Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hogy oldjátok meg a kutyátok etetését, ha nem sok jut magatokra sem? fórum

Hogy oldjátok meg a kutyátok etetését, ha nem sok jut magatokra sem? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
69. a74de3d08a (válaszként erre: 68. - 5da2bd95cb)
2009. nov. 6. 11:04

"Sajnos azonban a főtt zöldség MÁR NEM tartalmaz vitaminokat! "


Ez nem igaz!

Kevesebbet tartalmaz, mint a nyers, de tartalmaz valamennyit.

68. 5da2bd95cb (válaszként erre: 60. - 8c73a5832e)
2009. nov. 6. 11:02

sajnos a kutyának nem az kell, nem az jó, ami nekünk


Nemcsak más fajba tartozunk, de másak a táplálékigényeink is.


Mi mindenevők vagyunk, ami annyit tesz, hogy meg tudjuk emészteni a húst és a nyers növényeket is.

A kutyád ragadozó! Ami NEM AZT JELENTI? HOGY NINCS SZÜKSÉGE NÖVÉNYI EREDETŰ TÁPLÁLÉKRA!


Hiszen a vitaminokat csak a növények tudják előállítani.

Sajnos azonban a főtt zöldség MÁR NEM tartalmaz vitaminokat!


A vadonban a ragadozók ezt a problémát úgy oldják meg, hogy a növényevők belsőségeit fogyasztják el elsőként, a félig emésztett növényi eredetű táplálékot pedig már meg tudják emészteni ők is. Így jutnak vitaminokhoz.


Mivel gondolom nem adsz a kutyának nyers belet, valahogy másképp kell megoldani a vitaminozásukat.

67. a74de3d08a (válaszként erre: 65. - 5da2bd95cb)
2009. nov. 6. 11:01

Vélhetőleg Ginike nem kíván hosszabb távon rossz helyzetben lenni.

Bizonyára(remélhetőleg) pár hónap múlva rendeződni fog az anyagi helyzetük.

Miért kéne egyből lepasszolni a kutyákat????

Ráadásul, mint írja nagyon szereti őket.

Az a kutyának nagyon fontos, fontosabb a prémium minőségű eledelnél, és nem lesz tőle semmi baja.

Nem tudom, miért kapacitálod, hogy váljon meg tőlük????

66. 5da2bd95cb (válaszként erre: 64. - A74de3d08a)
2009. nov. 6. 10:57

pontosan ezt mondtam én is!

Ezért írtam, hogy tartósan

65. 5da2bd95cb (válaszként erre: 57. - A74de3d08a)
2009. nov. 6. 10:56

Viszonylag olcsón lehet a kutyát egészségesen táplálni. Ha erre sincs keret, akkor a saját és a kutya jól felfogott érdekében vegye számításba ezt a lehetőséget.


Nem egy-két hónapról vagy évről beszélek, hanem hosszabb távról.

64. a74de3d08a (válaszként erre: 63. - 5da2bd95cb)
2009. nov. 6. 10:55
Attól nem lesz semmi baja, ha pár hónapig rosszabb kaját kap!!!!
63. 5da2bd95cb (válaszként erre: 58. - 40163fd81d)
2009. nov. 6. 10:55

Igazad lehet! Csak az egészsége az ételen múlik.


3 összetevője van a kutya egészségének: genetika, környezet, táplálék.

62. 5da2bd95cb (válaszként erre: 55. - 3697406b65)
2009. nov. 6. 10:53
cseles :D
61. 5da2bd95cb (válaszként erre: 53. - Moonlight1984)
2009. nov. 6. 10:53

Hűha, nagyon jól hangzik! Elnézést kérek! Azt hittem, hogy nem elégíted ki kutyáid igényeit! Nagyon örülök, hogy tévedtem! Sok szép együtt töltött évet kívánok!


Sajnálom a terriert! A hasnyálmirigy probléma sajnos egyébként is örökletes, de a vesekövet valóban a nem neki való, vagy rossz táp okozta.

Sajnálom szegényt!

2009. nov. 6. 07:34
Figyu, még a gyerekekkel kapcsolatban is azt tartják, hogy még mindig jobb,ha szegényen is, de CSALÁDBAN nő fel, mint állami gondozottként....Akkor egy kutyának nehogy ne feleljen már meg a házikoszt/ imádom a kutyáim/
59. Rozália (válaszként erre: 58. - 40163fd81d)
2009. nov. 6. 04:25
Ez így igaz.
58. 40163fd81d (válaszként erre: 52. - 5da2bd95cb)
2009. nov. 5. 22:17
Szerintem a legjobb élet nem feltétlenül a legjobb ételt jelenti.
57. a74de3d08a (válaszként erre: 52. - 5da2bd95cb)
2009. nov. 5. 22:13

Nem értek egyet azzal, hogy adja örökbe.

Akutyának mindenképpen jobb a gazdájánál, még ha szűkösebben is él.

2009. nov. 5. 20:04
Keverve kap konzervet, kajamaradékot, ha még kell hozzá valami akkor teszek hozzá kenyeret vagy főtt tésztát.
2009. nov. 5. 19:43
A mi kutyáinknak amikor belekevertük a száraz tápot a másik kajájába, h majd így megeszi, akkor másnapra maradt a lábosa, benne lenyalogatva a száraztáp. De ugyan ezt csinálják akkor is ha borsó, esetleg sárgarépa kerül eléjük. Kieszik ami ízlik nekik, és a zöldség marad:)
54. moonlight1984 (válaszként erre: 52. - 5da2bd95cb)
2009. nov. 5. 18:32

Mondjuk ma kutyát örökbeadni...még a fajtatisztákat is elég nehéz.Vagy egy kennelbe kerülnek a menhelyen-szintén nem eu-konform ellátással,vagy jön az utolsó injekció.

Ezért mondtam,hogy valószínű jobb neki a soványabb koszt a gazdi mellett,mert ha valaki kevéske pénzéből is gondol a kutyájára,akkor igyekszik jól ellátni,gondolom.

Persze azért az alapvető igényekről gondoskodni kell.

53. moonlight1984 (válaszként erre: 49. - 5da2bd95cb)
2009. nov. 5. 18:22

A mienk se csak húst kap.Csontot,rizst,tésztát,kukoricalisztet,sőt minden nap főtt,összetört zöldségfélét is.Az almát kimondottan szereti,néha kap pár szeletet.A vitaminok és rost miatt kap napi egy kanál búzacsírát,egy kanál korpát,kevés frissen őrölt lenmagot az eledelébe-leárazottan megveszem,alig kerül valamibe,de jót tesz neki.Mondjuk vitamint azt amúgy tablettában is kap,kúraszerűen.

A németjuhászom 18 évet ért meg,ugyanezt ette.A minőségi-nem akármilyen tápon tartott jagdterrierünk 3 évesen súlyos hasnyálmirigy beteg lett,vesekövei lettek-a doki szerint a tápban volt valami,amit nem bírt a szervezete,el kellett altatni szegényt.Azóta én csak kiegészítésnek adok tápot.

2009. nov. 5. 18:15

Visszakanyarodva az eredeti témához: ha valakinek TARTÓSAN nincs 5-6000 Ft-ja havonta a kedvencére, az ő érdekeit figyelembe véve, gondolkozzon el az örökbe adáson.


Nagyon becsülendő dolog, hogy a nehéz anyagi körülmények ellenére is gondját kívánja viselni valaki a kutyájának! Én is ezt teszem.

Egy ideig megoldás az olcsó, nagy kiszerelésű táp, házikoszttal keverve, esetleg az állatboltban vásárolt húsfélék.

De, ha valaki igazán szereti a kutyáját, és a legjobbat kívánja neki nyújtani, vegye figyelembe a kutya alapvető igényeit!

Mert ugye az vagy, amit megeszel!


Kutyát tartani nem kötelező, de ha már erre az elhatározásra jutunk, akkor igyekezzük a lehető legjobb életet biztosítani nekik!

2009. nov. 5. 18:10
A kutyum amíg kicsi volt nem ette meg a tápot,kb.3 éves kora óta eszik csak meg, és a kedvence a marhás "csepi".
50. 5da2bd95cb (válaszként erre: 39. - Bucóka20)
2009. nov. 5. 18:07

Az én idősebb kutyám csak mostanság lett rászokatva a tápra. Amit nem bántam meg, sőt!

A kutyákat nem úgy kell hozzászokatni egy ételhez, amit nem ismernek és nem szívlelnek, hogy elérakom és hagyom éhezni!

Öreg hiba!


Azzal kell összekeverni, amit szívesen fogyaszt egyébként. Esetleg felvizesíteni, hogy ne legyen száraz.


Én már több kutyát is hozzászoktattam ehhez, úgyhogy tapasztalatból beszélek.

49. 5da2bd95cb (válaszként erre: 40. - 3697406b65)
2009. nov. 5. 18:04

Nagyon örülök, hogy egészségesek!


A béres csepp jó ötlet! Viszont a sok hússal, vagy a csak hússal etetéssel vigyázz, mert nem tesz jót nekik!

48. 5da2bd95cb (válaszként erre: 43. - Moonlight1984)
2009. nov. 5. 18:02

Maximálisan egyetértek! Nem csak ebből álla a jó állattartás! Igazad van! Én viszont azt mondom, hogy figyeljünk oda, mit esznek a kutyusaink, hiszen ők is családtagok, legalábbis nálunk.


Nekem a táppal etetés olcsóbb, mintha mindenfélét adnék neki, ráadásul így tudom, hogy nem lesz hiánybeteg, és a lehető legjobbat kapja.


A csak hússal etetés is kifejezetten káros a kutyának.

47. 5da2bd95cb (válaszként erre: 44. - Mmacus)
2009. nov. 5. 17:59
Ennek szívből örülök! Én sem a legdrágábbat adom az enyémnek, de mivel én szintén imádom a kutyusomat, ezért odafigyelek az egészségére és táplálkozására, mint a többi családtagnál.
46. 5da2bd95cb (válaszként erre: 45. - Moonlight1984)
2009. nov. 5. 17:58
Nem ezt mondtam! Ezzel a hozzászólással nem fogok vitába szállni, mert nem érdemes. Egyébként igazad van.
45. moonlight1984 (válaszként erre: 32. - 5da2bd95cb)
2009. nov. 5. 17:40

Ez igazán jó ötlet!

Inkább adja be az Illatosra,mint ne minőségi kaját egyen...ez az állatszeretet?Érdekes felfogás.

Lehet nekünk is világgá kéne menni,mert nem telik salátára és egészséges ételekre minden nap...

Szerintem a kutyánk boldogan eszi a főtt húst,csontot,miegymást mellettünk,mi pedig igyekszünk legjobban ellátni őt.

44. mmacus
2009. nov. 5. 17:38
Biztos nem vagyok "minőségi" állattartó én sem, de az biztos, hogy maximális odafigyelést kap a kutyánk. A férjem bármilyen fáradtan és későn ér haza, sokszor nem ő eszik először, hanem a kutyához megy, és őt látja el. Nem kapja biztosan a legjobbat és drágábbat, de odafigyelést, törődést és szeretetet nagyon sokat kap. Nem fajtiszta, biztos van nála szebb is, de mi imádjuk, biztos az is közrejátszik, hogy honnan és miért került hozzánk.
43. moonlight1984 (válaszként erre: 38. - 5da2bd95cb)
2009. nov. 5. 17:34

Szerinted mitől minőségi állattartó valaki? Az EU-s állattartást meg hagyjuk...a sok olcsón felvásárolt kiskutya biztos élvezi az utat az EU országokba-ha túléli...a hegyi pásztor kutyák is tuti minőségi tápot esznek és kanapén alszanak-hóban ,fagyban,természetes szelekcióval...

Mindenhol van aki jól bánik az állataival,és van aki rosszul.Az állattartás minősége sokmindentől függ,és azt hiszem a táplálás ennek csak egy része.

De hát kinek mi a helyes állattartás.Szerintem a lényeg hogy a lehető legjobbat próbálja az ember nyújtani nekik.

2009. nov. 5. 17:14
Sziasztok! A kutyám kb.30kg kap száraz tápot (kb.3500Ft)és főtt kaját (úgy van főzve,hogy ő is kap belőle,de van,hogy csak neki van) is felváltva. Havi 10.000Ft-ra jön ki.
41. mmacus
2009. nov. 5. 16:32
A mi kutyánk csak januártól a miénk, mint írtam 6 éves. 5 évig egyáltalán nem kapott száraz tápot, (apukám kutyája volt) , mégis hamar megszokta, elfogadta. Első nap ugyan szaglászta kicsit, de azért többszöri nekifutásra megette. Nem szereti mindegyik fajtát egyformán, azt megfigyeltem, de a konzerv kutyaeledelekkel is így van. Biztosan van közöttük különbség.
2009. nov. 5. 16:25
Nem tudhatod,hogy az én kutyáim milyenek.Rendszeresen látja őket az állatorvos, aki azt mondta,sok ember is megirigyelhetné ahogy mi az állatainkat tartjuk. Változatosan kapnak enni, és egykutya nem attól egészséges, ha száraz tápon él. A tiédnek ez jött be és ennyi. Semmi egészségügyi problémájuk nincsen, telente kutya béres cseppet kapnak táplálék kiegészítésként. Szóval nem hiszem h el kellene ítélned,mert az nagyon szűk látókörűségre vall. A házi koszton kívül pedig kutyaboltban vett húst kapnak,csak gondolom azt már nem is olvastad el. Vagy azt képzelted én vegetáriánusnak neveltem őket?
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook