Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 1-3 éves korú gyermekek anyukái! Nálatok hogy van a napirend? Mikor jut időtök magatokra a házimunkára...stb? fórum

1-3 éves korú gyermekek anyukái! Nálatok hogy van a napirend? Mikor jut időtök magatokra a házimunkára...stb? (beszélgetős fórum)


1 2 3
76. f8db0709b8 (válaszként erre: 75. - F8db0709b8)
2019. nov. 6. 19:58

Magamra idő...

Apa gyerekezik mig pancsizok...arcpakolás stb..

Fodrász..szintén ő van velük,körmöshöz a kicsivel járok

Hétvége...minden munka közös férjemmel,nincs női és férfi melo...

2019. nov. 6. 19:47

Látom régi fórum

Nekem 4 gyermekem van,16,5 éves,11 éves,3 éves és egy majdnem 2 éves.

Hétközben 3/4 4-kor kelek,megkávézok,szendvics gyártás,6:50-ig elindítom suliba a 2 nagyot,közben mosogatok,mosogépet indítok.

7-kor költöm a kicsiket,3 évest elviszem oviba,utána kicsivel bolt,hazaérünk 9 körül,nekifogok főzni,legkésőbb délben ebéd

.mig fő addig porszívózás,törölgetetés stb..ebéd után altatás,15-kor vissza oviba bátyusért,16-től tanulás a 11 évessel,18-tól vacsihoz,fürdéshez készülődés,19-kor vacsi..

Ha van 2 percem bizony itt töltöm,mert ez kapcsol ki.

74. VTgigi
2012. jan. 20. 09:09
Sziasztok!Iszonyú szervezés, de minden simán megy! Én 1 évvel ezelőtt a kislányom két éves korában mentem dolgozni. 4 órában masszőrködöm délelőtt, délután rendelőben asszisztálok. Meg kellett teremtenem a vendégkörömet, be kellett illeszkednem egy új munkahelyre is, mert nem a rendelőből mentem gyes-re. A kislányomat nem adtuk bölcsibe, dédszülők (fitt mama és papa) vigyáz mind a mai napig a gyermekemre. Férjem reggel viszi, aza 6:10-kor ébred a kislányom, délután 16-17 óra körül érkeznek haza (mint általában az ovisok, bölcsisek). Dédinél van gyermek társaság, igyekeztek egy óvodai rendszert bevezetni, azaz séta, játék, mese, dal, mondókázás, ebéd után pihi. Mostanában suliba járok, az minden szombaton gyakorlatilag teljes napot vesz igénybe, akkor apukával van a kislányom. Hétköznap este és hétvégén van a kettesben-hármasban időszak: mese, játék. Én bújok mellé altatáskor, mesélnem kell, aztán két-három dal és alszik. Én reggel 6-kor kelek, este 10-kor fekszem, munka után beiktatok szolit, tornát, szépítkezést. Ezen felül a munkahelyemen van kultúrális program, vagy csajos vacsi és a férjemmel is néha kiruccanunk hétvégi vacsorára romantikázni. Akkor családtagok vigyáznak a kislányomra akik imádják a bébifelügyeletet! A családban én vagyok a fő szervező, de nem lenne ilyen sima ügy, ha a férjem és a nagyszüleim nem támogattak volna már az első perctől amikor megálmodtam a vállalkozásomat! Üdvözlettel: G
2010. okt. 14. 21:17

Mi szeptemberben kezdtük, de eddig én is fél9-9re vittem.

26-ától dolgozom, na arra kíváncsi leszek, hogy érek be 7-re!

Viszont az ovit nagyon szereti szerencsére. Reggel van kis nyifi-nyafi, de mikor megyek érte mindig játszik, vagy rajzol és a gyerekek is kedvesen fogadják mindig. Vegyes csoport, de szerintem itt jól működik.

Most kicsit náthás, itthon tartom így azt hiszem ugrott az utolsó szabad hetem, nem tudom, pedig annyi mindent terveztem megcsinálni! De hát ő az első:))

72. tündér74 (válaszként erre: 69. - Mazsola33)
2010. okt. 14. 08:29
Köszönöm! A te kisfiad is tündéri!:)) Mi november 8-án kezdjük az ovit és decemberben kezdek dolgozni.
71. tündér74 (válaszként erre: 67. - Mazsola33)
2010. okt. 14. 08:25

Nálunk is vannak olyan napok, hogy nem fektetem le délután kisfiamat, mert későn kelt fel reggel. De akkor sem alszik el korán este, csak 9 óra után. Akárcsak a te kisfiad.:)

Nekem a munkahelyemmel szerencsém van, mert rugalmas munkaidő van, így 9-ig beérhetek majd.

70. Talian35 (válaszként erre: 10. - Éva1951)
2010. okt. 14. 07:01
ah, köszönöm :-)))))
69. mazsola33 (válaszként erre: 65. - Tündér74)
2010. okt. 13. 21:47
Nagyon aranyos a kisfiad..Én is 74-es vagyok, 1 fiam van, és mi is most kezdtük az ovit:))
2010. okt. 13. 21:44

Ráadásul csak velem hajlandó elaludni, apás alvásról szó sem lehet.

És amint elhozom az oviból, csak vele foglalkozhatok,amit meg is értek, hiszen egész nap nem látott.De ha majd dolgozom, mikor fogok takarítani(bár abban szeret segíteni, meg a főzésben is, nagyon szeret velem szöszmötölni a konyhában) de a vasalás!!!

Meg hát a munkámban sem ártana kicsit fejlődnöm, szakirodalmat olvasni, felkészülni...fogalmam sincs mi lesz...

67. mazsola33 (válaszként erre: 65. - Tündér74)
2010. okt. 13. 21:41

Hát én már próbáltam, hogy reggel előbb keltem és olyan is volt, hogy hétvégén nem aludt ebéd után, mert 9kor kelt föl és gondoltam így előbb elalszik este.

Hát nem jött be, így is fél10 volt, mire elaludt, pedig már majd összeesett.

Lehet, hogy ők ilyen bagoly-típusú gyerekek, és az is bánt, hogy nekem kell majd minden reggel "erőszakkal" kirángatnom fél7-kor az ágyából, amikor én is utálok korán kelni.

Pedig a munkát várom, csak jó lenne, ha nem 7-re kéne mennem:((

2010. okt. 13. 19:07
Köszi mindenkinek a hozzászólást! :))
65. tündér74 (válaszként erre: 61. - Mazsola33)
2010. okt. 13. 16:27
Szia! Ne is mondd, már előre félek, ha elkezdek dolgozni, fiam is későn alszik el, /én sem tudom előbb elaltatni/ az éjszakát is végig mocorogja, reggel viszont sokáig alszik, nehezen józanodik ki. Nem tudom mi lesz, ha kezdődik az ovi, de át kell állnunk majd az új napirendre:)
64. tündér74 (válaszként erre: 1. - D1c22a4b75)
2010. okt. 13. 16:20

Szia! Kisfiam 3 éves múlt aug-ban. Napirendünk: reggel 8 körül ébredés, kb. fél 9-kor reggeli, utána ebédkészítés. Fél 11-kor séta, vagy bevásárlás, 12-fél 1 körül ebéd 1 órakor viszem aludni, de csak 2 körül alszik el és nem is alszik már mindennap. Alvásidőben takarítok, vasalok, persze nem mindennap. A nagy takarításokat általában hétvégén csinálom meg. Du. 4 órakor uzsi, aztán megint kint a levegőn játszunk /rossz idő esetén persze bent:)/Fél 7-7 körül fürdés, utána vacsora, 9-kor ágyban van, de mire el szokott aludni, vagyis mire sikerül elaltatnom az fél 11.:(

Most változás lesz, mert jön az ovi.

63. egypt (válaszként erre: 61. - Mazsola33)
2010. okt. 13. 16:16
Ez a forgolódás ismerős!! Tegnap több, mint egy órán át feküdtem mellette, kifáradt pedig rendesen, nem rosszalkodott, csak feküdt az ágyban és nézegetett, de elaludni nem bírt. Nem tudom, mit csináljak vele, olyan nehezen alszik el mindig.
62. egypt (válaszként erre: 57. - Niki1)
2010. okt. 13. 16:14
Az Ikeában nagyon olcsón van leesésgátló korlát, bármilyen ágyra rá lehet szerelni. Mi is ilyet használunk.
2010. okt. 13. 10:03

Sziasztok!


Örültem ennek a topiknak, mert mostanában én is ezen aggódom, hogy lesz időm mindenre, más hogy csinálja?

Én most megyek vissza 1 hét múlva dolgozni 3 év itthonlét után és el sem tudom képzelni hogy lesz ez?

A fiam mormota, alig tudom fél 8-kor felkelteni, nemhogy fél 7-kor!!!

Eddig nekünk is jó napirendünk volt, mert nem dolgoztam, sokáig(kb. 8-ig )aludtunk, kényelmes reggelizés,utána ovi 1 hónapja én addig mindent megcsináltam, elintéztem (mert a felgyűlt szabimat töltöm)de ezután hogy lesz????

Ráadásul csak velem alszik el este 10 körül, hiába próbálom előbb letenni, csak forgolódik.


Anyukák, akik dolgoztok, ti hogy csináljátok???

60. Niki1 (válaszként erre: 58. - Zsanci79)
2010. okt. 13. 09:41
Küldtem privit.
59. zsanci79 (válaszként erre: 58. - Zsanci79)
2010. okt. 13. 09:32

Egyidősek a fiúk :) 3 nappal fiatalabb Gergőm.

Ő is skerázik le föl, nyughatatlan nagyon. Pl. takarót sem tudok ráadni, mert 5 percenként takargathatnám. Ő zsákos:)) Olyan édesen grasszál még abban is

58. zsanci79 (válaszként erre: 57. - Niki1)
2010. okt. 13. 09:28

Szia!

Megtudnád adni a felhasználó nevét, mert engem is érdekelne. Köszi :)

57. Niki1 (válaszként erre: 39. - D1c22a4b75)
2010. okt. 13. 08:13

Még mi is kiságyban alszunk. Novemberben lesz 2 éves. De nem sima ágyra rakni, mert biztosan leesne, mivel a kiságyat teljesen bejárja éjszaka, rengeteget forog.

Most kinéztem egy fenyő ágyat a teszen, egy srác készíti és van körbe keret rajta csak egy kis lyuk van ahol fel tud menni az ágyra, nagy méret 90x200-as, így később is jó lesz. A keretet meg elölről le lehet szedni ha már nagyobb lesz.

56. Niki1 (válaszként erre: 23. - D1c22a4b75)
2010. okt. 13. 08:09
Lassan nálunk is változik a rend. Novemberben kezdjük a bölcsit. Akkor korábban lesz alvás és kelés.
55. Niki1
2010. okt. 13. 08:07
Nálunk is minden érdekli amit nem lehet. Tegnap is 2 mp-re nem figyeltem rá és már kidekorálta az arcát és a bátyja tükrös szekrényét a kihúzófilccel, amit a tesója asztalától emelt el. A konyhában a fiókokban, szekrényekben turkál, a játékok nem igazán érdeklik, de azon felül minden.
2010. okt. 12. 19:06
két fiam van, 4 és 2 évesek.. :) reggel 7 körül kelünk, reggelizünk, közben/utána megcsinálom amit csak tudok, addig a fiúk játszanak körülöttem vagy segítenek, 10-11 között kimegyünk, 12-13 között ebédelünk, majd lefekszenek aludni. 3-fél4 között kelnek. a délutánt többnyire együtt töltjük, játszunk, csavargunk, mikor mihez van kedvünk.. :) hét körül vacsizunk, aztán fürdés és este 9kor alvás... :)) ami elmarad napközben még utána befejezem.. :) amúgy a nagyobb fiam nagyon igényelte mindig is a foglalkozást, vele sosem haladtam, a kisebbem kicsinek is nagyon szeretett belemerülni a játékba. most már egy ideje együtt is jókat játszanak, így sokkal könnyebb dolgom van.. :)
2010. okt. 12. 18:59
5-fél6kor kelek, mert egyébként vinnem kell a kicsit magammal fésülködéshez, fogmosáshoz.6kor kelnek a srácok, felöltöztetem őket és a nagyot elviszem az oviba. hazajövök a kicsivel, ő alszik egy félórát az ölemben,mert másképp nem alszik csak nyafog, majd ebédet főzök, és megyek a gyerekért az oviba. remek kis programot találtam a neten takarításra mert a kicsi eddig szinte semmit nem hagyott csinálni, így apránként haladok. üdv kati
2010. okt. 12. 16:20

Sziasztok!

Az én kisfiam 2 éves lesz, de elég anyás szóval nem mindig megy a főzés takarítás stb mellette, max mikor alszik délután, vagy felkelek előbb vagy ha már párom is itthon van.

Máskor viszont olyan szépen eljátszik míg elvégzem a teendőket, persze igyekszik a közelemben maradni.

Magamra viszont nagyon kevés idő jut, nem is tudom mikor vettem utoljára egy nyugodt forró fürdőt...

2010. okt. 12. 14:34
Az én kisfiam is eljátszik egyedül. Van amikor elvonul, és autókat tologat, könyvet olvas, vagy épp legózik. Egy órát simán képes egyedül eljátszani. Akkor van baj, ha nagyon csöndben van, akkor valami agyafúrtságot talált ki, és meg kell azonnal nézni :D Amúgy most 2,5 éves.
50. Andyka888 (válaszként erre: 31. - Bettike2007)
2010. okt. 12. 14:32
Az én lánykámat nem lehet magára hagyni,és egyedül sem játszik sokáig,max 1-2 perc.Szerencsés vagy,hogy neked eljátszik egyedül!
49. egypt (válaszként erre: 44. - Tütter)
2010. okt. 12. 14:29
Én is igyekszem mindenbe bevonni, de ő igazi fiú, nem kötik le az üldögélős, pepecselős dolgok túl sokáig (rajzolás meg gyurmázás sem), azokat szereti, mikor rohangálhat. Labdázik, focizik, ugrándozik, autózik és fut utánuk... Gyereke válogatja.
48. tari (válaszként erre: 44. - Tütter)
2010. okt. 12. 14:29
Sokszor Mi is együtt csináljuk kivéve mikor Apa itthon van mert akkor a pici lányka Apával játszik :)
47. kevian (válaszként erre: 25. - D1c22a4b75)
2010. okt. 12. 14:28
Akkor már egyre könnyebb lesz. :)
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook