Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » A párom fia miatt megy tönkre a házasságunk fórum

A párom fia miatt megy tönkre a házasságunk (beszélgetős fórum)


1 2
41. air (válaszként erre: 40. - Baatkaa)
2013. júl. 25. 16:49
Ezt írtam én is:)))
2013. júl. 18. 20:46
Itt nem csak a gyerek a problema forrasa. :(
39. air (válaszként erre: 1. - Czaniko)
2013. júl. 18. 19:28
Tudod,néha nehéz ,mert nem tudhatod kinek a gondolatai és mondataival vitatkozol;) Értsd:barátok,rokon,saját fantázia stb.:))Beszélgetés és majd alakul:))
38. 74f8c12b8e (válaszként erre: 34. - Czaniko)
2012. aug. 7. 08:48

"csak sajnos az a baj, hogy ebből semmi nem látszik. "

Itt a baj,ezt lásd be,hogy a férjed nem viselkedik úgy,mint egy férjnek-apának kellene.

Neki kéne határozottan kézben tartania ezt a dolgot

37. Hmv. (válaszként erre: 34. - Czaniko)
2012. aug. 7. 08:41

czaniko,

látod hogy mennyire nem volt helyes a bejegyzés címe?

Az konkrétan arról szólt, hogy a "párom fia miatt megy tönkre a házasságunk".


Te is tudod, hogy nem így van!

Jó, hogy kiegészítetted az eredeti felvetést, így már legalább mindenki számára világosabb.

Ha belegondolsz, belátod, hogy a gyerek valóban áldozat, mint azt kezdetettől fogva tudom.


Örülök, hogy írtál!

36. 91d4989ab9 (válaszként erre: 34. - Czaniko)
2012. aug. 7. 08:38
na ez a baj a kidobott pasikkal, ott se tudott helytállni és itt se tud
2012. aug. 7. 08:37
én is azt tenném, hogy amikor a fiu jön, lelépnék nyaralás cimszóval valahová a kicsikkel, nyagihoz vagy táborba vagy akármi
2012. aug. 7. 08:30

Tudjátok nem a gyerek van itt hibáztatva igazán,mert arról tényleg nem tehet hogy szét mentek a szülei,ahogy én sem.Az igazat meg valva szerintem még az apja sem,mert az anyja dobta ki egyik napról a másikra,na de mindegy.Igazság szerint a jövőben sem sok jóra számíthatok,mert mint ahogy elkaptam egy beszélgetést az anyja uszítja a gyereket,mert vissza akarja kapni a párom.Amikor a nagyobbik lányom meg született akkor is voltak hasonló gondok amikor felajánlottam a páromnak,hogy mennyen vissza de nem akart,mert már mi vagyunk a családja,csak sajnos az a baj,hogy ebből semmi nem látszik.

Az anyja meg nem fog segíteni semmiben mert ő csak ahoz ért hogyan rugjon be minden nap,mert hogy szinte minden nap részeg.Előfordult olyan mikor még oviba járt a gyerek hogy a páromat hívták fel,hogy menjen a gyerekért mert az anyuci olyan részeg hogy elfelejtett elmenni a gyerekért.

2012. aug. 6. 15:20
Érdekes dolog a féltékenység, gyűlöletté is fajulhat. De elmúlik, idővel...
32. Pettka
2012. aug. 6. 14:31
Hát,azért ez kicsit lírai így:)Azért mindent nem lehet megbocsájtani könnyedén.Főleg,hogy "kinyírom a hugaimat"...ez azért már több,mint gyerekcsíny.Anyuka feladata lenn-ahogy előttem is írták-ha kell,akkor segítséget kérni.
2012. aug. 6. 14:21
A gyerekek felnőnek, a szülők feladata pedig a megbocsájtás.
30. pirosbegre (válaszként erre: 27. - Hmv.)
2012. aug. 6. 13:21
Persze, a gyereknek segítség kell, de anyucinak kellene elvinni pszichológushoz. Ha a kérdésíró javasolja, megint cirkusz lesz.
29. 74f8c12b8e (válaszként erre: 25. - Csutkamano)
2012. aug. 6. 09:05

Kicsit kemény szavak,de én is azt gondolom,hogy itt az apukának kéne változtania,a kisfiú "csak" kihasználja a helyzetet.Az apának egyformán kéne szeretnie,de főleg bánnia mindegyik gyerekével,hiszen mind az ő vére!

szóval ez a házasság nem a fiú miatt megy tönkre,ha ez így folytatódik.

Az milyen,hogy 2.napja nem beszélnek a férjjel?Így a kissrác tényleg azt érezheti,itt az lesz,ahogy ő fütyül

28. Humor Helga (válaszként erre: 27. - Hmv.)
2012. aug. 6. 09:02
Én nem támadni akartalak. Csak megmutatni h attól h elválnak a szülők még a gyereknek nem kell gonosznak lenni, mert én azt gondolom h ez gonoszság, és ez nem egy normális viselkedés. Persze nem az Ő hibája, de az én hibám sem volt h elváltak a szüleim én mégis el tudtam fogadni... Úgyhogy nyilván segíteni kell neki de nem úgy h azt éreztetjük Vele h "jajjŐszegény" mert sztem sok esetben a gyerek sokkal jobban jár hogyha elválnak a szülei...
27. Hmv.
2012. aug. 6. 08:58

Sokat gondolkodtam tegnap óta az eredeti kérdésen, többen támadtátok is a hozzászólásomat.

Változatlanul az a véleményem, hogy a fiú áldozat, nem bűnbak.

Már az édes szülei közti kapcsolat és az apa új kapcsolatának áldozata.


Sürgősen segítségre van szüksége, mielőtt még nagyobb baj származik a felnőttek felelőtlen viselkedése miatt.

Ha valaki ezt nem fogja fel, nagyon tudom sajnálni.


Hiába hoztok fel pozitív példákat elvált szülők gyermekeiként, ez most nem az az eset, épp ez a probléma!


Ez a házasság nem a fiú miatt fog tönkremenni.

26. 8e9170fe09 (válaszként erre: 1. - Czaniko)
2012. aug. 5. 17:09
Ez tipikus, bár legtöbbször kettőn áll a vásár.
25. csutkamano (válaszként erre: 22. - Czaniko)
2012. aug. 5. 15:05

Az a nagy baj, hogy a fiát részesíti előnyben Veled szemben. Úgy tűnik amit írsz az utóbbi időben történtekről, nem is akar melléd állni.


Ha a fia fontosabb neki, mint a kislányai, ezen nem fogsz tudni változtatni.


Ő meg nem is akar változtatni, különben megoldaná az "apás napokat" máshol, nem a Te otthonodban.

Nincs tekintettel sem Rád, sem a lányokra. Én valószínűleg bedobnám neki, hogy költözzön vissza a volt feleségéhez és éljen együtt a fiával, ha fontosabb a fia egoja, mint az új családja nyugalma.

Emlékeztetném, hogy az utcáról Te fogadtad be, és Te adtál neki meleg otthont,amikor a felesége kitette a szűrét,de ha neki ez nem elég jó, akkor menjen el, mert Te szeretnéd a lányokat békés, nyugodt környezetben felnevelni, nem állandó feszültségben.

24. alidamolnar (válaszként erre: 23. - Pettka)
2012. aug. 5. 15:04
Szerintem nagyszerűen összefoglaltad!
23. Pettka (válaszként erre: 22. - Czaniko)
2012. aug. 5. 14:47
Na,szerintem itt akkor elsősorban a pároddal kellene elbeszélgetni!Ezek szerint még adja is a lovat a fia alá.Az én férjemnek van egy 11 éves lánya az első házasságából,2 éves volt,amikor elváltak.Nekünk a közös kislány 5 éves,a fiú 4 hónapos.Nem haragszik senki senkire,de még sincs kapcsolat a nagy lányával.Az anyja is férjhez ment,született ott egy öccse.A lányon egyre jobban látszott,hogy nem érzi jól magát itt,úgy érezte olyankor ki van szakítva a családjából-igen,a családjából,mert ő természetes módon az anyjáékat tartja családjának,hisz velük él!!!Az itteni két féltestvérét csak annyira szereti,mint egy rokon kisgyereket,az ottani öccsét imádja.De ezzel nincs is baj!Ezt mondom én,aki az érem mind a két oldalán állt,hisz az én anyámék is elváltak,és most én is egy elvált férfi felesége vagyok.Itt mindenki tudomásul vette,hogy a lány nem akar jönni,vagy csak ritkán pár órára.Nem szabad semmit erőltetni!És amikor ez a gond felmerül,főleg ezt a 2 hetente láthatás dolgot,mert a gyereknek kötelezettséggé válik egy idő után.Lehet,hogy a párod is azt tenné a legjobban,ha mostantól nem ragaszkodna a 2 hetente láthatáshoz,hanem megvárná,hogy a fia akarjon hozzátok menni.Persze-mert írtad,hogy állandóan haza akart menni-az is lehet,hogy egyáltalán nem akarna menni...De akkor sem szűnik meg a dolog,hisz akkor is az apja marad,és nem lesz attól rossz apa,mert nem erőltette rá a gyerekre ,hogy már pedig jönni kell...Én 16 évesen láttam az apámat utoljára,és sajnos rá 16 évre a temetésére kellett elmennem...soha nem hibáztattam semmiért,a sors hozta így.És a mai napig szeretem,nagyon jó apának tartom,és az unokáinak is csak szépet és jót mondok róla.
2012. aug. 5. 14:07

Hát minden hozzá szolásban látok igazságot,csak az a gond hogy mostanság odáig fajultak a dolgok,hogy a nagyobbik lányunk 3 éves egyfolytában kiabál vele a párom,ha itt van a gyerek.Most mi volt ami kirobbantotta a vitát,az hogy nem jó amit főzök,mert ő a gyors kaját részesíti elönyben,én meg a gyerekek miatt (meg persze hogy magánház miatt megadatik)az egészséges ételeket.Ezalatt nem feltétlenül a salátát értem.Akármit főzök az neki nem jó.Tegnap 5 perceként csörgött a telefonja a pici sem birt aludni tőle és ezért is én voltam a hibás.Épp most hallottam ahogy az anyjának dicsekszik arról hogy mi összevesztünk végre.Egész hétvégén egy kedves szava nem volt a páromnak a lányunkhoz és most oda fektettem mellé és ő meg el turta onnan.Pedig direkt hagytam egész hétvégén hogy kettesben legyenek.Csak amikor a lány kérdezi,hogy apa meg a testvére miért nem szereti akkor azt gondolom ott már baj van.

Noarashi:A párom rendszeresen fizeti a gyerektartást.Sőt a beiskolázás felét is mi fizetjük.Mindent meg kap amit csak ki ejt a száján ellenben a lányommal.Ha a lány szeretne valamit akkor arra mindig az a válasza hogy majd legközelebb,vagy majd fizetéskor(persze nincs belőle semmi).

21. csutkamano (válaszként erre: 11. - Czaniko)
2012. aug. 5. 13:38

Az általad leírtakból nekem az jött le, hogy a kiskamasz elhatározta, hogy bosszút áll rajtad, amiért 5 évvel ezelőtt "elvetted" tőle az apját. Kívülállóként, ismeretlenül nehéz belelátni a kissrác lelkivilágába, de lehet, hogy valami történt otthon az anyukájánál, a sérelmét meg rajtad akarja leverni.

Soraidból úgy tűnik, a párod nem áll melléd. Pedig a két közös gyerek érdekében neki kellene kézbevenni,és megoldani a kialakult helyzetet.

20. Sirga (válaszként erre: 1. - Czaniko)
2012. aug. 5. 13:30
Min veszekedtek ilyenkor a Pároddal? Szerintem az lenne a legfontosabb, hogy vele minden rendben legyen! Ha a gyerek azt látja, hogy nem tud Titeket egymásnak ugrasztani, talán jobb belátásra tér(esetleg elgondolkozik rajta, hogy mégis szerethető vagy). A Pároddal ülj le békésen beszélgetni egy nyugodtabb napon, és amikor ott van a fia, akkor húzódj háttérbe - szerintem. Ne hagyj egy működő kapcsolatot tönkremenni! :)
2012. aug. 5. 13:25

Kicsit nagyon egyoldalú a dolog, mindenki a szegény gyereket sajnálja, ami persze részben jogos is...mert tényleg nehéz lehet, de a másik oldalt senki nem látja hogy ez a gyerek kisördög is tud lenni, megkeseríteni a másik ember életét

Valószínűsítem Én is hogy a beszélgetés hiánya nagyban hozzájárul...

Beszélj a férjeddel mond el ezeket a gondokat, és nem tudom tartod e kapcsolatot az ex feleséggel de ha igen és adja az Ég hogy jóban is vagytok akkor kérd meg Őt is segítsen...

semmi képpen ne a váláson gondolkozz ha szeretitek egymást, ha jól veszem ki a gyermek 2hetente van Nálatok...Én bizony bár nem Nálunk van ilyen gond hanem a Párom testvéérénél, de a gyerek ott is kibírhatatlan még Velünk szembe is, mert mi boldogan élünk és most születik a második babánk míg az Ő szülei szétmentek stb stb

szóval Én ezt úgy küszöböltem ki amikor azt láttam a Páromnak hiába mondom hogy akkor mentünk Anyóshoz amikor a másik unoka az Anyjánál van...

Menj el Te is a gyerekekkel Anyudhoz és igen pont akkor amikor a Párod a fiával lenne, hagyd hogy kettesbe legyenek :D

18. 9d7907a17a (válaszként erre: 11. - Czaniko)
2012. aug. 5. 13:24
Ha a szülők is beszéltek vele többször, hogy akkor sem jönnének össze, ha Te nem lennél, akkor érdemes lenne szakembert keresni.
17. Humor Helga (válaszként erre: 13. - Czaniko)
2012. aug. 5. 13:22

nálunk kicsit macerásabb.. 18 voltam amikor az első született, és 200km-re laknak tőlünk...a második meg most 6-hóba... tehát ez az "édestestvér" nálunk sajna nincs meg, de imádom Őket nagyon csak más a viszony mintha együtt nőttünk volna fel.


hát nem tudom mit lehetne tenni a a fiuval, mert sztem ez nem normális, pszichológus esetleg?

16. Noarashi (válaszként erre: 9. - Evamaria0803)
2012. aug. 5. 13:21

Ez most off: Nekem erről ügyvédbarátom megjegyzése jutott eszembe. Ő azt mondta, mindig meglepődik, hogy a nők milyen naívak. Szóval van egy pasi, már van gyerek (elvált, vagy házasság sem volt), gyereket leszarja, persze meg van magyarázva, az ex feleség a szemét, a szart is kiperelné a pasiból. Az persze azért sem akar rendesen gyerektartást fizetni. Ez a tpikusch.

És ilyen pasiknak az új nők rendre szülnek gyereket. Mert szentül meg vannak győződve arról, hogy velük majd máshogy lesz. Na meg ugye pasik részéről megy a mártírkodás.

És ezek az új nők idővel szintén ügyvédnél kötnek ki, gyerektartási per miatt.

15. 9d7907a17a (válaszként erre: 10. - Humor Helga)
2012. aug. 5. 13:20

Hogy ez mennyire igaz.


Az én szüleim is elválltak, de nekem sem jutott eszembe, hogy bármelyikük új társát kikezdjem, pedig édesanyám valószínűleg jobban járt volna ha nem hagyom rá a választását. Apám egyébként édesanyám barátnőjével lépett le és csupán két szinttel laktak alattunk, de soha senki nem köpködött a másikra és a hölgy lányával is a mai napig beszélő viszonyban vagyunk. Érdekes módon a közös öcsénk nem kért valami miatt a családból, ő senkivel nem tartja a kapcsolatot.


A férjemmel nem sokkal a válásuk után jöttem össze, voltak is olyan pletykák, célozgatások, hogy esetleg miattam, de a lánya soha nem hibáztatott és a viszonyom is jó vele. Igaz ő már nagykorú volt és azt is tudta, hogy az édesanyja kezdeményezte a válást. Szóval nekünk nem volt gondunk. Azt mondjuk már nehezebben emésztette a gyerek, hogy az édesanyja három évvel a válás után hozzá ment az édesapja féltestvéréhez.

14. czaniko (válaszként erre: 12. - Pettka)
2012. aug. 5. 13:19
most lesz 11
13. czaniko (válaszként erre: 10. - Humor Helga)
2012. aug. 5. 13:18
Egyet értek veled.Én sem hibáztattam soha a szüleimet.Nem működött és enyi.A testvéreimet úgy imádom mintha csak édes testvéreim lennének.
12. Pettka (válaszként erre: 10. - Humor Helga)
2012. aug. 5. 13:14
Ez teljesen így van.Az én szüleim is elváltak,11 éves voltam.De ilyesmi sosem volt.Biztos,hogy nehéz egy gyereknek.De olyat is láttam én már,amikor egy jó adag gonoszság is társul hozzá...Egyébként hány éves a fiú?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook