Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Honnan tudom, hogy hiperaktív a gyerekem? fórum

Honnan tudom, hogy hiperaktív a gyerekem? (tudásbázis kérdés)


2009. dec. 23. 01:33

Szia Depis!

Elnézést most láttam meg,hogy anno írtál:(((

Még most is energiabomba,a nem szót eléggé nem ismeri,önfejű,szereti a maga útját járni,azt tenni,ami eszébe jut pedig most volt csak 3 éves.Igazi skorpió jellem,ha írhatom róla:)

Nem könnyű vele de nem is unalmas...:))

Viszont imádnivaló ez tuti,tud olyanokat mondani,hogy hihetetlen,nagy dumás:)))

Mindennap tartogat meglepit...

Ide szúrnám:..Boldog karácsonyt Mindenkinek!!!!!!

13. 471a99eb9c (válaszként erre: 12. - Anka2007)
2009. okt. 29. 17:32

Szia!

Tudsz mesélni a kisfiadról? Ti hogyan tudjátok kezelni az energiáit? Nekem 4 éves a fiam. Nagyon nehezen tudom kezelni a kitöréseit. Minden tapasztalat segíthet nekem megérteni a gyerekem, és segíthetek neki levezetni az energiáit.Aki tud, kérlek segítsetek!

2009. okt. 7. 00:46

Sajnos,ebbe mi is benne vagyunk a kisfiammal...

Egy energiabomba.

2008. okt. 4. 15:46
4éves kor előtt nem is lehet hiperaktivitásról beszélni!!Később:semmi nem köti le a figyelmét.
2008. jún. 26. 10:02

Hiperaktivitássak kapcsolatos ingyenes, hasznos kiadvány kérhető az alábbi elérhetőségek valamelyikén: (1) 342-6355 vagy info@cchr.hu


Üdvözlettel: Állampolgári Bizottság

2008. ápr. 8. 14:56

Jaja...

Ha minőségtelen kaját adsz neki, akkor leszadálod, ezzel kezelve is van a mai értékrend szerint a hiperaktív gyerek - a gyógyszerek is szadálnak.

2008. ápr. 2. 10:59
láttam a tv-ben hogy a hiperaktív gyerekeknek az étrendjének változtatásával csökkenteni lehet a hiperaktívításukat. Ha valaki többet tud na erröl szívesen venném az információt köszönettel Ibolya
2008. márc. 21. 20:35

Onnan tudod, hogy nem tudod lekötni!

Gyakorlatilag ennyi maga a betegség.


Ezzel azokat az embereket cimkézik meg, akiket a környzetük nem tud tolerálni és vagy lekötni.


Erre jó példa, hogy sok állítólagosan "hiperaktív" gyerek a kedvenc foglalatosságával elvan órákig.

Oda tud figyelni, és jól érzi magát miközben számára érdekes dologgal foglalkozik.


Vigyázz ezzel a könnyen billogozható szóval: hiperaktív!


Sokszor a lusta, intoleráns, merev és nem eléggé kreatív tanárok, orvosok, szülők ezzel a szóval "oldják meg" a problémaát (tisztelet a kivételnek, mert van!!!)


A gyerek zavarja az órát, fárasztja a tanárt, tehát hiperaktív...

Egyszerű.

Hiperaktív, gyógyszer, pszicológus...

Szadáljuk le, majd nem lesz hiperaktív és nem zavarja a tanárt, a többi gyereket.


Sok ilyen gyerekkel dolgoztam, igen jó (!!!) eredményeket értem el velük, ezért nem vitaalapnak szánom ezeket a sorokat.


A vita egyébként sem old meg semmit.

A kölcsönös megértés által oldódnak meg a problémák.

2007. jún. 18. 11:13
köszi
2007. jún. 18. 11:06

[link]


itt lehet, h talalsz segitseget!

ennyit tudtam segiteni!

udv

kiara

2007. jún. 18. 10:50

Nem tudom, hogy most " mi vam", mert rengeteget mozog - tényleg nagyon sokat...reggel 8 és este 9 között nincs pihi- a védőnő azt mondta, hogy mivel nagyon okos lehet, hogy kevés neki az infó amit egy "normális" gyerek összeszedne és igy próbál ujjakat szerezni.

Ahogy utánanéztem a hiperaktiv gyerekek szeretik a sz.gépet, a TV azaz minden mozgó képet. Na ez nálunk igaz... Nem tudom nevelni, és nem hiszem el, hogy ennyire "béna" lennék, ha kérek, mondok vagy ha úgy tetszik parancsolok vmit, nem csinálja a bünti nem használ (nem jöhet ki a szobából, nem nézhet Tv, nincs szg., stb...) tudja hogy rossz amit csinált mert aztán jön, hogy "Bocsi Anyu, Bocsi Apu". Ha viszont ugy kérem hogy a szemébe nézek és ugy mondom akkor megcsinálja álltalában.

Elég "vagyány kiscsaj" nem egy nyuszi típus, könnyen barátkozik nagyon kedves és segítőkész, de már nem tudom, hogy "csak eleven" vagy hiperaktiv.

Mindenestre a Férjemmel már nagyon "kivagyunk"...


Milyen orvoshoz forduljak? (a védőnénik most néz utána, mert ő sem nagyon tudja )


köszi Nektek!

2007. jún. 18. 10:17

A hiperaktivitás oka nagyon sokféle lehet, kezdve az örökletes hajlammal. Többek szerint viszont a gyerek hiperaktivitását a terhesség alatti problémák okozzák (gyógyszerszedés, toxikózis, italozás, dohányzás, az anya idős kora, stb.), illetve a szülés körülményei miatt alakulnak ki (oxigénhiány, császármetszés, RH inkompatibilitás, stb.). Ez utóbbinak nagyobb az esélye, ha figyelembe vesszük, hogy a fekvő pozícióban szülés alatt a baba feje nehezebben tud utat törni magának, így a jobboldali homloklebeny sérülésének nő az eshetősége (pláne, ha erőszakosan beleszólnak a szülés menetébe, s sürgetik a világrajövetelt), márpedig vizsgált hiperaktív gyerekeknél kimutatták, hogy itt keresendő az összefüggés. Végül említendő az a tény is, hogy különböző környezeti tényezők (mesterséges ételszínezékek, szalicilátok, vagy például az ólom) szerepet játszhatnak a figyelemzavar kialakulásában. Több kutató azt találta, hogy sokan küszködnek valamiféle allergiával, többnyire ételallergiával, vagy tejérzékenységgel.



A tünetek négy alapvető fajtája:


• probléma a figyelem fenntartásával vagy koncentrálásával

• hirtelenség, szertelenség - gondolkodás nélküli cselekvés (impulzivitás)

• probléma a mozgás mennyiségével - a helyzethez képest túl sokat mozog

• a szabályokkal, utasításokkal szembeni ellenállás



Általános tünetek


Figyelemzavar


• Nem figyel megfelelően a részletekre vagy gondatlan hibákat követ el az iskolai és egyéb munkában vagy más tevékenységben.

• Nehézséget jelent a figyelem megtartása a feladat- vagy játéktevékenységen belül.

• Úgy tűnik, nem figyel, amikor beszélnek hozzá.

• Nem követi az utasításokat vagy nem fejezi be az iskolai és egyéb munkákat.

• Nehézsége van a feladatok és a tevékenységek megszervezésében.

• Elkerüli, nem szereti vagy ellenáll az olyan feladatoknak, amelyek tartós értelmi erőfeszítést igényelnek.

• Elveszti a feladatokhoz vagy tevékenységhez szükséges dolgokat.

• Külső ingerek könnyen elvonják a figyelmét.

• A napi tevékenységben feledékeny.


Túlzott mozgásigény


• Ülés közben babrál, fészkelődik.

• Elhagyja helyét az osztályban vagy más helyzetekben, amikor elvárják tőle, hogy ülve maradjon.

• Rohangál, ugrál vagy mászik olyan helyzetekben, amikor az nem helyénvaló (a serdülők és felnőttek képesek helyben maradni, de ekkor nagyfokú belső nyugtalanságot élhetnek át).

• Nehézségei vannak az önálló nyugodt játéktevékenységben vagy az abban való részvételben.

• "Izeg-mozog" vagy úgy cselekszik, mint akit felhúztak.

• Túlzottan sokat beszél.


Szertelenség


• Mielőtt a kérdés befejeződött volna, kimondja a választ.

• Nehézséget okoz neki a várakozás.

• Félbeszakít másokat (pl. beszélgetést vagy játékot).


Noha mindez nem tűnik kórosnak, s bárki mondhatná, hogy ez és ez az ő gyerekére is igaz, a hiperaktív gyereknél a fentebb írtak minimum 90 %-a együttesen és huzamosan fennáll, ráadásul túlzott mértékben. Nem a mozgás magas szintje a lényeg, hanem az, hogy a mozgás céltalan, csapongó. A hiperaktív gyereket egy olyan nagy sebességgel száguldó autóhoz hasonlíthatnánk, amelynek elromlott a kormányszerkezete. Elsősorban nem a sebességgel van a baj, hanem az irányítatlansággal. A gyerek nincs tekintettel a környezeti feltételekre. Kárt tesz, zavar másokat, önmagát veszélybe sodorja és mindezt úgy, hogy nem is fogja fel, mit tesz. Mintha egy belső motor hajtaná, mozgásra kényszerítené. Minél fiatalabb a "motor", ez annál inkább jellemző.

Felmerülhet a kérdés: a hiperaktív gyerek beteg? Abban az értelemben igen, hogy tüneteik mögött biológiai tényezők állnak, vagyis nem szándékosan nyugtalankodnak. Másrészt betegségről általában csak akkor beszélhetünk, ha a tünetek jelentősen eltérnek az átlagostól, a normálistól. A normalitás meghatározása pedig nagyon nehéz. Az biztos, hogy a hiperaktív gyerek "MÁS" mint az átlag gyerek. Ez a másság pedig gondot okoz a gyereknek és a környezetének egyaránt.

Régen agyi károsodásnak, később az agy működési zavarának tekintették ezt a tünetcsoportot. Manapság már másként közelítik meg a problémát: biológiai eredetűnek tartják, és elsősorban a viselkedéskontroll és a viselkedésszabályozás zavarának tekintik.


A tünetek korosztályonként


Csecsemő


Sokat sír, többnyire rettentő hangerővel és csillapíthatatlanul. Ha fölveszik, nem nyugszik meg. Nehezen alakul ki a napi ritmusa. Sokan közülük nem a megszokott módon (mászás, fölállás, járás, futás) fejlődnek: kihagyják a mászás és a járás szakaszt. Kilenc hónaposan fölállnak és szinte ettől a pillanattól kezdve rohannak. Ezek a gyerekek általában jó mozgásúak, de amennyiben az agyuk esetleg másképp is sérült, egyensúlyzavarban is szenvedhetnek, ami tovább nehezíti az örökös mozgás igényének való megfelelést. Mivel a mozgásigényük ugyanúgy fennáll, de ehhez koordinációs zavar társul, az emiatt keletkező még nagyobb belső feszültségüket másképp fejezik ki: magatartásuk agresszívabbá válik a sorozatos kudarcélmény hatására.


Kisgyerek


A hiperaktív gyerekek 60-70%-nál 2 éves korban már diagnosztizálható a tünetcsoport. Jellemzi őket az átlagosnál sokkal magasabb aktivitási szint és az óvatosság hiánya. Közülük háromszor annyian szenvednek súlyosabb balesetet, mint kortársaik. Gyakran tesznek kárt a környezetükben is. Állandó, szoros felügyeletet igényelnek. Hamar elunnak bármit, és gyakran váltogatják tevékenységüket. Ugyanakkor nagyon makacsok, akaratosak. Szinte lehetetlen eltéríteni őket attól, ami az adott pillanatban érdekes számukra. Ha valami nem sikerül, vagy ha valamit nem kapnak meg azonnal, könnyen sírni vagy üvölteni kezdenek, illetve dührohamot kapnak. Többnyire később lesznek szobatiszták, később kezdenek rajzolni, mint kortársaik.

2007. jún. 18. 10:17

En azt hittem az enyemre hogy az, de vegul kiderult hogy nem az!


2-3 eves koraban mar nem aludt nappal es nem akart elfaradni! A doki azt mondta figyeljem meg hogy ejszaka alszik-e rendesen egy faraszto nap utan! Ha igen akkor csak nagyon mozgekony, ha nem akkor visszaterunk ra mert lehet hogy az! Szerencsere ejjel ugy aludt mint a bunda. :o))))

2007. jún. 18. 10:15
Honnan tudom, hogy hiperaktív a gyerekem?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook