Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mit tudnátok ajánlani egy 6 éves gyereknek, akinek vashiányos vérszegénysége van? fórum

Mit tudnátok ajánlani egy 6 éves gyereknek, akinek vashiányos vérszegénysége van? (tudásbázis kérdés)


11. fekri (válaszként erre: 10. - Emma81)
2012. aug. 10. 12:40
Én a lányomnak Floradix Krauterlut szirupot adtam. Nagyon hatásos és nem okoz székrekedést. (Nem egy utolsó ez sem!)Lehet kapni gyógynövényüzletekben, vagy gyógyszertárakban. A nagyobb kiszerelés jobban megéri. Ha valakit érdekel, tudok még róla írni, mert megvan a doboza.
10. emma81
2011. júl. 24. 09:00

Nekem a lányom születésétől fogva vashiányos. Nekünk vitamin készítnyényt írt a doki. Azt kellett szednie. Sajnos nem volt étvágya, szóval muszély volt. Nála nem is kifejezetten a vas hiányzott, hanem a vérképben bizonyos alkotó elemek nem érték el a minimumot sem.

Most Immunokid-et szed C vitaminnal és az jó. Szereti szétrágni:) Előtte meg Ferrokid-et szedett, az is nagyon jó és benne van a c vitamin is:) Ugyanis anélkül nem szívódik fel.

Esetleg el kellene vinned további kivizsgálásra, mert lehet, hogy vasfelszívódási godjai is vannak és akkor mndenképp megfelelő kezelés kell.

2011. júl. 23. 23:52
sok-sok májat!
2011. máj. 1. 09:57
Vaspótlás kell mindenképpen - nyugodtan szedjétek a vastablettát, amit a doki javasol. Ha nem javul, akkor biztos meg fogják nézni, hogy nincs-e felszívódási zavara, de reméljük, hogy minden rendben lesz, és feltöltődnek a vasraktárai a kisfiadnak!
7. Várhegyi Márton (válaszként erre: 1. - Mercus13)
2011. ápr. 30. 22:34

A homeopátiás készítményekkel semmiféle javulást nem fogsz elérni, ugyanis gyakorlatilag nincs bennük semmi.

A gyógyszert javaslom.

6. Várhegyi Márton (válaszként erre: 1. - Mercus13)
2011. ápr. 30. 22:32

Ha már vérszegénység is föllépett, akkor igen súlyos a vashiánya. Súlyos, de nem helyrehozhatatlan.

Az orvos javaslatát kövesd! Ha vastartalmú gyógyszert javasolt, nyugodtan szedje be a gyermeked! Ezek a gyógyszerek megfelelő mennyiségű és jól fölszívódó vasat tartalmaznak.

A növekvő szervezet fokozottan igényli a vasat, emiatt elég gyorsan romolhat az állapota, ha nincs megfelelő pótlás.

5. mercus13 (válaszként erre: 4. - Mercus13)
2011. febr. 17. 18:01
Illetve sok vasat tartalmaz.
4. mercus13 (válaszként erre: 3. - Wencus)
2011. febr. 17. 18:00

Nagyon remélem,hogy nem lisztérzékeny.

Egyébként a parlagfűre,nyírfára,feketeürömre és a fűfélékre is allergiás.:(Ma derült ki.:(

Egyébként a cékláról én is hallottam,hogy tele van vassal és nagyon jó.

3. wencus (válaszként erre: 1. - Mercus13)
2011. febr. 17. 16:28
Nem akarom a frászt rád hozni, de a szomszéd kisfiúnak is vashiánya volt és a végén kiderül, hogy lisztérzékeny.
2011. febr. 17. 16:14
Én gyógynövényboltban vettem céklatablettát, azt szedtem, jobb lett utána a vérképem. Azt nem tudom, gyerek szedheti-e, de valószínű, hisz természetes szer.
2011. febr. 17. 16:07

Sziasztok!


Mit tudnátok ajánlani egy 6 éves gyereknek,akinek vashiányos vérszegénysége van?Gyógyszerekkel nem akarom teletömni.

Ezért,homeopátiás vagy bioboltban kapható készítményekre gondolok.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook