Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hogy lehet egységesen szépen barnulni és nem foltokban? fórum

Hogy lehet egységesen szépen barnulni és nem foltokban? (tudásbázis kérdés)


27. gribedli*** (válaszként erre: 26. - Angelic smile)
2014. júl. 26. 09:26
Tényleg? Na, akkor duplán mindent jót!:))))
26. angelic smile (válaszként erre: 25. - Gribedli***)
2014. júl. 25. 22:44

Ki is fogom próbálni! :)

Kísérletezni én is szeretek. Nagyon jól jött az ötleted. 7 hónap múlva pedig különösen hálás leszek neked! :)

25. gribedli*** (válaszként erre: 24. - Angelic smile)
2014. júl. 25. 15:36
Köszi!:) De ki is kell próbálnod! Azóta már rengeteg variációt kipróbáltam, már nem írom le mindet, mert úgyis aki vette a lapot, saját maga is kitalálja, hogy mit csináljon, én már vissza nem térek ahhoz, ahogy előtte csináltam, ha így is lehet, stressz nélkül menüzni:)))
24. angelic smile (válaszként erre: 23. - Gribedli***)
2014. júl. 25. 12:31

Köszönöm a válaszodat! :)

Nagyon tetszenek a naplóid, kiváltképp a "FITNESS MENÜIM HETI 1 FŐZÉSSEL 2 ÓRA ALATT". :)

23. gribedli*** (válaszként erre: 22. - Angelic smile)
2014. júl. 25. 11:47
Lehet. Nem ad semmilyen védelmet, kell mellé a naptej, de természetesen nem lesz semmi bajod, ha pl. önbarnítózol is és napozol is, az alap barnaságot kihangsúlyozza az önbarnító. Télen nem szoktam egyáltalán, mert én is fehér bőrű vagyok nagyon, és a mozzarella színű bőrön az önbarnító mandarinsárga lesz kb. De minden évben 5-6 alkalom szolira elmegyek (ennyiben állapítottam meg azt a határt, ami szerintem még nem károsítja annyira a bőrt), és párszor napozom. Kiegészítem a barnulást önbarnítóval. Soha nem lenne még órákig tartó napozás mellett sem olyan barna színem, mint önbarnítóval, de annyi napozással 40 éves koromra úgy néznék majd ki, mint a saját öreganyám. Viszont így harmonikus, nem használom az erős, színpadra valókat, hanem vagy az önbarnítós testápolót (fokozatos színt ad), vagy egy világos bőrre való önbarnítót. Ilyen "zuhanyozós"-ra nem szeretnék menni, mert marha béna eredményeket láttam, elég pöttyöskék, de biztos a gépek hibája is. Maga az önbarnító nekem abszolút bejött, mindenkinek ajánlom:)
22. angelic smile (válaszként erre: 21. - Gribedli***)
2014. júl. 24. 20:49
Önbarnítóval lehet napozni?
21. gribedli*** (válaszként erre: 19. - 5674644b5d)
2014. júl. 24. 18:15

Hát a lábak amúgy is nehezen barnulnak és viszonylag hamar kopik róluk, ezért ha utol akarod érni a többit, jobb egy önbarnító. Napozás mellett nagyon természetes hatást kelt és nem foltos. És ha már radírozol most is, ne hagyd el ezt a jó szokást!:)))


Legalább tudjuk akkor, hogy biztos nem az elhalt hámsejtek miatt van, ezt kipipálhatod!

20. gribedli*** (válaszként erre: 18. - Dinkaanyu)
2014. júl. 24. 18:10
A helyedben szintén bőrradírral és közvetlenül ennek lemosása, megszárítása után nagyon zsíros krémet tennék. Ha ezután is megmarad huzamosabb idő után is, lehet, hogy ott melanintúltengésed van, de általában nem jellemző a térden, inkább kézfejen, arcon szokott előfordulni. Arcon is a következő helyeken: homlok, orca, áll 2 oldalán. Mivel a bőrnek is van memóriája, minden alkalommal túlzott barnaságnál, túlzott napozásnál kijön a folt de fehér állapotban nem (és jobban érint nagyon fehér bőrűeket is mint gondolnánk). Szóval ha a térdeden télen is ott van, nem biztos, hogy ez melanintúltengés, lehet, hogy csak elhalt hámsejt.
19. 5674644b5d (válaszként erre: 17. - Gribedli***)
2014. júl. 24. 15:07

Két helyen nagyobb ponton sikerült lesülnöm. Az egyik a lábszáram (mindkettő) a másik pedig a jobb csípőm és a combom egy része. A többi maradt original.

Amit írsz a radírról érdekes ugyanis a szőrtelenítés miatt és a szőrbenövés elkerülése végett rendszeresen használok bőrradírt a lábamon. Heti legalább 2 alkalommal máshol nem igazán. Mégis a lábam fehér maradt míg a csípőmön a leégett folt bebarnult.

De akkor majd próbálkozom még a karotinnal illetve sima 30-as faktorral. Köszi a hozzászólást :)

18. Dinkaanyu (válaszként erre: 17. - Gribedli***)
2014. júl. 24. 14:58
Vau,ez naon tudományos volt:)Én ritkán megyek napra,mert fényérzékeny vagyok,de így is van két nagy barna folt a térdemen ezzel mit lehet csinálni?Napi 1 sárgarépát eszem,tehát béta karotin meg van.
17. gribedli*** (válaszként erre: 1. - 5674644b5d)
2014. júl. 24. 14:26

Én nem használnék 50-est, hiszen az is lebomlik egy óra alatt és újra kell kenni, ellenben sokkal nehezebb eloszlatni, mint a 30-ast. A 30-as a nyerő, mert ugye mindegyiket óránként kenegethetjük, szóval a faktorszám az egy szorzó (ennyivel kell beszorozni a perceket, ameddig leégés nélkül lehetsz a napon), ha a te tűrőképességed mindössze 2 perc, akkor is a 30-assal már 1 órát pont leégés nélkül lehetsz. Utána meg úgyis újra kell kenni.


Tengerparton a homok is visszaveri a napfényt, ezért ha árnyékban vagy, meleg órákban, akkor is barnulsz, de az egyenletesség inkább abból is ered, a forgáson kívül, hogy milyen egyenletes a bőröd, ezért heti 1 bőrradír muszáj és még beiktatnék egy másikat a nyaralás alatt, így heti 2 lesz.


Ahol fehérebb vagy, azért is lehet, mert ha mindened le is barnult, az elhalt hámsejtek fehérebbek, ezeket leradírozva egy icipicit sötétebb leszel mindenhol, egyenletesen. Plusz írtad, hogy melaninstimoláló is van a krémben, nos, ez testrészenként is változó, hogy hol van több melanin a bőröd alatt, ezért ha vannak ilyen egyenetlenségek nálad, akkor a melaninstimoláló krémeket inkább hagynám. Én konkrétan arcon nem használhatom. Az önbarnító viszont nem ezen az elven alapul, nem stimolálja a bőr alatti melanin termelődését, hanem mindössze befesti, ezért bárki, foltosbőrűek is nyugodtan használhatják, az önbarnítónál a foltok tényleg csak attól függenek, hogy milyen jól lett bemasszírozva a krém és szép egyenletes (leradírozott) bőrre tettük-e fel:)


Most optimistán inkább abból induljunk ki, hogy neked nincs festékhiányod, szóval A-terv: bőrradír, karotén, A-C-E vitamin és forgás

16. syria (válaszként erre: 7. - 5674644b5d)
2014. júl. 24. 14:26
Szerintem ne erőltesd a napozást, piszokul egészségtelen. Lehet, hogy a foltosság intő jel a bőrödtől: "kedves gazdám, ne kínozz"! :)
15. gribedli*** (válaszként erre: 9. - Angelic smile)
2014. júl. 24. 14:19
Ez jó! Én nem vagyok tini, és ritkán napozom, tényleg csak nyáron pár alkalom, de a stopper az megmaradt!:DDD
2014. júl. 24. 12:49
A répaevés vagy béta karotin tényleg jó, illetve mindenki valamelyest foltos ám barnul, de ahogy egyre több réteg képződik, egyre kevésbé látszik, s be barnul ott is, ahol most fehér maradt. Sokat számít, ha a lábakat karokat nem záródó össze. Combra, ha hátod fekve felhúzott néha derékszögbe a térdeid. Remélem valamit tudtam segíteni. A tengerparton vétek árnyékba húzódni, ott lehet a legjobban barnulni.:) viszont 20-30-ás faktorú, napkrém ajánlott. Én használok napozás utáni alom verás készítményt is mindig. Előbb nyugszik meg a bőr, és lesz barna is.
2014. júl. 24. 12:31
Sztem próbáljátok ki, hogy napozás előtt egy-két órával béta karotint toltok be. Ez megvan pl a Kubu italban is ... elősegíti a barnulást ...
2014. júl. 24. 11:52
A Napon kerülve az árnyékot és meztelenül:)
11. 5674644b5d (válaszként erre: 10. - Ekka)
2014. júl. 24. 11:39
Akkor valami dőlésszög számítás képlettel fogok ezentúl napozni :)
10. Ekka
2014. júl. 24. 11:34

Forogni kell, mese nincs!

Annyit tehettél volna, hogy szolival 'alábarnítasz' így annyira nem látszik, hogy nem egyenletesen barnít a nap!;) (illetve egyenletesen barnít az, csak a 'szög' amiből ér nem 'egyenletes;))

2014. júl. 24. 11:15
Nem tudok igazából segíteni. Fehérbőrű vagyok és idén először napallergiám is lett a múlt héten. De az biztos, hogy gimis korunkban stopper volt az egyik barátnőmnél a Balaton partján, és szólt, hogy forgás! :DDD
8. arrival (válaszként erre: 7. - 5674644b5d)
2014. júl. 24. 11:12
Amit en meg probaltam, hogy a feher foltjaimra nem, a tobbire raktam naptejet , igy valahogy sikerult turhetobbe tenni :)
7. 5674644b5d (válaszként erre: 6. - Arrival)
2014. júl. 24. 11:06
Persze, nem tragédia, csak gondoltam van rá megoldás, ezek szerint nincs. Hát akkor így jártam, behúzódom az árnyékba, ettől foltosabb már nem szeretnék lenni :)
2014. júl. 24. 10:55

En is nagyon feher boru vagyok, es mindig csikosan, foltosan barnulok, szerintem ezzel nem lehet mit csinalni.

Legutobb mindket combomat egyforman erte a nap, este latom, az egyiken keresztben, a masikon hosszaban van egy nagy feher csik. Es semmi nem volt ott ami takarja, ugyhogy passz...


Amugy meg ez legyen a legnagyobb gondunk az eletben !

2014. júl. 24. 10:50
Jó lett volna nekem is, nem lenne csíkos a lábam, a karom, az orrom és a tarkóm... de már mindegy, így jártam. :D Én is fehér vagyok, de ha megfog a nap, úgy nézek ki, mint egy kék szemű néger. Sajnos szemüveges vagyok ha nem az van rajtam, akkor meg napszemüveg, így az orrom is majdnem minden nyáron csíkos lesz. =(
4. 5674644b5d (válaszként erre: 3. - Angelic smile)
2014. júl. 24. 10:44
Ez megtörtént, még a helyem is változtattam folyamatosan, hogy nagyjából azonos ideig és azonos szögben érjen a nap.
3. angelic smile (válaszként erre: 1. - 5674644b5d)
2014. júl. 24. 10:38
Ha forogsz, mint a grillcsirke a nyárson. :D
2014. júl. 24. 10:07

Sziasztok!


A következő a problémám: eléggé fehér bőrű vagyok. Sose volt napozós fajta, de idén végleg megelégeltem a hókaságot és úgy döntöttem megpróbálok egy kis színt magamra varázsolni.


Amennyire lehetett utána jártam az okos és helyes barnulásnak. Mikor megérkezett a jó idő magas faktorszámú naptejet használtam (50), hogy szoktassam a bőröm a naphoz majd fokozatosan csökkentettem le a faktorszámot. Most hétvégén már csak egy 15-ös napvédőt használtam, amire pluszban rá volt írva, hogy barnulást segítő. Hát sok mindenre nem segített rá, picit megkapott sajnos a nap is foltokban (nem vészesen). Mostanra megnyugodott teljesen a bőröm, azonban a piros foltok némelyike teljesen eltűnt alatta fehér maradt a bőr, máshol viszont enyhén bebarnult szóval most egy rosszul formált bocira hajazom leginkább.


Megyek nyaralni holnap tengerpart mellé ebből kifolyólag sokat leszek a napon, többet mint eddig bármikor a nyár folyamán. Hogy kerülhetném el ezt a foltosodást? Tavaly is így jártam, akkor végig magas faktorszámú naptejet használtam, idén azt gondoltam ha körültekintőbb leszek akkor jobb lesz.

Biztos lesznek olyanok akik ajánlják majd a szolit, én szeretném elkerülni ha egy mód van rá.

2014. júl. 24. 10:06
Hogy lehet egységesen szépen barnulni és nem foltokban?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook