Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Figyelemhiányos hiperaktivitási zavar felnőttkorban fórum

Figyelemhiányos hiperaktivitási zavar felnőttkorban (beszélgetős fórum)


1 2
60. barbus0501 (válaszként erre: 57. - Idhikai)
2017. febr. 2. 00:02
Ajha :)
59. e36c6ad80e (válaszként erre: 57. - Idhikai)
2017. febr. 1. 10:56

Meg van ennek is az előnye :)érződik, szereted, amiket csinálsz, és jó, hogy az energiádat egész nap leköti.

Általánosban én végig tele voltam osztályfőnökivel, és állandó vendég voltam az igazgatónál :) vagy otthon felejtettem valamit, mindenben benne voltam és nem tudtam egy helyben ülni soha. Állandóan kizavartak a teremből. Az érettségim nem lett jó, viszont azóta több diplomát szereztem (munka mellett mindet), és most van egy nagyon pörgős munkám. Az a baj, hogy egy helyben ülős része is sok van, de amikor valami nagyon leköt, arra olyan szinten rápörgök és belevetem magam, hogy ezzel a munkámmal elégedettek a főnökök. Már kiismertek, és megbeszéltük, hogy nem tudok egy helyben ülni, így, ha van valami jövős-menős feladat, engem küldenek, amiért én nagyon hálás vagyok.

Sokszor elmegyek itthonról reggel 6.30 kor és csak este fél 9-kor érek haza.

Munka után edzés és edzés, jó üvöltős hangos zene és brutál edző.

Így elvagyok. Ennek is meg van az előnye.

58. Idhikai (válaszként erre: 57. - Idhikai)
2017. febr. 1. 10:06
... egyébként először akkor ért a megdöbbenés, amikor szülői értekezleten mutatta a tanító néni a nevelt kisfiam tolltartóját, amiben szanaszét voltak a ceruzák, nem voltak benn a helyén a gumi mögött... és mondta, hogy ilyen a kisgyerek... én meg néztem bután, hogy mi a csuda a baja, hát az összes benn van a tolltartóban. :))
2017. febr. 1. 10:04

Mostanában derült ki, hogy én is küzdök a "problémával". :) ... 50 évesen. :)

Nevelőszülő vagyok, és egy 10 éves adhd-val kezelt fiúcska van nálam december óta. Azóta rengeteget olvastam a témában, és rájöttem, hogy az összes tünetet produkálom egész kisgyermekkorom óta... csak abban az időben még csupán problémásnak, nagyon rossznak könyveltek el. Általános iskolából ki is engedtek csupa kettes bizonyítvánnyal, később 4,7-re érettségiztem, jelesre diplomáztam, és folyamatosan tanulok. Titkárságvezetőként dolgozom hivatalban napi 8 órában, mellette gyermekfoglalkozásokat tartok (drámapedagógiát, pedagógiai bábjátékot, játékterápiát is tanultam), nevelőszülő vagyok, terápiás bábkészleteket tervezek és készítek pedagógusoknak, pszichológusoknak, és - miután a saját gyermekeim kirepültek - nevelek egy hiperaktív, magatartászavaros kisfiút (szerintem persze nem is az). ... hja, és edzésre járok hetente háromszor.

... ennyit a hiperaktivitásról... csak én se tudtam, hogy az vagyok! :)

2017. febr. 1. 09:54

Én járok futni és nekem jobb. Teljesen más minőségű az életem, jobbakat alszom, nem pörög az agyam éjjel is mindenen. Kit mi kapcsol ki.

Engem csak a sport tud teljesen kikapcsolni.

55. barbus0501 (válaszként erre: 54. - 35d45e2ed1)
2017. jan. 30. 19:24
👌🏻
2017. jan. 30. 19:19
szerintem az a lényeg, hogy amikor van rá időd, akkor legyenek olyan dolgok amikkel szeretsz foglalkozni. ez tényleg kikapcsol, feltölt energiával és lényegében pihenteti is az agyat
53. barbus0501 (válaszként erre: 52. - 35d45e2ed1)
2017. jan. 30. 19:17
Szoktam is olvasni, bar kevesebbet. Okyankor tudok a legjobban ellenni a sajat kis vilagomban
52. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 51. - Barbus0501)
2017. jan. 30. 19:03
olvasni jó. pláne ha le is tud kötni akkor érdemes sokat olvasni.
2017. jan. 30. 15:41
Amugy jartam en futni, es kondizni is. Nem ereztem, hogy mas lenne. Ami engem maximalisan ki tud kapcsolni, az az olvasas. Olyankor csak, es kizarolag a konyvre koncentralok. Okyankor barki szolhat, nem hallom meg.
50. jucika33 (válaszként erre: 49. - 8a65af67ce)
2017. jan. 30. 08:28
Nem, azt valóban nem tudom, hogy másnak mi válik be jobban. Én szeretek kirándulni, főzni, aludni pl. Ezek kikapcsolnak és feltöltenek. Ha kipihent vagyok, jobban is koncentrálok. Ez másnak is beválik. Az önostorozást kell elhagyni, mert attól, hogy haragszom magamra egy tulajdonságom miatt, az nem fog megszűnni. Lehet szeretni ezzel együtt magunkat, viccet is lehet csinálni belőle- már ha én csinálom a viccet, nem más. És megfigyeltem, hogy ha így állok a dologhoz, másokkal is beszélgetek erről, akkor kiderül egy csomó másik emberről is, hogy jé, ő is ilyen. Már nem titkolja, nem kell kompenzálnia arroganciával, hangoskodással, vagy túlzott precizitással, hanem csak elhumorizálva jól "megbeszéljük magunkat". Nekem ez bevált és már egyáltalán nem zavar az egész. De ettől még lehet, hogy másnak az vált be, ha minden nap fut három kört a ház körül.
49. 8a65af67ce (válaszként erre: 48. - Jucika33)
2017. jan. 29. 13:48
Akkor javasolj mást. Hja, te sem tudsz jobbat!
48. jucika33 (válaszként erre: 46. - 8a65af67ce)
2017. jan. 29. 09:35
Biztosan segít annak, aki szeret sportolni. Én éveken, sőt évtizedeken keresztül kínoztam magam rendszeres sporttal, de rosszabbul éreztem magamat, mint amikor mást csináltam helyette. Mindenkinek megvan az a tevékenységcsoport, amitől kiegyensúlyozott és nyugodt lesz.
47. barbus0501 (válaszként erre: 46. - 8a65af67ce)
2017. jan. 29. 00:51
Tudom :)
46. 8a65af67ce (válaszként erre: 45. - Jucika33)
2017. jan. 28. 16:37
Én a rendszeres testmozgásra szavazok.
45. jucika33 (válaszként erre: 1. - Barbus0501)
2017. jan. 28. 16:18
Nekem nem javult a dolog, csak megtanultam, hogy ha nem muszáj, ne menjek bele olyan helyzetekbe, ahol tudom, hogy rosszul teljesitek. Ha mégis ott vagyok, el szoktam mondani a többieknek, hogy én nehezen figyelek, valószinűleg nem fogok emlékezni semmire az elhangzottakból. Minden iskolát, vizsgát végigcsináltam. Beletörődtem, hogy 10x annyi idő a tanulás, mint másnak. Nehezen figyelek más szövegére beszélgetés közben, ezért nem barátkozom annyira. De valahogy szeretem magamat és megengedem magamnak, hogy "hülye" legyek. :-) Meg ugye az ember kidolgoz praktikákat: listairás, jegyzetelés. Én viszont hiperaktiv biztosan nem vagyok. Arra valószinűleg az a "gyógymód", hogy sok hasznos tevékenységbe kell ölni az energiát.
44. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 42. - Barbus0501)
2017. jan. 28. 16:00
arra gondoltam ha kisebb dolgok nem biztos hogy ez valami betegség, mert most gondoltam bele, nagyon sok kollégám van akik jól végzik a munkájukat közép- is magasabb beosztásban és pld. ők is "jaj ezt elfelejtettem" jaj ezt de hülyén csináltam illetve többen listát írnak fontosabb tennivalókról házi- m.helyi dolgokról vegyesen tehát ha ilyen jellegű gondok vannak az azért rengeteg embernél alapból megvn és nem biztos hogy ez betegség nálad.
43. e36c6ad80e (válaszként erre: 40. - Barbus0501)
2017. jan. 28. 15:28

Én elvégeztem több sulit (felsőoktatás.) Nagyon-nagyon nehéz volt. Kemény időbeosztással. Minden napos edzéssel.

Ma már nem tanulok (bár most akaratomon kívül a munkahely beiskolázott), viszont a munkám nagyon nagy koncentrációt igényel.

Rendszerezem a feladatokat, összeírom, mivel kezdem, hogy kel haladnom. Csak sajnos van ettől eltérés. Még nem az igazi a módszerem. Viszont kb. 40 percenként valamerre mozdulnom kell, mert nem bírom. Ezt elfogadták, mert amúgy meg, ha valami nagyon érdekel, valamelyik munkám, akkor azt megcsinálom fullosra, de abba már nagyon benne van a személyiségem, lehetek kreatív, és kicsit szaladgálós része is van :)

És állandóan pörög az agyam. Az alvással is gondjaim voltak. Ezen segít a sport (nagyon sok, heti 5 ször edzek, ha nincs extrém hideg, futok, alkalmanként legalább gy órát) és gyógynövényes teákat iszom.

Sosem szednék gyógyszert.

42. barbus0501 (válaszként erre: 39. - 35d45e2ed1)
2017. jan. 28. 15:21
Igen. Neha. Nem nagy dolgok. Talan csak engem zavar.
41. barbus0501 (válaszként erre: 38. - Csipkerózsika)
2017. jan. 28. 15:21
Hat hogy talan a sok kave felporget nagyon.
40. barbus0501 (válaszként erre: 37. - E36c6ad80e)
2017. jan. 28. 15:20
Ugyan ez. Total. Es azota, hogy erre rajottem, hogy ez nem oke, kicsit probalok jobban odafigyelni. Vagy legutobb listat csinaltam. Hogy mik meg a tenni valok. Igy talan egyszerubb lesz. A tanulastol felek leginkabb. Bar most nem kell. De ha egyszer megint ugy alakul.
39. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 36. - Barbus0501)
2017. jan. 28. 14:26
ezek egyébként okoznak gondot a munkahelyeden illetve a mindennapi életben?
2017. jan. 28. 13:10
Valaki rákérdezett a kávéra... Az hogy jön ide?
2017. jan. 28. 09:26

Nekem kb. 10 éve mondták először, hogy valószínűleg van hasonló problémám. És én is éreztem, hogy valami nem oké. Nem tudtam egy helyben ülni 20 percet sem, koncentrálni meg végképp nem, azaz csak, ha nagyon de nagyon megerőltettem magam. Észrevettem, hogy ha másokkal beszélek, sokszor közbevágok és már lépnék tovább. És a gondolataim is csaponganak. Amúgy is nagyon aktív vagyok.


Utána olvastam, és nagyon tudatosan most már egy olyan szintre hoztam magam, hogy ha nagyon odafigyelek, akkor jobban megy minden. Néha, amikor valamibe nagyon belemerülök, mert érdekel, akkor a koncentráció is nagyon ott van.


Még azon kell változtatnom, hogy ha elkezdek egy feladatot és megunom, ne kezdjek bele másikba, hanem fejezzem is be. Ez nagyon nehéz. A munkámban most egyszerre legalább 5 feladatban vagyok benne és kapkodok. Nehéz egy rendet kialakítanom.


A mozgékonyságot szerencsére jól tolerálják, ha terepmunka van, sok esetben rám bízzák a jövés-menést :)a főnököm már észrevette, hogy nem megy túl sokáig az egy helyben ülés, de jól tolerálja.

36. barbus0501 (válaszként erre: 35. - Messzi idegen)
2017. jan. 28. 05:05
Gyogyszert nem fogok szedni. Inkabb valami mas megoldast keresek. Mar gyerekoromban is ugyan ez volt, csak senki se foglalkozott vele. Mert nem is gondoltak, hogy ez nem okes. En is csak most felnott fejjel gondolkozok, hogy valami nem okes. Lelki dolgok nem igazan vannak. Minden rendben van az eletemben.
35. messzi idegen (válaszként erre: 32. - 35d45e2ed1)
2017. jan. 28. 03:12

Sajnos, én úgy tudom, nem sok ilyen gyógyszer van,de lehet tévedek.

Memoril és Cavinton, másról nem nagyon hallottam, bár az nem jelent sokat mondjuk.


barbus0501

Menj orvoshoz :)

2017. jan. 28. 03:09

Ha nem szervi probléma, akkor nyilván csak lelki lehet.

Előszor is, vizsgaltasd ki magad, hogy kideruljon, van e szervi problémád?

Megoldatlan lelki problémákkal hogyan állsz?

Min szokott járni az agyad, mikor így elkalandozol?

33. barbus0501 (válaszként erre: 32. - 35d45e2ed1)
2017. jan. 25. 18:56
Koszonom szepen a tanacsokat. Sajnos nem otthon elek, da azt hiszem tenyleg ideje lesz egy kivizsgalasnak...
2017. jan. 25. 18:29
igen így már érthető az aggodalmad (tegnap óta amit irtál most olvastam) ez picit így tényleg aggasztó. Lehet, hgoy az agyad nem kap megfelelő minőségű vérellátást erre vannak különböző gyógyszerek. Ugyanez volt a nagynénémnél, ő Memoril nevű gyógyszert kapott rá (valamit csinál a megfelelő véreállátás biztosítására) de ne vegyél magadtól hanem menj el a Neurológiára (körzetid ad beutalót) és ott mondd el a gondjaidat és ki fogják vizsgálni és írnak fel gyógyszert.
31. barbus0501 (válaszként erre: 30. - Hoxa)
2017. jan. 25. 14:25
Mindenki azt mondta , nem vesznek belole semmit eszre. Minden okes velem. Csak en erzem hulyenmagam
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook