Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hogy oldjátok meg a kutyátok etetését, ha nem sok jut magatokra sem? fórum

Hogy oldjátok meg a kutyátok etetését, ha nem sok jut magatokra sem? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
39. Bucóka20 (válaszként erre: 32. - 5da2bd95cb)
2009. nov. 5. 16:24

Ezt azért megcáfolnám,hogy megeszi amikor már nagyon éhes,mert barátomnak a kutyája se ette a tápot,és próbálta rászoktatni, 1 nap nem ette ..2. nap sem..3 nap már remegett a kutya,igy persze megkapta a normál főtt láb + maradék adagját.

Szerintem amelyik kutya nincs kiskorától a táphoz hozzászokva,azt már idősebb korába felesleges eröltetni. Én szerencsés vagyok az én kutyum eszi a tápot a konzervet,házi kaját,csontot...mindent,még azt is amit nem kellene.

2009. nov. 5. 16:08
Nagyon nagy fájdalmam, hogy a magyar emberek többsége még mindig nem minőségi állattartó. Ebben a vonatkozásban is le vagyunk maradva a többi EU-s országtól.
37. mmacus
2009. nov. 5. 16:08

Mi kétszer adunk enni a kutyusnak, ebből a reggeli száraz táp, nagyon ritkán kevés kutyaszalámival.

Az esti vagy maradék, egy kis csonttal felturbózva (le szoktam fagyasztani a levesben főtt csontot és azt osztjuk be neki), ha nincs neki való maradék, kb minden második napon pedig kutyakonzervet kap, kevés kifőzött tésztával, vagy rizzsel. Nagyon jó az általános állapota, virgonc. Sokan mondják, hogy csak egyszer kellene ennie, lehet, nem tudom. 6 éves. Nem is az evés szükségessége miatt adunk kétszer, hanem mert nem ott lakunk, ahol ő van, nem lehet szabadon, és etetéskor engedjük ki egy hosszabb időre, amikor vele vagyunk.

Ja, a maradékot pedig úgy oldom meg néha, hogy munkahelyen ebédelek, viszek ételest, és hazaviszem neki azt, amit gondolom, hogy megenne.

2009. nov. 5. 16:07
nem beszélve arról, hogy semmi vitamint nem kapnak, így egészen biztos vagyok benne, hogy nem egészségesek, hiánybetegségben szenvednek.
35. 5da2bd95cb (válaszként erre: 28. - 3697406b65)
2009. nov. 5. 16:06

A minőségi tápgyártók már nem engedhetik meg maguknak, hogy rossz, káros dolgokat keverjenek a tápjaikba... Ezért hőkezeléssel tartósítanak.


A heti egyszeri kajakihagyás pedig roncsolja a bélflórájukat.


Az elhízott kutyák pedig cukorbetegek, szívbetegek, magas vérnyomásúak lehetnek, vagy egyéb káros szövődmények is kialakulhatnak, mint az ízületi gyengeség, vagy elkopás.

34. 5da2bd95cb (válaszként erre: 28. - 3697406b65)
2009. nov. 5. 16:03
Az én kutyám minőségi tápot kap, akkora, mint a tieid, de ő nem kövér, teljesen egészséges, és olcsóbban kijövök, mint te.
33. 5da2bd95cb (válaszként erre: 31. - 3697406b65)
2009. nov. 5. 16:00
Ez nem igaz! A kutyád ragadozó! Nem tudja megemészteni a nyers növényi táplálékot. A főtt dolgokban pedig nincs vitamin, mert a hő megölte őket. A kutyáknak emellett más a vitamin és fehérjeigényük.
2009. nov. 5. 15:57

Én is nagyon rossz anyagi helyzetben vagyok. A kutyám viszont minőségi tápot kap enni. Ebből nem vagyok hajlandó alább adni. egy hónap 10.000. Ha megveszel egy középkategóriás tápot, ami 10-15 kg, még egy nagytestű kutyánál is elég egy hónapra. Az összesen 5000 Ft. Kistestűnél olcsóbb. Ha tartósan nem tudsz neki havi 5-6000 Ft-ot biztosítani, talán jobb ha megválsz tőle.


Ha nem eszi meg a száraztápot, önts rá vizet, vagy levest, annyit, amennyi elfedi és keverd össze egy kiskanál májkrémmel. Garantáltan meg fogja enni. Ha nem első nap, akkor másnap, vagy amikor éhes lesz.

31. 3697406b65 (válaszként erre: 29. - Noncsi18)
2009. nov. 5. 15:40
Mi csak napi egyszer adunk a kutyáknak, bár akkor bőségesen. Hááát ha eddig nem adtál neki csontot, akkor nem tom adhatsz-e neki, főleg h gyorsan eszik, mert én hallottam már olyat, h a kutya ilyen miatt fulladt meg. Mert nem rágta meg, hanem csak nyelte... Szerintem a házi kosztnál pedig nincs tökéletesebb, hisz mi is azt esszük, és abban benne van minden szükséges tápanyag.
30. Rozália (válaszként erre: 16. - A74de3d08a)
2009. nov. 5. 03:52
Amennyiben maradékot kap a kutya, ott nem lehet kiszámolni, mennyibe kerül naponta...
2009. nov. 4. 22:57

Nekem német kis spiccem van. 2 éves! Szerintetek Napi hányszor kell etetni? És mekkora legyen neki az adag?

Én se nagyon tápozok! Mindig maradékot eszik, vagy ha drága kaját főzők magamnak akkor neki külön főzök. Lebbencs leves, tészta, rízs, hús...... Ilyenek.... Imádja, bár ő mindent megeszik! Az a bajom vele hogy nagyon nagyon gyorsan eszik és meg se rágja a kaját....Nem tudom erről, hogy tudnám leszoktatni..?

Csontot nem szoktam neki adni csak ilyen porc végeket, de szerintetek szabad neki adni?

Köszi a válaszokat!

2009. nov. 4. 21:42

Nekünk 3 nagytestű kutyánk van (2 németjuhász, egy kaukázusi), és mi is állateledel boltban vesszük nekik a farhátat, szárnyat, nyakat, lábat stb. Egy csomag kb. 2 kg, és 500 ft körül van. Ezt megfőzzük, kenyeret bele meg a maradékokat, és kész a kajájuk. Az állatorvos szerint túl kövérek. És egy kutya 300 ft-ba kerül naponta. A száraz tápot meg sem eszik, konzervet meg csak nagyon ritkán kapnak. És heti 1x kihagyjuk nekik a kaját az állatorvos tanácsára.

Gyönyörűek, egészségesek, és nem esznek meg mindenféle tartósítószert.

27. a74de3d08a (válaszként erre: 26. - Moonlight1984)
2009. nov. 4. 20:12

Nem olyan drága a minőségi sem.

Mondom, nekem most 306 Ft-ra jön ki egy nap.

Igen, de pár hónapig ki lehet húzni az olcsó táppal is, ha annyira nincs valakinek pénze.

26. moonlight1984 (válaszként erre: 25. - A74de3d08a)
2009. nov. 4. 19:49

Az igazán minőségiben lehet.De úgye az ára is arányos a minőségével...

Itt arra volt igazán kíváncsi a kérdező,hogy kevés pénzből hogy lehet legjobban ellátni a kutyust.

A nagyon olcsó kutyakaja beltartalmáról gondolom osztod a véleményem...annál a házi sokkal többet ér.

25. a74de3d08a (válaszként erre: 24. - Moonlight1984)
2009. nov. 4. 19:16
Én táppárti vagyok, abban biztos benne van minden szükséges. Mármint a jó minőségűben.
24. moonlight1984 (válaszként erre: 23. - A74de3d08a)
2009. nov. 4. 18:55

Nyesedékként nálunk az állateledel boltban a szárnytő,hibás húsdarabok,nyak keverékét árulják.Kb a fele színhús,de van benne némi baromfibőr,farhát is.

A napi szintű maradék melett ez egy 40 kg testtömegű,felnőtt kutyának teljesen elég.Ha azt számoljuk,szárazból 35 dkg az adag,az se több.Igaz arra még iszik,ehhez pedig jár a leve.

Beltaralomra közel azonos.Ja azt el is felejtettem,hogy kúraszerűen nagy kiszerelésű vitamintablettát is kap,abból 20 ft a napi adagja.

23. a74de3d08a (válaszként erre: 21. - Moonlight1984)
2009. nov. 4. 18:36

Háááát, te tudod, nekem elég kevésnek tűnik, ha nem adsz neki szárazat.

Milyen az a nyesedék?

2009. nov. 4. 17:57

Szerintem mindenesetre jobb a kutyának mint a 150 ft-os kutyatáp,tele vegyszerekkel.

A drágábbra meg nem mindenkinek telik,én amúgy se vagyok táp-párti,elég messze áll a kutya eredeti táplálkozásától.Persze a mienk is kap,változatosság miatt heti 1-2 nap,mert vannak benne hasznos dolgok is.De állandóan nem etetném táppal.

21. moonlight1984 (válaszként erre: 16. - A74de3d08a)
2009. nov. 4. 17:54

Nálam a főzött,jó beltartalmú kutyakaja napi leosztásra olyan 160 ft-ra jön ki.Fél kiló nyesedék,láb 75 ft+ 1 nagy velős csont (Tecsóban 90 ft kilója) kb 30 ft,15 dkg tészta 30 ft,egy kis szál répa,gerezd fokhagyma 35 ft.Pár napra előre megfőzöm,kint is eláll már a hüvösben.Hetente 2 alkalommal elmegy rá max 1 óra.Tészta helyett néha rizs,kukoricadara,kenyér-mikor mi van.Olcsó tésztát veszek,a leárazott répa is épp megteszi.

Ezzel jól lakik a dog-boxer kutyánk.Csillog a szőre,egészséges,és jó ízüen eszi.

Szerintem olcsóbb mint a száraztáp.

2009. nov. 4. 17:01
Nem feltétlen csak a konzervek jók a kis kedvenceknek.Mi száraz kutyatápot szoktunk venni,arra az esetre ha nincs más,egyébként maradékot kap.spaniel kutyánk van,18 kg és gyönyörű a szőre.
2009. nov. 4. 15:27
Köszi szépen a válaszokat! Úgy gondolom, hogy olcsóbban kijövök, ha tésztát, lábat,kenyeret,stb összefőzöm.Laktatóbb,de azért néha mehet a táp is,ha épp nincs kedvem nekik is főzöcskézni...
2009. nov. 4. 15:19
15 kilós Darling kb. 4.700; Chappy meg 5.000 Ft.
17. Bucóka20 (válaszként erre: 15. - 2b9a946b07)
2009. nov. 4. 15:09

Szinte akkor semmi se tápláló,ne egyen konzervet,mert nem tápláló,az olcsó táp szintén nem tápláló...és a kenyér sem.

Nekem meg mondjuk sokan mondták,h nem szabad nyers hust adni a kutyának.

Összességébe jó a maradék,mert az főtt,vagy a konyháról kapott kaja+ táp.

2009. nov. 4. 15:09

Legolcsóbb a száraz.

Nekem 306 Ft jelenleg, prémium minőségű táppal.

Akik nem azzal etetitek, kiszámoltátok már, hogy kb. hány forint egy napi kaja?

2009. nov. 4. 15:06

hát a csak kenyér nem túl tápláló, az csak szénhidrát, kell a hús is nekei, meg gondolom szívesen ropogtat.

ja a húsboltban érdeklődj, meghúsgyárnál, van-e dsiznósajtvég, nyesedék, darálék, olcsón.

14. a74de3d08a (válaszként erre: 3. - 8c73a5832e)
2009. nov. 4. 15:06

Száraz táp, nagy zsákkal. (10-15 kilós)

Vannak rosszabb minőségűek, azok olcsók, ideiglenesen, pár hónapig lehet adni nekik.

Jobb, mint ha emiatt megválnál tőlük.

13. stuxx (válaszként erre: 3. - 8c73a5832e)
2009. nov. 4. 15:06

Szia!


Nekünk is hasonlóvá vált a helyzetünk, így mi minden konyhai maradékot bekeverünk a kajájába.

Piacon veszünk farhátat, liba-, kacsanyakat. Abból főzök neki. Adhatsz hozzá szárított kenyeret (azt is tök olcsón lehet venni, igaz nagy kiszerelésben).

Higított tejbe, olcsó tejföllel, vagy húslével bármit elkeverhetsz, ami felszívja.

De főzhetsz pl. puliszkát (polenta) is. Én vízzel és tejjel, jó hígra főzöm, és kicsit tovább mintha magunknak főzném (kb. 20-30 percig, hadd puhuljon a kukoricadara). Abba is belekeverek tápot, maradékot, kutyaszalámit.

Ezek mind olcsók, és táplálóak. Régen is ilyesmikkel etették a kutyákat.

A tápokat önmagukban soha nem adjuk nekik, az állatorvosunk tanácsára.

2009. nov. 4. 15:06

Én kutyaboltban veszem nekik a nyers húst, tésztát, és szépen megfőzöm nekik. Amit nagyon értékelnek :)

Persze nem tudom, hogy mennyit tudtok rá szánni.

Olyat is szoktam csinálni, hogy összegyűjtöm (illetve Anyu is besegít) az olajat, amit már nem lehet többször használni, és az mehet a maradék kenyérre.

2009. nov. 4. 15:05

én tápot adok nekik, meg maradékot. Illetve szoktam venni olcsó húst, farhátat lábat stb. De jobb szeretem a száraz kaját, mert a hússal csomó munka van (főleg mosogatás)

Általában egy nagy zsákot veszünk akciósan egyszerre. Akkor nem kell folyton boltba rohangálni.

2009. nov. 4. 15:05

hát a2 1500 Ft/10kgos tápokban nincsen semmi tápanyag.a konzervben szintén semmi.mi régebben a drága fajta tápot vettük, de nem ette.aztán áttértünk a házira, attól fejlődik, gyönyörű a bundája és baromi olcsó is.

pulyka/kacsanyak 180-200 ft/kg

szív 2 kg fagyasztott 180 ft

farhát 200-250 körül, de akciósan 100-150 is lehet kilója


ezekből főzöl "levest", kis zöldség, sárgarépa, fokhagyma.nagy lábosban, és lefagyasztom éthordós dobozokban,de ha nincsen helyed, akkor kiteszed hideg helyre egy hétig is jó.

és ezekhez rizs/tészta/száraz kenyér

no és persze ami megmarad azt is megkapja.

ennél jobbat egy kutyával nem tehetsz, hogy főttet adsz és még ízlik is neki.

agyonreklámozzáka tápokat csak éppen nem mindegyik eszi meg.


amúgy meg telhjesen mindegy h fajkutyák-e, a testméret számít mennyit esznek

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook