcc060d6 (válaszként erre: 24. - C42aaaac41)
2010. jan. 30. 10:49
:DDDDDDDD
2010. jan. 30. 10:48

Nagyon tudom irigyelni azokat az embereket, akik hasonlóan reagálnak mint Fáradt, de sajnos én nem vagyok ilyen, valószinű azért, mert ismerem az anyósom, és ezt nem azért mondom, mert anyós.

Megbizom, beengedem a házamba, nem akarok semmi kétértelműre gondolni, még azt sem hallom meg, amit a sógórnőm mond, akinek több a régisége a családban, mit nekem.

Beengedtem, mert beteg volt a gyermekem és ő volt az aki jönni akart, máskor is megoldottam nélküle, errefel ő megmutassa, hogy mit tud.

A szekrény nem is volt annyira rendetlen, hogy meg kivánta volna a rendrakást. A lányom melegitői, bugyikák, harisnyák és zoknik voltak ott, csak nem úgy rakva ahogy neki tetszett, melegitők hátul ő elérakta meg hasonlók. Na ezzel kiboritott nagyon, holott már rendet rakott abba a szekrénybe is ahol a kifestősök meg ceruzák vannak, persze nem tudom ki hogy van de én ezeket a szekréneket nem gyakran rendezem, hisz minden nap ott járnak a gyerekek, na azt még úgy vettem, hogy a gyerekek ki szedték ő meg vissza rakta, de persze már jelnek vettem azt is, de ez most 1000re tekerte a vérnyomásom.

Az anyám, nem nyúlt soha semmihez, ha nekem úgy jó volt akkor ő azt elfogadta. Dehát anyós nem birja elfogadni, ha nem úgy müködnek a menyei mint Ő. Pedig SOHA NEM FOGOK ÚGY MÜKÖDNI!

De most megvan, hogy mitől jó egy anyós meny viszony. Egyszerű. Ha képes vagyok tiszteletben tartani és elfogadni a másikat!Ehezz viszont kell némi intelligencia. Köztünk csak úgy marad meg a szinlelt jó kapcsolat ezek után, ha képes leszek nem szólni, de ha most itt lenne,kiosztanám.

DE hogy tudom megállni, hogy ne szóljak?Az a baj, hogy a férjem is azt mondta, persze az anyjáról lévén szó,hogy miért kell ebből problémát csinálni, biztos szerinte is kellett oda ez a rend. A kicsi lányom az egyetlen aki azt mondta a mamának, hogy nem úgy kell, de mama azt mondta úgy szép!

Hú de felhúztam magam!

Na ezért nem engedi be a sogórnőm a házába, most értem! csak azért nem mondom el neki, hogy ne röhögjön ki

2010. jan. 30. 10:48
Megkérdezném,hogy a fekete vibrátort hova is tette?!
2010. jan. 30. 10:44
elszégyelném magam és biztosan változtatnék.
22. békéséva (válaszként erre: 19. - Briell)
2010. jan. 30. 10:43

Megtudnád mondani miért?,hogy mindenki " más " rendet tehet a szekrényben csak az anyós nem??

Ha csak jóindulatból, segitésként tenné???

2010. jan. 30. 10:42
Én mondjuk anyumnak sem hagynám hogy a dolgaim közt pakolásszon.Tehát nem anyósom ellen vagyok,hanem az ellen hogy bárki is belepiszkáljon a dolgaimba.
2010. jan. 30. 10:41

Én nem hogy pakolni,de mosogatni se hagyom,mert azt akkor tuti elölről kell kezdeni:D

Először tartson rendet magánál aztán lehet itt okoskodni,bár nincs szükség rá:P

19. briell (válaszként erre: 17. - Fáradt*)
2010. jan. 30. 10:38
Valaki... csak ne az anyós... hidd el.
18. briell
2010. jan. 30. 10:38
Ja és nekem úgy rakott rendet, hogy a tanga bugyik hátra, a nagyobbak előre, hogy én azokat hordjam...De mindenbe beleszólt és én még hallgattam is rá nem is kis ügyekben.
2010. jan. 30. 10:37
Istenkém!!Mit nem adnék,ha valaki megcsinálná helyettem!!
16. briell
2010. jan. 30. 10:37

Az én anyósom is rendet rakott a szekrényemben nem is egyszer... (ide költöztek egy utcával feljebb tőlünk, és minden nap okoskodott valamit)

Állítsd le finoman mielőbb- de elsősorban a férjednek kellene, mivel ő az édesfia. Nálunk sosem szólt a férjem az anyjának, én meg csak nyeltem és nyeltem a sok beszólást. Most válunk, de az anyja keze nagyban benne van az egész válásban. (még a bíróságnak is írt egy 12 oldalas levelet rólam... 42 éves a fiacskája...)

15. 1f9774333a (válaszként erre: 3. - 3952bcd4e7)
2010. jan. 30. 10:35
dettóóóóó
14. era06
2010. jan. 30. 10:35

úgy járna mint a taxi óra :)

bár a döbenettől köpni, nyelni nem tudnék

13. c382968b97 (válaszként erre: 5. - Fáradt*)
2010. jan. 30. 10:34
A bejárónő nem pakol a szekrénybe max a helyére teszi a széthagyott dolgokat. csaask akkor pakol, ha megkérem rá.
2010. jan. 30. 10:34
tulajdonképpen jó anyóssal élni, a disznó fia körül nem nekem kell rendet tartanom :D
2010. jan. 30. 10:33

Megköszönöm!

De, megkérem, szépen többet ne tegye, mert én tudom hol a helye a dolgoknak.

Ha szólsz neki nem fog megsértődni.

2010. jan. 30. 10:33
ha szépen összehajtogatott annak még örülnék is nem nekem kell :)
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook