Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Havanese gazdik fórum

Havanese gazdik (beszélgetős fórum)


42. af79463949 (válaszként erre: 41. - Micimacko62)
2008. nov. 12. 17:19

Szia!

A dentastix-el szerintem várj még 1 hónapot!

Milyen száraztápot adsz neki???

A royal caninból van olyan, ami direkt érzékeny gyomrú kutyáknak van, talán azt kéne megpróbálni.

2008. nov. 12. 17:02

Szisztok.

A kajával én is bajban vagyok tápot és alutasakos pedigrével keverem neki,napi 4* van széklete de az utolso mindig higabb, mitöl lehet?Gondolom a táptol már több fajtát is probáltam a végeredmény maradt.

A spaninkal ilyen probléma nem volt.Milyen kajával probálkozzak?

Szerintettek a dentastixet lehet már 5honapos kutyunak adni?

40. af79463949 (válaszként erre: 33. - Daroki)
2008. nov. 12. 15:07

Az én kutyimnak tökéletesek a fogai, szerintem ez a dentastix nem hülyeség, és finom is lehet :)

A száraztápok közül ajánlom a Royal Canint, kicsit drága, de az ár tükrözi a minőséget. Abból is én a Mini Beauty-t veszem.

39. ALLICS (válaszként erre: 38. - Daroki)
2008. nov. 12. 13:36
Köszi:)
38. daroki (válaszként erre: 37. - ALLICS)
2008. nov. 12. 13:32
Megnéztem,nagyon szép színe van neki is:)A kisfiad pedig cukorfalat:)
37. ALLICS
2008. nov. 12. 13:16
Naplóm 167.bejegyzés.
36. ALLICS (válaszként erre: 35. - Daroki)
2008. nov. 12. 13:12
A naplómban elég sok van,de teszek fel egyet mutiba.
35. daroki (válaszként erre: 34. - ALLICS)
2008. nov. 12. 13:11

Szia!:)


Róla is láthatunk képet?:)

34. ALLICS
2008. nov. 12. 12:59

Sziasztok!

Nekem is Havanese-m van 1,5 éves kisfiú és Bennynek hívják.

A kisfiam megszületése óta kint lakik az udvaron,házi koszton él.

33. daroki
2008. nov. 12. 12:44

Sziasztok!


Köszi szépen az infókat a kutyusokról!:)

Leilababy:Köszi azt is,hogy ellophatom a neveteket:D Habár még azért nem döntöttünk 100%-ban,de nekem eddig ez a favorit.

A kaját meg azért kérdezem mindenkitől,mert elég sok negatív dolgot hallok,olvasok a kutyatápokról,én egészen mással fogom etetni a picit,mint eddig a kutyáimat.Olyan vkire hallgatok ezügyben,aki nagyon otthon van a kutyatápokkal kapcsolatban és úgy vagyok vele,hogy egy próbát megér:)

Molly nagyon kis huncut a képen,én is teszek fel kiskori képet az adatlapomra Eduról.Nekem vannak róla nem olyan régen készült képeim is,előkeresek és felteszem.

Másik kérdésem:Fogkővel ki,hogy áll?Mármint a kutyusok:D Valamint kinek mi a véleménye az ivartalanításról?

2008. nov. 12. 10:12

Na, tettem fel egy kölyökkori képet, mostani nem nagyon van ezen a gépen.

Ja, én otthon nem fürdetem, csak kozmetikushoz viszem rendszeresen. Otthon csak lábmosás szokott lenni.

2008. nov. 12. 10:03
Képet is rakok majd :)
2008. nov. 12. 10:03

Sziasztok!

Bocsika, tegnap már nem tudtam írni, szóval

daroki: Nyugodtan ellophatod a Molly nevet, jól illik ezekhez a kis drágákhoz, én Mónak, vagy Momónak szoktam becézni :)

Kiskorában sok furcsa dolga volt. Pl mivel lakásban születetett egészen addig nem is látott természetet amíg el nem hoztam, és annyira zavarta a napfény, hogy mindig a lábam árnyékába ült :) Meg valószínűleg korábban valami forró kaját ehetett, mert nagyon sokáig nem mert enni, csak másnap ette meg amit kitettem neki.

Mostanra már ezek a gonjai nincsnek. Ja, és kegyetlen lassan lett teljesen szobatiszta.

Mostmár nagyon eleven és boldog kutyus, rengeteg foglalkozást igényel. Vettem neki egy kis gumi sújzót, direkt kutyajáték. Azt annyira imádja, hogy az istenért se hajlandó esőben kidugni a lábát, a múltkor viszont kintmaradt a sújzó, na azért az egy dologért hajlandó volt a szakadó esőben kimenni. Azt hittem megzabálom!!!!

Egy rossz tulajdonsága van, állandóan elrejti a kaját :) Pl. kenyérhéjjak, kekszek

Amúgy napi 1 alutasakos pedigreet kap, igaz a csomagolás szerint 3-at kéne, de nem bír 2 se megenni. Emellé kap minden nap dentastixet, amit ha már csak kimondok tudja miről van szó, és teljesen felpörög. Nagyon szereti :)

29. 2577cdcc12 (válaszként erre: 28. - Daroki)
2008. nov. 11. 17:58
A mienk csak konzerv kaját kap, meg a zöldségeket, amiket elkunyerál, miközben csinálom a salátákat... Annyira édes, hogy milyen boldog a káposztalevéllel :o)
28. daroki
2008. nov. 11. 17:41
Megírjátok,hogy ki mivel eteti a kutyusát?Micimackóval már ejtettünk erről pár szót,de azért érdekelne a többiek hozzászólása is:)
27. daroki (válaszként erre: 25. - Ce8b002a07)
2008. nov. 11. 17:40
Köszi az infót!Ezekkel tisztában voltam én is,csak azt hittem,hogy van "sima" havanese és bichon havanese:)De már képben vagyok:)
26. micimacko62 (válaszként erre: 18. - Daroki)
2008. nov. 11. 14:10

Szia.

Itt a telepen is vannak kutyusok föleg kislányok azok fele akorák mint pami,pedig azok már felnött korban vannak.Pami egy gurulo rossz csont,de imádjuk,elértük hogy már nem piszkit be ,szol ha kikell mennie még éjjel is néha.Elötte a spanink is átlagon felül volt/magasságra,tappancs méret,szörzet/ugy látszik pami is olyan lesz.De remélem nem nő tovább

25. ce8b002a07 (válaszként erre: 23. - Daroki)
2008. nov. 11. 13:16

Bichonok


* Bichon a poli frise

* Bolognese

* Havanese (Bichon Havanese)

* Máltai selyemkutya

2008. nov. 11. 12:26

Szia! Bocsi, hogy nem köszöntem, de már annyi fórumba írtam ma, hogy nem dolgozom, hogy megfeledkeztem róla :o)

Az enyém 1 éves, és Zsebinek hívják. Szerintem csak egyféle havanese van, de nem vagyok egy nagy kutyaszakértő. Előtte egy uszkárom volt, így ideje volt a váltásnak. Bár a szőrhullajtás miatt azt hiszem ez egy kissé hibás döntés volt :o)

23. daroki (válaszként erre: 22. - 2577cdcc12)
2008. nov. 11. 11:06

Szia neked is!:)


Tényleg nagyon édes a kutyusod:)Hogy hívják,mennyi idős?Meg írhatsz róla ami eszedbe jut:)Van különbség a Bichon Havanese vagy a Havanese között?

2008. nov. 11. 10:55
Nekem Bichon havanesem van. Fénykép az adatlapomon... annyira édes :o)
21. daroki (válaszként erre: 19. - Af79463949)
2008. nov. 11. 10:51
Róla is láthatunk majd képet?:)Én is majd teszek fel frisset Eduról.
20. daroki (válaszként erre: 19. - Af79463949)
2008. nov. 11. 10:51

Szia!


Üdv a körünkben,de látod még kevesen vagyunk.

Molly?:)Nem baj,ha ellopjuk a neveteket?:D Pont most találgatjuk,hogy milyen nevet adjunk az új kutyusunknak és nekem a Molly tetszik eddig a legjobban:D Mesélsz kicsit Mollyról?Milyen szokásai vannak,mit eszik,mivel fürdeted,stb....?!

2008. nov. 11. 10:33
Sziasztok! Csatlakoznék, nekem is Havanesem van, kis fekete gombóc, Molly, nyáron múlt 3 éves, és nagyon kis rosszcsont :)
18. daroki (válaszként erre: 17. - Micimacko62)
2008. nov. 10. 18:43

Tényleg nagyon szép és huncut!:)

Tehát akkor készüljek fel,hogy nálunk is több lesz a vízdíj:D

Azt nézem,hogy az én kutyim aprócska a tiédhez képest.Úgy értem az enyim kis alacsonyka,nem is túl hosszú,rövidke lábakkal.

Kiváncsi leszek az új kutyusunk milyen lesz?

17. micimacko62 (válaszként erre: 16. - Daroki)
2008. nov. 10. 16:02
Szia,Tettem fel képeket nem volt egyszerü,de a végén összejött.Egyébként nem öntisztito,2 hetente fürdetem,esténként meg rossz idöben lábat mosunk.Mult hét szerdán voltunk fodrásznál nagyon jól viselte irto szép lett.
16. daroki (válaszként erre: 15. - Ce8b002a07)
2008. nov. 9. 20:33
Köszi!:)
2008. nov. 9. 20:33

Itt sok hasznos információt találhattok erről a fajtáról:


[link]

14. daroki
2008. nov. 9. 20:31

Amit akartam kérdezni,hogy nem nagyon kényes a fehér szőr?Hallottam vhol,hogy öntisztító.Hát nem tudom.Szoktam látni sok fehér kutyust,akik nem éppen fehérek:(Főleg a westiknél.Olyan szürke színűk van,pedig fehérek elvileg.

Oké,hogy a séták után lemosom a lábait.De a többi része?Fehér marad fürdetés nélkül is huzamosabb ideig?

13. daroki (válaszként erre: 11. - Micimacko62)
2008. nov. 9. 20:27

Szia!:)


Megnéztem a kutyusról a képet!Nagyon szép!:)

Szép a szőre is,formásnak is tűnik,bár nem látszik rajta egészben,de nagyon szép!

A mi kutyusunk is megszületett,majd karácsonykor hozzuk haza.Legalábbis ez a terv.

Még nem döntöttem el,hogy kant vagy szukát,de talán a szuka felé hajlok és fehér színűben:)

Született egy fekete kislány is,de a csaj szerint nem marad fekete,ki fog szürkülni.

Majd november végén,december elején utazom le,akkor választom ki és foglalózom le.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook