Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mire költötök magatokra "luxus"-ként? fórum

Mire költötök magatokra "luxus"-ként? (beszélgetős fórum)

1 2 3 4 5 6 7 8
222. timycat
2019. márc. 13. 21:17
Pipere cuccokban nem nézem az árakat egyébként nem jellemző rám a luxus
2019. márc. 13. 21:15
Általában egy bolti új könyv, mert rendszerint antikváriumban vásárolok.
2019. márc. 13. 19:51

Nincs olyan nalam, hogy luxus.

Amit gondolok, es szeretnek megvenni azt megveszem.

Persze nem millio forintos dolgokra kell gondolni.

2019. márc. 13. 19:49
nincs olyan
218. globus
2019. márc. 13. 19:48
Mindenem megvan.
2013. nov. 9. 23:03
finom csokira
2013. nov. 9. 13:51

5 évig nem jártam fodrászhoz, seggig érő fekete hajam volt, amit itthon festettem.

Nagyon öregített, úgyhogy most az a luxus, hogy min. 4x el kell menjek a fodrászhoz, hogy vmi világosabb hajú értelmes ember legyen belőlem. Kettőn túl vagyok, vállig érő hajam lett, és nem ismerek magamra. Olyan vagyok, mint Sámson, az erőm a hajamban volt. Erőtelen lettem, de mindennek ára van :-)

215. 1a05563e94 (válaszként erre: 213. - Ca8f748537)
2013. nov. 9. 13:47
az ám..)
2013. nov. 9. 13:46
mi számít annak?parfüm, smink?
213. ca8f748537 (válaszként erre: 211. - 1a05563e94)
2013. nov. 9. 13:36
dőzs
2013. nov. 9. 13:34
Jó minőségű cipőket veszek.
2013. nov. 9. 13:31
Ma vettem tejszínhabot a kávémba..D
2013. szept. 20. 13:16
Napi 2x eszem meleget, ez egyesek szerint mar luxus. Ebedet es "uzsonnat" elem rakjak, nem kell elkeszitenem. Evi 2x elmegyek nyaralni egy masik orszagba. Tovabb szeretnek tanulni es mivel eleg komoly egyetemet szemeltem ki, igy konyvekre rengeteget koltok. Igaz nincs gyerekem, se kutyam, se macskam, nem dohanyzom, csak alkalmakkor iszom, eltartom magam, huszoneves vagyok es kulfoldon elek. Es ami a legfontosabb, jol banok a penzzel.:)Sokan irtak az alap kozmetikumokat stb, kinek mi a luxus, en ezeket nem tartom annak, ugyhogy meg se emlitem.
2013. szept. 20. 11:47

Mit nevezünk luxusnak?

Van akinek a másik dolga már luxusnak számít,és van akinek az még semmi....


Biztos van olyan akinek autója sincs,így annak luxusnak számít ha arról írok,igen autóval járok és edzőteremre költök,és szeretem a szép ruhákat.

Nekem ez van,ez az amiről nem szeretnék lemondani...és az évente való tengerparti aktív nyaralásról sem.

208. grizus (válaszként erre: 205. - 7a3a05277b)
2013. szept. 19. 13:38
Az autó fenntartásával amúgy is sok probléma van, tele az út autókkal, amikben egy-egy ember ül. Drága és mérgező.
207. 7a3a05277b (válaszként erre: 206. - Gribedli***)
2013. szept. 19. 13:35
Pontosan.
206. gribedli*** (válaszként erre: 204. - 7a3a05277b)
2013. szept. 19. 13:32
Mondjuk protokolltól függetlenül, aki komolyan veszi, hogy a nők meg fogják mustrálni, hogy ugyanabban a ruhában van, pár alkalom elteltével, az az adott este nem éppen a munkáját veszi komolyan, nem épp arra koncentrált, szóval valószínű, hogy csak kísérőként van ott
205. 7a3a05277b (válaszként erre: 199. - Grizus)
2013. szept. 19. 13:31
Nem azt mondtam, hogy ne menjen ki a köztes időben az utcára, hanem azt, hogy ha taxival nagybevásárlást intéz két hetente és közben bkv-val jár havi tízezerért, még az is olcsóbb, mint autót fenntartani. Aminek nem csak a benzin a költsége, ugye.
204. 7a3a05277b (válaszként erre: 196. - Annie1130)
2013. szept. 19. 13:29
Nincs teljesen igazad, ugyanis a saját jogon jelenlévőket a protokoll ÉS a pozíciójuk szabályozza, míg a kísérőket csak a protokoll. Ennyi kiegészítést tennék, amúgy azt hiszem, ezt mélyen kiveséztük :)
203. gribedli*** (válaszként erre: 200. - Nimfomaca)
2013. szept. 19. 12:16

:DDDD


Like!

202. grizus (válaszként erre: 200. - Nimfomaca)
2013. szept. 19. 12:06
Hát igen... kár, hogy nem receptre adják. Tökéletesen igazad van, szerintem az a nyerő, ha a pasi fiatalabb..!
201. grizus (válaszként erre: 139. - Gribedli***)
2013. szept. 19. 12:06

Akkor is öregszünk, ha nem fürödjük szét magunkat. Ha valakinek 40 fölött nincs ránca, az egyértelműen a genetika jótéteménye. Amúgy én zuhanyozni szoktam, nagyon ritkán fürdök.

Egyébként egyszer láttam egy képet egy nőről, akinek a háta tiszta ránc volt a naptól. Szörnyen nézett ki. Én szeretek napozni, de szinte egyáltalán nem barnulok, az is lekopik.

A fiatalodásra meg majd kitalálok valami jót. És ezt, ha sikerül, egyáltalán nem tekintem luxusnak. Amennyit erre elköltök majd, azt más meg elkölti másra, ennyi. Én nem járok körmöshöz, fodrászhoz, turiban vagy olcsó üzletben veszek néha egy ruhát, néha egy könyvet, dehát nincs is nagyon miből vásárolni, úgyhogy nem ítélem el azt, aki a pénzéből arra költ, amit szeretne.

Egyébként a legnagyobb luxus szerintem ételt kidobni. Szeretett celebjeink se mutatnak mindig jó példát ebben, amikor a népszerű főzőműsorban ehető ételek landolnak náluk a kukában. Én ezt nem tudom elképzelni. Mi mindent megeszünk, ami még jó, amit nem, azt le lehet fagyasztani, a kenyeret le lehet darálni prézlinek vagy azt is lefagyasztani szeletelve, cafatos húst elvinni kutyának, szóval a kaja szent, azt nem dobjuk ki. Én legalábbis ezt láttam, ezt tanultam otthon.

2013. szept. 19. 11:58
Pasira :) komolyan..:) minden35 feletti nőnek felírnék receptre egy huszonéves pasast...:) ettől jobb szépészeti beavatkozás nem létezik...?) kam..:)
199. grizus (válaszként erre: 140. - 7a3a05277b)
2013. szept. 19. 11:57
Ez sántít, mert ki az, aki héthetente egyszer szorul rá, hogy kimenjen az utcára? Valami úrinő. Az viszont nem vásárol be. Vagy esetleg egy remete. Mindenesetre nem életszerű, már csak azért is, mert a BKV még olcsóbb. Persze, ha valaki kéthetente megy el otthonról, akkor lehet, hogy a taxi a legolcsóbb, csak mondjuk ez, ahogy mondtam, ritkán fordul elő, mert általában több dolguk van az embereknek.
198. grizus (válaszként erre: 138. - Gribedli***)
2013. szept. 19. 11:54

Én mindig ápoltam itthon magam, arcpakolások, lehetőleg jó krémek, amikben nincs ásványi olaj, ilyesmi. Jó, ötvenezer forintos krémet sose vettem. De nem hiszem, hogy a kétezer és a hétezer forintos között nagy különbség lenne. Szóval nem voltam tök elhanyagolt, a kozmetikai kezelések mégse értek semmit. Hülye voltam egyébként, mert célszerűbb egy kezelésre elmenni ezen a pénzen tucatszor, mint végigpróbálni 15-féle kezelést. Hát igen, tanulópénz. Akkor, közben nem tűnt soknak, de ha most így egyben a zsebemben lenne, soknak tűnne. Persze ugyanúgy kozmetikára költeném, csak most már jóra... mert időközben tájékozódtam. Na, majdcsak megoldom, amit akarok.

Egyébként, bár ez mellékszál, de voltam ebből arctornán is. Na az aztán az abszolút felesleges dolog. Három hónapig csináltam, ha lenne értelme, már látszott volna ezidő alatt valami. De semmi. Az nem érv, hogy három év után már esetleg látszik, mert akkorra, havi 12000-el számolva elköltesz 432000-et, azon akár már plasztikai sebészhez is elmehetsz, de valami hatásos lézer- vagy egyéb kezelésre biztosan. Ez nagyon átverős, hogy ha nincs sok pénzed, kiadsz valami olcsóbbra, aztán ha összeszámolod később, rájössz, hogy egy csomó pénzt eltapsoltál.

197. gribedli*** (válaszként erre: 193. - 39dbe380da)
2013. szept. 19. 11:47

Én vettem magamnak uv-lámpát, ha kell műköröm, magamnak szoktam megcsinálni, végülis 3 felrakás árából megvolt, mármint amennyibe nálunk kerül.


A többi, igen, szeretek a környezetemre költeni inkább, de nálam egyszerűen szervezési problémák miatt alakult ki az egész. Pl. szeretem, hogy most ilyen gyakorlatias az egész, pikk-pakk háztartás, van időm a hobbijaimra, a gyerekek hobbijaira és sokszor vannak vendégek és mindebbe nem kell beleőrülnöm. Átrendeztem a dolgokat és praktikusabb lettem, pl. kevesebb hétköznapi cuccom van és az alkalmi az hétköznapi is lett. Nem veszek egy ruhát, hogy csak évente 2x vehessem fel, de mégsem járhatok bevásárolni kisestélyiben. Nekem ehhez bejöttek a Max&co cuccai, egyrészes ruhácskái, amik lehetnek koktélruhák, vagy télen szövetruhák, nagyon Audrey Hepburn-ös cuccok, szóval nőies, szexi de ízléses. És a kiegészítőket is úgy oldottam meg, hogy előnyben részesítem a PaulSmith táskát, kesztyűt, kendőt, övet, szandált, balettcipőjét stb.


Miért? Egyszerű, színes csíkos, szóval bármilyen színű ruhához megy, ami nem mintás, és olyan a színe, hogy szerepel a sok csík között, és mivel ez a csíkozás is mindig ugyanaz, az évek során sem változik, szóval tartogathatod 10 évig is ugyanazt a táskát, jó mindenhez. Sőt, ha teszem azt, már rég szétmállott az ugyanolyan márkás szandál, vagy cipő, de akkor is, ha nem, cipőt is bármilyet felvehetek hozzá, ami illik a csíkokhoz, szóval más márkát, fazont stb.


Amióta így csinálom, nekem nincs válogatás, vagy ha másik cipőt akarok felvenni, nem kell átköltöztetni mindent a táskákból a másik táskába. Egyébként is már előtte is úgy csináltam, hogy heti szinten "költöztettem", most már ezt is kevésbé, és tényleg, nekem nem szólt még senki, sőt, inkább leutánozzák

196. Annie1130 (válaszként erre: 195. - 7a3a05277b)
2013. szept. 19. 10:47
OK, nem vettem magamra egyébként, de még mindig nem értjük egymást!:) Nekifussak? Nekifutok mégegyszer!:) Tehát egy kísérő hölgynek is pontosan kell tudnia, hogy milyen rendezvényre érkezik, és annak megfelelően illik felöltöznie. Ugyanez a szabály vonatkozik a "saját jogon" résztvevő hölgyre is. Az alkalom teremti meg az adott protokollkereteket, nem pedig a résztevők. Erre gondoltam. Ettől függetlenül lehet helyes, vagy éppen helytelen a megfigyeléseid alapján az, hogy a kísérők jobban kicicomázzák magukat, többet megengednek maguknak, mint egy "saját jogon" résztvevő hölgy. Mindenestre láttam én már botrányosan felöltözött vállalatigazgató asszonyt egy "business estélyen", ahol szolídan, de elegánsan felöltözött kísérő hölgyek voltak, és persze fordítva is elő szokott ez fordulni...Én ezért írtam, hogy ez nem attól függ, hogy ki milyen jogon jelenik meg egy eseményen. Nincs kisebb vagy nagyobb elvárás protokoll (!)szempontjából egy nőtől a pozíciója miatt (ha csak nem te vagy II. Erzsébet), mert elsősorban a rendezvény határozza meg azt, hogy mit illik és mit nem illik felvenni.
195. 7a3a05277b (válaszként erre: 194. - Annie1130)
2013. szept. 19. 10:33

Nem gondoltam, hogy mélyen dekoltált lenne az a viselet vagy hogy te ezt hiszed :) Semmi pejoratívat nem feltételeztem. Csak azt mondom, hogy nyilván mást viselek én is, ha nőként vagyok jelen vagy ha olyan üzleti partnerként, aki mellékesen nő. Az első esetben létezik olyan testrész, mint például a váll, de a másodikban szó nem lehet róla :)

Csak ennyit szerettem volna ezzel kifejezni, nem mást.

194. Annie1130 (válaszként erre: 190. - 7a3a05277b)
2013. szept. 19. 09:38

Én egy erősen férfiak által dominált iparágban vállalkozok (építőipar), de nem szoktak nem komolyan venni, ha egy partin kis feketében jelenek meg harisnyával, tűsarokkal, és terepre is szeretek nőiesen öltözködni, pl. gumicsizma és gumicsizma között is hatalmas különbség van.:)


A nőies nálam nem egyenlő a mélyen dekoltálttal, vagy a túl röviddel. A nőies öltözék számomra mindig mértékletes, alkalomhoz illő és harmóniában van a viselőjével, tehát ilyen szempontból teljesen mindegy, hogy "saját jogon" vagy-e egy rendezvényen, vagy sem, de elfogadom, hogy te másképp látod ezt a kérdést.

193. 39dbe380da (válaszként erre: 179. - Gribedli***)
2013. szept. 19. 08:43

Ezzel maximálisan egyetértek, nekünk is nagyon kevés ruhánk van, teljesen más dolgokra költünk sokat: sport (kerékpár, tenisz, lovaglás), mozi, étterem, wellnes, nyelvtanulás, kirándulás, motor stb.

Nekem p. többet ér hetente moziba menni, mint hogy pl. műkörmöm legyen.

1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook