Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hasznos a járássegítő, kell-e egyáltalán v. felesleges pénzkidobás? (Ha igen, melyik márka és miért?) fórum

Hasznos a járássegítő, kell-e egyáltalán v. felesleges pénzkidobás? (Ha igen, melyik márka és miért?) (tudásbázis kérdés)


1 2
45. Virgie
2011. júl. 14. 13:09

Nekünk little tikes 3in1 van, mindkét fiam imádja.

Zsombor ebbe kapaszkodva bejárja az egész teraszt. Egyedül még nem tud járni (13 hós), és nem szereti ha a kezét fogom, mert nagyon magasra kell emelnie.

Nem szükséges, enélkül is megtanul járni, de nagyon jó játék.

44. Anuk76
2011. júl. 14. 12:53

FP kockafaló vízilovunk volt. Most már használtan pár ezresért is hozzá lehet jutni.


Nagyon szerette a kicsim :)


10 hónaposan már egyedül ráült és lökötte magát két lábbal. Pár nappal később pedig felnyitottuk a hátát (azon van a kapaszkodó) akkor eltologatta. Nem győztem kirakni neki a kockákat.


11 hónaposan már egyedül járt, és onnantól már csak játszott vele, szedegette a kockákat össze. :) Később beletette a babáját a "hasába" és azt tologatta.


15 hónapos volt mikor eladtam, nagyon sírt érte. Akkor kapta a babakocsiját. Mélyet, mozeset, nem azokat a nyeklő vackokat amiket sportnak neveznek. Azóta azt tologatja :) Természetesen benne a babával.


Nálunk nem volt gond a járással, inkább az elválással, mert nagyon szeretett vele játszani. De nélküle is tudott járni! Ugyanis utcára nem vittem ki a többtízezerért vásárolt játékot :)

43. vikasz
2011. júl. 9. 22:39

Mi kaptunk, de alig használta a kislányunk, sőt lökte el, ha odaadtuk neki, hogy sétáljon vele.

Nálunk ami bevált az a bébitaxi. Micimackóst vettünk, aminek szárnyai vannak, elöl propeller forog, rapülő hangot ad ki vagy zenél, az oldalán formabedobó. A lányok észrevétlenül megtanultak mellette járni, miközben próbálgatták a sokféle játéklehetőséget rajta.

42. homern
2011. ápr. 6. 22:43

Hát,mi vettünk is ,kaptunk is.Van egy FP,aminek az a nagy gömb meg a lapozgatók vannak az elején,egy chicco(formabedobós elejű)meg egy kismotorrá alakítható playskool.

Szép kis lista járássegítőkből,de egyiket sem használta funkciója szerint!Lehet hülyén hangzik,de egy járni még csak tanuló gyerek nem tud vele mit kezdeni.Ha tud is,erőltetett mozdulatokhoz vezet,ami inkább árt,mint használ.

Járni tudónak meg minek?

Az fp-t most adtam el,a motorosat és a formabedobósat még használja.De ezek helyett ugye megfelelne egy formabedobó és egy egyszerű kismotor.

2011. ápr. 6. 22:30
Én sem ajánlom.Megvettük amint lépegetni kezdett,de csak hatalmas esések lettek belőle.Ahogy gurult azt a tempót a gyerek nem tudta követni,ha rátámaszkodott hasra esett.Egy vacak!
2011. ápr. 4. 22:09
Nekünk volt,nem jött be.Könnyedén, egy kézzel tolta,közben majdnem elesett,ugy hogy eltettük,aztán mikor már járt elővettük.A miénk kétfunkciós,motorrá is alakítható,ettől függetlenül úgy gondolom nem érte meg.
2011. ápr. 3. 21:52

Mi még nem jártunk, amikor karácsonyra megkapta, ülve játszott az első részén lévő formabedobóval, lapozgatóval. Elkezdett felállni, lépegetni. Jó volt neki, hogy foghatott valamit az ő természetes magasságában, és nem a kezemet fogta felemelt kézzel. A járássegítő előnye hogy fékezett a kereke, így ha beindul a lépegetés akkor sem esik vele hasra. Persze az első időben mögötte kell állni és segíteni neki irányítani. 15 hónaposak vagyunk, és még mindig szeret vele játszani. Most tanulja hogyan kell irányítani, és hátrafelé lépegetve húzni.

Szerintem nem rossz dolog. Segítség a babának és egyben játék is.

Ezzel nem sietteted a járást! Egy játékot veszel, ami tanítja és segíti.

Vettem babytaxit, ami tolható. Első lépésként hasra esett vele (szobában), mert a kerekei nem fékezettek.

Ha van a környékeden bababörze, vagy bababizományi bolt, nézz körül mert nem fontos vadiújat venned drágán. Székesfehérvári börzéken mindig van eladó.

2011. ápr. 3. 19:15
Az én lányom a kiságyát használta a minap annak:)))) Én nem veszek neki, nem sietünk sehova:)
2011. ápr. 3. 18:35

Nekünk volt, mikor járni tanult, akkor semmire nem ment vele, nem tudta olyan erősen fogni-tolni, hogy értelme is legyen.

De viszont tavaly miután megtanult menni, futni, nagyon jókat rallizott vele :) Erre jó játék volt

2011. ápr. 3. 18:34
így van. babakocsit vagy játékfűnyírót is tologathat maga előtt, nem kell járássegítő :)
2011. ápr. 3. 17:28
Szerintem is felesleges, bár van, akinek bevált. Inkább babakocsit tologasson maga előtt, az is jó. :)
34. c130f7eb3b (válaszként erre: 33. - 81fea164b2)
2011. ápr. 3. 16:58
A helyedben nem tenném. Nagyon szépen fejlődik a kisbabád, ne "szólj bele" a természetes folyamatba. A mozgás fejlődése az idegrendszer érlelődését vonja maga után, engedd a dolgokat a saját rendjük szerint működni. :)
33. 81fea164b2 (válaszként erre: 32. - Jozsi.38)
2011. ápr. 3. 16:02
Már mászunk, minden szép sorba történt...1-2 hete felkapaszkodik...de hamarosan szerintem lépegetne is, csak azért kérdeztem, hogy hasznos segítség e nekik?
2011. ápr. 3. 15:56
szerintem felesleges :) nem árt ha mászik mielőtt megtanul járni de ha először járni tanul meg akkor gyorsan megtanulja anélkül is
2011. ápr. 3. 15:47
Járássegítő: Szerintetek jó ötlet? Ti használtatok? Bevállt? Érdemes venni? Még nem járunk, most álltunk fel, de szerintem hamarosan...
30. Tierno
2009. szept. 12. 00:17
Szerintem felesleges.A gyerekek rohamosan fejlődnek.Azért biztos nem vennék több ezerért,hogy max 1 hónapig használjuk.Akkor inkább baby taxi.Azt is tudja tolni és a későbbiekben még használható.Vagy azt az oroszlános fajtát,amit már előttem írtak.
29. Danica16 (válaszként erre: 28. - Contu)
2008. szept. 30. 22:57

Nem tudom, hogy még mindig annyi-e, vagy van-e még, de a héten már nem láttam... Meg kell nézni :)


És én is köszi :)

28. contu (válaszként erre: 26. - Danica16)
2008. szept. 30. 09:21

Tényleg? Megnézem majd akkor. Köszi az infót! :)

A bókot is köszi, a lurkók nevében is! Tomi is nagyon helyes, igazi vagány kissrác. :)

27. pmjudit (válaszként erre: 17. - Drnéni)
2008. szept. 29. 10:02
Teljesen egyetértek.
26. Danica16 (válaszként erre: 24. - Contu)
2008. szept. 29. 08:23

Ezt a fajtát most a tescoban láttam "tök" olcsón, legalábbis ezrekkel olcsóbban, mint ahogy mi vettük...


TÉnyleg majdnem egyidősek, szép gyerekeid vannak.

25. 372f7e7275 (válaszként erre: 22. - ALLICS)
2008. szept. 29. 07:17

Neki szerintem már nem is érdemes...ha jól látom ő sétál úgy hogy fogjátok a kezét és a bébitaxitval is ügyesen bánik..Az én fiacskám nem engedte,ha megfogtam a kezét berogyasztotta a lábait és "elernxedt" nem lépett sehová tovább csak lógott mint egy darab rongy:)



Ettöl függetlenül ha valaki megtehetei,vagy tud szerezni egy használt darabot vagy ép ajándékba kap,nem rossz,vannak ennél sokkal őrültebb dolgoka amik még csak nem is szépek és nem is hasznosak...


A vége már nem neked szolt csak szokáspm szómenést kapni ha valahová kattintok:)

24. contu (válaszként erre: 23. - Danica16)
2008. szept. 29. 00:52

Pont ma láttam a neten ezt az oroszlános fajtát.

A fiad majdnem egyidős a lányommal. :)

2008. szept. 28. 22:02

Nekünk olyan van ami, kismotorrá alakítható, kezdetben csak a motor elején levő oroszlánfejet püfölte ezerrel, ami ettől zenélt. Később már fel is állt vele, majd mikor már kézenfogva rohangásztunk rájött hogy tud vele közlekedni, és akkor már nem volt megállás, minden járássegítővé alakult a konyhaszéktől kezdve a szennyeskosárig minden... :)

Mostmár jár, így átalakítottuk motorrá, elég gyakran ráül, de még nem jött rá hogyan kellene hajtania magát, de az az érzésem arra is hamarosan ráfog jönni.

22. ALLICS (válaszként erre: 15. - Ccd9bb7d17)
2008. szept. 28. 15:01
Az én kisfiam is a bébitaxit használja járássegítőként,így azt külön már nem veszünk.
21. zöldiii (válaszként erre: 17. - Drnéni)
2008. szept. 28. 09:37
Maximálisan osztom a véleményed!:)
20. contu (válaszként erre: 19. - Rasza)
2008. szept. 27. 13:12
A fiamnak nem volt járássegítője és neki tényleg megfelelt a 2 kezünk. Szeretett a segítségünkkel sétálgatni. Lányom a bútorokba kapaszkodva arrébb lépeget, de nem engedi, hogy mi vezetgessük. Szóval hiába lenne olcsó, ő nem kér belőle. Fiamnak vettünk évekell ezelőtt egy játék bevásárlókocsit. Azt is lehet tologatni, mint a járássegítőket, viszont nagyon könnyű műanyagból készült, és könnyen fölborul. Még úgy is elég instabil, ha belepakolok vmit. Épp a héten próbálta a lányom tologatni. Tetszett neki, de a baleset veszély miatt nem engedtem, hogy sokáig tologassa. Szóval épp azon gondolkodom, hogy a lányomnak szülinapjára egy járássegítőt veszünk.
19. rasza
2008. szept. 11. 13:06
Járássegítőnek ott van a te 2 kezed.Olcsó is ,kéznél is van.
2008. ápr. 21. 22:43
Nekünk volt. A kisfiam nagyon szerette. Én úgy érzem sokat segített Neki. Mi nagyon korán kezdtük, 8 hósan már bútorok mentén odajött fogta a kezünmk, és húzott hogy sétáljunk vele. 10 hósan kapta. Ugyanúgy ott kellett lenni, mert kanyarodni nem tudott vele. De egyenesen tartani magát megtanulta, nem dőlt úgy előre mint mikor vezettük.
2008. ápr. 21. 21:57
Én egyszerűen nem értem, hogy hiheti valaki, hogy az ilyesminek van létjogosultsága. Vekerdi után szabadon zsigerből utálok mindent, ami "fejleszt". Egy egészséges gyereket egyszerűen hagyni kell a saját tempójában fejlődni. Miért jobb, ha egy hónappal előbb tanul meg járni? Ha 12 hónaposan még csak kapaszkodva megy, majd elindul 13-14 hónaposan. Nem verseny. Ne dőljünk be a FP lobbijának. (A beteg vagy sérült baba más kérdés.)
16. _kleo_
2008. ápr. 21. 14:31

A járássegítő az az amit tologat maga előtt. Szines, szagos, zenél, stb. A bébikomp az más, abba bele kell ületni a gyereket, és a legtöbb balesetet okozó babaeszköz, én sem tenném bele a gyerkemet. A bébitaxi pedig egy olyan kisautó aminek a "háttámlája" meg van magasítva. Ráülve hajtani tudja, vagy mögé állva tologatni.


Nekem 2 fiam van, nekünk csak bébitaxink volt. A nagyobbik imádta, olyan 10-11 hós korátol lelkesen tologatta, egy évesen kezdett járni. A kicsi sosem tologatta, és 13 hósan kezdett járni. Szóval nem biztos, hogy van összefüggés.


Szerintem a drága járássegítőkre nincs szükség. Nekem a kicsi a hokedlit tologatta föl-le a lakásban, az volt a kedvenc. Elég neki egy nagy doboz, ugyanolyan jól eltologatja mint a sok ezer forintos járássegítőt.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook