Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hiperaktív a gyerekem fórum

Hiperaktív a gyerekem (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
1518. Ncilány
2012. máj. 18. 20:45

Lejjebb valahol írtuk a B vitamint. Hogy az hiányzik a szervezetéből és azért ilyen " kukacos ".

Fülészet se rossz ötlet! Lehet tényleg nem hallja amit mondanak. De attól még a mozgásokat le kellene neki utánozni, hisz látja..

Vidd inkább szakemberhez. És ha lehet beszélni vele ilyenekről mint előbb vérvétel, vitaminpótlás, inkább azzal kellene kezdeni..

1517. b-zs (válaszként erre: 1515. - Aktucs)
2012. máj. 18. 12:37

Szia! Közben felvettük a kapcsolatot pszichológus ismerősünkkel, aki nagyon jó dolgokat mondott. Szerinte nem hiperaktív a kislány, de nem kizárt, hogy mivel gyakran beteg, akár hallásproblémái is lehetnek, mert gyakran ez áll a hasonló korú gyerekek figyelemzavarának hátterében.. remélem tényleg csak erről lehet szó. Köszönöm a segítséged!

Illetve kaptunk egy telefonszámot, egy orvos telefonszámát, aki vitaminkúrákkal segíti a gyerekek immunrendszerének a megerősödését, C és D vitaminkúrával. Nagyon érdekes dolgokat mondtak, ami jéé, tényleg igaz.. a férfiak többet vannak a szabadban, a friss levegőn, ellenben kevés gyümölcsöt esznek, míg a nők fordítva, inkább bent tartozkodnak, viszont több gyümölcsöt esznek, ergo a férfiak ritkábban betegek, de a betegség a vitaminhiány miatt jobban megviseli őket, míg a nők gyakrabban betegek, viszont könnyebben átvészelik..hihetetlen, hogy mindezt egy pszichológustól kell megtudnom:) És ez igaz nálunk az egész családra, mármint ez a teória:)

Remélem a depressziós korszakon hamar átlendültök!!

1516. b-zs (válaszként erre: 1515. - Aktucs)
2012. máj. 18. 09:55

nagyon köszönöm a válaszod! Kihez forduljak, milyen szakemberhez, mert akkor nyugodnák meg, ha azt mondanák, hogy nincs vele semmi gond. Túl aktív, pörög, mint a bugócsiga, lehet, hogy alapból túl eleven, de én is attól tartok, hogy néha igenis vannak koncentrációs problémái. Mozgásfejlődése rendben van, volt. Viszont balettra is járatjuk, és míg másik gyerek(nála sokkal fiatalabbak is) szépen leutánozza, amit az oktató mutat, addíg az én lányom mindennel foglalkozik, csak azzal nem, amivel kellene, anyák napján is ugyan ez volt, stb.. és mivel a csoportban 28 gyerek van, nem vagyok abban azért teljesen biztos, hogy észreveszik, jut-e kellő figyelem a gyerekemre ahhoz, hogy kiderüljön, vagy csak a gyanúja felmerüljön, hogy hiperaktív-e. Tudom, hogy ez ma már inkább a köznyelvben elterjedt kifejezés, de egy szakember véleménye nyugtatna meg igazán..

köszi a választ!

1515. Aktucs
2012. máj. 17. 20:32

b-zs, az hogy túl aktív, vagy hogy értelmileg fejlettebb a koránál önmagában nem jelent hiperaktivitást.

A hiperaktivitás-figyelemzavar elég összetett dolog, találsz róla sokmindent a neten, de eléggé megnehezíti a diagnosztizálást, hogy -főleg 1 gyerek esetén- nincs az embernek összehasonlítási alapja.

Ma egyébként "divat" rámondani az életkori sajátosságánál fogva mozgékony gyerekre is, hogy biztos hiperaktív. Meg arra, aki szimplán okos, mert így felmentve érzi magát az óvónő, tanítónő a gyerekkel való plusz foglalkozás alól.

Viszont ha valóban hiperaktív a lányod, minél hamarabb jó lenne elkezdeni fejleszteni, mert nagy bajban lesz az iskolában, bármilyen okos is legyen.


Amit általában szoktak mondani, hogy figyelmeztető jel, ha kimaradnak fázisok a mozgásfejlődésben, vagy túl gyors, túl lassú. Nálunk pl kimaradt a mászás, félévesen le volt maradva, meg sem fordult még, aztán viszont 6 és fél hónaposan megfordult, rá egy hétre felült, majd újabb 1 hét múlva felállt, és pár napra rá kapaszkodva ment.

Ami nekem feltűnt még nála már kicsinek is, hogy a legtöbb gyerek, ha elfárad, leül, vagy lefekszik, na az én gyerekem minél fáradtabb, annál jobban pörög. Ez a mai napig így van, ha nagyon fáradt, nem értem miről beszél, annyira hadar, meg össze-vissza magyaráz. Bár most, 13 évesen képes délután aludni, 2-3 évesen ez külön harc volt.

Ja, és persze beilleszkedési problémáink vannak, tanulási gondjaink, mostanra depresszióval küzd a gyerek - de nálunk későn derült ki az ADHD, igazából neki megfelelő kezelést most kezdett kapni.

1514. b-zs (válaszként erre: 1513. - Trapiti)
2012. ápr. 24. 14:18
Honnan lehet tudni, hogy a gyerek hiperaktív? A lányom túlaktív, ez tény, sőt azt mondják az óvónő is és a védőnő is, hogy bár a napokban töltötte az ötöt, hat éves gyerek szintjén van.. Ez jele lehet annak, hogy hiperaktív?
1513. trapiti (válaszként erre: 1511. - 52fd553855)
2012. ápr. 24. 09:10
Valamilyen fejlesztést kap? Az alapozó terápiát nagyon ajánlom, akár heti több alkalommal is ha meg tudjátok oldani. Az iskola sajnos képtelen alkalmazkodni, legalábbis a legtöbb... Az én lányom még ovis, hasonló cipőben járunk, hiperaktív, extra magas 150-160 körüli IQ-val, vagyis 4.5 évesen 6-7 éves gyerek szintjén. A második ovijába jár, ez kiemelkedősen elfogadó társaság, de ott is azóta tud igazán beilleszkedni és azóta nincsenek komolyabb gondok, amióta az alapozót csináljuk.
1512. 3cde375c32 (válaszként erre: 1511. - 52fd553855)
2012. ápr. 24. 08:32
minél kisebb létszámú osztályba vidd,ha teheted!
2012. ápr. 24. 08:29
Kisebbik fiúnk enyhén figyelemzavaros hiperaktív gyermek.8 évesen 132-es IQ-val.Most töltötte be a 9-et harmadik osztályos ,nagyon jó tanuló.Az iskolában viszont nem tudnak vele mit kezdeni.Nem tudják a szintjének megfelelően foglalkoztatni.A tanárok tehetetlensége bosszant,mert inkább alul osztályozzák mintsem ,hogy foglalkozzanak vele..Valakinek volt vagy van ehhez hasonló problémája??Mit tehetnék??Várom a segítségeket,mert félek,hogy nagyobb kárt okozunk neki,mint hasznot!!
1510. Liana1028
2011. nov. 17. 09:24

Kedves Fórumozók!

Harmadéves pszichológus hallgató vagyok a Károli Gáspár Református Egyetemen, és segítségért fordulok most Mindenkihez. Műhelymunkámat és szakdolgozatomat is a hiperaktivitás témakörében készítem és ehhez keresek lelkes 9-12 éves hiperaktivitás-figyelemzavaros gyerkőcöket. A műhelymunka témája az empátia, a szakdolgozatban pedig a gyerekek testvérükkel való kapcsolatát vizsgálnánk. Egyik téma sem túlzottan kutatott, így minden eredmény új és hasznos lehet, valamint segítség a jövőben a hiperaktív gyermekek kezeléséhez.

Ha valaki úgy érzi, szívesen hozzájárulna névtelenül a kutatásaimhoz, nagyon hálás lennék! Az alábbi e-mailcímen bővebb tájékoztatást is tudok adni:

liliana@invitel.hu

Előre is hálásan köszönöm!

Turbán Liliána

1509. Fanatic
2011. nov. 5. 17:10
Úgy hallottam, hogy alkalmaznak homeopátiás szereket is a hiperaktivitás kezelésére. Tudjátok, hogy melyek ezek?
1508. hentzne.eva (válaszként erre: 1506. - 325b42d966)
2011. okt. 17. 12:43

Szia!

Próbáljátok meg a B1 vitamint, beszéld meg a háziorvossal. Nálunk a kislányom kiegyensúlyozottabb, mióta rendszeresen kap B1 vitamint és halolajat. Mondjuk én nem beszéltem a háziorvossal, csak a patikus ajánlotta.

Remélem tudtam segíteni.

2011. okt. 15. 15:37
a kódolás azért is kell mert az ovi így kap több pénzt attól függ hány gyereknek számítják,nálunk a lányom 2 gyereknek számít.
2011. okt. 15. 15:36

mit lehet akkor tenni ha a hiperaktív gyerek nagyon keveset alszik?

a nevelt lányom ilyen ,amióta oviba jár ott van egy autista kisfiú a csoportjában aki kiabál amikor délben a többiek aludnának,ezt vezette be itthon a lányom már hetek óta,és sokkAl több a hiszti,és a dühroham is amióta oviba jár,és nagyon beteges lett ,előtte alig volt beteg,igaz mi csak március óta neveljük,előtte más nevelőszülő nevelte de visszaadta 2-év után ,azelőtt 2 intézetben is volt,ugy hogy van egy előélete.nagyon nehéz,szinte alig fejlődik fizikailag és szellemileg is nagyon le maradt.4-éves múlt májusban nem beszél,nem szobatiszta,96cm ,14kg,alig játszik inkább csak autót tologat egésznap,de érdeklödő ,és állandóan szalad nincs ideje gyereknek lenni.

1505. csilla183
2011. okt. 15. 13:51
a bizottság miatt kell bekodolni hogy az ovoda igy kap külön pénzt hogy a fiamat külön tudják fejleszteni vagy utazó szakember foglalkozik vele az oviban.amúgy az ideggondozoban gyógyszert irtak fel neki hogy az oviban jobban be tudjon illeszkedni.nem vettük meg kérni fogok más kezelést.
1504. 14f968b657 (válaszként erre: 1503. - Csilla183)
2011. okt. 4. 16:21
Szia!Bocsi hogy bele szólok az én kisfiam is hiperaktív de nekünk nem kellett menni ideg gyógyászatra a megyei pedagógiai szakszolgálat hozott egy határozatot az ottani vizsgálat után és abban írták le hogy milyen végzettségű szakembernek milyen irányvonal mellett kell foglalkoznia a kisfiammal,mit jelent a "kódólás"?
1503. csilla183
2011. okt. 4. 09:05
azt mondták be kell kodolni a gyereket és ugy lehet lépni a bizottság felé hogy kap e külön szakembert vagy elég neki a nevelési tanácsadó.
1502. Ksissy (válaszként erre: 1501. - Csilla183)
2011. okt. 2. 15:31
Értettem, hogy miért, csak nekem ez fura. :) Majd mesélj, hogy mit mondtak!
1501. csilla183
2011. okt. 1. 17:58
A VISELKEDÉSE MIATT.
1500. Ksissy
2011. okt. 1. 15:34

Igen, ez tény. Nálunk is volt egy időszak az oviban, hogy a gyerekek haraptak. Szerencsére az enyéim ebben sosem vettek részt. Minek kell ideggondozóba vinned? Nekem ez új. Igaz, mi csak a nevelési tanácsadóhoz járunk, és tornázunk. Ennyi egyelőre elég. Majd meséld el, hogy mi volt! :)

Én fiam is nagyon szereti a kicsiket, és bárkivel leáll beszélgetni :D Néha olyan ciki, mikor boldog-boldogtalant megszólít és feltesz neki valami olyan kérdést, hogy én pirulok belé. :D

1499. csilla183
2011. okt. 1. 11:13
most megyünk még a gyerek ideggondozoba.azt mondták a nevelésiben hogy figyelemzavaros és nehezen irányitható.ö nagyon szereti a gyerekeket és nem fél az idegenektöl sem csak ha nem akarnak vele játszani akkor odébb tolja öket.az agresszioról annyit hogy a multkor 2harapás volt a gyereken a hátán meg a kezén.az ovonö azt mondta elöfordul.
1498. Ksissy (válaszként erre: 1497. - Csilla183)
2011. szept. 17. 09:03

Az én fiamban semmi agresszivítás nincs, mindenki szereti, mert folyton vigyorog, és nagyon huncut. Emellett vannak hiperaktív tünetei.

Sokat olvastam neten ezekről a dolgokról, és ott is azt írták (ami nálunk nagyon bevált), hogy a szabályokat következetesen be kell tartani! De gondolom, ezekről már te is olvastál. Nekünk a torna nagyon bevált, ajánlom mindenkinek, hogy olyan nevelési tanácsadót keressen, aki ilyen módszerrel segít.

Az agresszív viselkedéssel ugyanakkor vigyázni kell, mert ha nem csitítják, később nem csak a játékait teszi tönkre, hanem másokat is bántani fog. Van olyan gyerek a környezetünkben, aki ilyen. A gyerekek nem szeretnek vele játszani...

1497. csilla183
2011. szept. 12. 10:26
sziasztok köszönöm hogy leirtad.hát már nem szaladunk rögtön az utra mert azt sulykolom bele hogy vigyázzni kell és csak a járdán szabad menni.viszont átszökik a szomszédnénihez kerten keresztül és nem is szol hogy szeretne átmenni.sokat futkos ugrál és igen nem akar sokszor szot fogadni augusztusi gyerek 2.járja a kiscsoportot az ovonök megirták már a papirt a nevelésinek tavaly már mi is hordtuk.azt mondják agressziv a fiam.az igaz hogy nem tud rendesen játszani tönkreteszi a játékokat és nem köti le semmi hosszabb idöre.
1496. Ksissy (válaszként erre: 1494. - Hte23)
2011. szept. 11. 09:15
Köszi az infót! Nézegettem én is a neten, de a jogszabályokban nem találtam erre utalót. Ezek szerint azért, mert nincs is....
1495. Ncilány (válaszként erre: 1494. - Hte23)
2011. szept. 10. 21:57
5 évvel ezelőtt kb még járt..
1494. hte23 (válaszként erre: 1493. - Ksissy)
2011. szept. 10. 19:04
Sajnos nem jár....
1493. Ksissy
2011. szept. 10. 14:29

Sziasztok!

Olvasgattam a fórumot, és ehhez lenne hozzáfűznivalóm. Kisfiam 6 éves és hiperaktív. Már egészen picinek is feltűnően aktív volt, korán kezdett el járni is, de már a hasamban is igen mozgalmas életet élt. A köldökzsinór a nyakára volt tekeredve, úgy született. Nehezen lehetett bírni vele, folyton rohangált, nem figyelt, rámolt, pakolt, egyszóval egy egész embert kívánt. A gyerekorvos már mondogatta, hogy majd be kellene menni vele Nevelési tanácsadóba, de megvártam egy komolyabb véleményt. Tavaly kezdtek el vele külön foglalkozni óvodába ( a középsős csoportosokkal leül egy óvónő színezni, rajzolni stb) és ott mondták ki a végső szót, hogy bizony jól sejtettük, a gyermekem hiperaktív. Azonnal ajánlottak egy Nevelési Tanácsadót, akihez érdemes elvinnem, mert nem gyógyszerezi a gyerekeket, hanem tornával próbálja stimulálni a mozgás és figyelemzavarukat. Hozzá járunk már jó fél éve. Kisfiam a nyáron megtanult két keréken biciklízni, lehet vele tömegközlekedési eszközön utazni, anélkül, hogy folyton fegyelmezni, csitítani kellene, jobban szótfogad... egyszóval érezhető a javulás. Minden nap tornázunk, ami nem vesz igénybe, csak kb. 10 percet. Emellett határozott szabályok vannak, a "mit szabad és mit nem" kategóriában. Enélkül most is ott tartanánk, hogy amint nyílik a kiskapu, kisfiam már az utca közepén ugrál... (mert azelőtt ezt is csinálta)

Ezeken kívül még citromfű teát iszik, és B vitamint szed.

A tanácsadónk azt mondta, hogy sem az ételízesítős ételek, sem pedig az olyan vitaminok nem jók, amikben sok az adalékanyag. (pl. multivitaminok), mert ezekben is serkentő szerek vannak.

Remélem, hogy ezzel segítettem néhány szülőnek.

Nekem az lenne a kérdésem, hogy jár-e emelt szintű családi pótlék a hiperaktív gyermek után?

1492. csilla183
2011. aug. 4. 17:12
mennyi idösen lehet megállapitani hogy hiperaktiv a gyerek.egyenlöre azt mondták nagy a mozgásigénye az átlagnál de 3évesen még nem lehet megmondani hogy hiperaktiv e.
1491. c130f7eb3b (válaszként erre: 1490. - Adhd)
2011. júl. 25. 09:38

Nem borzolom tovább a kedélyed, ez egy fórum, mindenki leírhatja, amit tud, amit tapasztalt és amiben hisz. :D Én abban, amiket írtam... mivel senki nem tud meggyőzni az ellenkezőjéről, én sem akarok meggyőzni senkit a magam igazáról, legfeljebb elgondolkodtatni...

Jó lenne 10-15 év múlva visszatérni erre a témára :D

1490. adhd (válaszként erre: 1489. - C130f7eb3b)
2011. júl. 24. 20:18

Ja, de akkor Nálatok az iskoláskor előtt nem is volt semmi probléma?

A lázcsillapító nagyon jó hasonlat, mert az adhd nem gyógyítható, csak tünetileg kezelhető: kognitív viselkedésterápiával és szükség esetén gyógyszeresen.

Továbbra sem tudom elfogadni, hogy kizárólag a környezet váltja ezt ki a gyerekekből; mint írtam, mára már egyértelműen kimutatták, hogy organikus rendellenesség van az adhd hátterében. Ezt támasztja alá az is, hogy legtöbbször csak a testvérpár egyik tagja hiperaktív, még akkor is, ha a környezetük (szülők, baráti kör, osztálytársak) teljesen azonos.

1489. c130f7eb3b (válaszként erre: 1488. - Adhd)
2011. júl. 23. 23:11

Nem magunkat, hanem magamat. Volt egy gyönyörű, értelmes, az átlagnál elevenebb, érdeklődő kisfiam, akit a nagyokos fejemmel iskolaéretlenül adtam fel iskolába. Ennek az okait most nem részletezem, elég annyi, hogy senki nem kényszerített rá. Innentől kezdve pokol volt az életünk. Hétvégén és a szünetekben mi voltunk a mintacsalád, de a szorgalmi időszak elviselhetetlen volt. Frusztrált volt a gyerek, és az lettem én is.

Volt tehát egy feldolgozatlan probléma, ami miatt a tanulási problémák és velük együtt a magatartási problémák is napról napra szaporodtak... 8.-ban már el akarták tanácsolni az iskolából... szerencsére a középiskolában a teljesítmény mögött az embert is értékelték, és gyakorlatilag teljesen kicserélődött - mintadiák lett. Kívülről is megkapta azt a megerősítést, amivel én hiába próbálkoztam, hogy nem az iskolai osztályzat adja az ember értékét...

Mindennek ellenére nem azt állítom, hogy a szülői ház a hibás. Nem feltétlenül. Többször, több helyen írtam, hogy lehet kortárs, barát, testvér, rokon, szülők között megromlott viszony vagy bármi, ami fruszrálja a gyereket, emiatt aztán nem tud nyugton maradni, koncentrálni, és a dühét másokon tölti ki vagy vezeti le. És amíg ezt a külső okot meg nem találjuk és meg nem szüntetjük, vajmi kevés eredményt érhetünk el. Olyan ez, mint amikor a betegséget lázcsillapítóval akarjuk "gyógyítani".

❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook