Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hivatalos válás elindítása, hogyan? Tanácsokat kérnék. fórum

Hivatalos válás elindítása, hogyan? Tanácsokat kérnék. (beszélgetős fórum)


8. martin3 (válaszként erre: 7. - B235ac96d5)
2012. jan. 1. 23:13

30 ezren nem múlhat a dolog, szerintem...ha ezt akarod, tegyél minden hónapban félre és lassan csak összejön a pénz.

Amúgy elköltözni el tudnál? lenne hova menned? mert akkor beadhatod a válópert később is(ha már összejött a pénz), sehol nincs előírva, ha kilépsz az ajtón add is be a válópert...

7. b235ac96d5 (válaszként erre: 6. - Children)
2012. jan. 1. 22:34
Rászorult nem vagyok, de ez akkor is sok.
6. children (válaszként erre: 5. - B235ac96d5)
2012. jan. 1. 20:11
Ha rászorult vagy,lehet mentességeget kérni és akkor ingyenes...
2012. jan. 1. 17:38

Hát, szomorú, de ez van. De ha tényleg ennyibe kerül, akkor nem tudom felvállalni:(

Azért köszi!

2012. jan. 1. 16:01
Januártól már asszem 30e az illeték :((
3. xti_
2012. jan. 1. 15:57

ez attól függ, meg tudtok-e egyezni mindenben előre. ha igen, akkor foglaljátok írásba, ragasszatok rá, utolsó emlékeim szerint 12000 (de lehet, hogy azóta változott) Ft-os illetékbélyeget, és kérjétek a bíróságtól a házasság felbontását. az eredeti házassági anyakönyvi kivonatot (és ha vannak gyermekeitek,akkor a születési anyakönyvi kivonatuk másolatát) csatolni kell. ez a beadvány lesz a keresetlevél, az utolsó közös lakóhelyetek szerinti illetékes városi bírósághoz kell benyújtani, és ennyi.

ha nincs előzetes egyezség, akkor bonyolultabb a dolog, de azt is keresetlevéllel kell indítani a bíróságon.

minden bíróságon van fogadóóra, amikor ingyenesen segítenek ebben.

2012. jan. 1. 15:50
Beadod a valokeresetet?
2012. jan. 1. 15:36
Hivatalos válás elindítása, hogyan? Tanácsokat kérnék.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook