Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ha a gyerek már mászik, mit érdemesebb venni, hogy ne pakoljon, ne nyitogassa a szekrényeket stb? fórum

Ha a gyerek már mászik, mit érdemesebb venni, hogy ne pakoljon, ne nyitogassa a szekrényeket stb? (tudásbázis kérdés)


2009. márc. 17. 14:11
Vakdugót a konnektorokba mindenképp.Virágot a földre ne tegyél,mert az én kis unokám kigyomlálta mire az anyja beért a fürdőszobából.Most már a virágok fel vannak pakolva,2 fiók van amit kedvére nyitogathat,abban zoknik vannak, és alsónadrágok.Már 2 éves elmúlt,de még mindig imád rámolni( Kisfiú)
21. direne
2009. márc. 17. 14:05

Nekünk járókánk volt.

A Kicsik általában kint másztak, jöttek-mentek, amikor meg fennforgás volt: csöngettek, vagy épp kifutott a tej, akkor betettem őket a járókába.

Én járóka-párti vagyok. Nem a pakolászás, hanem a gyerek biztonsága szempontjából.

2008. szept. 25. 17:26
Én a szekrényeket kallantyúzom, vagy összekötöm, az asztalszéleket meg ablakra való szigetelő csíkkal " védem ".
19. Arika
2008. szept. 24. 10:03

Sziasztok!


nekem van egy 1 és egy 5 éves lányom, belső kétszintes lakásban élünk.


mikor elkezdtek mászni, a legfontosabb volt a lépcsőket lezárni lenn és fenn egyaránt.


Ezzel nálunk ki is merült a bababiztonsági felszerelések vásárlása jó sokáig (5 évre)


A nappaliban a nagy mindig kipakolt egy szekrényt...ide a törölkozőket pakoltam át, azokkal nem tud csinálni semmit.

A konyhában szintén átpakoltam, és a nagy ha pakolt mindig csak a mosogató alatti szekrényt rámolta.

Ezzel szemben jött a kicsi, aki egyik napról a másikra a lépcsőn mászott (igy ajtórács azonnal visszakerült), majd kipakolt mindent a konyhában!

Őt a nappali sosem érdekelte viszont a konyhám néha a bombacsapás utáni állapotot mutatta..

igy most ő is megkapta a mosogató alatti szekrényt, a többire viszont vettem ajtózárakat.


Most 1 éves a lányom, jön megy az egész lakásban...néha kipakolja a cipőket az előtérben, szétdobálja a konyhai törlőimet, ..de nincs bezárva egy 1x1 méteres ketrecbe.

a fürdő és a wc ajtókat viszont zárjuk mindig, mert ha oda bekerülne...:D:D:D


én nem bánom hogy ilyen szabadon neveltem-nevelem őket, mert pl a lépcsőn biztonsággal közlekednek egész pici koruktól, ha elesnek, megütik magukat akkor üvöltenek csak, ha tényleg nagy ütés érte őket.(ami ritkán van!)

viszont a játszótéren nem egyszer látom, hogy egy pici eséstől mekkora hisztit képesek csapni a gyerekek....:(

18. 1eb84e4bad (válaszként erre: 15. - E3fbbc47f9)
2008. szept. 23. 17:13
Köszönöm a sok tanácsot :-)
17. 2577cdcc12 (válaszként erre: 12. - 1eb84e4bad)
2008. szept. 23. 14:58
Minden gyerek lefejeli az asztalt, meg lehorzsolja magát. Ez is a felfedezés része...
16. Lexike
2008. szept. 23. 14:53
Nekünk van járókánk is meg rácsunk is az ajtón. Vettünk fiókzárt is de nem használtuk. Kétszer háromszor kipakolta a zoknikat a fiókból azóta nem érdekli. Szerintem néha jól jön a járóka, amig olyat csinálok, hogy nem tudok 100%-osan rá figyelni. Amikor ráérek természetesen szabadlábon fedezheti fel a lakást. Én megmutattam neki mindent, úgy már nem volt izgalmas utána.
2008. szept. 23. 14:47

Èn bababiztossá tettem az egész házat,így jöhet -mehet bármerre,persze szemmel tartva.Mindenben részt vesz,mindenhol ott van,sertepertél,kukucskál.

Nekünk csak 2-3 komódfiókot tud kinyitni,így azokban nem bánom,ha kutakodik,ezzel fejlödik, a kis kíváncsi tücsök:)

Persze néha becsukja az ujját,így a komódrámolás eleinte felügyeletet igényel.

Vigyázz, az ajtókat is szeretik becsukni:)Könnyen kinn rekedhetsz.

Viszont vannak olyan percek,amikor muszáj bombabiztos helyre tenned.Nos én úgy oldottam meg,hogy amikor még csak kezdö mászó volt,akkor egy szuper ugrálóvárba tettem,amiben a falaiba nyugodtan beverhette magát,nem okozott fájdalmat magának .Ezt kinötte már,így most ha fözök,de nem zárhatom ki belöle,mert hosszadalmasabb,akkor etetöszékbe teszem, nagyon szuper van ,nem borul fel.Ilyenkor énekelünk,mondókázunk,bohóckodunk,s kap pár ezt-azt a kezébe.

Ha meg másol van dolgom(mosdó),de csak pár perc, s nem kell látnia,akkor a kiságyába teszem,de félek,hogy kiesik...pedig a legalsó szinten van.

Igazából szerettem volna egy mobil kis ilyen-olyan formára csukható rácsosat,de aztán mindig csak elodáztuk...úgyhogy nem tudom lenne -e még értelme...

Ha meg már nagy,akkor 2 dolog jöhet szóba:ajtót becsukni,de ez csak akkor jó,ha a szoba az tuti gyerekbiztos és kifelé nyílik.Ez nem szerencsés ,mert azt hiszi büntetés,hiszen nem lát ki.Vagy az ajtórács,ez szuper,egész szobában tud játszani,de ha valami miatt muszáj,akkor innen nem tud kijönni...már persze addig,míg rá nem jön a nyitjára:)

Még ilyet nem vettünk,egyenlöre nem érzem a szükségét.Àm ötletnek szuper.


èn javaslom neked,hogy legalább 1 szobát csinálj meg bababiztosra, s vegyél ajtórácsot, ez hosszú távon használható..és bizony sokáig lesz az,hogy nem tud még járni,de mászik ide-oda..ám még nem érti meg,hogy mit nem lehet...de kell a biztonság,nos erre meg egy mobil változatot,amit vihetsz magaddal oda,ahol éppen hosszabb idöt tevékenykedsz.

Àm amit csak lehet azt mind a gyerekkel együtt csináld,hamar meghálálja majd:)Segít port törölni stb:))))Èdes lesz.:)S nem árt ha látja,anyu-apu dolgozik, s az is csak a javára váik,ha ö is részt vehet benne.

Persze vannak helyzetek,amikor muszáj..no,erre van az elözö javaslataim egyike.:)


Jó babázást:)

2008. szept. 23. 14:45
En a leheto legkevesebb egyertelmu tiltas hive vagyok. Epp ezert hagyom majd pakolni, maszni szabadon, es megprobalom a leheto legbiztonsagosabba tenni a lakast. Parnakkal, szivaccsal, zarakkal stb. A kis balesetek pedig elkerulhetetlenek.
13. drnéni (válaszként erre: 4. - 2577cdcc12)
2008. szept. 23. 14:39

Hát ezzel vitatkoznék. Gyereke válogatja. Az én lányomat 1 éve nem lehet rávenni, hogy ne rámoljon, pedig elég következetesek voltunk. Annyit értünk el, hogy most már suttyomban csinálja.

Egyébként mi sem jasználtunk se járókát, se kerítést, épp azért, hogy megtanulhassa, mit szabad és mit nem.

A második gyerekkel nem biztos, hogy így fogom csinálni.

12. 1eb84e4bad (válaszként erre: 8. - 57e30dd35c)
2008. szept. 23. 14:31
És pl nem féltél, hogy bemészik az asztal alá és lefejeli a lábát, vagy hogy a radiátorba lehorzsolja magát?
11. Sz.Csirke (válaszként erre: 5. - 1eb84e4bad)
2008. szept. 23. 14:31
en is ennek a hive vagyok, hogy ha muszaj, beteszem a kisagyba vagy az etetoszekbe magam melle. A kerites egyebkent arra jo, hogy kis idore a sajat szobajaban maradjon, ami biztonsagos, de azert erdekes.
2008. szept. 23. 14:31

Ha nem akarod,hogy kirámolja a szekrényt ami alul van akkor érdemes a kallantyújára gumit tenni,úgy bíztos nem fogja kinyítni.

Az alsó fiók ami általában 5-6 ból áll,érdemes egy hosszú rudat,vagy lapos műanyag rúdat becsúsztatni a kallantyúk közé.Így nem mászik be,és nem húzza ki.

9. 1eb84e4bad (válaszként erre: 7. - Fibs)
2008. szept. 23. 14:30
érterm miről van szó, köszi!:-)
2008. szept. 23. 14:30
Nálunk ez úgy lett megoldva hogy az alsó polcokon csak neki valo játékok voltak a szekrényeket meg összekötöztem (nem mutatott szépen de nem pakolta ki)Így eljátszott nem volt bezárva és nyugodt voltam én is hogy nem pakol ki semmit meg nem ránt magára semmit
7. Fibs
2008. szept. 23. 14:29

A mi babánk egy éves, amíg csak mászott nem nagyon pakolt, most viszont állandóan.

Szerintem a legjobb ha veszel olyan biztonságos zárakat amit a szekrényekre lehet szerelni. Két fajtája van. Az egyik amelyik a szekrény fogóját "köti" össze így nem tudja kinyitni. A másik fajta pedig a szekrényt csak kicsit engedi kinyitni.

Kicsit bután tűnik a leírása, de nem tudom a pontos nevüket.Bármelyik bababoltba (és hipermarketbe) kapsz ilyet.

6. Sz.Csirke (válaszként erre: 4. - 2577cdcc12)
2008. szept. 23. 14:29
En azt az otletet kaptam, hogy tegyek olyan dolgokat az egypar elerheto fiokba/szekrenybe, amiket pakolhat, a tobbit meg zarjam le. En semmikepp sem korlatoznam, hiszen ez a felfedezes ideje.
5. 1eb84e4bad (válaszként erre: 4. - 2577cdcc12)
2008. szept. 23. 14:28
Még ez a lehetőség is fennáll:-) Egyenlőre ötleteket gyűjtök.:-) Csak gondolom amíg nem tudja, hogy merre másszon és merre ne, addig is van otthoni teendő, nem? Vagy ha már mászik, attól még elvan a kiságban, ha nem alszik? Végülis az is elmegy járókának, ha lejjebb teszem.. Hangosan gondolkodom:-)
4. 2577cdcc12 (válaszként erre: 2. - 1eb84e4bad)
2008. szept. 23. 14:27
Így fedezi fel a világot, persze azért keretek között, de hagyni kell :o) Én nem tettem se járókába, se kerítés nem volt. Többet kellett rá figyelni, de hamar megtanulják, hogy mit lehet, és mit nem. Már ha következetes vagy. Ha csak mosolyogsz mikor kirámolja a fél szekrényt, akkor ne várd, hogy legközelebb ne tegye...
2008. szept. 23. 14:26
Miert nem biztositod be a lakast inkabb?
2008. szept. 23. 14:25
vagyis járóka, vagy inkább rácsos kerítés, ami bárhogy alakítható? vagy egyik sem? KÖszi előre is!
2008. szept. 23. 14:25
Ha a gyerek már mászik, mit érdemesebb venni, hogy ne pakoljon, ne nyitogassa a szekrényeket stb?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook