Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hiperaktív a gyerekem fórum

Hiperaktív a gyerekem (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
1608. trapiti
2013. máj. 2. 12:50

Körülnéznék, és ha találnék olyan ovit, óvónénit ahol szivesen fogadnák, akkor váltanék az utolsó évre. Több ovit is megnéznék, ha már két oviban ismerős vagy, akkor rá fogsz érezni, melyikben jó a hangulat. A mi ovinkat nagyon tudám javasolni, mi ugyanilyen tortúra után kerültünk oda (csak nektek valószínűleg kiesik, a VII. kerületi Brunszvik ovi), kicsi, családias ovi, ahol nagy szeretettel fogadták a kislányomat. Pedig előzőleg mindkét korábbi ovijában csak a panasz volt rá, ugyanilyen tünetei voltak, nem akart oviba menni, éjszakánkánt felsírt, az óvónéni nevét kiáltozta, rémálmai voltak. Az oviban bepisilt, bekakilt, verekedett, mindig volt valami :( Amikor váltottunk és végre szeretettel bántak vele, a problémák mintegy "varázsütésre" megszűntek.


A másik ami nagyon fontos szerintem, hogy azért biztosan van valami oka a problémáknak az óvónőkön kívül is. Ha a kisfiad értelmes, de nehezen alkalmazkodik az óvodai szabályokhoz, ha vannak dolgok amik az átlagnál nehezebben mennek, érdemes iskola előtt foglalkozni kicsit ezekkel a dolgokkal. Ha az óvónőknél felmerült a hiperaktivitás, én elvinném, megmutatnám szakembernek. Iskola előtti évben pedig nemcsak a "problémás" hanem minden gyereknek nagyon jót tesz az alapozó terápia (nem kell semmi rosszra gondolni, gyakorlatilag tornáról van szó, de olyan gyakorlatokat csinálnak, ami az idegrendszer fejlődését nagyban segíti, így segít a gyereknek felkészülni az iskolára...) Még van egy évetek, én mindenképpen kihasználnám.

1607. Ncilány (válaszként erre: 1602. - Gabi.h)
2013. máj. 2. 07:55

Az enyémre is azt mondták. Ő már 25 lesz.

Kérdéseim lennének.

Van olyan szülőtársad akibe megbízol? Valami " boszorkányos / anyai érzéseid " alapján válaszd ki akibe bízhatsz.

Nem egyszerre mentek a gyerekekért. Ezért láthat / érezhet olyant más szülő amit Te már nem..

Arra gondolok, hogy milyen hangnembe beszélnek a kisgyerekkel (( tiedével ) amik Ők akkor belépnek..

Az aura...

( január elején bementem az egyik boltba, és érezhetően fagyos volt a levegő. Szent Isten hova jöttem? nagy leárazás, mindenki ragasztotta az 50 % kis zöld cédulát. ismertem másik boltből az egyiket, megkérdeztem mi ez a nagy leárazás? Hamarosan teljesen megszünik a bolt )

Ez a történet nem igazán tartozik ide, hogy jobban értsd amit akarok mondani azért írtam...

Nem tartom kizártnak, az óvónők is rájátszanak.

Sőt azt se hogy a kedves szülőtársak tesznek megjegyzéseket, és részrehajlók.

Ha ez van, akkor nem szülőtársakat kérdeznék.

Még egy dolog eszembe jutott.

Akik ballagnak van olyan akinek szinte biztosan nem lesz még egy gyerek akit szintén abba az oviba vinnék?

Vagyis lehet az ilyen szülő őszintébben elmondja mit lát, tapasztal.

( ha nekem 2 lenne a kisebbiket is oda hordanám, rájuk vagyok utalva " nem tennék alájuk " mert elégedetlen vagyok ).

Mindenképp szakember, és talán a tanulás képességet vizsgáló bizottság. De oda január végéig kellett volna jelentkezni...

1606. gabi.h
2013. máj. 2. 06:34
A X. kerületben lakunk. Közel az Őrs v. térhez, de az Ecseri útnál dolgozom. Most ott járunk oviba.
1605. trapiti (válaszként erre: 1602. - Gabi.h)
2013. máj. 1. 21:44
Nagyon hasonló helyzetben voltunk. Én oviváltást javasolnék. Nálunk a 3. ovi jött be. Hol laktok?
1604. gabi.h
2013. máj. 1. 15:11
Ja! még annyit, h figyelemzavart én nem tapsztaltam rajta. Rajzolni ugyan nem szeret, de lehgózni - ha együtt játszunk akár 1-2 órán át is jaátszik, épít. Vagy a társasjátékokat is kedveli: hamarabb unom meg én, mint ő. Vagy a vonatozást... Ha csak ülnie kell akkkor itthoni tapasztalataim szerint 30-40 percet bír ki. elvittem a diótöróre is télen, bébszínházba is járunk. kb 30-40 perc után érzi azt, h most már jó lenne ha szünet lenne. Szerintem egy 5 éves gyereknél ez normális. nem?
2013. máj. 1. 15:11
semmi gaz orulj neki...enyem is az volt...senkinek nem tetszhet mert melos sannyi
1602. gabi.h
2013. máj. 1. 15:08
Segítsetek légyszi ha tudtok! 5,5 éves a kisfiam, a 2. ovinkat kezdtük el tavaly ősszel, de úgy látszik itt sem fogadja el őt egyik ovó néni sem. Annak ellenére, h az egyik fia - saját bevallása szerint - hiperaktív. Néhány hete vágták a képembe, h hiperaktív... Sokkolt a dolog, de a legjobban az bánt, ahogy bénnak vele.Napi szinten büntetik azzal, h kiültetik pihenni... Az ovó néni szerint ezt nem büntetésnek éli meg, ade otthon a gyermekem igenis úgy meséli el, h ma is büntetésben volt, csak úgy ott kellett ülnie sokáig... És azt sem tudja, h miért. SOHA eddig nem volt agresszív, az óvó nők pedig nap mint nap panaszkodnak, h nekimegy a trásainak, fellöki őket, és úgy érzem hogy amikor nem ő a ludas valamiben, most már azt is rákenik. Egyébként nagyon okos, és jólelkű gyerek, segítőkész, ha valakit bánat éri azonnal rohan a jétszón, h miért sírsz, vigasztaljuk meg anya... De állítólag az oviban nem így van. Kezdem azt érezni, h az óvó nők táplálják bele azt, h úgy viselkedjen ahogyan. A többi gyerek is látja ezt a nem elfogadást, és ahelyett, h szia, a kapuban úgy köszönnek neki, h mit csináltál már megint? olyan buta vagy... Pedig nagyon okos. az előző óvó néni legalább ezt elismerte. a mostaniak ezt sem veszik észre, vagy már arra sem adnak neki lehetőséget, h legalább okos lehessen. Bejelnetkeztem szakemberhez, bár az óvó nénik a küzdősporton kívül ezt sem javasolták ?? de minimum 6 hét a várakozási idő a Heim Pálban. A fiam pedig nem akar oviba menni. soha nem kellett a nyakamról levakarni, most igen. Úgy hagyom ott reggel, h üvölt, h ne hagyjam ott... Nagyon várta az ovit és szeretett sokáig járni. Az óvó nénik csak annyit mondanak h kezelhetetlen, fékezhetetlen. És hogy meg kell fékezzük őt. sajnos ezt úgy próbálják elérni, h közben agyerek önértékelését aláássák. Ezt nem akarom engedni. Hová vigyem? Ismertek-e olyan edzőket akik képesek elfogadni a túl mozgékony gyerekeket is? Tudtok-e szakembert aki esetleg hamarabb is hajlandó foglalkozni velünk. A plussz sporthoz még az az aggodalmam, h így is hamar elfárad, és minél fáradtabb ezek az icergő ficergő tünetek annál jobban kijönnek rajta és minél fáradtabb, annál rosszabbul alszik. és minél rosszabbul alszik annál kezelhetetlenebb az oviban. LÁtom rajta, h fél, szorong, h nagyon szeretne megfelelni, de nem tud...stb. El vagyok keseredve és tanácstalan vagyok.
1601. szaki63
2013. márc. 23. 16:10

Felnőttkori tünetek [szerkesztés]


Magyarországon jellemzően sajnos gyermekkorban sem ismerik fel az ADHD-t. Felnőttkorban nem is fogják diagnosztizálni. Nálunk a pszichiáterek nem kaptak/kapnak oktatást a felnőttkori ADHD-ról. A következő rész amerikai forrásokon alapul.


A Children and Adults with Attention-Deficit/Hyperactivity Disorder (nonprofit szervezet az USA-ban ami azért jött létre,hogy támogatást nyújtson és oktatással segítsen azokon akiknek ADHD-ja van [link] és a National Institute of Menthal Healt (az USA szövetségi kormányzatának része,a világ legnagyobb mentális betegségek kutatására szakosodott intézete [link] oldalain írottak felhasználásával.


A gyerekek körülbelül 3-5%-a szenved ADHD-tól. Az utóbbi időkig azt gondolták, hogy legkésőbb a felnőttkora kinövik.Csak néhány évtizede jöttek rá, hogy az ADHD gyakran (CHADD szerint 67%, a NIMH 30-70%-ra teszi) felnőttkorban is megmarad, és súlyos, az élet számos területére kiterjedő nehézségeket okoz. Tipikus, hogy a betegek nem tudják, hogy betegek –gyakran csak úgy érzik, képtelenek bármit is megszervezni, munkát találni, egy határidőt betartani. A mindennapi feladatok – felkelés, felöltözés, előkészülés a napi munkára, időben beérés a munkahelyre és eredményesen dolgozni – a legfőbb erőpróbák az ADHDs felnőttek számára. A betegek számos kudarc emlékét hordozzák, munkahelyi konfliktusok, sikertelen emberi kapcsolatok, félbemaradt tanulmányok, esetleg gyakori (közlekedési is) balesetek. Könyebben vesztik el állásukat. Kétszer gyakoribb férfiakban, mint nőkben. A tünetek lényegében ugyanazok, mint a gyermekkorinál leírtak. Fontos, hogy gyermekkortól jelentkezniük kell.


Az általánosan elfogadott, kórmeghatározó ismertetőjelek a legújabb Mentális rendellenességek kórmeghatározó és statisztikai kézikönyve (Diagnostic and Statistical Manual of Mental Disorders – DSM-IV) szerint a következők:

1.részletek feletti elsiklás és gondatlanságból elkövetett hibák a munkahelyen

2.a kéz és a láb izeg-mozog vagy ficergés ülés közben

3.feladatvégzéskor vagy játékos elfoglaltságok esetén a figyelem fenntartása nehéz

4.az ülőhely elhagyása olyan helyzetekben, amikor muszáj ülni

5.az illető nem figyel, mikor közvetlenül hozzá beszélnek

6.nyugtalannak vagy álmatlannak érzi magát

7.az utasításokat nem követi, és nem tudja befejezni a munkát

8.nem képes nyugodtan szabadidős tevékenységeket folytatni

9.nem képes dolgokat és cselekvéseket megszervezni

10.úgy érzi, „menni kell” vagy hogy „egy motor vezérli”

11.kerüli, nem szereti, vagy vonakodik az olyan munkától, mely lankadatlan mentális erőkifejtést igényel

12.mértéktelen beszéd

13.olyan dolgok elvesztése, melyek feladatok, tevékenységek elvégzéséhez szükségesek

14.válaszok kimondása, mikor még a kérdést sem mondták ki teljesen

15.könnyen kerül zaklatott állapotba

16.nehezen tudja kivárni, hogy rákerüljön a sor (türelmetlen)

17.napi feladatokban feledékeny

18.félbeszakít vagy zaklat másokat


Ezekhez gyakran más problémák is társulnak. Ezek a következők lehetnek:

1.problémák az önkontrollal és a viselkedés szabályozásával

2.gyenge memória

3.a feladatok elvégzésére fordított energia kevés

4.nehézségek adódnak az érzelmek, motivációk szabályozásával

5.feladat vagy munka végrehajtása során a normálisnál nagyobb fokú változékonyság

6.krónikus pontatlanság és csekély időérzékelés

7.könnyen unatkozik

8.alacsony önbecsülés

9.szorongás

10.depresszió

11.hangulatváltozások

12.elhelyezkedési nehézségek

13.problémák az emberi kapcsolatokban

14.kábítószerezés

15.kockázatvállalás

16.szegényes időgazdálkodás


A tünetek szintje lehet mérsékelt és súlyos is.


Mikor még nem volt megfelelő számú szakember, azokat, akik orvoshoz kerültek a legkülönbözőbb problémákkal kezelték: depresszió, szorongás, kábítószerezés és magatartászavarok. Gyakori, mikor a szülő csak akkor érti meg tüneteit, amikor gyermekénél diagnosztizálják a figyelemzavart. A diagnózis felállításához a beteg elmondja tüneteinek alakulását élete folyamán, iskolai és munkahelyi pályafutását. A diagnózishoz még kell interjú másokkal, akik alaposan ismerik a beteget, ismerik viselkedését, életének különböző szakaszait gyermekkorától kezdve. Ezek a szülők, testvérek,barátok, élettárs, munkatársak. Testi kivizsgálás és pszichológiai tesztek szintén szükségesek. Legtöbbször már maga a helyes diagnózis is megkönnyebbülést okoz. Egyszerre megérti életének konfliktusai, kudarcai okát.


Összehasonlításképp a skizofrénia aránya az egész lakosságra vonatkoztatva 1% a világon mindenhol. Az adatokból kiindulva az egész lakosságra vonatkoztatva az ADHD aránya minimum nagyobb mint a skizofréniáé, maximum meghaladja több mint 3,5-szer.

1600. trapiti (válaszként erre: 1599. - Ncilány)
2012. okt. 1. 10:17
Szerintem jó, de inkább már akkor amikor képes léegalább 10-15 percre egy helyben maradni. Egyébként mindenféle logikai játék, társasjáték nagyon jó a szabálykövetés, feladattudat fejlesztésére :) Szerintem elsődleges a mozgásterápia, amivel kezelhetősek azok az idegrendszeri éretlenségek, problémák amik a hiperaktivitás gyökerét adják, ha ezek javulnak, szinte kinyílik a gyerek, sokmindenre képes lesz amire korábban nem, és aztán jöhet minden más :) Az biztos, hogy le kell kötni őket, akkor sokkal kevesebb a gond :)
1599. Ncilány
2012. okt. 1. 10:02
Sakkhoz mit szóltok?
2012. szept. 30. 15:53

Sziasztok!


Most 5,5 éves fiamra rányomták kiscsoportba, hogy hiperaktív. Tudtam, hogy másabb mint a többi gyerek, sok mozgást igényel, igényelt, az oviban nem tudták lekötni a figyelmét. Elküldtek pszichológushoz vele, majd nevelési tanácsadóba, majd onnan vadaskertbe.

Ott kérdezték mi a probléma. Elmondtam, hogy véleményem szerint semmi komoly, nem hittem, hogy hiperaktív lenne, azért mert sosem áll meg 2 percre, folyton mozgásban van,vagy verekedett mondván, hogy őt akarták bántani és csak védte magát.... hiszen,ha kellett tudott figyelni és volt 1-2 játék amivel huzamosabb ideig is eljátszott. A vezetőóvónő tanácsolta, hogy kérjek a gyereknek nyugtatót....azóta sem vagyok vele jóba. Ma már heti 2x karatéra jár, ami alkalmanként másfél óra és minden este jön velem futni. Ma már nem mondja rá senki, hogy hiperaktív. Nem volt egyszerű ide eljutni. Minden tiszteletem azoké a szülőké, akiknél tényleges hiperaktivitást diagnosztizáltak és kitartanak és erősek!:)

1597. Ncilány
2012. szept. 30. 08:44

" Szóval szerencsére rengeteg lehetőség van, sok munka, de megéri, gyönyörűen ledolgozzák a hátrányukat (egyébként sok területen hiperaktivitás előny is, érdeklődőek, aktívak, okosak, kíváncsiak. . . én szeretem hogy olyan amilyen :)"

Igazad van.

Úgy kell elfogadni ahogy kaptuk őket.

Fazekas lett az enyém, és szereti csinálni. De nem él meg belőle..

1596. trapiti (válaszként erre: 1595. - E32d76b828)
2012. szept. 29. 22:34

Ma már sokféle mozgásterápia is létezik, ami egy kicsivel többet ad mint a sport, speciálisan az idegrendszeri problémákat, elmaradásokat képes fejleszteni. Nekünk ami nagy vltozást hozott, az az alapozó terápia (akár sportnak is beillik, heti 2x1.5 órában nagyonis meghajtják őket, speciális gyakorlatokkal). Ahogy az idegrendszeri problémák enyhülnek, úgy válik a gyerek is egyre fegyelmezettebbé, egyre koncentráltabb, nyugodtabb. Mi az 5 éves hiperaktiv lánykámmal ott tartunk, hogy akik nem ismerik régről, már el sem hiszik, hogy milyen volt... mára a másfél órás tornát végig figyelve, összeszedetten végigdolgozza, de játszani is képes akár egy órán át nyugodtan. Korábban egy perc megállása nem volt, alig aludt, egyfolytában pörgött, a figyelme csapongott. 5 éves, szavakat simán elolvas, és nyomtatott betűvel ír (nem gyakoroltatom, csak azt csinálja amihez kedve van...) :)



Szóval szerencsére rengeteg lehetőség van, sok munka, de megéri, gyönyörűen ledolgozzák a hátrányukat (egyébként sok területen hiperaktivitás előny is, érdeklődőek, aktívak, okosak, kíváncsiak... én szeretem hogy olyan amilyen :)

1595. e32d76b828 (válaszként erre: 1592. - Trapiti)
2012. szept. 29. 21:03
tokeletes es beismerem nekem is a jo es hozzaerto oktatokkal volt problem...hosszasan keresgeltunk mi is...azt is mondjak noveled az allokepesseget? nem fog valtozni semmi he he...igen ebben is van valami okossag,koloknel sem valtozott sokaig semmi tal akkor alakult ki nemi nyugalomkep mikor mar magas szinten sportolt ezert irtam a nap mint napos edzeseket...sajnos ezt azonban nem mindenki engedheti meg...sok sikert Nektek
1594. Ncilány
2012. szept. 29. 20:49

Sportba nagyon nehéz megtalálni ami passzol a gyereknek. És akkor az oktatónak is el kell fogadni a gyereket, és fordítva.

Társaknak is be kell fogadni, de itt az oktató is " befolyásolhatja " a jó irányba a kis társait..

Rajz, zene tanulás? Álitólag a citera hangszert tanulja az is " gyógyít ". Erről már akkor hallottam mikor már igencsak nagy volt a lány.

1593. Ncilány (válaszként erre: 1589. - Rhoney)
2012. szept. 29. 20:39

Nálunk is nagyon nehéz volt elfogadnia, és lány. Igaz Ő már önálló életet él.

Gondolom beleolvastál, szerintem privát keress fel valakit aki szimpatikus az itt hsz elők közül...

Tényleg naon régen néztek ide be.

1592. trapiti (válaszként erre: 1591. - E32d76b828)
2012. szept. 29. 18:00

A sport nagyon jó hiperaktívnak, és átlagos gyereknek egyaránt, de önmagában sokszor nem elég. Az sem mindegy hogy hol sportol, kinek a keze alá kerül, mekkora csoportba stb...


Sajnos ezt a "vidd el sportolni" szlogent könnyű puffogtatni de egy hiperaktív gyerekkel nem feltétlenül egyszerű megvalósítani. Sok keresgélés mire az ember megtalálja azt az oktatót, edzőt aki szívesen vállalja, akit a gyerek is elfogad, és ahol a módszerek, a csoport létszáma és minden megfelelő...

Hidd el, gyakorlatból beszélek...


Az én lányom most 5 éves. 3 hónapos kora óta úszunk, babaúszáson, és másfél éve nagy uszodában. Két fős csoportban úszik, az oktató velük van a vízben, fantasztikusan fejlődik. A legtöbb helyen az úszásoktatás 10-15-20 fős csoportokban zajlik, az okató a partról vezényel, ez képtelenség egy hiperaktív gyereknek.

3 éves kora óta jár néptáncra, alig találtam Bp-en olyan helyet ahová ekkora gyereket bevesznek, pedig nagyon vágyott rá. Most kezdi a 3. évét a Kincső Néptáncegyüttes óvodás csoportjában, de itt is nagyon sok múlt a néptáncpedagóguson, aki elfogadta hogy nem mindig figyel úgy, vagy hogy nincs egy perc megállása sem, hogy két évig minden egyes foglalkozáson mellette akart állni stb. Két év után már szépen beilleszkedett a csoportba és szuper ügyes.

Emellett heti két alkalommal jár mozgásterápira (alapozó terápia).

2012. szept. 29. 17:18
enyem is az volt vidd el sportolni...aktiv sportolni!
1590. trapiti (válaszként erre: 1589. - Rhoney)
2012. szept. 29. 15:14

Szia!

Ne lehetett könnyű ezeken végigmenni... Én azt tapasztalom, hogy a férfiak nehezebben fogadják el már eleve azt is, ahogy egy kisgyerek működik... Az én férjem egy rendkívül kedves, szeretnivaló ember, a lányt is imádja, de pl. simán ki tudott akadni olyasmiken, hogy a 2-3 éves gyereke miért nem mondja meg, mi a baja, miért bőg... Ők racionálisabbak, nehezen fogadják el hogy a kisgyerekek nem azok. Nehezen viselik a hisztit, a hangulatingadozást, pláne ha nem látják az okát. Azt vettem észre, a helyzet könnyebb lett neki akkor amikor kiderült, hogy mi okozza a tüneteket, hogy hiperaktív a kislányunk, és amikor már látta, hogy hogyan lehet javítani a helyzeten. Most hogy érti, miért olyan a gyerek amilyen, azóta sokkal türelmesebb :)

1589. rhoney
2012. szept. 29. 13:58

Sziasztok! Jár még ide valaki?

Egy 6,5 éves nagyon okos, nagyon szerethető, de ADHD-s kisfiú édesanyja vagyok. Mi 3 éves kora óta járjuk a szakembereket. látta már 3 pszichiáter, 5 pszichológus, és 2x voltunk a Gyógypedagógiai Intézetben, megkaptuk az SNI kódot. már kiscsoportban kiderült, hogy gond van, mégis 2 napja tudjuk a diagnózist. azóta elolvastam millió bejegyzést a neten a betegségről, a gyógyszerekről pro és kontra. talán fél éve jutottunk el odáig mi szülők, hogy kezdjük elfogadni a tényeket.

Vegyes csoportos óvodában kezdtük a kiscsoportot, ahol az első hónapban úgy elverték a többiek a fiamat, hogy ma is látszanak a nyomok. ezek után a fiam is támadott mindenkit, akit ért. én eleinte ennek tudtam be. átvittük egy másik intézménybe, ahol pedagógiailag sokkal felkészültebb óvónők kezei közé került a fiam, szigorú szabályrendszerrel. itt az egyik óvónő- akinek van autista kisfiú a családjában- el tudta fogadni, a másik nem. nem írom le, milyen az gyomorgörccsel a gyerekért menni az óvodába minden nap, vajon mit hallunk megint, mit csináltunk megint, hiszen pontosan tudjátok. A szülők az utolsó évben kezdtek elfogadni minket, amikor aktívan segítettem hordani a gyerekeket úszni, stb. mert látták, normális szülők vagyunk, addig feltételezem ment a " ha az én gyerekem volna, jól elverném és tudná, hol a helye" szöveg. Az én tapasztalatom az volt, hogy okosan küldtek minket a nevtanba, ott mondták, majd az óvoda pszichológusa, az óvoda pszichológusa pedig 3 havonta 1x látta a gyereket. mikor kértem tőle egy jellemzést, azt sem tudta, ki a fiam...Aztán bekerültünk a Bethesda kórház pszichológusához, aki 2 év alatt akkora változást ért el a fiamnál, hogy sohasem lehetek elég hálás neki. Hozzá most már csak 2 hetente járunk, mellette heti 1x alapozó mozgásterápiára is. A heti dührohamokból mára elértük azt, hogy 10 hónap után akadt ki a fiam először a napokban. persze az iskolában....most elsős....képzelhetitek, másnap reggel az igazgató úr irodájában kezdtük a napot. szerencsére felvilágosult az intézmény. heti három alkalommal találkozik pszicho-pedagógussal, aki folyamatosan konzultál az osztályfőnökkel. igen, ez jó dolog. mégis azt látom, nagyon nehéz az ő kis élete. küzd magával, küzd a szabályok betartásával, és ha nem sikerül, máris ő a bolond gyerek. pedig az egyik legokosabb az osztályban. elsős, nyomtatott betűkkel ír, olvas, 100-ig összead-kivon, ismeri a tizes szorzótáblát. és nem mi tanítottuk. ül, figyel, memorizál. A férjem rettenetesen nehezen viseli, hogy a fia ilyen típus. szerinte vannak a jó gyerekek és a rosszak. és a rosszak direkt bosszantják a szülőket.

az én kérdésem az lenne, hogy nálatok az apukák automatikusan elfogadták a helyzetet?

2012. jún. 25. 16:18
Tudom hogy segíteni szeretnél de hidd el "én" más eset vagyok,nevelőszülőként nevelek egy hiperaktív szellemifogyatékos kislányt (középsúlyos) mondta a bizottság de én bebizonyítom nekik mire visszamegyünk két év múlva hogy nem az (max enyhe)mert mindent megért de nehéz kis élete volt mi vagyunk a harmadik családja két intézet és egy nevelőszülő már feladta én nem fogom.és itt van a kicsi fiam akit április óta nevelünk nála A tipusú autizmust írt a pszichiáter hát ő már nehéz eset mert még nem tudni hogy mennyi ebből az értelmi fogyatékosság (szerintem ő a súlyos)szóval az én gyerkőceim teljesen mások,de azért sok sikert a munkádhoz az hogy ennyire elszántan akarsz segíteni nekem ez nagyon szimpatikus mert én naponta szembesülök azzal hogy a "világ" mennyire nem tudja elfogadni ezeket a gyerekeket.
1587. trapiti
2012. jún. 25. 14:10

Én már jelentkeztem... beengedsz? ;)

(Ha megnyitod a naplódat felül látod a jelentkezőket, ott kell engedélyezni hogy olvashassa...)

2012. jún. 25. 12:59

akkor békét kötöttünk?

Beengedsz a (titkos)naplódba?

1585. Fanatic
2012. jún. 25. 11:34
Vadaskert Kórház
2012. jún. 25. 10:32
ennek az ovinak suli tagozata is van szintén ez a kerület de a Gát utcában.
2012. jún. 25. 10:31
öt éves koráig úgy akartam írni.
2012. jún. 25. 10:30
mi a kilencedik kerületbe a Vágóhíd utcába járunk a Ferencvárosi óvoda komplex ovi korai fejlesztős tagozatába ide járt a nevelt lánykám -éves koráig szeptembertől is ide jár majd de egy másik csoportba de ide visszük szintén szeptembertől az autista neveltkémet is.
1581. trapiti
2012. jún. 25. 09:46
Ha reklámozásnak tekintették, akkor értem miért törölték...Ebben az esetben szerintem a szponzorált cikk a megoldás, ahol leírhatná, hogy mit csinál, mit lehet elérni vele, és az oldal megjelentetné.
1580. trapiti (válaszként erre: 1579. - 325b42d966)
2012. jún. 25. 09:43
Nem tudom, de gondolom eddig ara gondolt, hogy egy nyilvános fórumban több érintetthez eljuthat az info...
1579. 325b42d966 (válaszként erre: 1577. - Trapiti)
2012. jún. 25. 09:31
miért nem ír egy titkos naplót stresszoldómasszőr?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook