Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Magyar vizslám folyton vakarózik és foltokban nincs szőre! Mitől lehet? fórum

Magyar vizslám folyton vakarózik és foltokban nincs szőre! Mitől lehet? (beszélgetős fórum)


23. andi6020 (válaszként erre: 20. - 3ddb56abf2)
2011. máj. 12. 16:20

Szerintem örülj neki, hogy egyáltalán kezelni lehet, ugyanis van olyan gombás fertőzés is, amelyik kiirthatatlan, viszont emberre, állatra egyaránt fertőz. :(


Voltatok bőrkaparék vizsgálaton?

22. 3ddb56abf2 (válaszként erre: 21. - Kozmami)
2011. máj. 12. 15:54
Azt azt :) hát remélem hatni fog az én kis picurkámnak. mindenesetre örülök h nincs nagyobb baja :)
21. kozmami (válaszként erre: 20. - 3ddb56abf2)
2011. máj. 10. 23:59

Mit kapott, Mikogalt? Vagy Mikosist, nem is tudom melyik a gyógyszer! Én egyszer körömgombára szedtem és utána az évekig tartó hüvelyproblémáim is örökre megszüntek.

Canesten tényleg csak arra jó, hogy még az elején elcsípd.

Jobbulást a kutyusodnak, remélem hamar meggyógyul.

Hamar, nem tudom mit jelent, nekem akkor vagy 2 hónapig kellett szednem.

2011. máj. 10. 20:09

Sziasztok, bocsi h eddig nem írtam. Kiderült h gombás a lelkem, bár nem tudom hogy a francba sikerült összeszednie :(

a doki írt fel egy drága tablettát, amit ember is szedhet, és amikor megkérdeztem h a kanesten nem jó e, azt mondta h az szart se ér. szerintetek? :(

19. raffy2
2011. máj. 3. 12:59
az én kutyusom is így volt ,elvittem a dokihoz,ekcémás volt azért vakarózott annyira.adott neki injekciót,lekezelte az ekcémás felületet,és helyrejött pár nap alatt.először én is arra gondoltam,hogy rühes.de azért dokinak mindenképpen látni kell.
2011. máj. 3. 12:58

Szia!

Mit mondott a doki?

17. arrival (válaszként erre: 16. - 3ddb56abf2)
2011. máj. 2. 00:09

A rühességkor sebes is a bőr. A rüh kicsi járatokat fúr a bőr alá, és abba rakja a petéit (fúj!)

Csúnya, piros, kb. fél centis bőr alatti sebekből áll. Ez az emberre is átterjedhet, komoly dolog.

2011. máj. 2. 00:04
Akkor mi a rühesség biztos jele?
2011. máj. 2. 00:02

Ezer dolog lehet, ilyet felesleges fórumokon keresztül találgatni :(


Enyémnek is 4 éve tavaszonként kihullik a szőre, foltokban, de nem vakarózik. Hormonális dolog, szerencsére csak öregkorára jött ki, előtte kiállítási kutya volt.


Ha vakarózik is, akkor az lehet sok minden, allergia (akár tápra, vagy csípésre), atka, bolha stb...

14. 3ddb56abf2 (válaszként erre: 13. - Pegasus0629)
2011. máj. 1. 23:50
Köszönöm szépen a nevében is :) mindenképp írni fogok :)
2011. máj. 1. 23:50

Szia! Anyósomék kiskutyájának is ilyen problémája van, de eszükbe sincs orvoshoz vinni a kiskutyát... Ha holnap megtudod az eredményt légyszi írd meg ide, mert nagyon kíváncsi vagyok mi lehet ez.

Jobbulást kívánok a kutyusnak, remélem mi hamarabb jobban lesz, mert szegénykém ilyenkor biztos nagyon szenved:(

2011. máj. 1. 23:44
Hát holnap visszük mindenképp, csak gondoltam hátha megtud valaki nyugtatni :(
2011. máj. 1. 23:43
egyértelműen állatorvos kéne, hogy lássa...
2011. máj. 1. 23:38
Tiszta sebes neki ahasikója :( Szó szerint kirágja :(
2011. máj. 1. 23:35

ne nézzetek hülyének, de nem lehet h a fürdetéseknek köszönhetően kiszáradt a bőre?

nekünk most a télen a macskánk nagyon vkaaródzott, meg korpásodott, és kiderült h azért m száraz a elvegő a fütőtt szobában, és kiszáradt a bőre... kénytelen voltunk párologtatni.

8. andi6020 (válaszként erre: 6. - 3ddb56abf2)
2011. máj. 1. 23:28

Miért ne lehetne. Nagyon sok minden lehet.

Doki lássa, az a lényeg.

2011. máj. 1. 23:27

Mit jelent, hogy szoktuk? Nem kell őket állandóan fürdetni, nem tesz jót a bőrüknek.

Remélem hamar meggyógyul szegény.

Mit eszik? A csirkés cuccok is sokszor kiváltanak allergiát?

Tényleg az a legjobb, ha megmutatod a dokinak, mert így leírva még egy orvos se tudja megmondani mi baja, nemhogy a hétköznapi fórumozó. Sajnos sokszor a dokik is csak találgatnak és sok idő meg pénz, mire kiderül mi lehet.

Mielőbbi jobbulást kívánok, remélem csak egy kis múló dolog. Együtt tudok érezni, nekem is vizslám van! Imádnivalóak!

2011. máj. 1. 23:25
Rühes nem lehet ugye??
2011. máj. 1. 23:23

a samponra is lehet allergiás, de akár porra, kutyabolhára stb...

nekünk volt eg ykutyánk, nagy testű, rövid szőrü, aki allergiás volt a renges homok szerű porra, meg arra a bolhára, ami emberre nem mászik át... kitépte a szőrét és gennyesedett a hátán a sok folt, mire rájöttünk és tudtuk kezelni...

4. 3ddb56abf2 (válaszként erre: 3. - Ágio8405)
2011. máj. 1. 23:21
szia :) hát lassan 2 éves lesz. Az lehet hogy allergiás a kutyasamponra?
2011. máj. 1. 23:19

valoszinüleg valami allergia.

kölyöök vizslánál lehet a szörváltástol, az egyik ismerösömnek igy volt. Honapokig nem jöttek rá mitöl kopasz foltokban amig egy tapasztalt állatorvos nem mondta hogy vizsláknál elöfordul amikor a kölyök bundábol felnött bunda lesz, de annak nem kéne vakarozással járnia szerintem. Az a biztos ha látja állatorvos.

2. Bcicus (válaszként erre: 1. - 3ddb56abf2)
2011. máj. 1. 23:17
Lehet allergia, gomba vagy atk fertőzés és még ezer más dolog.
2011. máj. 1. 23:15
Rendessen megszoktuk fürdetni, mitől lehet ez? A hasát is folyton vakargatja, már tiszta sebes neki. Holnap visszük álatdokihoz. Amúgy rendessen eszik, meg minden :S

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook