Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hiányos öltözékben a gyerek előtt. Vélemények? fórum

Hiányos öltözékben a gyerek előtt. Vélemények? (beszélgetős fórum)


1 2
18. ehejja
2009. jún. 17. 09:07
Tényleg nem kell görcsölni, a gyereknek természetes a meztelenkedés, inkább a szülők teszik bele a görcsöt a gyerekbe.Ha a szülő szégyenlős, zavarja a meztelenség, akkor a gyerek ezt tanulja meg, ő is zavarba lesz e miatt. Sok helyen ez még tabu, az sajnos nagyon megnehezíti a szexuális fejlődést. Ha a gyerek elkezdi takargatni magát, akkor ne leskelődj, tartsd tiszteletben, valószínű kezdődő serdülő jelek.Sokat segítessz ezzel a gyerekkel való kapcsolatodon.
2009. jún. 12. 21:28
nagyon jó a téma. MÁr én is sokat gondolkodtam rajta, hogy mi lenne a jó, de ez még sosem jutott eszembe, hogy a gyerek úgyis jelzi majd :D Nálunk anya- lánya, apa- fia között nem volt soha szégyenlősség, de kisgatya és melltartó szintjén volt csak az ellenkező neműeknél.
16. bared (válaszként erre: 15. - Nikice)
2009. jún. 12. 16:20
maximálisan megértelek...
15. Nikice (válaszként erre: 13. - Bared)
2009. jún. 12. 13:04

Nem kifejezetten görcsölök, csak érdekel. Pontos emlékeim nincsenek, hogy nálunk mi volt kiskoromban. Ezért gondoltam, feldobom a témát.

Semmiképp sem szeretném, ha tabu lenne bármi is köztünk.

14. Nikice (válaszként erre: 11. - Pan.pan)
2009. jún. 12. 13:01
Elég bensőséges a kapcsolatunk (na jó, éppen most sok a vita a kiskamaszkor miatt, 7 éves és elég kritikus a világgal), de mivel alapból ő zárkózott, örülök, ha velem van, ha beszélgetünk. És ha ez neki akkor jut eszébe, akkor akkor jön hozzám. Azt már észrevettem, hogy pl nagyszülőknél nem rohan ő sem ki csak úgy a fürdőből, vagyis elkezdődött már a folyamat. De ő még bejön hozzánk.
13. bared (válaszként erre: 12. - Nikice)
2009. jún. 12. 13:00
vagy nem szól, csak magára húzza a zuhanyfüggönyt, ill bezárja az ajtót))) ne görcsölj ezen, kialalakul magától))
12. Nikice
2009. jún. 12. 12:59
Oké, az eddigiekből azt szűröm le, hogy nem járok rossz úton, a gyerkőcömhöz kell igazodni. Engem egyébként nem zavar, sok fontos dolgot az esti fürdésnél beszélünk meg. Mire 4 ember megfürdik, az min. egy óra. Legalább azt az időt is együtt töltjük. Akkor várok! :) Majd szól!
2009. jún. 12. 12:58
Nálunk is menetközben alakult ki, a gyerekek igényei szerint.... Neked mi a véleményed Nikice?
10. H.Ancsi (válaszként erre: 1. - Nikice)
2009. jún. 12. 12:58

Nekünk teljesen természetes, hogy egymás előtt fürdünk, akár együtt is.


Ugy gondolom, hogy majd amikor kamaszodnak és látom,hogy zavarja őket akkor fogunk ezen változtatni.


Ezt mindenki maga dönti el, akit zavar, ha rányitnak fürdés közben, azt tiszteletben kell tartani.

9. bared (válaszként erre: 5. - Bared)
2009. jún. 12. 12:56
ja bocsi... a korát nem írtam...most 12 éves
8. becseiagi (válaszként erre: 2. - 01c8755c79)
2009. jún. 12. 12:56
Én is így gondolom, majd jelzik, ha őket már zavarja!
2009. jún. 12. 12:56
Nekem még nincs gyermekem, de terveim szerint az egészséges középútat szeretnénk megtalálni, a saját testünket és az övéket nem tabuként kezelve, ugyanakkor bizonyos kor után helyet adva az intim zónának is.
6. bared (válaszként erre: 3. - Virág3)
2009. jún. 12. 12:55
ez nálam is így volt...
2009. jún. 12. 12:55
nálunk ez nem tabu..illetve részben...a lányommal simán bent ülünk egymásnál, ha fürdünk, zuhanyzunk, beszélgetünk közben... a férjem nem az édesapja, 5 éves kora óta neveli, ő természetesen nem mutatkozik meztelenül, de pl kisgatyában simán, vagy törölközőben a derekán is kijön a zuhany alól...
2009. jún. 12. 12:55
Én is olyan nevelést kaptam, és így is tartom normálisnak, hogy nem szégyenlősködünk egymás előtt. A férjemnek kissé szokatlan volt, hogy az előző házasságomból született lányom előtt levetközzön. De már nem probléma. :)
2009. jún. 12. 12:54
Én például kb 9 éves koromig bent voltam a fürdőben, míg apukám fürdött és viszont. Nagyon szerettem...
2. 01c8755c79 (válaszként erre: 1. - Nikice)
2009. jún. 12. 12:54
A gyerek pontosan jelzi, amikor már kellemetlen neki a meztelenkedés... Amíg kisebbek voltak, addig simán szaladgáltunk egymás előtt fürdés után, aztán egyszercsak már nem... ez normális esetben szerintem magától kialakul, valahogy ösztönösen.
2009. jún. 12. 12:51
Kíváncsi vagyok, ki hogy látja. Meddig normális, hogy a szülők a gyerek előtt öltözködnek? Mikortól szoktassuk a gyereket arra, hogy ne nyisson rá a szüleire fürdés közben? Véleményem van a dologról, de mi csak egy család vagyunk, érdekelne, máshol mi a szokás, milyen elvek, nézetek alapján nevelik a gyerkőcöket.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook