Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » A Mikulas viragom levele miert hibasodik meg? Foltokban szarad, talan tulontozom? fórum

A Mikulas viragom levele miert hibasodik meg? Foltokban szarad, talan tulontozom? (tudásbázis kérdés)


2010. jan. 8. 09:48
vagy nagyon meleg helyen tartod..
2010. jan. 7. 21:18
Az enyemnek lehullot a levele kb.harom naponkint ontozom a kozponti futes miatt es lassatok csodat kezdenek a levelek kihajtani a naplomban fogok feltenni kepet,ket tarka mikulas viragot az unokam tonkre tett akart leullni es a viragok kozott landolt.Nem szereti hogy legyen valtoztatva a helye ezelott harom eve volt egy gyonyoru mikulasviragom az eloszobaban tartottam november vege fele kezdett bepirosodni a levele nagy okosan be vittem a meleg szobaban gyonyorkodjunk benne erre fel az egesz levelet ledobta mikulasra csak a szarak diszelegtek csupaszon.
2008. ápr. 2. 12:34
meg erzekeny meg sok masra is, pl. ne tarts ugyan abban a helysegben gyumolcsit,ahol novenyek vannak,nem ajanlott.A televizio koruli legter sem a legkedvezobb,a masik meg a talaja.Tapasztalatbol mondom,hogy az taptalaj amiben van nem mindig megfelelo.En mindig atcserelem a foldet.NEha meg a tapanyag szuksegletetet potolni is.
2008. febr. 1. 12:15
Nem értek hozzá, de azt olvasom egy könyvben, hogy ha lankad és lehullik a levele akkor lehet hogy tul van öntözve. A földnek száraznak kell lennie mielőtt ujra öntöznénk. Ha túl keveset öntözzük akkor is ez történik. Ha lankadás nélkül hullik akkor vagy alacsony a hőmérséklet, vagy huzat van, vagy fényhiány. Szerintem uborkás tapasztalataimból kiindulva, mivel a mikulásvirág is érzékeny a pajzstetüre és az atkára, elképzelhető hogy atkás a levele. Használj atkaölő szert.
2008. jan. 31. 01:38
A Mikulas viragom levele miert hibasodik meg?.Foltokban szarad talan tul ontozom?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook