Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hiperaktív a gyerekem fórum

Hiperaktív a gyerekem (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2012. jún. 8. 21:34
igazán nincs mit nem bántásnak szántam,de az én hiperaktív lánykám nem alszik parancsra,és nincs az a kezelés amire ő ne ébredne fel.
1547. trapiti
2012. jún. 8. 21:10
Nem lehet reklámozásra használni az oldalt...
2012. jún. 8. 17:30
Jó nagy étvágyú az autó
1545. fahéjbarna (válaszként erre: 1544. - Aktucs)
2012. jún. 8. 11:46

Válaszolnak az e-mailre, július közepére kaptunk időpontot egy órás ambuláns beszélgetésre. A gyerekkel fognak beszélgetni. Reméltem, hogy egy picit tudok előre készülni és ha esetleg a beszélgetés során jutnak valamire, azonnal tudunk előre lépni, de ahogy látom, ez így nem fog működni.


Az én gyerekemnél a magatartási zavar soha nem volt annyira vészes, eltanácsolni sosem akarták. Inkább olyan kis tesze-tosza, de ha már rájön a hepphaj, nem lehet leállítani. Mostanában szerencsére ez ritkán van, inkább az is a baj, hogy nagyon passzív, ugyanakkor befolyásolható. Csak azért sajnálom, mert amúgy meg elég jól vág az esze, olyan kár érte....

A pszichonál nálunk is ez volt, azt mondta, neki a gyerek érdekeit kell képviselni és én teszem számára túl magasra a lécet. Hagyjam egyedül boldogulni. Na, abban az évben jól le is romlott a tanulmányi eredménye, azóta megint kezembe vettem az irányítást.

1544. Aktucs
2012. jún. 7. 19:14

Hihi, na az én fiamat megmasszírozni... Egyszerűen nem marad 1 percig egy helyben, de még álmában sem. (Egyébként gyógymasszőr vagyok, és próbálkoztam vele, de lehetetlen)


Fahéjbarna, mi is most kísérletezünk a megoldással (hetedikes a gyerek), mert hiába volt elsőtől diagnózis, a pszichológus engem akart kezelni, mert a gyereket nem is lehet, meg nem is kell...


A büntetés tuti nem válik be, a jutalmazás viszont valamennyire igen, de leginkább a dicséret. Nálunk a kamaszkorral súlyosbodott a helyzet. A figyelemzavarra az iskolai problémák rápakoltak némi depit, amitől romlott a figyelmi teljesítmény is.


Vadaskertben többnyire 2-3 hónap, de hívd fel őket, nem tudom, hogy a levélre válaszolnak-e. (Nálunk nagyon gyorsan ment, mert az iskola nem engedte be a gyereket az órákra, és közölték velünk hogy pszichopata, de ugye ez egy különleges helyzet.)

1543. fahéjbarna (válaszként erre: 1541. - Fanatic)
2012. jún. 7. 08:53

A neten keringő cikkekből ollóztam össze. Kinyomtattam és szövegkiemelővel áthúztam a rá vonatkozó részeket.


Megértelek. Mikor kisebb volt, nálunk se vált be se a büntetés, se a jutalmazás. Kitartás, a kamaszkorral meg fog változni. Én még mindig várom a Vadaskerttől az időpontot...

1542. Fanatic
2012. jún. 7. 06:49
Ha csak ránézek a talpára, már visítozik, mert annyira csiklandós.
1541. Fanatic (válaszként erre: 1539. - Fahéjbarna)
2012. jún. 5. 12:54

Szia!

Honnét olvastad fel a tüneteket a gyereknek?

Én most vettem egy könyvet, mert úgy láttam, amikor beleolvastam, hogy normális érthető nyelven van megírva. Az olvasásig még nem jutottam el. A címe: Dr. Mark Selikowitz ADHD a hiperaktivitás-figyelemzavar tünetegyüttes.

Egyébként a fiamnál (6,5) tavaly nyáron állapították meg az ADHD-t a Vadaskert kórházban. 2 hétig jártunk fel nap mint nap. Kaptunk instrukciókat, amikből már párat saját magunk alkalmaztunk, mikor megtudtuk, hogy jó. Azóta sajnos már a jutalmazásos technika nem válik be. Átestünk a ló túlsó oldalára, mert már csak a "matricáért" volt hajlandó megcsinálni dolgokat.


Mi szedtük hónapokon át az Espricot, nem vettem észre a hatását.

2012. jún. 5. 08:01

Megint én. :S

Tegnap elballagott a gyermek. Négy tárgyból részesült dícséretben: angol, matematika, biológia, valamint műszaki oktatás és informatika.

Annyira jó érzés volt végre úgy nézni rá, hogy megértettem, önmagához képest ez mekkora teljesítmény.


Elkaptak néhány felmérőt az alsóbb osztályokból és meglepően szépen vannak kidolgozva, sok az ötös, néhány teljesen hibátlan, van azonban egy kettes is köztük, amire a tanító néni ráírta, hogy "Butaság volt truccból feladni!". Érdekes az is, hogy a felmérőkre később folyton elfelejtette felírni a nevét, vagy csak a keresztnevét biggyesztette oda a sarokba.

1539. fahéjbarna (válaszként erre: 1538. - Trapiti)
2012. jún. 3. 19:16

Köszi! Egy havi adagot vettem neki, ha elfogy, megpróbálkozunk az Espricoval. A mostaniból a napi adag 1000 mg halolaj - 330 mg EPA és 220 mg DHA + 10 g E-vitamin.


Igyekszem neki megtalálni a megfelelő segítséget. Nagyon jó, hogy ti már ilyen hamar elkezdtétek a fejlesztést. Nekünk is hamarabb kellett volna, de ezen megpróbálok nem bánkódni, hisz végülis nem kallódott el, előttünk a gimnázium, lesz még lehetősége bizonyítani.


Olvasta esetleg valamelyikőtök ezt a könyvet: Cordula Neuhaus: Hiper- és hipoaktivitás, figyelemzavar? Megrendeltem, remélem, találok benne valami hasznosat.

1538. trapiti (válaszként erre: 1537. - Fahéjbarna)
2012. jún. 3. 17:10

Ez óriási dolog!!!! Ha sikerülne valami plusz segítséget találni neki, Ő maga is sokmindnben tudna fejlődni így, hogy tudja mi van a dolgok mögött.

Pl. ahová én hordom a kislányomat mozgásterápiára, ott nagyok is vannak, 12-13-14 éves gyerekek is, nekik is segít még...


Omega-3 készítményből én az Esprico-t tudom jó szívvel ajánlani!

2012. jún. 3. 17:02

Csajok, bocsánat, hogy ellepem a fórumot, de ezt muszáj elmesélnem. Elrohantam ma a gyógyszertárba Omega3 és B komplexért. Gyerkőc nem szed semmilyen készítményt, így természetesen nem értette, hirtelen miért adok neki gyógyszert.

Úgy éreztem helyesnek, ha őszinte vagyok vele.

Le se tudom szavakkal írni, mit érezhetett, mikor felolvastam neki az ADD-s tünetegyüttest. Hevesen bólogatott az összes tételnél és azt mondta, olyan ez a felsorolás, mintha valaki az ablakból leste volna az életét és arról írt volna összefoglalót.


Órákig vigyorgott, mint a tejbetök (és hajtogatta, hogy ezentúl ráfoghat mindent arra, hogy gyépés :), de tudom, hogy nagy kő esett le a szívéről, hogy végre megértjük.

2012. jún. 2. 18:20

Gondolom, hozzám hasonlóan ti is keresitek a kapaszkodókat. Ezt a listát láttátok már?


Bill Cosby

Cher

Dustin Hoffman

George Burns

Henry Winkler

James Steward

Jim Carey

Kirk Douglas

Robin Williams

Steve McQueen

Sylvester Stallone

Will Smith

Tom Smothers

Anne Bancroft

Whoopi Goldberg

Danny Glover

Babe Ruth

Michael Jordan

Magic Johnson

Jason Kidd

Chris Kaman

Nolan Ryan

Leonardo da Vinci

Wright Brothers

Galileo

Albert Einstein

William Wrigley

Benjamin Franklin

Pete Rose

This slot is reserved for you. Did i miss anyone?


Ezen kívül még Justin Timberlake-ről és Paris Hiltonról, Jack Nickolsonról is olvastam, hogy korábban ADD/HDAD-t diagnosztizáltak náluk.

1535. cel (válaszként erre: 1529. - Ncilány)
2012. jún. 2. 17:01
És mi van akkor ha két gyerek ugyan úgy táplálkozik és még is csak az egyiknél jelentkezik a probléma. Nekem ebből az jön le, hogy nem a táplálkozás az oka, ha nem valami más, amit itt érzékenységnek neveztek meg. Nem zárom, ki, hogy a táplálkozás befolyással lehet, de nem az a kiváltó ok.
1534. fahéjbarna (válaszként erre: 1533. - Trapiti)
2012. jún. 1. 22:32

Köszönöm a bíztatást! :)

Eddig is támogattam, nem is értettem, hogy nem tudok vele zöld ágra vergődni.

Hatodikban nagyon leromlott a bizonyítványa (ötödikig szinte színötös volt, csak a magaviselete döcögött), ezért fordultam pszichológushoz, hogy segítséget kérjek a motiváláshoz. Erre mondta az áldott doki bácsi, hogy hagyjam csak, mert megromlik köztünk a viszony. Hagytam is, mert azt hittem, ettől lesz önálló, de csak rosszabb lett.

Aztán nyolcadikban megint elkezdtem vele együtt tanulni, majdnem jeles lett. Angolul nagyon jól beszél, ez az egy, ami érdekli - no meg a számítógépes játékok - ezért valószínűleg gimis lesz. Legalább az angolt csoportbontásban fogja tanulni, az is valami. Félek azonban, hogy a többi tantárggyal nagyon nagy gondjai lesznek.

1533. trapiti (válaszként erre: 1531. - Fahéjbarna)
2012. jún. 1. 22:13

Az a tragédia, hogy valószínűleg nem egyedi a történetetek. Abban biztos vagyok, hogy még rengeteget tudsz tenni a fiadért, úgyhogy ne hibáztasd magad!!!


És hogy legyen csak szakmunkás??? Egyébként épp a napokban hallottam az alapítványnál ahová a kislányommal járunk, hogy tervezik annak a bevezetését, hogy az SNI-s gyerek ne tanulhasson tovább egyetemen.

Ami szerintem nagyon durva, tekintve hogy az SNI nem azonos az értelmi fogyatékossággal... sőt, nagyon sok gyerek átlagon felüli értelmi képességekkel rendelkezik még akkor is ha bizonyos részterületeken nehézségei vannak.

2012. jún. 1. 22:06

Azt is hozzátenném még, hogy néhány éve jártunk pszichológusnál, aki elhajtott minket, mondván, nem kell mindenkinek diploma, ne tanuljak vele, legyen csak szakmunkás. A neurológus meg mindent rendben talált nála.


Ha valaki esetleg hasonló cipőben jár/járt/járni fog :) és beszélgetne, keressen a faheejbarna kukac gmail pont com - on.

2012. jún. 1. 22:04

Sziasztok! 4-5 oldal híján végig olvastam a topicot.


A mi történetünk egész más, ugyanis néhány nappal ezelőtt döbbentem csak rá, hogy 14 és fél éve egy ADHD-s gyereket nevelek. Ő néhány éve szerencsére már csak az ADD-s tüneteket produkálja, szóval, mindenkit csak bíztatni tudok: kitartás, idővel sokat javul majd a helyzet!


A sztorink egyébként tipikus - nehéz szülés, oxigénhiány, fejlődési tanácsadó. 18 hós koráig hordtuk oda, mindent rendben találtak. Az senkinek sem tűnt fel, hogy sokkal izgágább a többi gyereknél, gyorsabban is fejlődik. Két éves volt, mikor az öccse született, ő sem egyszerű eset. :) Képzelhetitek, azt hittem, megőrülök. Aztán az oviból, suliból csak a panaszáradat ömlött, a barátainkkal szinte megszüntettük a kapcsolatot, mert nem szívesen jártunk el a két "rosszcsonttal". Emellett persze, főként a nagyfiam értelmes, inteligens, jó képességű gyerek, de hozza az összes tipikus ADD-s tünetet, amitől az ember úgy érzi, egy háromévest nevel (lassú a reakcióideje, elfelejt dolgokat, nehezen ébreszthető, rendetlen, elhagyja a holmiját....)


Szóval, eddig napi ötször leüvöltöttem a fejét, hogy hogy lehet ilyen trehány, motiválatlan, léha kölök, de most, hogy bekattant, hogy szegénykém nem direkt csinálja, teljesen magamba zuhantam. Napok óta zokogok, ha rágondolok, mi mindenen ment már keresztül, pedig nem is tehetett semmiről, ráadásul sokszor fel sem foghatta, mi történik körülötte. Annyira sajnálom! Szeretném visszaforgatni az idő kerekét és a szemükbe vágni a pedagógusoknak, hogy a gyerek nem rossz, nem lusta, egyszerűen csak ADHD-s!


Szerencsére középiskola előtt áll, így még van esélyem változtatni. Ma küldtem egy levelet a Vadaskertnek, remélem, fogadnak minket. Nem tudom, mennyi lehet náluk a várakozási idő és azt sem tudom, foglalkoznak-e ekkora gyerekekkel.


Bocsánat, hogy ilyen hosszúra nyúltam, de jól esett itt olvasni, hogy nem vagyunk egyedül.

1530. Aktucs (válaszként erre: 1529. - Ncilány)
2012. máj. 25. 22:35

Ismerem.

Elég viccesnek tartom, amikor egy pszichológus, aki bölcsész mindenféle orvosi végzettség nélkül kiválóan tud mindent a hiperaktivitás, a cukorbetegség és a depresszió biokémiai vonatkozásairól, a gyógyszerek ártalmasságáról, a gyógyszeripar és az orvosok összeesküvéseiről...

Szerintem egy kuruzsló, esetleg még szcientológus is, de hogy a véleményére az irományainak az elolvasása után nem vagyok hajlandó adni, az biztos.

1529. Ncilány
2012. máj. 24. 05:51

Rábukkantam egy oldalra. Ismeri valaki?

http:// www.tenyek-tevhitek.hu/hiperaktivitas-kezelese.htm


" Mezei Elmira:

Hiperaktivitás és táplálkozás - avagy az étrendben jelenlévő mesterséges adalékanyagok és természetes szalicilátok


A hiperaktivitást a kutatások egyértelműen a táplálkozással hozzák összefüggésbe. A nyugati étrend olyan adalékanyagokat tartalmaz, amelyek viselkedéses, figyelmi és érzelmi zavarokat okoznak arra érzékeny gyermekekben. Ezek elhagyása teljes gyógyulást eredményezhet."

1528. Fanatic
2012. máj. 23. 21:56
A Convulex epilepsziára van, de mi magatartászavarra kaptuk. Feleslegesen. Még megávrjuk a következő EEG eredményét, hogy azon van-e javulás, ha nincs, leállunk vele.
1527. Aktucs
2012. máj. 22. 22:53

Gyógyszerrel vagy anélkül, ez örök vitatéma. Nem vagyok gyógyszerpárti, és úgy gondolom, valóban a gyógyszert utolsó lehetőségként kell tekinteni, de a VALÓBAN hiperaktív gyereknek maga lehet a megváltás.

Mikor a 13 éves fiam azzal jött haza az első gyógyszerelt dobórájáról, hogy "anya, képzeld, 15 percig folyamatosan tudtam figyelni a kottára", majdnem elsírtam magam. Mert ez nem természetes dolog volt a számára, annak ellenére, hogy a dob az élete. Akkor azért eszembe jutott, hogy lehet, hogy korábban kellett volna.


A baj nem a gyógyszer, hanem ha olyannak is felírják, akinek nem kéne. Akinek a vérszegénységét, vitaminhiányát, hallását stb. kéne kezelni. És akkor baj, ha odafigyelés, törődés helyett adjuk a gyereknek, nem átmeneti segítségnek, addig, amíg megtanítjuk kezelni a saját problémáit.

1526. Fanatic
2012. máj. 22. 07:06

Sziasztok!

Nálunk tavaly állapították meg az ADHD-t a Vadaskertben. Kipróbálták, hogy serkentőszerrel mennyire tud figyelni. Jobb lett. Azóta kiderült,hogy epileptikus az agyműködése. Rohamot sosem tapasztaltunk, bár ez lehet akár egy rövid elrévedés is. Nálunk valószínűleg a hiperaktivitásban és a túlmozgásban nyilvánul meg az epilepszia. Csak azért írom, hogy ennek járjatok utána. EEG-vel vizsgálják, gyerekneurológus ad rá beutalót. Egyébként kaptunk gyógyszert (Convulex), hátha segít, de semmi hatása.

1525. trapiti (válaszként erre: 1524. - Ncilány)
2012. máj. 21. 06:55

Semmi nem tilos, tőlem meg különösen mindenki azt csinál amit akar. Csak zárójelben jegyzem meg, hogy a szcientológia sokkal inkább üzleti vállakozás mint vallás...

Ha nem a Lenkei féle készítményt veszed, hanem a gyógyszertárit (amiről pontosan lehet tudni hogy mi van benne) azzal semmi baj nincsen. A Lenkei félétől láttam már nem egy súlyos szövődményt, furcsa dolgok vannak benne, amiről persze nem szól a fáma...

1524. Ncilány (válaszként erre: 1521. - Trapiti)
2012. máj. 21. 05:53

Az engem hidegen hagy milyen vallást gyakorol. Elhiszek dolgokat amit mond. Az remélem nincs megtiltva. Nem kell az ő termékét venni! Nem is veszem. Mert naon drága.

Én is a bé... cseppek mellé a legolcsóbb C vitamint szedtem.

És attól még igaza lehet, vitaminhiány, vérszegénység miatt viselkedik a gyerek úgy ahogy. Azért kell kivizsgálni, és nem minnyá mindenféle bogyókkal tömni. Amibe szintén nem tudható mi van. Tudatmódósító talán??


Régebben 50 - 100 évvel ezelőtt sokat voltak a természetbe. És nem etettek műkajákat. Amibe megint nem tudható milyen adalék van.

1523. trapiti (válaszként erre: 1522. - Hte23)
2012. máj. 20. 22:34

Gyógyszer nélkül is van megoldás, ezzel egyetértek. De az nem a szcientológus-vitamin, abban is biztos vagyok. Senki nem tudja mi van bennük, nem vizsgálják, nincs megadva az összetétele. Ha mindnképp adni akar a gyereknek, adjon olyat, amiről tudható hogy mit tartalmaz...


Ami nálunk nagyon bevált, az az Esprico, és a Béres D-vitamin kálciummal.

1522. hte23
2012. máj. 20. 22:17

Egyetlen dolog amit el lehet fogadni tőlük.

Gyógyszer nélkül is van megoldás..

1521. trapiti (válaszként erre: 1520. - Ncilány)
2012. máj. 19. 07:29
Én egy szcientológus véleményére nem adnék...
1520. Ncilány
2012. máj. 19. 06:41

Lenkei dr beszélt egy előadásába a hiperaktívításról.

( volt a városi tvbe, felvették mikor a színházba tartott előadást ).

Ok és okozat.. jól írod.

1519. Aktucs
2012. máj. 18. 21:35

A helyi nevelési tanácsadó tud segíteni. Mondjuk ott is pszichológus vizsgálja, tehát a pszichológus ismerős teljesen jó ötlet.

Ncilány, a hallásprobléma okozhat figyelmi gondokat, és a figyelmi gondok túlmozgást, fegyelmezetlenséget. Ha pedig oda sem figyel, nem fog leutánozni semmit.

Egyébként a vérvétel sem lenne butaság, vashiány szintén okozhat ilyen tüneteket. A gyakori betegség mögött is állhat.

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook