Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Hogy mentsem meg a házasságunkat! fórum

Hogy mentsem meg a házasságunkat! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... ❯❯
2011. dec. 3. 17:03
szerintem ne mentsd meg. ennyi volt a dolognak, fiatal vagy még, talán találsz még mást. nem kell lógni azon, aki nem szeret már, vagy nem akar. ne légy önzö, bár lehetsz, a pasi úgyis lelép. max visszamegy, ha nincs pénze, de szerintem a ti esetetekben neked nincs, ezért is lesz nehéz nélküle, meg a pénze miatt. ez van. még jó, hogy nem 5 gyerek van, akik a házon kivülben voltak a cukros, meg a sós vajaskenyerükkel. minek 5 gyerek? francnak. még 1 is sok. pláne annak, aki nem képes eltartani, csak nyavajogni tud. ez az élet, ez van. tanuljátok már meg, csak most minimum 65 százalékos a válási arány! ez a minimum!! szóval tegyük inkább 80-ra! ennyi9re lutri az együttmaradás, és nem sopánkodni kell, hanem elörelátóan tudni, hogy szakitás is létezik. méghozzá nagyobb számban, mint együttmaradás.
232. cf522aef3d (válaszként erre: 211. - Cica811)
2011. dec. 3. 16:55

Elhiszed hogy neked ez jár,ha elhiszed ezt is kapod.


A negatív emberek negatív történéseket vonzanak.

Én mondjuk amúgy sem vagyok hívő ember,de hogy túlélted szerintem ami ugye nem öl meg az megerősít.

Annyira haragszanak azért,hogy ha én azt írom egy nő elsősorban magának szül gyereket másodsorban a párjának. Viszont igaz. Ha a pasi lelép marad ki az anya? Ennyi. Semmire sincs garancia éppen ezért jobb ha az ember magába bízik 100%ban és akkor sosem éri meglepetés.

Bízok én is Páromban,de amennyire kell.


Sajnálom komolyan,mert igen vannak ezek a nők,akiknek ha kell valaki megszerzik és bizony nem nézik kit mi és ki hova köt.

A pasik meg mennek az orruk után..őő nem az után,de gondolom tudjátok mi után.

Kívánom,hogy legyél még boldog és elégedett nő te is valaki mellett szívből és igazán!

231. júliusi (válaszként erre: 220. - B4ca0947f4)
2011. dec. 3. 16:50

Ne húzd fel magad,nem érdemes.

Az ember csak akkor tud meg mindent,amikor maga is átéli a dolgot,addig csak elképzelni,meg okoskodni tud..

2011. dec. 3. 16:48
Egyébként nem az érzelmekről volt szó, hanem az érzelmek kifejezésének módjáról.
229. spinneli (válaszként erre: 226. - Cica811)
2011. dec. 3. 16:46

Leereszkedőnek hangzik, de tény.

Nem írtam azt, hogy én így tudnék viselkedni, ha ez történne velem, de remélem igen.

2011. dec. 3. 16:46

Éretség: A felnőtt,felnőtt gyerek!


Én azt hittem a felnőttek mások így közel 30 fele rájöttem olyanok mint a gyerekek,csak éppen méretben mások és előjönnek a ráncok:-)

2011. dec. 3. 16:44

Azért mert indított erről egy fórumot van tartása,egy nő ha el tudja ismerni,hogy bizony lecserélik akkor az pláne tartás,szerintem.

Viszont 50-50 a hibák aránya,azonban van olyan is,amikor hiába nyalod ki a valagát akkor sem bír a kígyójával nekem ilyen pasim is volt.


Szóval kár ezt hisztisségre fogni.

Itt van a példának a környezetembe a szomszéd csaj,lelépett a pasija és itthagyta az 1 éves 3om hónapos kislányával. Én is kérdeztem miért megy el? Nem értem..indok:Hisztis!


Nem ez az indok ez aljas hazugság és átlátszó takaró. Megfutamodás a problémák elöl.

Az igazság: Felcsinálta az ex nőjét és az roma,szóval nincs kecmec. Hurrá! A kiscsaj pedig hisztis,de tündéri akár csak a kislánya.

Ennyit a férfiakról.

226. cica811 (válaszként erre: 221. - Spinneli)
2011. dec. 3. 16:43

Ez meglehetősen leereszkedően hangzik...

Igen, én szürke átlagember a fórumindítóval együtt (bocs, rena) vállalom a fájdalmamat, azt is, hogy oda lett az önbecsülésem is, amiért a férjem egy másik nőt jobbnak (szebbnek, érdemesebbnek, stb.) talált nálam, és még a közös gyerekünk se tartotta vissza...

Ha ez éretlenség, vállalom, bár azt hiszem nem az.

225. bbfd1052c7 (válaszként erre: 214. - B4ca0947f4)
2011. dec. 3. 16:39
Annak nem lehet segíteni, akinek nem szívből jönnek az érzései, hanem cirkuszból és praktikából, pusztán figyelemfelkeltés és érdek miatt.
224. cf522aef3d (válaszként erre: 190. - Krisztina1969)
2011. dec. 3. 16:38
Én űber hisztis vagyok exem előtt se csalt senki exem igen,mostanim meg tenyerén hordoz pedig én vállalom űber hisztis vagyok. Nem ezen múlik szerintem.
223. spinneli (válaszként erre: 222. - B4ca0947f4)
2011. dec. 3. 16:38
Az előző hozzászóló megoldási lehetőséget írt le, nem azt, hogy hogy érdemes a fájdalmat kiengedni.
222. b4ca0947f4 (válaszként erre: 221. - Spinneli)
2011. dec. 3. 16:30

Lehet bármekkora érettség, intelligencia, nyugodtság, kedvesség ilyenkor, a tény az tény marad: ha fáj, akkor fáj, legfeljebb elnyomja az ember... és csendben sírdogál, amikor senki sem hallja.

Vagy: Ordít, kiabál, megtépi a csábitó nőt, megveri a férjét, összetör mindent... ez is mindegy, ha el akar, akkor elmegy.

221. spinneli (válaszként erre: 213. - Eb62d25e47)
2011. dec. 3. 16:25
Olyan érettséget feltételezel, ami az átlag emberekben nincs meg.
220. b4ca0947f4 (válaszként erre: 219. - Zsike88)
2011. dec. 3. 16:23
Némelyik hozzászólónak azt kívánom: remélem megtörténik vele is előbb-utóbb, hogy ilyen helyzetbe kerül, és akkor lássuk, ő hogy viseli majd. Ha igazán szereti az ember a párját, akkor rettenetes fájdalmat jelent , ha elhagyják egy másikért. Ha már van közös múlt, közös gyermek, akkor még fájdalmasabb. Aki nem érti és nem tudja átérezni, az próbálja ki, akkor mennyire lenne okos.
219. zsike88 (válaszként erre: 217. - B4ca0947f4)
2011. dec. 3. 16:12
Így van! Annál minden jobb amikor valakit hülyének néznek a háta mögött ő meg tűri... Amugy meg itt annak a helye van, hogy kiöntse a lelkét... mindenkinek jól esik valakivel megbeszélni a problémáit. Nem azért írt ide, hogy bíráljuk a viselkedését, hanem azért, hogy vigasztaló szavakat kapjon.
218. b4ca0947f4 (válaszként erre: 216. - Zsike88)
2011. dec. 3. 16:08
Egyetértek:)
217. b4ca0947f4 (válaszként erre: 213. - Eb62d25e47)
2011. dec. 3. 16:07

A féltékenység érdekes dolog, de nem lehet általánosítani, mert nem mindegy, hogy alaptalanul féltékeny valaki vagy csak sejti, de a férje mindíg letagadja és hülyét csinál belőle. Bebeszéli, hogy ez csak agyszülemény, beteges féltékenység?


Most akkor melyik jobb szerinted, az hogy megpróbál utána járni, netán ki meri nyitni a száját, ha rájön, hogy mellékutakon jár a férj, vagy behúzza fülét-farkát és csendben szó nélkül tűri , hogy a másik félrejár?

Mit kellene most cselekednie? Könyörögni, mosolyogni rá? vasalni a ruháját, hogy csinos legyen , mikor megy a r...hoz? Ezt azért senki nem gondolhatja komolyan.

216. zsike88 (válaszként erre: 213. - Eb62d25e47)
2011. dec. 3. 16:01
Szerinted egy ilyen helyzetben lehet még higgadt valaki? Hol hazajár aludni hol nem.... Ez nem is élet így. Teljesen megértem a kiborulását. Ő is le fog higgadni csak ez nem mindenkinek megy olyan gyorsan. Bizonytalan helyzetben meg főleg nem lehet. Ő sem tudja h most mit akar a férje. Nekem anno 3 hétbe telt h egyáltalán felfogjam h mi történt. Minden egyes nap azt éreztem h összedőlt egy világ. ezek a kis hisztik meg jól jöttek a férjnek... így van mire fogni... De ha valaki valakit szeret.... nem is ad neki okot a féltékenykedésre.
215. b4ca0947f4 (válaszként erre: 193. - Bbfd1052c7)
2011. dec. 3. 15:59

Mi a bajod a fórumindító tartásával és büszkeségével? Azért mert le merte írni , ami a lelkét nyomja? Miért, már itt sem szabad szerinted?Nem elég, hogy kifelé mutatni kell, hogy óh, de jól érzem magam? már itt sem mondhatja el mit érez?

Tartás és büszkeség? Kitörölheted vele, ha egyedül maradsz egy pici gyermekkel, netán rezsi, hitel ... stb.

214. b4ca0947f4 (válaszként erre: 213. - Eb62d25e47)
2011. dec. 3. 15:54

Ugyan már, ki tudja mi volt előbb, a tyúk vagy a tojás? Azt kellene megnézni, miért is féltékenykedett vagy kiabált a fórumindító? Netán azért, mert már akkor gyanúsan viselkedett a férje? Mi a csudának kell mindíg a torkának ugrani annak, aki bajban van? szegény szerencsétlen férj, óh, hogy sajnálom, rákényszerűlt, hogy szeretőt tartson... ez nevetséges.

Ne azt vesézzétek ki, hogy szegény kis feleség hogy viselkedik- tényleg hogyis?- hanem próbáljatok lelket önteni belé.

213. eb62d25e47 (válaszként erre: 210. - Zsike88)
2011. dec. 3. 15:42

Ez nem ilyen egyszerű.

Ha valaki változást akar,akkor ideje önmagával kezdeni.

A férje besokall a féltékenykedésén,és a kiabálásán,ha most is ugyanezt teszi,ahelyett,hogy átgondolná,és megpróbálná higgadtan átbeszélni a férjével,akkor csupán egyet ér el.

A férje úgy fogja érezni,jól döntött.

212. 86a3fa430b (válaszként erre: 125. - B4ca0947f4)
2011. dec. 3. 14:57

de igen

ha nem szeret akkor nem kell egyutt lennunk

ki akart lepni ebbol a kapcsolatbol

megtette en elengedtem

fiatalok vagyunk

majd talalok valakit aki szeret

211. cica811 (válaszként erre: 1. - C1593c402b)
2011. dec. 3. 14:14

Drága Rena!

Velem is ez történt. 21 éves koromtól voltam együtt a férjemmel, majd 4 éves fiunkkal hagyott egyedül 11 év után. Rettenetes fájdalom és sokk volt és persze egy másik nő, aki nemcsak az újdonsággal, hanem egy másik - illetve jobb - élet lehetőségével ajándékozta meg. 180 fokos fordulatot tapasztaltam a férjemnél én is, érthetetlen és szívbemarkoló volt, azóta se hevertem ki, szerintem. Élem az életemet, teszem a dolgomat, felneveltem a fiamat, aki ma már nagy kamasz, de a férjem elment és nem is jött vissza. Nem is láttuk azóta egymást, mert jó messzire ment. Ennek ma már több, mint 10 éve...

Én is összepakoltam neki, még az ablakból is integettem, azután bebújtam a paplan alá és csak sírtam, sírtam. Éjszakákon át, miközben a gyerekem mellettem aludt, ébren gondolkodtam, mi lesz ezután, mert az érzelmi válságon kívül természetesen anyagi válság is volt. Én munka és pénz nélkül maradtam, sőt nem csekély adóssággal.

Azt hiszem, (képletesen) azóta is a paplan alatt vagyok, ott ragadtam... A férfiak, flörtök nem jelentettek megoldást, sőt, csak rosszabb volt. Kudarc kudarc hátán az olyanoknak, amilyen én is, és szerintem te is vagy.

Ami viszont igaz, hogy Isten vagy csökkenti a keresztedet, vagy növeli az erődet! "Mindössze" kérni kell Őt! Rajtam a Gondviselés segített és segít azóta is. Mert a nagy fájdalom közepette is arra mindig volt erőm, hogy a kisfiamat ellássam, törődjek vele és, hogy minden szempontból rendben legyen...

Ez csak egy történet a sok közül, nincs recept, nincs bevált "viselkedési módszer" amit, ha az ember alkalmaz, akkor biztosan ez meg ez történik...

Én nem szégyellem bevallani, hogy "belehaltam" a történtekbe, mert én le tudtam/akartam volna élni az életemet a férjemmel. Azzal, akit én ismertem meg, nem azzal, akivé vált a kísértés hatására.

Alaposan tönkretett, szükségtelenül kegyetlenebb volt az utolsó hetekben, mint kellett volna. Szavakban és tettekben is.

Szóval ilyen is van. Túl lehet lenni rajta, és bár a szívem jó régen összetört, néha elcsodálkozom azon, hogy még mindig lehet tovább törni :'( De én ilyen vagyok. A fájdalom is érzelem, életben tart...

Bocs, ha nem igazán vígasztalóak a szavaim (és, hogy ilyen hosszúra sikeredett). De talán annyiban igen, hogy millió és millió nővel történik meg ugyanez a világon minden áldott nap...

A földi élet ilyen, inkább keserves, mint élvezetes...

Erőt kívánok neked, idővel könnyebb lesz, bárhogyan is alakul!

210. zsike88
2011. dec. 3. 14:12
Sztem azzal h a viselkedését elemezzük még azt a kis önbizalmát is elveszti ami megmaradt. Mindenki más személyiség.... ezt tudta a férje akkor is amikor elvette feleségül, nem zsákbamacskát vett. Ha akkor kellett így akkor kelljen most is. És sztem az képes a leginkább összeomolni aki a legjobban tud szeretni.
209. eb62d25e47 (válaszként erre: 206. - 9536810fa1)
2011. dec. 3. 13:38
Jah...bocs az offért.:))
208. eb62d25e47 (válaszként erre: 204. - 9536810fa1)
2011. dec. 3. 13:37
Igazad van.Szerintem is kialakul,és nem más mint egyfajta önvédelmi mechanizmus.
207. bbfd1052c7 (válaszként erre: 204. - 9536810fa1)
2011. dec. 3. 13:36
A tartás szerintem felelőségfüggő is. Hány emberért felelsz.Hány ember függ tőled, hány ember számít rád, hány emberért mész tűzbe ha kell.
2011. dec. 3. 13:36

... nah lépek, mert elvisszük a fórumot...

további szép délutánt! :)

205. eb62d25e47 (válaszként erre: 199. - 9536810fa1)
2011. dec. 3. 13:35
:))
204. 9536810fa1 (válaszként erre: 201. - Bbfd1052c7)
2011. dec. 3. 13:34

... a tartás... az igazi, az szerintem kialakul... tapasztalatok által.

Van ki azzal születik, tehát húúú van ám tartásom, ezért nem megyek bele ebbe meg abban, meg ezt se próbálom ki, mert nem méltó hozzám... de én ezt nem nevezném igazi tartásnak... sőt nem is tudom, minek nevezném... jó dolog, ez nem kétség... mégis más.

❮❮ ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook