Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A hiperaktív gyermek - Tünetek fórum

A hiperaktív gyermek - Tünetek (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: A hiperaktív gyermek - Tünetek

1 2
2011. máj. 16. 14:38
Látom van cikked is. :) Elolvasom majd. Átfutva sok jellemzője van a kicsinek, de bízom benne, hogy nem hiperaktív.
57. ocec
2010. szept. 26. 16:45
Sziasztok.Én még nem nem voltam a fiammal orvosnál, de már gondoltam rá! Egyszerüen szőrnyü amit müvel! Ő már hatodik éves lesz. Reggel nagyon korán kel és 11-ig egyfolytában megy a cirkusz. Nem akar egyáltalán önálósulni, minden percben kiabál mindegy, hogy otthon vagyunk vagy az utcán. De oolyan szinten nem birom már, hogy sokszor már épphogy nem kapok idegösszeroppanást. Egyáltalán nem akar szót fogadni és nem tudjuk egy percre sem lefoglalni. Kb 1 hónapja költöztünk Pécsre 200km-ről mert a férjem ott jár egyetemre és albérletben lakunk egy bérházban. Szóval már előre rettegek amikor a férjem elmegy mert már egyedül sokszor képtelen vagyok a fiammal birni. Arról nem is beszélve, hogy már tartok a szomszédoktól mert a fiamnál mindennaposak a üvöltések. És ahogy már páran mondtátok ha nyugtatni próbálom többet ártok mint használok. Az óvodában nincs gond de amikor kilépünk onnan nem lehet vele birni. És most, hogy olyan messze vagyunk az otthontól, mert itt egy rokonunk sincs nem tudok kihez fordulni tanácsért. Ha megtennétek, hogy elmondanátok, hogy kihez kell fordulni azt megköszönném. Már nagyon ki vagyok idegileg és fizikailag!
2010. szept. 22. 14:00

az én keresztlányomnak túlzott mozgásigénye van

de ezt letudtuk abban, hogy nem volt kiegyensúlyozott, szabályozott csecsemőkori élete


vagy, hogy öröklődhetett az anyja sportmániája:)

55. Hencike73 (válaszként erre: 54. - Ármin Márk Anyu)
2010. szept. 10. 01:18
nem lehet vele játszani,eldobálja a játékokat sőt dührohama van ha nem hagyom és nekem jön.Igen evés közben sokszor csapkodja a fejét az etetőszéknek és sikít :( Nem játszik egy játékkal sem pár percnél többet,nem alszik éjjel,ha valamit kitalál addig üvölt míg nem úgy van ha pedig nem úgy van akkor nekem jön :(
54. Ármin Márk Anyu (válaszként erre: 53. - Hencike73)
2010. szept. 9. 11:31
ettol még nem biztos hogy az.. marmint a dobalas, verekedes nem tartozik a tunetek koze.. tudsz vele leulni es ugy jatszani barmit? eves kozben nyugton ul, vagy dobalja a fejet kozben? pl ilyenek. irj miket csinal miket nem...
2010. szept. 7. 17:51
Sziasztok,sajnos úgy tűnik az én kicsi 2 éves fiam is hiperaktív,nagyon fáradt vagyok már nem alszik,nem játszik csak rombol dobálódzik,verekszik.
52. 486341e386 (válaszként erre: 51. - Ármin Márk Anyu)
2010. aug. 30. 19:15

sok sikert!

azért szólj,mire jutottál!

51. Ármin Márk Anyu (válaszként erre: 50. - 486341e386)
2010. aug. 30. 17:35
ertem.. hat ez itt sajna nem egyszeru :-( azert korulnezek mit talalok, koszonom.
50. 486341e386 (válaszként erre: 49. - Ármin Márk Anyu)
2010. aug. 30. 16:22

szia!


szerintem érdemes felkeresni egy szakembert.Gyerekpszichológust,és kikérni a véleményét..bár iskoláskor előtt nagyon óvatosan bánnak a diagnózisok dobálásával..

2010. aug. 30. 14:12
sziasztok! az en kisfiam 3 eves mult es ugy tunik orokolte apukajatol a hiperaktivitast! ma eljutottak odaig az oviban hogy ki kellett ultetni egyedul az eloterben, mert nem volt kepes se csondben es nyugotn maradni! mit csinaljak??? majdnem bogtem mikor mondta szegenykem hogy O csak enekelt egy tralala dalt :-((( itthon is problema ez es varhato volt hogy megjelenik az oviban, kesobb majd suliban.. valami tanacs??? ilyen kisgyerekkel mit csinaljak,a cikkben leirt tunetek egyuttesen mind vannak nala szinte azota hogy jar es beszel :-((
48. indián01 (válaszként erre: 44. - Ilike26)
2010. aug. 28. 13:35

Értem.

Bocsánat ha most ostobaságot kérdezek, de nem lehet egy kiadós túrával kifárasztani?

Vagy örökmozgó? :-)

47. 486341e386 (válaszként erre: 46. - Ilike26)
2010. aug. 23. 08:47
nem igazán....:-((nagyon nehéz vele..
46. ilike26 (válaszként erre: 45. - 486341e386)
2010. aug. 22. 19:28
Ez a 3,5 év nekem nagyon kemény volt. Nem könnyű .Akinek ilyen hiperaktív gyermeke van hát nagyon sok kitartást kívánok. Te tapasztaltál már olyat ami esetleg használ?
45. 486341e386 (válaszként erre: 44. - Ilike26)
2010. aug. 18. 09:23
hát elhiszem,néha én sem tudom meddig lehet épp ésszel kibírni...
2010. aug. 17. 18:39
Az én fiam nem sok édességet fogyaszt sőt semmi cukrosat, mivel az ilyesmi nagyon nagyon felpörgeti. Ide a gép elé is alig tudok leülni, egyszerüen lehetetlen. Zsu806 a tünetek , ? Hát amikor már nagyon nem bírtam akkor vittem el a nevelési tanácsadoba onnan beküldtek a megyei phsziciátriára, ahol megállapították, hogy hiperaktív .De én már ezt 100 % osan éreztem. Akinek ilyen a gyereke én csak annyit mondok kitartás , bár amugy sokszor én se tudom meddig birom még.
2010. júl. 31. 14:15
Ti mikor vittétek először orvoshoz a gyereket a tünetekkel?mik voltak a konkrét tünetek?leírná esetleg valaki?-akár priviben is..köszönöm..
42. indián01 (válaszként erre: 41. - Ilike26)
2010. júl. 31. 13:00

Ilike, szuper vagy ne is hagyd, hogy gyógyszerezzék.

Mennyi édességet és nasit fogyszt a gyerekőcöd?

2010. júl. 28. 10:51

Sziasztok! Hát egy hiperaktív gyerek mellett még 5 perc pihi sincs :( Helga már kerestelek chaten de eddig nem sikerült. Mikor szoktál lenni?

Gyógyszert akartak adni az én fiamnak is, de biztos hogy én nem adok .

40. ungera
2010. júl. 8. 21:19

Kedves Anyukák!


Véletlenül találtam erre a fórumra és látom, hogy a Tomatis-trénigről is írnak benne.


Tanári végzettségemre alapozva Tomatis-tréner lettem (ketten vagyunk az országban összesen), mégpedig a kisfiammal kapcsolatos problémák során leltem figyelmes a fejlesztőpedagógiának erre az ágára. Nekünk is gyógyszert kínáltak, de nem fogadtuk el, anélkül is tökéletesen, gondok nélkül éljük életünket.

Amennyiben érdekli valamelyiküket, hogy ezzel a módszerrel hogyan lehet a koncentrációs, ill. viselkedési, magatartási problémákon segíteni, úgy szívesen adok térítésmentesen tájékoztatást, elvégzek Önökkel, gyermekükkel teszteket, az Önök részéről kötelezettség nélkül elmondom a lehetőségeket.


Mindenkinek sok sikert és sok erőt kívánok a megoldás-, útkeresésben!

39. indián01 (válaszként erre: 38. - 35c81b79eb)
2010. júl. 3. 11:52

Nagyon jó ezt hallani.

Gratulálok a kitartásodhoz!!!:-)))

Remélem minél többen tanulnak a Te példádból.

Ne szabad engedni, hogy a jövő generációját gyógyszerfüggővé tegyék, a "segítség" köntösében...

38. 35c81b79eb (válaszként erre: 37. - Indián01)
2010. jún. 27. 19:39
Ez tényleg így van sajnos. Én ezért nem is vittem soha dokihoz, egyszer akartam elindulni, mert fizikailag már nagyon kivoltam, de akkor is csak homeopata orvoshoz. Aztán azt gondoltam kibírom, megoldom. Sikerült.
2010. jún. 27. 15:06

Na, mindegy.

A pszichiátria újabb piaca a gyerekek.

Gyerekeket széles körben gyógyszerezni, ez a program.

Remélem az anyukák a színfalak mögé látnak.

2010. jún. 27. 12:16
Érdekes, megállt a fórum?
2010. jún. 19. 12:44
Van aki már gyógyszert ad a gyereknek erre a problémára?
2010. jún. 15. 13:44
ez iszonyú,amit ez a gyerek művel...egy normális embert sem látni kint kora délután 36 fokban,csak engem,meg a gyereket,aki szalad egyfolytában a séta során...sosem nyugszik...
33. 486341e386 (válaszként erre: 32. - Ilike26)
2010. jún. 14. 09:46
hm.ez érdekes..
32. ilike26 (válaszként erre: 31. - Barbara67)
2010. jún. 14. 09:32
Utána olvastam a tomatis módszernek, biztos nagyon jó csak kár hogy mi vidéken élünk és semmi lehetőségünk nincs .Gondolom Pesten és nagyobb városokban egyszerűbb mert ott van segítség.Ez már biztos,hogy hangosabban hall mert észrevettem hogy ha hallkabban beszélek hozzá akkor nem olyan ideges. Furcsa dolog de igy van.
31. barbara67 (válaszként erre: 27. - Ilike26)
2010. jún. 13. 14:53
Felhívtam egyik ismerősömet, és következőt tudtam meg:sok hiperaktív gyermek hangosabban hallja a mély hangokat mint mi, ez eredményezi a(gyakran túlzott) mozgást. Ezt a reakciót mi inkább különböző zenéknél érzékeljük. Tomatis főleg Mozart-zenével dolgozik,melyet úgy alakítanak át hogy ezeket az "aktiváló" hangokat már nem hallják olyan hangosnak.Ennek a hatása kb. olyan mint amikor valaki egy zajos utcában lakik, de egy idő után megszokja ezeket a zavaró tényezőket.
2010. jún. 13. 13:09

Volt, hogy azzal szórakozott a boltban, hogy elbújt a ruhák közé, rólam meg szakadt a víz,hogy hol van. Vásárolni kis boltba járunk, ahol ismernek is, a nagybevásárlást pedig apával oldjuk meg, de így sem egyszerű. Nem megyünk olyan helyre, ahol nagy a tömeg, strandot is olyat választottunk a Balatonnál, ahol nincs tömegnyomor, viszonylag átlátható. Lehet, hogy nem a legszebb és nem full extrás, de jó. Így is leamortizálódunk mire hazaérünk, mert állandóan figyelni kell, egy percre sem fordulhatunk el.

Ez az útra kiszaladgálós dolog ismerős. Linda sosem csinálta,nagyon ügyes volt, aztán mielőtt megszületett a húga, előtte pár hónappal kezdte. Előre rettegtem, hogy fogok így velük sétálni, de aztán mikor már megvolt a pici, szépen fogta a babakocsit.

Van msn-em, priviben megadom a címet. :)

29. ilike26 (válaszként erre: 28. - 35c81b79eb)
2010. jún. 13. 12:48
Szia! Kb.másfél óra mire elalszik.Az biztos hogy idegileg,testileg teljesen kivagyok.Neked nemcsinált olyat alányod ,hogy ott hagyott a boltba,elszaladt tőled?Mert én most ettől vagyok kiakadva hogy az úttestre ugrok utána.?Esetleg msn-en nem vagy rajta?Beszélhetnénk ott.Ha van, vagy esetleg ha másra felszoktál lépni.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook